Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора
Здарвейте мами ! Да ви е 4естита новата година  първо! Много спе6но търся да ми препоръ4ате маска за косопад, адски много ми пада косата  smile3518 newsm45особено след второто раждане моля помогнете ми ! Благодаря ви предварително! Praynig
Цитирай

on the beach

има толкова мн теми за косопада.пусни търсачката
Цитирай
Колкото и гадно да звучи ДЕЙСТВА Smile

Смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кфе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тазимаска, като чапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа Smile
Надявам се да съм ти била полезна  Peace Peace
Цитирай

София

"Стимуланта за коса на Икаров", "Себорал-Форте", витамини  Peace
Цитирай

София

Една бабешка рецепта, но е наистина много ефикасна - жълтък и рициново масло, може да добавиш и ампула витамин А. Количеството преценяваш според дължината на косата и стоиш с маската около 2 часа. newsm10
Цитирай

Смесват се:
 1 супена лъжица мед, сок от алое и чаена лъжичка сок от чесън. Сместта се държи в хладилник. Преди употреба се прибавя един жълтък, разбърва се и се нанася внимателно по корените на косата.
Завивате с найлон и кърпа и стоите така минимум 20 минути. Измивате косата от сместа, намазвате я с още един жълтък и изплаквате.
Цитирай

Варна

на мен много ми помогна хининовата вода ,след баня се поливаш със хининова вода и масажираш и оставаш косата да изсъхне и така до другото къпане
Цитирай

Варна

newsm10
Цитирай
Благодаря ви 4е ми отговаряте! Много сеизвинявам 4е съм повторила тематата ! О6те сега 6те си поръ4ам някой не6та да ми ги пратят от бгто!О6те веднъж благодаря! Party bouquet
Цитирай
Ami az pieh vitamini REVALID za kosa i nokti.aptekarkata kaza 4e trqbva pone mesec da se piqt ama az zabelezvam po rano efekt,
i drugo ima specialni ampuli se prodavat v aptekite protiv kosopad no ne znam kak to4no se kazvat, s tqh se namazva6 2 puti sedmi4no
Цитирай

София

Аз съм ползвала ампули за коса "Урти комплекс" с плацента,не знам какви други имаше-доста видове са,също и съм пила "Ревалид",мисля,че точно от този препарат ми се подобри състоянието на косата,не толкова от ампулите.
Цитирай

Близо до гората...

Няма смисъл да правиш каквото и да е. 3-5 месеца след раждане много от жените имат силен косопад, който компенсира липсата на такъв през бремеността. Нормално явлвение е, на мен ми се случва 2 пъти вече. Не се притеснявай до 1-2 месеца ще спре. Peace
Цитирай

София

Аз и другаде бях писала за тези ампули, на мен много ми помогнаха, само дето не помня името им. По лев и нещо едната в аптеките, за силен косопад със зелен надпис и миризма на мента. Взех 5-6 да пробвам и още преди да съм ги изхабила, хоп, страшния косопад изчезна.

Не съм фен на домашните маски, може и да помагат, ама правене, мазане, найлони за увиване, миризма, седене с часове... нещо не ми се връзва с 21 век... Ампулките си ги слагаш след къпане и косата мирише и изглежда добре... Успех  Smile
Цитирай
Колкото и гадно да звучи ДЕЙСТВА Smile

Смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кфе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тазимаска, като чапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа Smile
Надявам се да съм ти била полезна  Peace Peace

Това с газ и мас не е ли маска против въшки Smile)
Цитирай
Dnes poharchih suma pari za pomadite na Rene Furterer, probwah jenskite ampuli w kombinaciq sys stimulirasht shampoan, ne pomognaha, prodyljih da sybiram cqla topka kosa ot kanala na banqta. Dobre che pone pri resane 5-6 kosym padat, inache shte da e oshte po-golqm shok. Sega wzeh myjkite ampuli - te sa po intenziwen kosopad, zagrqwashti ampuli za predi kypane i otnowo shampoana. Moje bi shte prejalq svalenite doseha kilogrami i shte piq po 1/2 materna, che drugi hapcheta na smeq. Dano tazi terapiq da pomogne, che inache tolkoz pari na wqtyra - za tqh mojeh 5 gashtirizoncheta da wzema
Цитирай

При мен много помогна бадемово масло.Стимулантите за коса на Икаров съдържат основно него+други масла (единия вариант е и с билки),но ми миришеха доста неприятно,а аз стоях по доста време наклепана,затова предпочетох чисто бадемово масло.
Цитирай

Чувала съм,че сока от лук и чесън помагал много при косопад,но си представям после как мирише косата.
Цитирай
Спешjavascript:void(0);
ooooh!но!Помогнети ми,много ми капе косата осабено след баня като е реша цели кичури ooooh!
Цитирай

В приказките

Как се ползва стимулната за коса  newsm78Без отмиване ли ?

newsm10
Аз също ти препоръчвам това+хининова вода.
Желая ти успех  в борбата с косопада Peace
Цитирай
dami nesi sresvaite kosata sled bania,parvo iztriite skarpa.posle podsywete s sewoar.sled kato e ve4e syha zapo4nete da rewite kosata si bez natisk ot doly nagore.parvo dalginata.i we vi bade po lesno da srewite cialata kosa ot gore do doly.i ako kosata vi ne s epoddava na le4enie polzvaite maska ot galtak naiaice.pomaga za kosopad i  kosata vi izglegda po gasta.ako imate mazna i riadka kosane polzvaite balsam.toi pravi kosata vi meka bez obem.taka kosata izglegda owe po riadka.izpozvaite krem losion za obem na kosata i sgastiavane na andrelon az sam mnogo dovolna.giveia v holandia i sam polzvala mnogo prodykti niwo ne pomaga.nadiavam se da sam bila polezna.yspeh.
Цитирай

Стара Загора

Аз си слагам само хининова вода и съм доволна  Peace
Цитирай
Аз ползвам себорал-форте но не ми помага за косопада
ако знаете нещо друго моля помогнете косата страшно мн ми пада от както слагам маската за коса костен мозък  newsm12 newsm12 newsm12 newsm12 newsjavascript:void(0);
newsm12m12 newsm12
Цитирай
Можеш да опиташ продуктите на БИОДАР : www.biodarbg.com
Не съм ги ползвала,но възнамерявам.
Чувала съм много добри.

Успех!
Цитирай
имах предвид добри неща за продуктите
Цитирай

Потърси,ако имаш възможност продукти с Aminexil.
Цитирай

При мен подействаха ампулите на Ив Роше, същеврмено ползвах и шампуана.
Цитирай

София/Света на Диска

Пробвай шампоана Фитовал + :

Знам, че е чудотворен, вълшебен шампоан срещу косопад. Намира се във всяка аптека и струва 5-6 лева. Peace

Пробвай, мисля, че ще останеш повече от доволна!

Цитирай

ох и аз имам същия проблем даже си мисля да отида на лекар само че не знам на какъв на дерматолог ли нямам представа за сега си взех стимуланта на икаров,витамини и шампоан фитовал плюс дано помогнат защото съм се побъркала имам чувството че скоро ще остана без коса,ако имам успех ще пиша
Цитирай

София, в планината

аз съм супер доволна от таблетките на Фито  Peace
Цитирай

аз съм супер доволна от таблетките на Фито  Peace
Кажи нещо повече за тези таблетки че и моята коса нещо много взе да пада напоследък. Rolling Eyes
Цитирай

София, в планината

от аптеката се купуват - около 50 лв. е шишенцето и се пият по 2 на ден / 2 месеца /   Peace

http://www.phyto.fr/UK/products1/dietary_supplements/dietary_sup … hairandnails.html - ето тези
« Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 11:32 от ru_ »
Цитирай

София

Аз като имах проблеми с косопада отидох на лекар, тъй като той може да е причинен от всичко! отидох във ВМА. Лекарката беше адски учтива и ми обясни всичко на дълго и широко. Най-малкото, което мога да ви посъветвам е отидете на една консултация! ( а колкото до шампоаните против косопад, лекарката ми каза, че са добре само за поддържане към хапчета примерно или друг вид лечение! ). Косата не е шега работа! Консултирайте се с лекар, за да разберете подходящото лечение!  Успех на всички!  Hug
Цитирай

rainy...,а на какъв специялист отиде защото аз точно това се чудя при какъв лекар трябва да отида
Цитирай

София

Бях на дерматолог . Името й е д-р Ташева (дано не бъркам много  Embarassed ) Във ВМА на 2рия етаж до регистратурата. Много мила жена, всичко ми обясни.  Peace
Цитирай

благодаря много
Цитирай

Rainy,  какво точно ти обясни, аз също ходих, правиха ми изследвания- кръв и отделно хормони, ехограф на гушата. Всичко ми е в нормата, но косата си пада и пада. Пия хапчета с шепата, цинк, алое, Геритамин, Биотин, мажа се с Алпикорт Ф, но нищо и нищо. Отчаяна съм вече...
Цитирай

София

Знам, че е чудотворен, вълшебен шампоан срещу косопад. Намира се във всяка аптека и струва 5-6 лева. Peace

Само не мен ли ми действа странно този шампоан!
Много ме сърби главата от него и ми се омазнява бързо.

