Имат ли право без предизвестие да ме махнат от работа

  • 48 176
  • 280
  •   1
Отговори
# 225
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как се развиват нещата?
Това с болничните не е много правилен ход, но ако не е ход, а действителен, тогава няма как.

# 226
  • Мнения: 60
Izvinqvam se za latinicita,no vse o6te ne sym slojila.

Neshtata se razviha dobre za men.Napusnah varposnata firma za 1 den stana vsi4ko...i v momenta sym v Italia-daje i rabotq....

Kazah im 4e napuskam za6toto az sym re6ila i 4e mi se otvori po dobre platena rabota,a ne za6toto te sa iskali......Popitaha me za6to togava sym se dyrpala,a az im otg.,4e moje6e da me osvobodqt po rano po po civilizovan na4in....Dokazah im 4e ne moje da pravqt kakvoto si iskat s nas.Radvam se 4e poslujih za primer na mnogo kolegi i im vduhnah koraj.Sega ve4e i te znaqt kak da procedirat.Za6toto vuv firmata osvobojdavat bez da davat obqsnenie i te ostavqt bez rabota...

Usmeh momi4eta i ne se pradavaite.Zakonite sa napisani za da se spazvat...I nai ve4e maikite sme za6titeni i ne mogat i s prast da ni pipnat....

# 227
  • Мнения: 139
Браво, Дуде!

Много се радвам! Пожелавам ти много щастие в Италия и успех с новата работа!

# 228
  • Мнения: 443
Дудеславка,поздравления! Браво на теб-ти си мъжко момиче. Успех и много щастие и късмет на новото място. Hug

# 229
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И как напусна за един ден? По взаимно съгласие или по твое желание без предизвестие, за което им дължиш 1 заплата?

# 230
  • Мнения: 10 547
И цялата тази драма за какво беше, не разбрах?

# 231
  • Мнения: 4 785
Сигурно защото някои не са свикнали да ги тъпчат... други, които са свикнали - за тях няма такива драми.  Всеки с дерта си.

# 232
  • Мнения: 10 547
Да, сигурно си права, дори и да седиш.

# 233
  • Мнения: 4 785
Да, сигурно си права, дори и да седиш.

Ами лежа... някакво средно положение  Simple Smile

# 234
  • Мнения: 121
Авторката пишете много/в началото/ и не правеше нищо по въпроса.Изработи си предизвестието на външния щанд и си траеше.То не бяха закани, БТ и т.н.
Добре, че си се преместила, иначе щеше да се впишеш в редиците на безработните.

# 235
  • Мнения: 2 018
И как напусна за един ден? По взаимно съгласие или по твое желание без предизвестие, за което им дължиш 1 заплата?

цялата история ми се струва скалъпена..
нищо от конкретните съвети не беше направено. Не каза каква е длъжността И, не отиде до НАП за персонален код, както я посъветвах.. или поне не писа тук.. , не говори с Инспекцията по труда за други неща, които писаха тук момичетата..имаше толкова конкретни съвети, които И бяха дадени, но накрая не знам за какво беше всичко това, след като тя наистина е смятала да напусне и просто си е заминала..
Защо тогава да е виновен работодателят И, че искал да я махне? Нормално е след като знае, че тя ще си бие камшика да и търси заместник...
И между другото до сега не съм чула някой да работи съвестно и да искат да го махнат. Сигурно е имало защо..

(ако въобще историята е вярна)

# 236
  • София
  • Мнения: 16 024
цялата история ми се струва скалъпена..

нищо скалъпено няма - провинцията е пълна с подобни селски пръчки - продавачки.
Авторката беше в Кауфланд. Не и се работеше, но нямаше смелост да си тръгне сама преди да се е уредила да слугува в Италия. А шефовете бяха подразбрали, че ще се маха  и искаха да я изпъдят, за да си вземат друг служител.
Дано сега на новото място в друга държава да е разбрала, вече няма как само да маркира работа и да се оправдава с колеги.

# 237
  • Мнения: 4 841
Еййй добре, че се появи една "Софиянка" че да обясни за селските пръчки от провинцията. Никой на никого не дава право да обижда. Настоявам да се извиниш на момичето. Каквато ще да е не заслужава такова отношение от някой, който не я познава дори.

И има ли нещо лошо в това да си продавачка, чистачка или таскиджийка примерно? Всеки сам знае себе си и изкарва пари както може.

Не искам да започвам излишни спорове. За мен тази тема е приключила, но наистина невероятно грубо отношение към съвсем непознат човек.

# 238
  • Мнения: 2
Дали Софийска или селска - пръчката си е пръчка. Може да изкараш човека от селото, но селото от човека - не.
А по темата въпреки че вече е късно, отговора е даден още на първа страница Simple Smile

# 239
  • Мнения: 47 981
Стига де, съветите бяха хубави и може да помогнат на някой друг, което не е малко
На авторката- само успех мога да й пожелая, останалото няма да коментирам...

Общи условия

Активация на акаунт