Интимно за момиченцата

  • 1 861
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Честита НОва Година на всички мами итехните семейства! Желая ви здраве щастие, късмет и любов, здрави и послушне бебоци!
Задължително трябва да се почиства, защото има опасност от срастване на малките устнички.
Може би ще ви се види много идиотски въпроса, ама как така срастване? не разбирам?
И аз имам малка дъщеричка и те моля Маги ДС обясни по-подробно, ако имаш възможност
Благодаря ти предварително!

# 16
  • на Север
  • Мнения: 503
махам бялото с клечка за уши след банята, а през деня с влжните кърпи се опитвам внимателно

# 17
  • Мнения: 1 410
Още от раждането я почиствам с памуче с преварена вода. Нищо няма да му направиш на детето. Правя го и след всяко акане, защото й влиза вътре и немога да си представя да го оставя така и да не го почистя.

# 18
  • Мнения: 7 640
Аз го махам с влажните почистващи кърпички  Wink
да, защо да не разтваряш срамните устни-пипаш съвсем внимателно и няма проблеми.

# 19
  • Мнения: 1 190
Аз също го почиствам с памуче, напоено с преварена вода!

Защо де не се разтварят срамните устнички, какво ще стане?

# 20
  • Мнения: 4 358
.......Нашата докторка ни каза с памуче с преварен зехтин.......
Нищо чудно да сме при една и съща докторка, нашата ми каза същото  Wink
Аз почиствам с мокра кърпичка или връщам на чешмата за доизмиване само, ако има останало от акото. Друго не почиствам. При подсичане слагам кремче само по-назад.

# 21
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз почиствам с мокрите кърпички внимателно.Не виждам как може да се получи срастване от крема

# 22
  • Мнения: 1 999
Почиствам когато има нужда с памуче напоено в преварена вода.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз почиствам с влажни кърпички, Калина като ака и то отива доста напред откакто седи, така че няма начин да не почистя. А и винги съм почиствала Simple Smile Първо с кърпички, после мия и мажа с кремче, но гледам колкото мога да заобикалям тая част  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 621
Като беше малка я почиствах с памуче натопено в преварена вода.Ще пипаш внимателно.Нищо няма да и стане. Wink

# 25
  • Мнения: 53
Искам да ви попитам случайно да сте забелязвали по-тъмни косъмчета отпред на дупето на момиченцата ви?Може би от един месец забелязах такива при дъщеря ми? Дали това е нормално?

# 26
  • Мнения: 639
и аз имах същият проблем , постъпих така (не си спомням дали съм попитала gp-то)
с влажен тензух, лекичко ама много нежно забърсваш в посока нагоре. Тензуха е няколко ката нагънат и съм го хванала с два пръста (все едно щипка сол като казваме).

Не се сещам за по-разбираемо обяснение. Но си спомням колко ме тревожеше това. Все пак се обади на gp-то си, може би няма да се наложи да правиш нищо или поне ще ти подскаже някоя по-добра идея.
Точно така се почиства ежедневно или с тампон от памук напоен в преварена вода или зехтин НО посоката е отпред назад към ануса,  а не от ануса напред към влагалището. И дори и да не слагаш крем там пак се събира един бял секрет (смегма) който трабва да се почиства ежедневно.

# 27
  • Мнения: 2 282
Искам да ви попитам случайно да сте забелязвали по-тъмни косъмчета отпред на дупето на момиченцата ви?Може би от един месец забелязах такива при дъщеря ми? Дали това е нормално?
Точно вчера лекарката ни предупреди да чакаме бебешки пубертет с подобни прояви! Не се безпокой и просто сподели с педито, за да е иноформиран/а. Моята кърмена хубавица пък си има една изявена линеа негра...

# 28
  • Мнения: 955
Голямото бебе плесках задължително всеки път след тоалет, независимо дали е подсечен или не. Сега за второто даже бях взела голяма кутия на Бубхен, обаче смених педито и тя ми каза, че ако не е подсечено въобще няма да го мажа. Досега само веднъж се е подсичала и то защото й беше преседяло едно ако на дупето.
А на въпроса - винаги, когато мия дупе след ако чистя с преварена вода и памуче. Не мога да си представя как ще го оставя неизмито.   Shocked Там се пълни и с "ако"  Rolling Eyes Задължително трябва да се почиства - с клечка за уши, тензух или памук - няма значение.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз почиствам с бебешките влажни кърпи.

Общи условия

Активация на акаунт