Само че моят е с кафява опаковка  newsm78
Цитирай

гр. София

И при мен положението е отчайващо.Не знам от сезона,от възрастта от какво ли, но косата ми от месец-месец и половина пада зверски.От две седмици пия Ревалид и ползвам кафявия Фитовал.За сега нямам резултат. Sad

И аз имам питане към  Rainy за въпросната лекарка.Работи ли с направление и необходимо ли е предварително записване?
И къде по точно се намира сградата?
Цитирай
zdraveite na vsi4ki! Ot nqkolko godini imam kosopad,koito ty spira ty se usilva,iz4ela sum vsi4ko po temata. Dano vi buda polezna s mnenieto si,no nau4ih za lekarstvoto Revivogen ot 4ujdestranni forumi.Problema e, 4e se poru4va samo ot 4ujbina i struva kam 200 lv,no do momenta go davat za nai efikasnoto sredstvo protiv kosopad.Smqtam da go poru4am,nqkoi 4uval li e neshto za deistvieto mu. Sushto taka hubavo e predi da pravite kakvoto i da bilo da si napravite palna kruvna kartina,Paket hormoni izsledvaniq ( vsi4kite  4 polovi hormona), kakto i ehograf na shtitovidnata jleza,sushto taka hubavo e da posetite zubolekar (problemi s vencite,kurvene, razvaleni zubi).Ako vsi4ko e nared nai veroqtno e na nervna po4va ili nqkakva vnezapna poqva.V tozi slu4ei Revivogen bi vi pomognal. chetoh i za Regaine,samo 4e komentarite sa 4e pomaga samo dokato go polzvash, v momenta v koito spresh novata izrasnala kosa pada i ne raste!Dano sum bila polezna s mnenieto si.Ako nqkoi ima opit s Revivogen- molq vi da pishete!
Цитирай

България Испания

Здравейте на всички!
Имах страхотна дълга и гъста коса, след 12 клас започнаха проблемите, които продължават и до днес.Косопад, мазен скалп.Често корена на падналия косъм е с мастно топче. Какво ли не съм правила по въпроса кожни лекари, зъболекари, сливиците си извадих защото предполагаха инфекция (мисля, че бяха ок), изследвания на хормони полови и на щитовидната жлеза.Пробвах какви ли не шампоани, ампули за втриване, таблетки ..... и нищо Sad  .От всичко това разбрах , че имам Есенциална тромбоцитемиякоято до колкото знам няма връзка с косопада. Вече съм се предала. За този медикамент Revivogen чувам за първи път и идея си нямам как действа.
Ако някой може да ми даде съвет, ще съм му много благодарна ! Flutter
Цитирай

при мъжа когото обичам

На мен не ми помогна изобщо.Даже и хапчетата пих.
Цитирай

Пловдив

При моя много близка ампулите на Виши за жени имаха ефект-е не е чудодеен,но за мен беше видимо,че косата и се сгъсти.
Иначе от "бабешките"рецепти съм чувала,че помога търкане на скалпа със сода.
Цитирай

2 суп. лъж. тривитаминол - т.нар. конски витамини /продава се във ветеринарни аптеки/
1суп. лъж. хининова вода
1суп. лъж. водка
1 жълтък

Маската се прилага веднъж в седмицата, като обикновенно се оставя да престои около 2 часа.
« Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 14:56 от Захир »
Цитирай

Бирмингам

И аз се записвам да следя темата,че и на мен косата бая ми пада...като се къпя и винаги след това трябва да събирам коса от ваната,че иначе ще задръстя всичко...мислех,че е нещо сезонно,но почти през цялата година е едно и също.До сега не съм пробвала нищо конкретно,освен едни ампули на Виши за косопад,преди около половин година.Като че ли имаше ефект някакъв,но само докато ги ползвах...после като спрях всичко си беше както преди...а аз искам някакво решение за този проблем,което да не е само временно...
Цитирай

Пловдив

На мен не ми помогна изобщо.Даже и хапчетата пих.
И аз съм в темата, след като спрях да кърмя  Crazy Каква е разликата между този фитовал и другия в тъмната опаковка  newsm78 Простете за лаическия въпрос...
Цитирай

България Испания

Да ви кажа на мен Фитовал не ми действа.Пробвах го и още повече ми се омазнява косата.Замислям се за ампулите на Виши!Ще взема да пробвам и някоя бабешка рецепта, но съм песимистично настроена......
Цитирай

Хасковско

и на мен ми капе косата много ,взех едно шише витамини за животни от ветеринарната аптека , имам бадемово масло и хининова вода мисля си дали да не ги смеся в маска. А хининовата вода самостоятелно как я прилагате ??
Цитирай

В близост до Царевицата

На мен като започне да ми капе косата, сменям автоматично шампоана или балсама, защото в повечето случаи е от тях. Инак от време на време редувам Фитовал-а с друг шампоан. В готовата маска на БиоФреш за изтощена коса с хума отделям си определено количество от нея и вътре слагам Тривитаминол, лъжица водка и въобще каквото се сетя от домашната козметика за коса.
Цитирай

А при мен косопадът се оказа, че е вследствие на желязодефицитна анемия. Така че, момичета, ако имате съмнения за такава, си изследвайте желязото и се лекувайте.  Peace
Цитирай

Ето на какво попаднах ровейки из интернет за косопада ... и мисля да пробвам.

http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713&postdays=0 … r=asc&start=0

При мен косопада е само есенно време. Започна от миналата година, но много ме стряска.
На втора страница от темата вече има опитали и даващи резултати.

Или пък тази тема за кукуряка
http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=285

В самия форум има доста интересни неща, но си трябва време да седне човек и да чете.

« Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 02:43 от red_shoes »
Цитирай
Подкрепям мнението ти за Revivogen.Наистина няма по-добър за момента.Но вече се предлага и в България.Виж следния сайт: www.biodarbg.com
Успех!
Цитирай

в блока

Здравейте! моята коса започва да капе и то доста силно през пролетта и есента. Купувам си шампоан PRIGAIN от аптеката, това е медицински шампоан, а не козметичен, струва някъде около 8-9 лв., но е много икономичен, гъст е и се слага по една капка. Много съм доволна, косата ми спира да капе, сгъстява се, има блясък и изглежда невероятно жива. Пробвайте, няма да съжалявате.На мен поне ми действа страхотно.
Цитирай
Пробвайте шампоан DEFLUVAL против косопад - създаден специално за перода след бременност.
Действа 100%, има го в апетките. При мен косопада спря и започна да расте нова коса. Край на космите по пода.
Цитирай

Бирмингам

Аз искам да попитам нещо за хининовата вода. Понеже наскоро ми изпратиха 2 шишенца и започвам да слагам от днес,искам да попитам как точно да я разнасям по косата? Знам,че може би звучи тъпо,обаче ме интересува. И още нещо-след колко време горе-долу може да се очаква някакъв положителен резултат?  newsm78 Мерси предварително Smile
Цитирай

хора-от лятото поради отслабване имах страшен косопад и какво ли не изпробвах;то бяха маски,билки и чудесии в които дълбоко вярвам,но уви нищо направо се побърках #Cussing out newsm45  започнах от средата на октомври да пия витамини от A доZ немските и за сега косопада спря от което останах много доволна и за сега ги продължавам 261uu newsm44
Цитирай

Малко е гадно,но една приятелка страшно и падаше косата-оправи я с маска от-мед,лимон и сега гадната съставка-урина.Искам да кажа,че миризмата на урината се неутрализира малко от меда и лимона.
Онзи ден ходих на фризьор и ми каза за една нейна клиентка,която страшно започнала да и пада косата(цели кичури постоянно) и пробвали какво ли не.Та тази клиентка не се мяркала 2-3 месеца в салона,но като се явила косата не само била спряла да пада,но и станала доста по-гъста и лъскава.Само,че тя направила ударна маска-само урина.Казала,че мъжът и едвам я изтраял и тя спяла в друга стая,но си спасила косата.
Аз лично не съм опитвала тази маска,но на смелите и нуждаещите се УСПЕХ.
Цитирай

записвам се и аз 
проблема ми с косата започна преди 8г  сега съм на 26  и косата ми на половина всичко опитах,
лекарства бабини рецепти и т,н само хормоните не съм си изследвала .Дайте ми съвет къде да отида за да ми помогнат да не остана без коса.
Цитирай

София

Мисля че е време да направиш изследване на някои хормони,за всяко нещо си има причина.
Цитирай

навсякъде по аптеките ли се намират тези витамини от А доZ
Цитирай

от аптеката се купуват - около 50 лв. е шишенцето и се пият по 2 на ден / 2 месеца /   Peace

http://www.phyto.fr/UK/products1/dietary_supplements/dietary_sup … hairandnails.html - ето тези
След колко време употреба забеляза резултат?
Цитирай

София

Да ви кажа на мен Фитовал не ми действа.

И при мен няма ефект.Сега пия Пантогар и съм си купила ампули на Виши да пробвам.Надявам се да има ефект,че съм пред оплешивяване  Sad
Цитирай
Az si vzeh vialitol dnes go probvah za pyrvi put i se nadqvam da ima efekt,zashtoto kosata mi mnogo kape Crying or Very sad.
Цитирай

Мисля че е време да направиш изследване на някои хормони,за всяко нещо си има причина.

Кои хормони трябва да се изследват?
И какъв специалист трябва да посетя?

