«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 779 отговора

—офи€

ћнени€: 15 445
Ўайни, това е стара истори€, недоизлекувана....кой знае преди 12 год. какво са изследвали...
не е ново, че да мислиш за басейни. ћо€та хламиди€ беше от преди 8 год. недоизлекувана, като и аз Ќ-на брой пъти съм пускала проби от секрет и винаги отрицателни и си живеех с мисълта, че съм излекувана. » чак тази година, благодарение на съфорумки, открих "топлата вода". » аз имам мисед преди 5 години- тогва в хистологи€та пишеше- да се направи микробиологи€ и хламиди€. Ќо тогавашни€ ми лекар- разбирач, ми направи поредната директна проба за хламидии и каза; н€маш хламидии.
¬ Ќ÷«ѕЅ прав€т изследвани€та само в ср€да. ўом резултата ти е +, н€ма смисъл да пускаш сега контрола- само парите ще си дадеш. ѕроведете лечение, ти и партньора ти. —лед јЅ се чака 30-40 дни и тогава контрола.
јко имаш нужда от лечението, кажи, аз мога да ти изпрат€ лечението, което аз проведох и е универсално Peace
÷итирай

ћнени€: 646
јми пусни ми го на лични мол€ те,но н€как ми е важно да ми пуснат и останалата серологи€.¬ирусолог ми об€сни че може стара изострена инфекци€ да не се хваща на ƒЌ   от цервикален,дори лапароскопски взет материал тр€бва да е само от засегнат участък за да позитивира.» бил хубаво да са и трите-»гћ,»гј и »г√ за да се обобщи резултата и да се разграничи от фълшиво /+/.ѕращаи да вид€ какво тр€бва да пи€,аз и със —таменов €вно тр€бва да се вид€ тези дни и на мъжо да пусна ,че + или - пак ще пие с мен.»наче за изследването старшата им лаборантка каза че мога да отида и утре.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 13 984
newsm45майка ми се обади сега и каза че IgA е положително и не са работили при това положение изобщо IgG.ѕрепоръчват  контрола в паразитологи€та.ƒайте н€какви номера мол€ да им задам н€колко въпроса преди да ида ,или н€кой да ми каже каква е процедурата там. Ќаправо ще полуде€ ,н€мам думи е нали преди да загуб€ бебето пусках ƒЌ  в √еника именно за пр€сна инфекци€  Crazy
“ова пък е гол€ма глупост?!
 ак така лаборант ще реши, че когато »г.ј е положителен, н€ма нужда от »г.√
»г.ј  /ако е положителен/ показва нова инфекци€ - че сега, скоро  си заразена - около месец

ƒай да видим резултата

ѕусни »г.ј и »г.√ в др. лаборатори€
÷итирай

—офи€

IgM Ц отчита т. нар. Усвежа инфекци€Ф
    IgG Ц показва преминала вече инфекци€; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. «атова IgM и IgG се изследват паралелно. ѕри високи стойности и на двата показател€ е налична инфекци€. ѕри високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекци€та или е в напреднала фаза, или хронифибира
    IgA Ц отчита остра инфекци€

“еохарова винаги държи да се пускат и 3-те едновременно.
÷итирай

—офи€

IgM Ц отчита т. нар. Усвежа инфекци€Ф
    IgG Ц показва преминала вече инфекци€; понижението на стойностите на антителата може да бъде бавно и продължително, дори и година след лечението. «атова IgM и IgG се изследват паралелно. ѕри високи стойности и на двата показател€ е налична инфекци€. ѕри високи стойности на IgG, но ниски или нормални на IgM инфекци€та или е в напреднала фаза, или хронифибира
    IgA Ц отчита остра инфекци€

“еохарова винаги държи да се пускат и 3-те едновременно.

