Силикон

  • 54 782
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
Не, разбира се! Само предположение.
Няма да се обаждам повече, щом нямам инфо!
Прощавай, че ти разводних темата! Laughing

# 31
  • Мнения: 504
всички пластични хирурзи изглеждат охранени  Laughing , но на този лекар цените са му одста тънки. Липосукцията е мин. 1000евро, а при него 1000лева. Дали работи качествено?
Ами не мога да ти ги степенувам като качество... Най- добре е да се срещнеш с него и да прецениш, може да те прегледа и в Сф. Идва до тукашния Торакс. Иначе е сред един от най- известните в БГ, на мен лично ми хареса много. Лошото беше, че май предпочита да ги слага само под жлезата имплантите, а при някои си е належащо да е под мускула. Е, не належащо, просто стои по- добре. А сайтът не си го е обновявал от години, така че цените са бая стари и само ориентировъчни. И са за най- опростения вид на процедурата. Има и друго - колкото по- в провинцията е - толкова по- евтино. Бях намерила в Пазарджик и за около 3000, ама не смея чак толкова да рискувам... Но на Пд, Сф, Варна бих се доверила - правят се много такива операции.
malka s4etka ,
Всички в БГ работят с Евросиликон, зная само едно изключение. Това е така, защото имплантите на МакГан са над 40 вида, иска се много повече мерене, учене и труд, за да определиш кой вид е необходим за пациентката. Евросиликон са 4 вида, което не ги прави по- лоши, просто по- униварсални и лесни за определяне. Иначе като качество стандартите вече са едни в Европа.
dodo_dodo ,
Аз много добре зная какво е да търсиш хармония със себе си... Сигурно всеки го знае по един или друг повод...Дерзай, ако наистина го искаш. А ще разбереш дали е така с течение на времето. При мен силиконът не беше прищявка, просто не можех да живея вече без гърди.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Не, разбира се! Само предположение.
Няма да се обаждам повече, щом нямам инфо!
Прощавай, че ти разводних темата! Laughing

Прощавам ти  tooth

# 33
  • София
  • Мнения: 1 654
Изида, комплименти за теб и гърдите ти- стоят толкова естествено! Имам един въпрос-импланта не пречи ли при мамологичен преглед? Мисля, че ако има нещо /да не дава Господ на никого/ не би могло да се напипа при самопрегледа в банята, както ме е учил моят мамолог. Просто мисля че въпросът е много важен- много повече от цени и клиники.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
дао този въпорс е наистина важен

# 35
  • Мнения: 504
Изида, комплименти за теб и гърдите ти- стоят толкова естествено! Имам един въпрос-импланта не пречи ли при мамологичен преглед? Мисля, че ако има нещо /да не дава Господ на никого/ не би могло да се напипа при самопрегледа в банята, както ме е учил моят мамолог. Просто мисля че въпросът е много важен- много повече от цени и клиники.
Имплантът се поставя под жлезата, понякога и частично под гръдния мускул. Т.е. жлезата отново си остава най- отгоре, директно под кожата и имплантът не пречи да я опипваш. Аз го правя с моята, но моята принципно си е миниатюрна и не е лесно, но с по- големите предполагам е по- добре.
Малко по- сложно е с рентгена , там трябва да е опитен лекаря, за да знае в каква проекция да те снима и какъв лъч да пусне. Но тези кабинети се знаят. Или поне хирургът знае къде да те насочи.
С ехографа казват, че няма проблем. Аз така или иначе ходя поне веднъж годишно на мамолог. Скоро ще ходя на ехографски преглед в "Малинов", където ми сложиха имплантите. Там ще ми дадат запис на диск на ехографията и от тук нататък където и да отида на преглед състоянието ще може да се сравнява със сегашното ми, изходното.

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 16:11 от Изида

# 36
  • Мнения: 2 142
Следя темата с интерес, но се включвам чак сега. От много време си мечтая да си направя корекция на бюста, но все изниква нещо. Сега съм решила, че след второто бебче ще се подложа на тази процедура.
Изида, понеже попитаха, но досега не прочетох отговор на въпроса, ще повторя, каква е трайността на имплантантите, т.е. през колко време се налагат корекции и подмяна.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Изида, а как стои въпроса с кърменето ? Казват, че нямало проблеми, но дали наистина е така ?
При бременност също ?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 654
Благодаря за бързия отговор Изида! Засега не се сещам какво друга да попитам, но следя темата с интерес.

# 39
  • Мнения: 504
Следя темата с интерес, но се включвам чак сега. От много време си мечтая да си направя корекция на бюста, но все изниква нещо. Сега съм решила, че след второто бебче ще се подложа на тази процедура.
Изида, понеже попитаха, но досега не прочетох отговор на въпроса, ще повторя, каква е трайността на имплантантите, т.е. през колко време се налагат корекции и подмяна.
Някои казват 10 години за Евросиликон, чувала съм го или чела.
Но това, което казват хирурзите е, че имплантът не се пука току-така, не се разтича / кохезивните импланти/ и за това се наблюдава и се сменя само ако има нужда от това, както видяхте Ромеле в ББ2 беше с 10 годишен бюст, а съм срещала и данни за жени със силикон от 32 години.
Най - честата причина за подмяна е създаването на капсула, която стяга импланта, образно казано, деформира го и той стои твърд и неподвижен, а понякога и боли. Това може да се случи по всяко време, най- често през първата година.
Друга причина - разместване. Трета - не е рядкост- смяна с по- големи  Grinning
Но някакъв фиксиран срок нямат.
Имплантите на МакГан са с доживотна гаранция - ако нещо се случи на импланта ти го сменят безплатно.