Цитирай

при мъжа когото обичам

Отиди на дерматолог.Там ще видят какъв е проблема и ако трябва ще ти назначат изследвания.
Цитирай

София

[/quote]
Ами аз преди да изследвам хормони,отидох на ендокринолог,каза ми да си пусна тези на щит.жлеза и да отида пак с тях,погледна на ехограф жлезата и заедно с хормоните каза че имам Хашимото и хипофункция на щит.жлеза и заедно със инсулиновата резизстенстност която се установи че и нея имам стиган до извода че от там идват проблемите включително и косопада.Но всеки случай си е индивидулен,аз започнаха да ползвам един шампоан PREGAINE за който рабрах от тази тема и съм много доволна засега от него.
Цитирай

мисля,че трябва да ги има,но не използвай еквиваленти. само на doppel herz newsm10   Никакви 50лв. вътре са 3 блистера по 10 табл.и струва м/у 12и 14лв.                                                                                     
Цитирай
Аз пък ходих на дерматолог и след направени хормонални изследвания се оказа, че имам много висок хормон-тестостерон.Изписаха ми 2 вида противозачатъчни - "Андрокур" и "Диане".Пият се по схема и ми помогнаха- косата ми спира да капе.Но като ги спра-започва пак.Ендокриноложка, моя позната, ми каза , че ако се наложи се пият и цял живот.А иначе съм опитвала милиони продукти, хапчета, шампоани и ампули.Какво ли не с изключение на урина.....Срещу косопада ми помогна шампоанът на "DUKRAY" - "Anaphase".Успех.
Цитирай

1st floor

този шампоан PREGAINE, не е ли противопърхутен, или има няколко вида?  newsm78
Цитирай

here, there, everywhere

Аз от форумът разбрах за Приорин и започнах да ги пия, но още е рано да споделя с вас за резултат.
Цитирай

И аз се записвам,когато родих ми падна много коса,после порасна още,но както винаги продължава да ми пада.Ще пробвам някои работи,да видим.
Цитирай

С отвара от бръшлян си поливаш косата след всяко измиване. Резултът идва бързо Peace
Цитирай

Варна

Ами аз използвам "бабината маска за въшки": газ, мас и оцет в равни количества. Косата ми се сгъстява доста, но ако е на хормонална основа по добре да се потърси  специалист.
Цитирай
този шампоан PREGAINE, не е ли противопърхутен, или има няколко вида?  newsm78

Най-бързо се проверява на сайта на производителя: http://www.regaine.co.uk/women/AboutRegaineForWomen/HowRegaineWo … asp?mn=2&sn=2

Има го под формата на шампоан и спрей. Съдържа minoxidil и действа стимулиращо и укрепващо на фоликула.
За мен това е най-доброто средство срещу косопад при жените в момента. Много бъркате причините за косопада, а те са основно 4 при жените: хормонални промени, стрес, неправилно хранене и себорея (пърхут). Лечение не може да се прилага, ако не се знае причината!!!
Цитирай

София

За Фитовала- кафявия е за подсилване и обем,а жълтия при косопад.Аз си оправих преди години проблема след бременностите с горепосочената маска с урина!Звучи гадничко,но е само 1-2 супени лъжици и тя се неутрализира от другите съставки!Два пъти седмично по 2 часа свърши чудесна работа!Успех!
Цитирай

Бургас

Дерматолог ми беше изписал преди години пантогар(40лв),шампоан прегаин(7лв)и алпикорт( newsm78маи така беше).Сега есен пия пантогара и редувам този шампоан с ревалид и клоран,и ампули на ревалид.Поне три месеца трябва да се пият. Peace
Цитирай
здравейте,желая да ви бъда в помощ,и искам да ви споделя фризиорката ми беше казала да пия CENTRUM витамини,и от тях косопада спря от един път,след близо месец,след като свърших витамините,но след 2,3 месеца пак започна,изглежда трябваше пак да си купя от тях,пробвайте,може да ви помогне  Party
Цитирай

Бургас

Сега като си свърша калмацина,ще си взема центрум Peace.Колко месеца максимум се пие подред?
Цитирай

Бирмингам

Може ли някой да пусне снимка на този шампоан Прегаин или както се казва и горе-долу някаква цена да ми кажете,че се замислям дали да не си го взема,ако е толкова добър с/у косопад Confused
Цитирай

Бургас

PREGAINE (Прегаин) е около 7лв.Много семпла опаковка(бяла)сори,нямам снимка.Но той е само един и няма как да се обърка. Peace
Цитирай

Пловдив

Против косопад съм чувала за мазане скалпа с чесън, ама  за съвременната работеща жена не е най-доброто решение.
Цитирай

Бургас

Против косопад съм чувала за мазане скалпа с чесън, ама  за съвременната работеща жена не е най-доброто решение.
Няма по-гадно от това с чесъна.Аз не работя,в къщи си седя,но пак не бих повторила Naughty
Цитирай

София

На мен ми помогна този шампуан и тези лосиони.
Освен това пих и мерц.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Аз и другаде бях писала за тези ампули, на мен много ми помогнаха, само дето не помня името им. По лев и нещо едната в аптеките, за силен косопад със зелен надпис и миризма на мента. Взех 5-6 да пробвам и още преди да съм ги изхабила, хоп, страшния косопад изчезна.

Не съм фен на домашните маски, може и да помагат, ама правене, мазане, найлони за увиване, миризма, седене с часове... нещо не ми се връзва с 21 век... Ампулките си ги слагаш след къпане и косата мирише и изглежда добре... Успех  Smile

Да ама няма нищо по-ефективно от домашните маски Very Happy Ампулите също са добра идея - има най-разнообразни видове и могат да се слагат паралелно с маските.

Наистина след раждането е нормално да има физиологичен косопад, заради хормоналните промени в организма на жената, но не пречи да се погрижиш за косата си. Аз ще ти преложа моята домашна маска - 1 супена лъцица мед, 1 с.л. св. мас, 1 с.л. бадемово масло, 1 с.л. алкохол, 2 жълтъка. Стои се около 2 часа, завита с найлон и кърпа.
Цитирай

Хасковско

Здравейте и аз да се отчета , много ми капеше косата ,че оредя много. Направих маска с витамини за животни и бадемово масло , отгоре на опаковката пише vitamin ad купих го от ветеринарната аптека за 5, 50 може да се използва много пъти , след отваряне го съхранявах в хладилник. Сега не ми капе почти и си мих със шампоан ревалид. Гледам ,че и ми избиват косъмчета . Като се сложи маската се изчаква 2 часа и ако е възможно да се приложи на чиста коса.
Цитирай

nqkude tam

Майка ми реже някакви лути чушки и ги държи в спирт 10 дни,после си втрива в корените,ако някой се интересува ще я питам
Цитирай

гр. София

От ветеринарната аптека "конски витамини" (витамин AD3E) .Продавачите си знаят, че е за маска за коса. Знам го от фризьорка. Наистина има ефект. Мазно е и неприятно. Втрива се в корените и се стои възможно повече време. ако издържиш цяла нощ най-добре.
Цитирай

DVD аз се интересувам от рецептата с лютите чушки и спирта,  би ли споделила малко повече за пропорции , какви чушки и колко градуса спирт? Благодаря предварително
Цитирай
Zdravei!Iskam da te uspokoq 4e za tvoq problem veche ima reshenie pone az sam ostanala sas tova ubejdenie i oshte nqkolko choveka okolo
men!Preporachvam ti da izpolzvash seriqta za kosopad na EKS -VITALITY.Tova e itzlianska marka sas shiroko prilojenie za razlichnite tipove problemi za kosa>Preporachvam ti da se konsultirash sas specialist za vida kosopad dali toi biva vremenen ili postoqnen i sas kakav skalp si
zashtoto tovae ot golqmo zna4enie>dobre 6te e da izpolzva6 izscqlo seriqta vitality
koqto vkl shampoan fluid ampuli i faza no nai dobre 6te da nadniknesh vav tozi sait www.eks-bg.com>Nadqvam se da sam ti bila ot polza!
Цитирай

В близката далечина

На мен ми помогнаха ампулите Биоксил Peace
Цитирай

nqkude tam

Майка ми каза,че нарязала 5-6 мн люти чушки се заливат с едно шишенце спирт 70-90 градуса,държи се 10 дни и после се втрива в корените,но малко щипело на скалпа.Ето и един форум,дано е полезен на някой
http://alopecia.8.forumer.com/viewforum.php?f=1&sid=db7f7b29 … 32ef312f0a40b5784
Ето и самата рецепта намерих
http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713
Цитирай

Съвсем случайно попаднах на това:
http://galatea.blog.bg/viewpost.php?id=155194

Има пак рецепта с люти чушки.

Мен ме впечатли маската с настойка от прополис на някакъв д-р Малахов, от която започва да никне коса.
Цитирай

Оооо, Малахов! Гуруто на баба ми ( и на много други баби по света)  bowuu Руснаците много го тачим, а той бълва книга след книга, че и здравно предаване по телевизията води. Баба ми си води записки с неговите рецепти и не спира  го хвали, но аз не съм изпробвала нищо лично, за да изкажа мнение от опит. Но определено е уважавано име  Peace
Цитирай

Не знаех, че си с руска кръв. Много ги тача руснаците и бесарабските българи, които познавам. Все хубави хора са. Поздрави бабето!  Hug
А този д-р Малахов нещо разкрасително като за нас има ли?  Laughing
Цитирай

letsgo , определено ще я изненадам Hug (четвъртинка рускиня съм, по бабино-московска линия) Flutter 

За съжаление не мога да цитирам конкретна рецепта, защото досега не съм се задълбочавала в тетрадката със записки на баба ми. Като се видим следващия път ще я поразпитам за това - онова и обещавам да споделя  bouquet
Цитирай

Sometimes you have to get lost to find yourself!

