вече 2 месеца съм с температура 37.2

  • 8 911
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Случвало ли му се е на някой?.Вече незнам при какъв лекар да отида.Всеки казва,че съм добре и нищо ми няма.Ходих на рентген,на УНГ,на гинеколог,на ревматолог и нищо в крайна сметка.Никой не казва защо ми са увеличени левкоцитите на 14.0 и потдържам тази температура-37.2.Нищо друго не ме боли,освен ставите на краката сутрин при раздвижване.А освен това при всяко движение ставите ми сташно много пукат.Незнам дали това има нещо общо с температурата и левкоцитите.Иначе всички други изследвания и на урина и на кръв са в норма.Какво ми има?Моля Ви помагайте?

# 1
  • Мнения: 8 769
Не съм лекар, и не мога да ти поставя диагноза. Знам само, че не е хубаво да имаш продължително време температура.  Щом и левкоцитите ти са увеличени-може би имаш някакво възпаление, или нещо, с което организмът ти се опитва да се пребори. Иди на ортопед, щом ставите те болят. Какво казва GP-то ти? Няма ли да те прати на някой специалист?

# 2
  • Мнения: 1 942
Здравей:)

Аз имах такава температура като забременях. Тестовете бяха отрицателни и голямо ходене по лекари беше + пиене на какви ли не лекарства  Sad Така, че хайде първо виж тази вероятност.

Имам приятелка, която случайно си измери температурата и видя че и нейната е 37, и нещо!!! Shocked Реши, че е болна и ходи каде ли не по изследвания. И като при тебе всеки вдига рамене, а тя седи и си мери температурата  Laughing После се оказа, че и майка и има такава!!! Семейно имали нормално по-висока температура! Но кой си мери температурата като е здрав и незнаели?

Върви да си видиш ставите! Да не се опиваш да правиш някакво възпаление от където идват левкоцитите и температурата.

Провери си гърдите да не си почнала да секретираш мляко и то да поддържа температурата.

Ще се справиш, знаем ние  Party
Пиши - дръж ни в течение, успех   bouquet

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 884
Приятелката ми също много време поддържаше такава фебрилна температура, ходи на всякакви лекари, докато накрая се оказа, че има възпаление на имунната система Shocked.Направи си имунологични /всъщност незнам дали се казват точно така/ newsm78 изследвания.
Тя също има болки в ставите и ревматоиден артрит, но накрая лекаря на който попадна установи, че всичко е било от имунната система. Заболяването и се казва лупус.
Желая ти скорошно оздравяване  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 428
Благодаря Ви!Силве,аз наистина имам секреция от гърдите,но това е защото кърмата ми още не е спряла напълно.Не съм бременна със сигурност,но и аз  през бремеността си бях все с по-висока температура и така и не се разбра от какво.Родих и ми се нормализира.Но сега пък от какво ли може да е.Правих си и имунологични изследвания и всичко е ОК с изключение на левкоцитите както споменах преди.Личната ми лекарка вече вдига рамене и незнае и тя какво да ме прави,затова питам вас,като се надявам,че все някой ще ме насочи към вярната посока.

# 5
  • Мнения: 574
Опитай да отидеш и на стоматолог.Знам ли,просто за това ми дойде наум.
Късмет.

# 6
  • София
  • Мнения: 725
И аз знам за такъв случай при който се оказва, че температурата се дължи на развален зъб.
Иди на зъболекар!

# 7
  • Мнения: 1 428
Благодаря Ви!За стоматолог не се бях сещала.Да се надяваме,че е от зъб,защотото какво ли не ми мина вече през главата.На никой не го пожелавам.

# 8
  • Мнения: 247
Преди около 3 години поддържах такава Т в продължение на 8 месеца!!! Изследвах се за какво ли не и нищо. Накрая просто спрях да я меря, след определено време реших да проверя и всичко беше наред. Странна работа Thinking GP-то ми каза, че при около 2% от случаите просто няма причина... Но виж си направи снимка на зъбите (панорамна - на всички зъби) и си изследвай хормоните. Важно е да се опиташ да бъдеш спокойна, аз съм много емоционален човек и явно това е оказвало голямо въздействие. Успех и спокойно Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Мъжът ми преди 5 год. поддържаше температура 37,2 - 37,5 около 4 месеца. Ходи по лекари нищо му няма, после сама спадна и не му се е случвало повече.

# 10
  • Мнения: 411
3 години я поддържах-то не бяха невролози,ендокринолози ...абе ужас. #CrazyНакрая нищо,всеки вдига рамене,а аз просто спрях да я меря.

# 11
  • Мнения: 1 428
аз тази температура я вдигам само вечер.През дена ми е 36.8-36.9.Чудя се дали не е на психична основа.Дали е възможно?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
При мен беше същата ситуация, може би преди 4-5г.

Цитат на: крем link=topic=63203.msg1155901#msg1155901
date=1136280095
Преди около 3 години поддържах такава Т в продължение на 8 месеца!!! Изследвах се за какво ли не и нищо. Накрая просто спрях да я меря, след определено време реших да проверя и всичко беше наред. Странна работа Thinking

GP-то се видя в чудо. Аз също подържах такава температура почити година в рамките на 37-37.4 градуса. Чуствах се много отпаднала и с постоянно главоболие.
Правих:
- кръв и урина
- ренген на белите дробове
- ехограф на коремна област
- хирург-онколог
- УНГ
- стоматолог
- гинеколог
......... и нищо. Thinking
Накрая личната вдигна ръце и каза да си стоя 10 дена в къщи, кратата в топла вода с морка сол, плодове и зеленцучи, никакви цигари и алкохол Close
Тогава спрях да си меря температурата. Беше началото на октомври. Купих си Респивакс (една приятелка сподели, че ги пие всяка зима). Пих ги 3 месеца, незнам дали се повлиях от Респивак-са, но да чукна на дърво последните години и грип не ме ловеше
(като изключим този преди 2 седмици), но преди това много боледувах, кой какво прави аз все болна - зиме, лете, пролет, есен има ли глип, аз съм болна, беше ме срам да се оплача.


# 13
  • Мнения: 411
аз тази температура я вдигам само вечер.През дена ми е 36.8-36.9.Чудя се дали не е на психична основа.Дали е възможно?
Да.Както лекарите се изразяват"Нервна почва"

# 14
  • Мнения: 1 942
A в болницата обясниха ли ти как се мери температурата така, че да се изключи възможността да е температура от гърдите? Аз и сега вечер поддържам 37-37,2 но си знам, че е от гърдите. Защо не пробваш да пиеш капки мента, глог и валериана вечер по 10 за да ти се отпуснат нервите /може само да ти се доспива по-раничко/.

Общи условия

Активация на акаунт