Ќе е в€рно това - дали ще се изследва »г.ј или »г.ћ все та€ - и двете отчитат свежа, ранна инфенкци€, но на нас ни тр€бват антитела на лигавиците и затова е по-добре да се пуска »г.ј

Ќе ми се спори Smile - ти ако искаш си пускай и трите

»г.√ - сам по себе си не показва минала инфекци€
ѕри разгърнат имунен отговор - »г ј и »г.√ са високи / положителни/
÷итирай

—офи€

јз също не искам да спор€, само копирам какво пише в нета и казвам какво ми е изследвала “еохарова.
 ато уточн€вам, че едното ми го пуска безплатно по клинична пътека, т.е. плащам само 2-те.
÷итирай

ћомичета аз се обадих да изработ€т и трите тъй като са ми запазили серума,та да може пшравилно да се интерпретира от лекарите.ѕри всички положени€ тр€бва да има лечение според мен,независимо дали е ново зараз€ване или изострено хронично.¬еро€тно има разлика в терапи€та -не знам,но ще  ги изработ€т.
÷итирай

—офи€

ћомичета аз се обадих да изработ€т и трите тъй като са ми запазили серума,та да може пшравилно да се интерпретира от лекарите.ѕри всички положени€ тр€бва да има лечение според мен,независимо дали е ново зараз€ване или изострено хронично.¬еро€тно има разлика в терапи€та -не знам,но ще  ги изработ€т.
ѕри всички положени€, тр€бва лечение-да Peace Peace јнтибиотиците, които лекуват хламидиите не са много.
÷итирай

—офи€

Ќ€ма разлика в терапи€та - јЅ
ѕиете и двамата и без секс докато трае лечението / има опасност от реинфекци€, видоизменение на щама и т.н., може да се усложни положението/
 онтрола /»г.ј и »г.√/  след 40 дни след лечението - желателно е да е в същата лаборатори€
÷итирай

ћнени€: 3 104
ќбещах си да напиша това в помощ на момичетата, които не са от —офи€.
ћиналата седмица разговар€х с д-р “еохарова по телефона с надеждата да мога да изпрат€ кръв за изследвани€ (Ќевъзможно ми е да отида до —ф специално за това). ќтговорът беше, че може да се изпрати кръв по куриер. ”ра! Very Happy
¬чера € пуснах, обадих се да предупред€ (понеже всички знаем, че д-р “еохарова е отпуска) и да се разберем да ми изпрат€т резултатите на мейла. ”тре ще си ги очаквам. ƒано да са отрицателни Praynig

“а: јко не сте от —офи€ и решите да изпратите кръв за изследвани€, ви съветвам да се обадите на 02/9310713 и да поискате да ви свържат с вътр. 248. ўе ви об€сн€т какво тр€бва да изпратите (може кръв, но в контейнер с червена капачка с гел, за да не коагулира кръвта докато стигне или както в мо€ случай - липса на такъв контейнер в малката ни лабораторийка - серум в хладилна чанта.) и ще ви кажат адреса. ѕлащат се и трите титъра (ако решите все пак да пускате и 3те). ѕо 16 лв. на титър.
јми това е. ƒано да е от полза на н€кого Very Happy
÷итирай

—офи€

—ънчи, стискам палци! ƒнес по об€д ще са ти готови резултатите предполагам, понеже ги прав€т в ср€да сутрин Peace » по тел. едва ли ще откажат коментар Peace
÷итирай

ћнени€: 3 104
ivankaka, дамата с ко€то говорих днес ми каза, че утре ще ми ги прати на мейла. јко имам въпроси, ще й звън€ пак да € питам Laughing

» тук искам да ти благодар€ за всичката помощ и информаци€, ко€то ми даде на лични Hug
÷итирай

—офи€

—ънчи, н€ма проблем! Ќад€вам се да не ти се налага да търсиш повече инфо, т.е. да са ти отрицателни изследвани€та Praynig Praynig Praynig
÷итирай

ѕри мен освен че »гј е /+/,»г√ е 1:32,демек пак /+/.ƒнес ми е снимката,и хем съм притеснена,хем искам да вид€ какво се случва с тръбите.
÷итирай

—офи€

Ўайни, след снимката веднага антибиотик, нали знаеш? » то вибрамицин или азитрокс или друг, който е срещу хламидиите Peace
—тискам палци да не са увредени тръбите и да н€ма хидросалпингс Peace Peace ”спех Hug Hug Hug
ƒоктора как коментира ситуаци€та с хламидиите??
—ънчи, какво стана с твойте резултати?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 779 отговора