Ето една рецепта която ми помогна когато имах косопад. 1-2 глави чесън се стържат на ситно ренде, след това чесъна се изтисква през марля. Добавя се зехтин, колкото прецените но не прекалено много понеже с него след това ще мъжете корените на косата.Готовата смес се втриха добре в корение на косата, покривате с найлонова торбичка, а след това главата се покрива с кърпа, престоява се така около 2 часа. Косата се измива със шампоан, след като изплакнете шампоана в отделна купа с вода се добавя малко винен оцет и се изполива косата след което се изплаква с вода. Миризмата изобщо не е приятна, но резултата си заслужава, при мен помогна само от една процедура. Недостатък е и че при всяко намокряне на косата в банята ще усещате миризната на чесън но когато косата изъхне миризмата изчезва, и естествено това е временно.
А и да уточня моя косопад се появи в последствие от спиране на противозачатъчни, след дълги години употреба. 
« Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 01:29 от Suzanne_ »
Цитирай
Здравейте! Незнам кой ще се поинтересува, но мисля, че комбинация от пиене на капсули Фитовал и Геритамин и шампоан на Клоран с хинин действат много добре. При мен проблема с падането на косата също се яви след раждане и е много силно изявен. От две седмици пия тези капсули и ползвам този шампоан и мисля, че е ефективно. Два пъти в седмицата си правя и маски с жълтък, витамин А или бадемово масло и мед. Май нещата се оправят. Опитайте, ако скате, но мисля, че е нужно и вътрешно и външно въздействие! Успехи и усмивки на всички! Love
Цитирай

Бирмингам

Някой ползвал ли е и най-вече доволен ли е от шампоана с хинин на Клоран с/у косопад?  newsm78 Или по-добре ще си е да си ползвам шампоана,който в момента използвам и отделно да се мажа с хининова вода?  newsm78
Цитирай

Няколко пъти съм пробвала шампоани на Клоран и не ме впечатлиха нещо. При мен ефект върху косопада имаше Vichy Dercos /шампоана + ампулите/.
Цитирай

Бирмингам

Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78
Цитирай

Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78
Колко дневен курс трябва да се направи с ампулите на Виши? Засилила съм се и аз да ги пробвам и се чудя колко да си купя,за да има някъкав ефект?
Цитирай

Бирмингам

Ами аз мойте си ги купих в една кутия бяха,но не помня колко - мисля,че са 12,но да не излъжа,ако греша някой да ме поправи. Аз ползвах 1 на 2 пъти,тъй като косата ми не е толкова дълга и ми стигаше. Ползвах ги 3 пъти в седмицата,след баня.
Цитирай

И аз мисля, че целият курс беше от 12 ампули, но не ги купих всичките на веднъж. На 8-мата спрях, защото косопадът ми намаля значително. Дали само от шампоанът ще има ефект, не знам.
Цитирай

Изчетох всички теми за косопода и се спрях на апулите на Виши .За тях винаги има много положителни мнения. Така,че колкото и да са скъпи ще пробвам с тях и ще докладвам за резултата!
Цитирай

Monii, искрено се надявам да ти помогнат!  Peace Вземи си и някаква добавка да пиеш с повече витамини и микроелементи.
Цитирай

Бирмингам

Аз преди време си бях взела да пия Ревалид (мисля,че така се казваше) пак по препоръка от тук,но като ми изпратиха кутийките с хапчетата и като видях какви са големи и се отказах  #Crazy Не мога да ги глътна и предпочитам да не се пробвам. Сега имам 2 кутии Ревалид неотваряни стоят в шкафа и няма кой да ги пие. Има ли някакви други витамини или таблетки против косопад,но които да са значително по-малки?  newsm78
Цитирай

Balchik

Аз се мажа веднъж в седмицата с тривитаминол.Доволна съм. Hug
Цитирай

За мен, от години, бирената мая на Сома е много добър продукт, както за косата, така и за кожата. Големината на таблетките не е много голяма. Не я пия нон-стоп, само в периоди, в които имам нужда. Съдържа маса неща, а и е достъпна. От време на време пия и ленено масло, заради омега мастните киселини, които също са важни за кожата и косата. Никога не съм вземала Ревалид и други подобни специално разработени за коса хапченца. Не знам защо съм предубедена към тях, без да имам каквито и да било основания или информация /което всъщност е доста тъпо от моя страна  Crazy/. По принцип предпочитам натуралните източници на витамини и минерали – билкови чайчета, мед, плодове, повече сурови ядки, яица. А и съм чела, че от синтетичните витамини и тем подобни се усвоява много малка част /около 25% ако не ме лъже паметта/. Не съм сигурна обаче дали е така, не съм специалист.
Цитирай
При всяко положение нещата са индивидуални. Различните хора предпочитат различни козметични и хигиенни продукти. Идеята ми беше, че е добре заедно да се прилага и външно и вътрешно лечение на косопада. Иначе сигурно всеки може да каже някаква от скъпа по-скъпа марка и да обяснява колко му е добре да я ползва. За всеки е различно. Просто трябва и да се взимат съответни витамини и да се третира кжата на главата с подходящи препарати, шампоани или маски.
Цитирай

Пловдив

Аз съм чувала за мазане с чесън и сварено червено вино,ама помага ли...идея си нямам.
Цитирай

При всяко положение нещата са индивидуални. Различните хора предпочитат различни козметични и хигиенни продукти. Идеята ми беше, че е добре заедно да се прилага и външно и вътрешно лечение на косопада. Иначе сигурно всеки може да каже някаква от скъпа по-скъпа марка и да обяснява колко му е добре да я ползва. За всеки е различно. Просто трябва и да се взимат съответни витамини и да се третира кжата на главата с подходящи препарати, шампоани или маски.

Определено си права. Дори мисля, че вътрешната грижа е много по-важна от външната. Майка ми има хиляда и една болести, заради които мина през безумни косопади. Една маска не си е правила на косата, нито ползва специални шампоани. Редовно приема различни добавки от витамини и минерали, и косата й е страхотна /пу да не й е уроки/. До нея съм като проскубана кокошка.
Цитирай
Наистина да не са и уроки! Letsgo, май има такова нещо, само да се внимава с предозиране, защото и това вреди. Но щом си е намерила баланса - идеално! То и при мене количеството, а и качеството коса рязко спадна, ама май си оцелих какво точно да правя. Всички ние сме жертви на следващото поколение! Това къде шега, къде истина... ама карай да е весело.  Laughing Дано и ти да си успяла с грижите за косата ти /не се съмнявам/ - ще е супер!!! Успехи и усмивки! Д. Love
Цитирай

Пък и мого е важно с какво се храним. Какво е било качеството на храната преди 20-25 години и какво е сега... Има огромна разлика. Сиренето, кашкавала, доматите, чушките... Ми не са като в моето детство, нали! То моят стоматолог ми каза, че зъбите на майка ми са много по-добре от моите, макар да полагам сериозни грижи. И знам, че е така. За съжаление! По-доре е да изядеш 100 гр истинско сирене и 1 кофичка истинско кисело мляко, вместо еди-колко си милиграма разни флуорни химии. За всяко нещо в организма е така, нали? Химията си е химия. Помага,но... Така че това с косите ни е по-сериозно при нас в сравнение с предишното поление. Letsgo, искрено се надявам всичко да ти е ок! Успехи и усмивки на всички! Love
Цитирай

Благодаря ти Диана! Много си мила!  Hug
Външният ми вид, включително косата, далеч не са перфектни, но се старая да полагам грижи. Благодарение на хората тук, научих много полезни неща и намерих наистина добри продукти, както за косата, така и за кожата ми. Благодарско на всички!  bouquet Всичко най-хубаво и от мен!  Love
Цитирай

Letsgo, и ти и бебето сте супер! Снимките са много хубави!:love:Ще взема да избера някои по скорошни снимки и на моето, дано ги видиш и дано ти харесат! Flutter И аз прочетох интересни и полезни неща. Не е нужно да си перфектна, важното е, че си много хубава на твоята възраст /казвам това, защото аз съм много по-голяма от теб/ и се чустваш добре и си здрава и имаш сили и енергия за бебето и близките си! :bouquet:Така си 100% харесвана и обичана! И мисля, че всъщност това значи да си перфектна!!! Успехи и усмивки! Love И понякога пиши, много ми допада написаното от теб! Hug Love
Цитирай

Варна

За тези, на които не им се бъркат разни маски за коса, ще препоръчам система против косопад, изпробвана и с гарантиран резултат при хора, които са имали оголени места на главата. Тя е на все още нова за България компания, чиито продукти на този етап ги поръчваме от чужбина, но в момента се действа да се вкарат и у нас. Всички продукти са билкови и абсолютно нетоксични, одобрени от Межд. коалиция за предпазване от ракови заболявания.
Системата 2-nd Chance (Втори шанс):
1/ Шампоан 2-nd chance
СУТРИНТА на влажна коса се нанасят 5-10 мл / в зависимост от дължината и обема на косата/ от шампоана 2-nd chance. Важно е, докато се мие косата, да се масажира добре скалпа. Остава се така косата със сапунката за 5 мин., докато се измие тялото, след което се отмива и се подсушава косата с хавлиена кърпа.
2/ Балсам 2-nd chance
СУТРИН и ВЕЧЕР се разтрива между пръстите необходимо количество от балсама и се масажира СКАЛПА най-малко 3 минути. НЕ СЕ ОТМИВА!!!
Балсамът 2-nd chance е балсам за СКАЛП, НЕ ЗА КОСА.
За добри резултати е необходимо системата 2-nd chance да се прилага всеки ден стриктно по указанията.
Тази система се прилага при болестно състояние на косопад, себореен дерматит, псореазис и други кожни заболявания на скалпа.
Има и трети продукт-SUPER  BOOSTER, който подсилва действието на системата 2-nd Chance, но евентуално може да се мине и без него.
Положителни резултати се забелязват след втората седмица ежедневна употреба на системата в комбинация с приемането на ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM.
« Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 15:31 от jumil »
Цитирай
Моя съвет е: 1. Да използваш най вече бебешки шампоан - той поне щади косата.
2. Не приемай орално каквито и да било средства за този проблем - те може и много да действат, но е хубаво да не забравяме, че имаме косми не само на главата, а надали някой от нас иска да заприлича на маймунка или да се занимава само с косморляк.
3. Втривай си с леки масажиращи движения 6-7 мин, подхранващи масла или ампули - кожата на главата и корените се радват на подобно стимулиране.
4. Не стягай силно на опашка.
А дамите с някои от домашните рецепти да ме извинят, но аз лично не бих си плескала такива л... на главата. Кви са тея гас, мас, чесън....ние да нямаме въшки или да не целим да отблъснем всичко живо (ако остане такова) около нас. То по-добре с 5 косъма отколкото да смърдим така. Аз поне така мисля, съжалявам, никой не съм искала да критикувам.  
Цитирай

jumil    ,какво е това "ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM"?
Цитирай