# 40
  • Мнения: 2 550
Изида, а как стои въпроса с кърменето ? Казват, че нямало проблеми, но дали наистина е така ?
При бременност също ?
Не съм Изида, но да кажа, че при мен нямаше проблем с кърменето (друг е въпроса, че го рпактикувах 20 дни). При бременността гърдите ми почти не мръднаха.

# 41
  • Мнения: 504
Изида, а как стои въпроса с кърменето ? Казват, че нямало проблеми, но дали наистина е така ?
При бременност също ?
За бременността - опасността е от това, че бюстът нараства много, нали знаете всички. В следствие на това може да увисне както и бюстът без силикон. Няма данни да вреди на плода, аз специално все разпитвах дали не е възможно химични елементи от импланта да преминават към плода, но като се замислиш - има хора със силиконови гласни струни и какви ли не неща. Това май му е най- сериозният страничен ефект на силикона - все да си имаш едно наум  Laughing Прекарах една настинка няколко месеца след операцията, с болки в гърдите и температура, нищо друго. Познайте! Изкарах си акъла, че е от силикона и ще трябва паг да лягам под ножа.. Rolling Eyes Както и когато чета разни неща - че давал тумори дори в мозъка или др . странични ефекти. Казвам си - глупости, виждам, че не е доказано, но вече съм го прочела и ми е в подсъзнанието.

За кърменето също - физиологична причина да не кърмиш няма. Жлезата не се реже, не се засяга по никакъв начин, освен ако имплантът не се слага през ареолата. Млекоотделя си нормално, но поради увеличението на бюста предполагам, че напрежението е голямо, един от хирурзите ми подхвърли, че жените със силикон не кърмели повече от месец... Не зная колко е вярно. Аз съм си страхливка и отново ме е страх от друго - да не преминават елементи или молекули от полимера с кърмата. Няма данни за това, твърди се, че молекулата е твърде голяма, за да преминава където и да било, но аз едва ли ще кърмя, ако има второ дете. От страх. Такава съм си. Embarassed

# 42
  • Мнения: 2 142
Изида, много ти благодаря за бързия отговор. Звучи доста обнадеждаващо! Не ми се иска да лягам под ножа на всеки десет години, ако наистина е доживот, вече нищо не ме притеснява. Живот и здраве, ако всичко е наред, може би следващата година по това време ще си направя. Ти къде каза , че си правила операцията, можеш ли да ми дадеш координати, може и на лични. Благодаря!

# 43
  • Мнения: 504
Изида, много ти благодаря за бързия отговор. Звучи доста обнадеждаващо! Не ми се иска да лягам под ножа на всеки десет години, ако наистина е доживот, вече нищо не ме притеснява. Живот и здраве, ако всичко е наред, може би следващата година по това време ще си направя. Ти къде каза , че си правила операцията, можеш ли да ми дадеш координати, може и на лични. Благодаря!
Ето, michel,
тук се оперирах, тук май единствено слагат и МакГан:
http://free.hit.bg/malinov/index.html
Но все пак те съветвам като тръгнеш да го правиш да отидеш на няколко места и да прецениш кое ти харесва най- много. Доверието в хирурга е много важно, според мен. Аз съм вет. лекар и ми беше много важно всичко - от отношението на лекаря, през оперативната техника, до това, че в клиниката имат изкуствен бял дроб, който да поеме дишането ми, ако нещо се случи с моето.
Имам операцията си на диск, 4 ГБ е, бях я качила в торентите на Линкос.бг, но вече не е видима. Ако искате да я пусна за сийд отново. Операцията е на живо, снимана е от камера на главата на хирурга, а в ефир д-р Ефремов от Малинов обяснява всяка стъпка. Но е много дълга - над 3ч. и голяма като обем, та бавно се тегли ако сийдърът е един.

# 44
  • Мнения: 918
аз знам, че цялата операция излиза към 2500 евро, близо 2000евро ти е силикона горед-долу. Така, че излиза кажи-речи същото дали ще си го слагаш в държавна или частна клиника. Иначе доста съм чела и за д-р Георгиев. Той е правил гърдите на Елвира Георгиева, Цеци Красимирова , теди Велинова и много други

Е Теди Велинова не и ли ги прави бащата на гаджето и от Тривиа ? Или е същия ?

Ами не е Георгиев, а д-р Бояджиев(говоря за Теди Велинова и Цеци Красимирова), клиниката му се намира в близост до Кримиковци. Аз съм ходила там по друг повод, но ако искаш мога да му изровя телефона.

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 20:05 от звезделина

Общи условия

Активация на акаунт