Гърдата ме боли...

  • 2 180
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Здравейте мами!
От месец вече не кърмя - спрях постепенно без лекарства и пристягане.
Обаче от известно време ме преболява едната гърда - все едно имам неудобен сутиен.
Дайте съвет - къде и от кого мога да получа компетентна консултация?
Генеколог, мамолог или някой друг?
Какво представлява мамографията?
Благодаря предварително     bouquet

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 883
Аз мисля че е най добре да отидеш на мамолог. Мамографията е нещо като рентегенова снимка на гърдите. Обикновено първо гледат на ехограф и после ако преценят се прави мамография. Не мен последния път лекаря ми каза че след като съм направила 30г е добре да си направя за да имат после база за сравнение.

# 2
  • Мнения: 115
И моят съвет е отиди на изслеване - мамография или ехография на млечните жлези.Но това най-добре ще реши специалистът мамолог.
По принцип когато се ходи на гинекологичен преглед, гинеколога е задължен да прегледа и гърдите на пациентката, но това почти никъде не го правят, пише го само в учебниците.........Но отиди да изследване, за  твое успокоение......Надявам се всичко да е наред........ Grinning

# 3
  • Мнения: 415
...и аз се надявам... Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 115
пиши като си направиш консултацията........стискам палци!!!

# 5
  • Мнения: 5 299
АЗ имах, и все още имам същият проблем - точно както си го описала. След 2-3 месеца се наканих (по-точно престраших) да отида да си направя мамография. Оказа се, че имам кистички. Изписаха ми да пия едни хомеопатични капки 3 месеца, и после да отида на видеозон. Моят съвет е да не отлагаш - върви и си направи мамография. Н е е страшно и не боли Peace

# 6
  • Мнения: 429
Не отлагай и отиди на мамолог, защото може да се е запушил някой канал и след това да се получи мастопатия. Неотлагай, при мен се получи втората седмица и аз с топли компреси и изцеждане ги оправих, но при теб е малко по-голямо времето.
Пиши да кажеш какво казаха лекарите, дано няма усложнения.

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 22:37 от krassi2

# 7
  • Мнения: 2 332
И моят съвет е отиди на изслеване - мамография или ехография на млечните жлези.Но това най-добре ще реши специалистът мамолог.
По принцип когато се ходи на гинекологичен преглед, гинеколога е задължен да прегледа и гърдите на пациентката, но това почти никъде не го правят, пише го само в учебниците.........Но отиди да изследване, за  твое успокоение......Надявам се всичко да е наред........ Grinning
Пътя е следния - ако искаш чрез Здравната каса да го направиш де - личния лекар ти дава направление за гинеколог, а той - направление за мамолог. Въпреки че на мен последния път ми дадоха само тел. на мамолога... което означаваше, че трябва да си платя, е, така и не отидох. Следващия път при гинеколога пак ще се пробвам  Mr. Green.
Успех и, ако искаш, пиши какво е станало после!

# 8
  • Мнения: 5 299

Пътя е следния - ако искаш чрез Здравната каса да го направиш де - личния лекар ти дава направление за гинеколог, а той - направление за мамолог. Въпреки че на мен последния път ми дадоха само тел. на мамолога... което означаваше, че трябва да си платя, е, така и не отидох. Следващия път при гинеколога пак ще се пробвам  Mr. Green.
Успех и, ако искаш, пиши какво е станало после!
Да така е - на мен не ми се занимаваше от лекар на лекар, и направо отидох в болницата и си платих (20 лв)

# 9
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
    Талони за мамолог дават и хирурзите.

# 10
  • Мнения: 1 612
Не мисля, че веднага трябва да се пристъпва към мамография.
По-добре е първо да се направи ехография и преглед и едва тогава ако има съмнения да се пристъпи към тежката артилерия.
Все пак да не забравяме, че при мамографията има и облъчване.
Аз лично ходя всяка година на профилактични прегледи на гърдите.

# 11
  • Мнения: 415
В четвъртък на 12,01 в 16,00ч. си записах час за д-р Свещаров - център "Панацея".
Каза, че прегледа е клиничен /???/ и ехография.
Много се стресирам, ама ще ида заедно с бебето, че няма на кой да го оставя, а не искам да тревожа нашите и мъжа ми - никой не знае - само вие.
Стискайте палци! Sad

# 12
  • Мнения: 2 332
Хайде - стискаме, и не се плаши предварително!  Hug

# 13
  • Мнения: 429
Хич не се плаши. та ти до вчера си кърмила и 100% бъди сигурна, че не е нещо сериозно. Най-вероятно е някакъв остатък и той създава проблеми.
Но гледай да оставиш бебчето на някой, не го води с теб по болници, че това време не е за него. По-добре измисли накава причина и някой да го гледа. Това е моето мнение, не искам да си помислиш, че ти се налагам.
Успех.
Всичко ще е ОК.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 659
Не се притеснявай до преди месец си кърмила.По принцип мамолозите препоръчват 3 до 5-6 месеца /различните мамолози различно/ след преустановяване на кърменето да се мине на мамологичен преглед.Разбира се ако имаш проблем и преди това.На мен лично ми се наложи преди 2 седмици да отида на мамолог,макар че кърмя.Прегледа е чрез палпация /опипване/ и ехограф.Ако лекаря прецени,че е нужно може да ти назначи мамография. Стискам палци и съм сигурна,че всичко ще е наред.А за бебчето наистина ми се струва неуместно да го водиш по тези студове.Не ми влиза в работата,ама защо не кажеш,че спешно си на зъболекар?Иначе аз като бях на лекар,пред мен имаше една мама с около 3 годишно детенце и доктора го забавляваше докато правеха мамография на жената.

Общи условия

Активация на акаунт