Няколко пъти през живото си съм имала косопад - най-често от стресови преживявания и от раждането. Оправяли са ме много бързо още след 4-5 апликации ампулите на Фито. Препоръчвам ги. Пробвала съм и други неща като стимулната на Икаров, масла - бадемово, карите, зехтин, но нятаха такъв бърз ефект както тези ампули. Не винаги съм ги ползвала с шампоана за косопад, защото и без това са скъпички, така че и без него действат.
Колкото до хапчетата, пила съм няколко вида - мерц, фитовал, ревалид и на фито. Осезаем ефект усетих от мерц. като размер най-малки са на фито и на мерц.
Цитирай

Варна

Здравейте и от мен!Дъщеря ми е на 5г. от седмица насам започна много да й пада косата,а иначе е дълга и гъста.Педиатър ме посъветва да й давам рибено масло?Някой да даде съвет? Ще ви бъда благодарна!
Цитирай

За пръв път чувам за толкова малко детенце да има косопад. Аз лично бих се притеснила много и бих се консултирала с друг лекар, включително пълни кръвни изследвания.
Цитирай
Здарвейте мами ! Да ви е 4естита новата година  първо! Много спе6но търся да ми препоръ4ате маска за косопад, адски много ми пада косата  smile3518 newsm45особено след второто раждане моля помогнете ми ! Благодаря ви предварително! Praynig

Виж Професионални продукти за коса на www.profesionalist.com , там има лечебна козметика за косопад.
Цитирай
Аз ползвах това  http://www.trichozed.com/?id=ff6e46 , пристигна за около седмица след поръчката.
Много съм доволен дори ми остана малко, но си го пазя ако пак започне да пада.
Цитирай
Nqkoi polzval li e ERVAMATIN POWER ??? Dali pomaga?
Цитирай
zdraveite na vsi4ki! Ot nqkolko godini imam kosopad,koito ty spira ty se usilva,iz4ela sum vsi4ko po temata. Dano vi buda polezna s mnenieto si,no nau4ih za lekarstvoto Revivogen ot 4ujdestranni forumi.Problema e, 4e se poru4va samo ot 4ujbina i struva kam 200 lv,no do momenta go davat za nai efikasnoto sredstvo protiv kosopad.Smqtam da go poru4am,nqkoi 4uval li e neshto za deistvieto mu. Sushto taka hubavo e predi da pravite kakvoto i da bilo da si napravite palna kruvna kartina,Paket hormoni izsledvaniq ( vsi4kite  4 polovi hormona), kakto i ehograf na shtitovidnata jleza,sushto taka hubavo e da posetite zubolekar (problemi s vencite,kurvene, razvaleni zubi).Ako vsi4ko e nared nai veroqtno e na nervna po4va ili nqkakva vnezapna poqva.V tozi slu4ei Revivogen bi vi pomognal. chetoh i za Regaine,samo 4e komentarite sa 4e pomaga samo dokato go polzvash, v momenta v koito spresh novata izrasnala kosa pada i ne raste!Dano sum bila polezna s mnenieto si.Ako nqkoi ima opit s Revivogen- molq vi da pishete!

Az si go kupuvam ot Turcia i v momenta ima akcia- 2 broia locion (45ml) + shampoan 360 ml= 65 leva. Ako iskash viarvai. Inache za efekt oshte ne moga da kaja, zashtoto go polzvam edva ot 3 sedmici.
Цитирай

Русе

Повече от очакванията с продуктите на LR - L-Recapin шампоан и лосион ,тонизираща напитка  Aloe , ползваме ги от април ежедневно , за повече инфо или тук или на  0889521863
Цитирай

София

А има ли опасност таблетките против косопад да засилт окосмяването по тялото, не само на главата Rolling Eyes Малко тъпичък въпрос, но да не стане по-лошо с тях?
Цитирай

България / Варна

Здравейте препатили моми4ета!
Искам да ви попитам за съвет! По време на кърменето, косата ми естествено запо4на доста да пада, но си мислех 4е това е период, който ще отшуми, но ето 4е 2,5 години ве4е проблемът с косата ми си стои...наполовина остана косата ми - от близо 7 месеца ползвам жълтия Фитовал и лосиона към него, без таблетките. Но резултат не виждам за съжаление.....косопадът продължава, не изникват нови косъм4ета, и това адски ме притеснява! Мисля да сменя продукта.......виждам 4е има положителни отзиви за таблетките Виши, но не знам само тях ли да ползвам, в смисал успоредно с приемането им какъв шампоан да ползвам и съответно, трябва ли според вас да пия и витамини отделно, като Геритамин примерно?

Защото освен 4е искам да спре косопада, искам да виждам 4е запо4ва изникване на нова коса, сгъстяване!

Благодаря предварително на отговорилите!
Цитирай

Варна

jumil    ,какво е това "ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM"?

Енергийното трио са 3 продукта-минерали, витамини и антиоксиданти, а Ming VMM e продукт за засилване на имунната система.
Цитирай

България / Варна

Моми4ета, да ви попитам според вас към кой продукт да се ориентирам...към Виши или към Фито? Имам в предвид шампоан, ампулки и таблетки против косопад на една и съща фирма. Из4етох доста от теми4ките във форума, и виждам добри отзвуци за тези две фирми, и тъй като продуктите са скъпи, искам да взема по-добрия естествено!
 Косата ми бе6е далга , гъста и хубава, но ве4е 2,5 години от раждането, косопада си продължава, косата оредява и трябва да взема мерки! Досега съм на фировал жълтия и ампулките му, но резултат не виждам.
Цитирай

Добре де, ако проблема е сериозен, защо не пробвате и лекар.Все пак косопада е проява на някаква липса или проблем вътре в организма. Ако не е толкова голям косопада лично аз препоръчвам сутрешна урина в смес с яйчен жълтък и да речем зехтин. Стои се 2 часа и се отмива. Резултата, поне при мен беше мн добър.
Цитирай
От април ползвам комплекта на ЛР шампоан и лосион
Цитирай

Добрич

аз пих таблетките PANTOGAR ,ами какво да ви кажа-доволна съм,на всеки може би действа различно,но при мен имаше резултат,изпих 4 опаковки,вътре са 90капсули,пият се по 3на ден,точно за месец са,и струват тук в Добрич 40лева.Доста се бях поизплашила,цялата къща беше в моя коса ,сега положението е много по-добре,всичко е в рамките на нормалното
Цитирай

И аз изпих сума си хапчета,но не ми помагат май бабините рецепти са най-ефикасни и някои ампули също.
Цитирай

София

И аз изпих сума си хапчета,но не ми помагат май бабините рецепти са най-ефикасни и някои ампули също.
Кои ампули например?Аз взех анакапс на дюкре таблетки и ги пия вече половин месец резултат още няма.Ползвам и ш-н прегаийн.Шампоана поне е много хубав, докарва добър обем на и без това доста оредялата ми коса.
Цитирай

AzZa , имай търпение! Аз пих  Анакапс 3 месеца, резултат се забеляза към края на 2-я месец. Бъди упорита и не се отчайвай, за толкова малко време не може да има резултат!
« Последна редакция: вт, 11 авг 2009, 09:02 от XS »
Цитирай

София

XS , мерси за подкрепата, аз така или иначе ще изпия тая опаковка анакапс, и тъкмо ще ми донесат приорина, които е 240 таблетки ще има за 2-3 месеца май и се надявам, че ще спре.Аз предполагам, че от стрес, т.к ме съкратиха, после нова работа и така, явно докато не се и успокоя малко ще е така.Но шампоана горещо го препоръчвам много е хубав Smile аз ще си го ползвам дори и след като ми спре косопада.Пише, че е и за обем и е вярно.
Цитирай
Zdraveite na vsichki! Very Happy
Az v momenta syshto se oplakvam ot tozi ujasen kosopad, napravo me pobyrkva, vseki pyt kogato mi izpada kosym ot glavata poludqvam.
Ot 4 sedmici izpolzvam edin shampoan na Keune protiv kosopad (friziorkata mi go preporycha), mislq che ima izvesten efekt kosopada mi ponamalq (pone taka mislq), no mislq veche da smenqm produkta. Kupih si Fitoval jylta opakovka i kapsulite poneje chuvam dosta dobri otzivi za tqh, no malko me e strah da zapochna da gi upotrebqvam. Kakvo mislite vie? Moje li da mi dadete nqkakyv syvet? Hubavo li e da smenq produktite? Confused

P.S. syjelqvam za latinicata, no imam problem s kirilizatora.
Цитирай

Мадрид Испания

аз също съм със страшен косопад от доста време и незнам какво да правя,ходих на лекар ,правиха ми изследвания,пих какви ли не витамини за косата и нищо пак си продължава.снощи се намазах с чесън  и така спах цяла нощ,но миризмата е ужасна,незнам още дали ще има ефек ,но няма да се отказвам.мисля да пробвам и една друга рецепта - 1с.л мас, 1с.л ракия и 1 с.л. урина, Правиш си компрес с найлон и кърпа и така - минимум два часа.казват че има ефект
Цитирай

София

Аз продължавам с борбата сякаш малко намаля, но реших да използвам повече домашни неща, като например направих си в два буркана листа от чемшир 2 шепи заляти с 500гр алкохол и още един само, че с коприва листа и корени всичко това зелено не сухо от аптеката, седи на тъмно две седмици и се разклаща всеки ден, после се маже в корените (прецедено естествено). Ползвам и Себоралфорте всяка вечер + малко хининова вода и мажа в корените.Шампоан Прегайн и таблетки Анакапс на Дюкре.И мисля,че му се вижда края на косопада вече Smile
Цитирай

Цитирай

при мъжа когото обичам

аз го ползвах без никакъв ефект
Цитирай

София

аз го ползвах без никакъв ефект
И аз така  Sad
Цитирай

при мъжа когото обичам

не знам дали има разлика между кафявия и жълтия newsm78.Аз ползвах кафявия.
Цитирай

РусЙе

Някой пробвал ли е ампулите п/в косопад на Лореал - Аминексил?
Цитирай

Варна

Пантогар -капсули ,но се пият поне 3 месеца за траен ефект,а шампоан -Дефлувал от аптеките Peace
Цитирай

Себорал Форте  Peace  Най-обикновен български лосион за 2лв.След като изкупих цялата серия за косопад на Rene Furterer и Phyto и нито едно от двете не ми помогна; ми попадна този лосион и след две седмици имаше ефект.

Цитирай

Мадрид Испания

Себорал Форте  Peace  Най-обикновен български лосион за 2лв.След като изкупих цялата серия за косопад на Rene Furterer и Phyto и нито едно от двете не ми помогна; ми попадна този лосион и след две седмици имаше ефект.

да и аз съм доволна от него,аз ползвах червения,защото е най-силен и наистина има ефект,сега съм си поръчала да ми донесът пак
Цитирай

Варна

Себорал форте на мен само ми направи ужасни лющещи се  рани по главата едва се оправих после !
Цитирай

Мадрид Испания

на всеки организъм различно newsm78
Цитирай

Здравейте, дъщеря ми, която е на 15 години има проблем с косопад от около една година. Преди това имаше изключително гъста и красива дълга коса. Сега е останала на половина. И това много я притеснява. Опитахме с ампулите на Vichy,но ефекта е само докато се ползват. А не е във възможностите ни да давам по 80 лв. на месец. Друг е въпроса, че не знам и дали е добре да се използват дълго време. Водих я и на лекар / избрах "име" / - предписа ни анакапс / таблетки и ампули/, икаров - лосион и шампоан "Билка" - без никакви изследвания, а само с един поглед. После разбрах, че таблетки анакапс не се препоръчват за подрастващи и не ги взехме. Сега опитваме и с"конските" ампули. Не знам докъде ще стигнем. Надявам се да е свързано с пубертета и след време да спре, защото мисля, че няма кой да ни обърне сериозно внимание - нашите лекари са или некомпетентни или безотговорни-не знам кое би ги обидило повече. Но не смятам за нормалнно да се изпише едно и също лечение на дъщеря ми/ на 15 години/ с общ косопад и на друга моя  позната, която е на 35 год и има петно без коса на главата. Да , вярно, че и цената беше една и съща за "прегледа" от 5 минути - 30 лева. Друг път ме питайте дали са ни дали някакъв документ за платената такса. Вече ще разчитаме на "бабини" лекарства.
Цитирай

Мадрид Испания

пробвайте със себорал форте
Цитирай

А някой може ли да ми даде съвет какво да направя за да си излющя скалпа? В момента скалпът ми се лющи и от там ми се появяват пърхот и косопад.
Цитирай

София

a_lounge  мисля, че себорала и на теб ще помогне Smile
Цитирай

София /Абсурдистан

Запис да следя темата  Peace
Цитирай

Бургас, Шумен и по пътя...

Aз ползвам тези на Керастаз (заедно с цимента и хранителните добавки) сега, но само от преди 3 дена. Попитах в съседна тема за отзиви.

Хвърлила съм око на:
http://www.feelunique.com/p/DS-Laboratories-Spectral-DNC-60ml.html
и
http://www.feelunique.com/p/DS-Laboratories-Spectral-DNC-L-60ml.html

Някакви отзиви?
« Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 19:47 от gevestra »
Цитирай

Варна

Записвам се да следя темата;защото от известно време косата ми много пада и скалпа ми се лющи  Tired
Цитирай

Бирмингам

И аз търся нещо ефикастно против косопад, защото от известно време почна страшно много да ми пада косата Confused И то не като се реша толкова, ами като се къпя и задръствам ваната... И преди ми е падала, но сега ми се струва, че се е засилило ooooh!
Цитирай

София

И на мен почна да ми пада страшно косата, като се къпя! Малки топчици си събирам!
Много повече, отколкото след бремеността!
Купих си една ампула с мента, но не съм уверена в тях.
Днес в аптеката ми препоръчаха едно мъничко шишенце за 3 пъти на DURCAY za 8 лв.
Ох, чудя се!
А през това време коса не ми остана. smile3511
Цитирай

....

И моята коса пада много. Изпих в началото на тази година една опаковка Приорин, не мога да кажа че за този период от време косата ми спря да пада, но пък се появиха много нови косъмчета. Мажа някакъв лосион на Wella, но за резултат още не може да се говори тъй като го използвам от скоро. Като казвате по време на къпане че пада много, да и  при мен е така, ама и при всяко почесване или по-силно подръпване падат по няколко косъма.  Имам лек проблем със ставите и си мисля че може от там да се провокира и проблема с косата.
Цитирай

Мацки, помагайте!
Купих си шампоан Фитовал -  червенокафяв, защото такъв ми дадоха от аптеката. Не знаех, че има жълт. Дотук съм го ползвала 3 пъти, но забелязвам, че ми омазнява косата от него. А тя моята и без това си е мазна, така че това е нежелан ефект. Сега трябва да я мия едва ли не всеки ден. Искам да питам, който е ползвал шампоан Ревалид, дали е забелязал и при него такъв ефект - че косата се омазнява по-бързо, за да знам дали има смисъл да си го купувам изобщо.
И другото, което искам да питам - има един български шампоан "Хининов", прозрачна опаковка с бяла капачка, а самият шампоан е на цвят тъмно розово-червен, направо към цикламен. Някой може ли  да даде отзиви?
Цитирай

София

За шампоан Ревалид една аптекарка ми каза, че няма голям ефект.
Пък и шампоана какво е - слагаш, миеш и чао.
Трябва да е нещо, което се втрива в скалпа и да остава, за да има ефект.
И да не е чесън, газ, мас и урина. Mr. Green Че все пак сред хора ходим.
Цитирай

здравей Дилянка.тук някъде прочетох за стимулант за коса на "икаров"от 1 месец го ползвам и при мен има ефект косопада ми намаля
Цитирай

Но този стимулант на Икаров пак е някакъв мазен, нали? На мен ми трябва нещо, което да не омазнява косата, защото и без това ми е мазна Sad Иначе от вчера пия и капсулите Фитовал, а също и си масажирам скалпа с хининова вода след къпане,  да видим какъв ще е ефектът  Praynig
Цитирай

и с хининовата вода е добре но имаше една марка МИЛВА или нещо подобно аптекаря наговори доста негативни неща за нея такаче внимавай каква ще ти пробутат
Цитирай

somewhere around nothing;-)

Здравейте,
В момента ползвам такива ампули (от 2 седмици) и според мен има ефект... на за всичко трябва постоянство, търпение и време. От 3 месеца ми капе косата, най-вече при когато я мия, но аз едва от скоро реших да взема мерки. Имах тези ампули ги бях купила за съпруга ми, който се смя на покупката, сега ползвам аз. Все пак да кажа, че когато ги купих, го убедх да го мажа по главата и честно казано беше почнал да му расте нещо като бебешки мъх измежду оределите косми по темето. Той обече не се впечатли особено, а и като че ли не му пука и ампулите останаха... та сега аз ги ползвам. Поръчвам си ги от едни вносители през интернет...; излизат изгодно ако си вземеш цяло кашонче, иначе 1 бр. е 6 лв.; чувала съм, че тези на Vishy са не повече от 5 лв. бройката. Също чакам и една мостра на Дюкре и после пак ще споделя опит. Като цяло обаче мисля, че като се избере марка е хубаво да се ползва и шампоан, и балсам, и ампули/серум... Нека, ако някой го е правил, да сподели, моля;-)
Цитирай

sofia

и аз ще следя темата
Цитирай

sofia

аз също съм доволна от хининовата вода Smile
Цитирай

София

Да се отчета! Почнах Себорал Форте на 15ти. Мазала съм се 4-5 пъти.
Още след първия път косата ми спря да пада, през деня - когато е суха или нощем.
Когато се къпя, събирам 1 малка топка косми, а не както преди две-три големи.
Доволна съм!
Цитирай

Ох, Дилянка, къпането ми е кошмар, и аз мазах Себорала, ама де да знам, полза не видях. Ти кога се мажеш, по колко пъти?
Цитирай

Пробвах Себорал и хининова вода и наистина косопада ми намаля, но не спря.
Много ми помогнаха едни хапченца - цинк + биотин. Косопада съвсем изчезна.
Цитирай

София

Не ми е спрял косопада, само намаля, но съм доволна и от това положение.
За мен е горе-долу нормално.
Себорал мажа след всяко къпане на косата - 2-3 пъти на седмица.
Цитирай

БГ

хининовата вода намаля косопада, Peace Peace но иска постоянство Confused  поне месец всеки ден се впръсква в корена на косата или два ...
Цитирай

Русе

Dreаming,тези хапченца някакви комбинирани ли са,или са отделно цинк и биотин на таблетки,може и на ЛС да ми напишеш
фирма,марка  bouquet
Цитирай

polin4eto комбинирани са, не са по отделно. На опаковката пише "Zink-Biotin Kapseln" на ABO Pharma. 60 капсули са в една кутия, но си ги поръчвах специално на една моя позната фармацевтка.
Цитирай

Пролетта пих таблетки Фитовал и си миех косата със шампоана-косопада ми беше намалял, но сега отново ми косата и се чудя какво да ползвам?
Цитирай

Sofia

Себорала е силен шампоан, така че внимавайте Naughty , не е за ежедневна употреба.
На същата фирма има и ампули, който много рядно се намират, мисля, че бяха 2 в кутия и стигаха за месец, не помня. Слагат се по определена схема, много бях доволна от комбинацията от двете, ще ги потърся, че и на мен започна много да ми пада косата.
Цитирай

софия

Ще следя темата. Аз ползвам от септемри месец доста неща. Косопада ми понамаля,но не е спрял.ЩЕ остана без коса. Rolling EyesОбаче защо толкова много хорасе оплакват от засилен косопад?ТОва нормално ли е?
Цитирай

София

Ще следя темата. Аз ползвам от септемри месец доста неща. Косопада ми понамаля,но не е спрял.ЩЕ остана без коса. Rolling EyesОбаче защо толкова много хорасе оплакват от засилен косопад?ТОва нормално ли е?
Само от любопитство, ти преди това използвала ли си маски с масла на Икаров или/и тривитаминол?
Цитирай

Пия Дюкре и съм много доволна  Peace

Майка ми също, защото при нея си беше наистина косопад, но го парира  Peace, дори пониква нова коса и сега е ок  Wink
Цитирай

Бургас

Здравейте!Ако може и аз да споделя опит относно косопада.На мен ми помогнаха мерц дражета ,пила съм ги два пъти в интервал от 4-5 месеца по една опаковка .Много си третирам косата ,всеки месец я боядисвам и постоянно използвам сешоар и преса за коса.Когато родих второто си дете имах много силен косопад .Тогава си правих маски с чесън и желтък от яйце ,какво ли не бях пробвала преди това ,но нямаше ефект.В продължение на месец си правих тази маска и ефекта беше невероятен.Малко беше неприятно защото като се намокри косата страшно фуни на чесън,иначе не .Бях умирисала банята,но поне имаше резултат. Laughing
Цитирай

София

Момичета, в няколко аптеки търсих Себорал форте и ми казаха, че бил спрян от производство newsm78 а на мен само той ми помага. Знаете ли дали го има все още някъде, защото имам спешна нъжда от него?  Sad
Цитирай

не е спрян.тази сутрин си го купих
Цитирай

София

не е спрян.тази сутрин си го купих

А би ли споделила ако къде, защото аз наистина не го намирам никъде? Благодаря Smile
Цитирай

не знам от къде си но  в Кнежа го има във всички аптеки и струва 2лв.
Цитирай

София

не знам от къде си но  в Кнежа го има във всички аптеки и струва 2лв.

Благодаря, надявам се и аз да го намеря  bouquet
Цитирай

софия

Само от любопитство, ти преди това използвала ли си маски с масла на Икаров или/и тривитаминол?
Да,в момнета правь маската  с тривитаминола,но нещо още невиждам  голям ефект.но на Икаров не.До сега съм си овладявала косопада дотова време. но сега много бавно става.Дали дане сивзема и това Масло на Икаров? Rolling Eyes
Цитирай

Varna

Аз имах такъв проблем и косата ми спря да пада благодарение на шампоана и ампулите на Виши Wink
Цитирай

София

До преди две години при мен косопадът значително се усилваше почти всяка есен. До един момент броях косми като откачена, изпадах в паника, мажех се с какво ли не, ходех по лекари, докато не напипах какво точно действа при мен. Забелязала съм, че в такива периоди колкото повече мажа, толкова по-зле стават нещата, след всяка маска свалям много повече коса от главата си, така че престанах с мазилата и по лекарско предписание пия Пантогар, като започвам от август, още преди да е започнало падането,  и продължавам до ноември. Веднъж годишно измазвам по една опаковка Алпикорт и, разбира се, старая се да ползвам качествена козметика за коса.
Цитирай

софия

До преди две години при мен косопадът значително се усилваше почти всяка есен. До един момент броях косми като откачена, изпадах в паника, мажех се с какво ли не, ходех по лекари, докато не напипах какво точно действа при мен. Забелязала съм, че в такива периоди колкото повече мажа, толкова по-зле стават нещата, след всяка маска свалям много повече коса от главата си, така че престанах с мазилата и по лекарско предписание пия Пантогар, като започвам от август, още преди да е започнало падането,  и продължавам до ноември. Веднъж годишно измазвам по една опаковка Алпикорт и, разбира се, старая се да ползвам качествена козметика за коса.
Какво е Алпикорт?за първи път го чувам?Между другото,и аз числя,че е нещо такова при мен.Май трябва да приложа твоята схема.Сега се мажа с всичко касвото чуя  и пия витамини на Дюкре и шампоана им ползвам и какво ли не мажа.Миналата гидне си увладях косопада многопо-рано ,но не ползвах много неща. а сега вместо да има ефект,то...
Цитирай

Бургас

От 8 години и аз всяка есен и всяка пролет пия Пантогар.Само така се справям с косопада.Есената го започвам още септември преди да е почнал.Мазала съм се и с Алпикорт(предписани ми бяха от лекар преди години алпикорта и пантогар).А и си спомням ,че миришеше много гадно.Обаче сега не се мажа.Пия само хапчетата и съм доволна.От всичко най-мразя да си лепам косата с гадости-бъркочи #Crazy...Що се отнася до кожата ,там ми е удоволствие и цял ден мога да стоя намазана...но косата #Crazyне издържам да е намазана с каквото и да било.
От шампоаните използвам Прегаин(предписан от лекаря ми беше),Клоран-хинин,Ревалид и си ги редувам през 3 месеца.
Цитирай

Бургас

Междудругото незнам дали от хапчетата,но имах период от 4 години ,в които не бях стъпала при фризьор,защото ме бяха окълцали #Crazy #Crazy и получих фобия от фризьори..За тези 4 години от къса черта до ушите ми порасна до кръста,без да цъфти.По принцип моята коса е тънка,мека,абсолютно права,нося я дълга,така и ми отива,каносвам я с черна къна,използвам сешуар,преса( за къдрене) и изобщо не цъфнаха краищата...Престраших се и реших да отида вече да я одрежа защото стигна до д.пето.Като казах на фризьорката ,че не съм я подстригвала от 4 год тя щеше да падне 35неискаше да ми я реже..вика- ние присаждаме коси тука..пък ти ще си я подкъсяваш Whistling
Цитирай

София

ivafara, Алпикорт е лосион против косопад и стимулиращ растежа на косата. Ето информация за него - http://www.chimtrade-komet.com/alpicort.htm. Маже се по схема и не бива да се прекалява, тъй като представлява локален кортикостероид.
Това, което ми се струва важно, е в период на усилен косопад да не се прекалява с мазилата /имало е моменти когато съм се мазала и през ден/, защото косата и без това страда и поне при мен маските допълнително я натоварваха. Ефектът от тях принципно идва впоследствие и според мен е по-добре да се правят когато косата е спокойна.
« Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 11:06 от golden_dust »
Цитирай

Аз си слагам само хининова вода и съм доволна  Peace
Браво! Много хубава тема.Ще опитам и аз с хининова вода.
Цитирай

софия

Благодаря ти  golden_dust .Може би си права,че колкото повече мажа косата си с каквото чуя,тя все повече не се оправя.Докато мин.година въпреки,че косопада ми беше същия ,само пиех витамини,използвах шампоан фитовал и си правех 2 в седмицата маска за коса-една и съща.И косата се оправи по-бързо.Но понеже ме е стар да не остана без коса и правя всичко това. Rolling Eyes
Цитирай

София

Да, познато ми е това състояние, но притеснението, страхът и особено паниката са лоши съветници! Изпробвай различни варианти, докато не напипаш работещия за теб. Пожелавам успех! Smile
Цитирай

софия

Благодаря ти.Знам,чеъзтановителния период става бавно.Явно трябва и търпение.Взех си и стимуланта на Икаров.Много хубаво мирише. Smileнеочаквах.М/удругото отпред на челото ми ми растът косъмчета.Явон започва лека полека дасе въстановява косата.
Цитирай
Здравейте ! Прочетох че имате проблем / косопад/ и реших че мога да Ви помогна. Скайпа ми е lt.valev Намерете ме и пишете там.
Цитирай

Днес ще си купя ампулите и шампоана против косопад на Vichy, да видим дали ще има ефект при мен.
Цитирай

Холандия

Ще използвам темата за да попитам дали някой е ползвал от тези продукти:

http://oth.strawberrynet.com/haircare/ds-laboratories/
Цитирай

софия

Аз ползвах извистно време ампулите на Виши,но нещо не съм доволна.Спрях ги .Обаче сега четох доста добри отзиви за мисля,че ампули или лосион е на kerastase Aminexil.Какво ще кажете,дали наистина са добър продукт както пише на всякъде в нета?Някой да ги е ползвал?
Цитирай

София / Св.Тройца

Ползвала съм го,но ефект нямаше при мен Sad ,но при секи е различно, ах този  smile3511косопад...
Цитирай

софия

Ясно. Rolling EyesА скъпо ли е като продукт?
Цитирай

София / Св.Тройца

Независимо дали ползваш продукти на Виши , Дюкроа или др. ,изписват задължително ползване ~ 3 месеца,както и сезонен - пролетно есенен прием.Това включва таблетки ,ампули(спрей-ден и нощ),шампоан.За целия курс от 3 мес. Ви трябва сериозна сума!А ефекта е индивидуален и то не при всички .Може да събереш различни рецепти за косопад в това число готови продукти или домашно приготвени(също помагат!) от форума на alopeciabg.
Цитирай

Ползвам от скоро на Виши шампоана, ампулите и серума против косопад и смея да твърдя, че има ефект макар и минимален се вижда и усеща, така че явно при всеки е различно, важното е да си намерим подходящата козметика за нашите коси, това ства единствено и само с много проби.
Цитирай

plovdiv

не съм чела предишните мнения и се извинявам ако се повторя. чувала съм че Тривитаминола вършел страхотна работа.в комбинация с др. продукти за домашна маска правел чудеса.ще се консултирам дали и аз мога да го ползвам и ако няма проблеми ще напиша и собствените си впечатления
Цитирай

Русе

не съм чела предишните мнения и се извинявам ако се повторя. чувала съм че Тривитаминола вършел страхотна работа.в комбинация с др. продукти за домашна маска правел чудеса.ще се консултирам дали и аз мога да го ползвам и ако няма проблеми ще напиша и собствените си впечатления

Тривитаминола,не се препоръчва при бременност! Peace
Цитирай

plovdiv

Тривитаминола,не се препоръчва при бременност! Peace

Hug bouquet
Цитирай

Бургас

Преди време, когато имах доста силен косопад, пробвах доста продукти, но останах доволна само от "Nioxin-системата". Ако някога, отново ми се наложи да спирам косопад - пак ще ползвам нея.
http://euro-woman.net/nioxin.htm
Цитирай

При изгрева на Слънцето!!!

Ако косопада е дълго време и обилен ,няма място да си губите времето с козметични продукти и бабини рецепти. Колкото по -рано го стопирате толкова повече се възстановява. Корените и фоликулите не са толкова увредени.
 Така ,че докато се лутате времето е против вас.Ходих къде ли не ,изследвания и до този извод стигнах.
Пробвах с Регаин или Миноксидил и имаше резултат.
Пих и витамини Приорин.
Цитирай

Бела, лекар ли ти ги изписа или можеш и сам да си ги купиш, пиши моля те, проценти, как се ползват, всичко. Аз също отдвана искам да пробвам, но четох, че ефекта е докато ги позваш, вярно ли е?
Цитирай

И аз преди години имах обилен косопад и използвах PHYTO CYANE     всичките които съм ползвала са хубави и все още ги използвам.Продуктите им се продават в аптеките(поне досега когата съм попитала в козметични магазини никога не съм ги намирала) или от тук
Цитирай

здравеите. Четох това което сте написали и реших да споделя опит.
Преди 2 години косата ми започна да капи направо на кичури, опитах какво ли не, но без резултат. Пробвах ампули, маски и всичко за което чувах. Накрая, август месец 2009, отидох при един човек в Чирпан. Той се занимава само с това. Ходя при него и той ме маже с някакви негови билки и след три месеца ходене при него косопадът ми спря. Сега вече не ми капе косата и имам растеж на нова. Става бавно, но на мен ми помогна. А както чувам от многото други хора, които го посещават помага и на тях.
Този месец ходих и при билкар. Той пък ми изписа билки да въря и пия. Незнам какъв ще е ефекта от тях и дали ще има, но стискам палци косата ми да се възстанови напълно.
Цитирай

София

здравеите. Четох това което сте написали и реших да споделя опит.
Преди 2 години косата ми започна да капи направо на кичури, опитах какво ли не, но без резултат. Пробвах ампули, маски и всичко за което чувах. Накрая, август месец 2009, отидох при един човек в Чирпан. Той се занимава само с това. Ходя при него и той ме маже с някакви негови билки и след три месеца ходене при него косопадът ми спря. Сега вече не ми капе косата и имам растеж на нова. Става бавно, но на мен ми помогна. А както чувам от многото други хора, които го посещават помага и на тях.
Този месец ходих и при билкар. Той пък ми изписа билки да въря и пия. Незнам какъв ще е ефекта от тях и дали ще има, но стискам палци косата ми да се възстанови напълно.

А може ли телефон на този лечител в Чирпан,може и на лични bouquet
Цитирай

USA

Имам чувството, че си им дистрибутор

По-скоро yes

И за да не е спам, шампоан и балсам Nioxin. Предполагам в БГ трудно се намира, може да се поръча онлайн.
Всъщност Miratrix е дала сайт. подкрепям!
« Последна редакция: сб, 29 май 2010, 00:34 от MissNellie »
Цитирай

Билка чемерика! А, и репей.
Цитирай

USA

Билка чемерика! А, и репей.

Лосиона Себорал форте е с екстракт от чемерика, и аз съм много доволна!
Цитирай

Аз знам, че чемериката е много отровна, затова се притеснявам, по едно време спряха и себорала, и това съвсем засили страховете ми. Сутрин и вечер ли мажете от него? Миете ли след това или си оставяте да изсъхне?
Цитирай

USA

Ха, интересно! аз поне едно 2 години съм го ползвала редовно, ей на нищо ми няма засега...да чукна на дърво Mr. Green
Аз лично слагах след всяко миене (3 пъти седмично за мен) тампонче обилно напоено, и втривам в корените хубаво навсякъде, оставям го да си изсъхне до следващото миене. миризма няма след това, и не омазнява косата.
Цитирай

Аз до преди 1 месец имах проблеми с косопада и то много ми падаше , заради тъпата булимия.Но използвах себорал форте, също и някъкъв много скъп шампоан, но за съжаление не си спомням как му беше името  Rolling Eyes
Цитирай

София

Аз си купих по препоръка на фризьорка и дерматоложка лосион Alpicort на Dr. Wolf. Води се дермален разтвор. Според фризьорката има невероятен ефект, самата тя го ползва. При мен също помогна. Трябва да се втрива в корените 20 дена.
Цитирай

Бургас

И аз преди години имах обилен косопад и използвах PHYTO CYANE     всичките които съм ползвала са хубави и все още ги използвам.Продуктите им се продават в аптеките(поне досега когата съм попитала в козметични магазини никога не съм ги намирала) или от тук
Един глас и от мен за ФитоЦиан. Помогна ми много. Едно на ръка, че косопада спря, но косата ми стана по - хубава. Сгъсти се и сега расте като луда. Пример: Ноември с косопад и подстригана на френско каре с гол врат. Сега коса бол, расте ми нова и дължината ми е малко под раменете.
Цитирай

софия

Да споделя и моя опи с косопада. Косата ми падаше на цели кичури нещо страшно  #Crazy започнах от това че си смених шампоана и балсам за коса с този който ми действа най-добре на мен, експериментирах с какви ли не шампоани за термо защита и тнт защото използвам напоследък преса за коса и реших че от нея ми пада косата, и имам чувството че от неподходящи продукти се стигна до там. Сега се мия с Елсев червената серия и от няколко миения ми пада вече по малко косата, купила съм си и хининова вода, но не мога още да кажа резултата. Стимуланта за коса на Икаров на мен ми омазнява косата и не ми харесва.
Цитирай

Моята история: http://kosopadialopecia.wordpress.com/
Цитирай

Бре, кво е това чудо, подозирам лосиона Ефект 2 / или нещо подобно, рекламирано в Уикенд/...не помня вече. Я разкажи повече, приложи снимков материал, преди, след... Нали ти е ясно, че който се бори с този проблем е обосновано подозрителен и не вярва на нищо. Реклами бол, полза честно казано от нищо няма.
Цитирай

По света и у нас! Най - често у нас!

На мен косопада ми спря от стимулант на Икаров за коса. Фризьорката ми го препоръча, намазва се на главата и се завивам в домакинско стреч фолио и така спя. Малко запарващо е , но при мен подейства. Мазах се всяка седмица в продължение на 2 месеца. А сега си правя тази маса на всеки 2 седмици.
Цитирай

Прованс

Ехо Smile Спасението се нарича катранен сапун. Бях си докарала зверски косопад вследствие на дълги години оцветяване с къна, плюс явно неподходящи противозачатъчни. Схемата е следната: сапунисваш само корените на косата, без дължините, защото се изсушават много. Стоиш така няколко минути, след това измиваш само веднъж с шампоана, който обикновено си ползваш и съответно - балсам или маска, според предпочитанията. Т.е., режима на миене на косата не се променя съществено, само добавяш сапунисване и махаш едно нанасяне на шампоан. Общо взето на третото прилагане се вижда разликата. Самият сапун има малко неприятна миризма, но след шампоана и балсама гарантирано не остава нищо от нея. Ползва се докато проблема отпадне. Това ме спаси преди няколко години. В момента също имам лек проблем с повече паднали косми, но вече 3-ти път слагам сапуна и броя им се редуцира наполовина. Пожелавам успех в тази ужасяваща борба!
Цитирай

в Кошера

От аптека ли го купуваш въпросния сапун?
Производител? Съставки?
Цитирай

Прованс

От аптека се купува, струва максимум лев, според производителя. Съставки не мога да кажа, защото изхвърлих опаковката. Само да кажа, че косата става малко странна след употребата му, или поне моята. Основния плюс е голям обем, но може би става леко по-суха. Както и да е, като спрете да го ползвате, по-интензивно с маски и масла и косата се възстановява.
Цитирай

Цитат
Бре, кво е това чудо, подозирам лосиона Ефект 2 / или нещо подобно, рекламирано в Уикенд/...не помня вече. Я разкажи повече, приложи снимков материал, преди, след... Нали ти е ясно, че който се бори с този проблем е обосновано подозрителен и не вярва на нищо. Реклами бол, полза честно казано от нищо няма.

Знам, знам, благодаря за отзива. Тези дни съм малко заета, но скоро ще пусна и снимки "преди" и "след" на моя блог. И не, това не е някое от "чудесата", които се продават на пазара, а мое лично откритие.  Smile
Цитирай

гр. София

Да споделя,че и аз в този сезон имам засилен косопад и обикновено се остригвам като магаре и после страдам жестоко.Но тази година съм решила да удържа и за целта си закупих от кварталната аптека по съвет на Бръм Бръм катранен сапун za 0.80 лв.

http://ekomet90.com/site/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=1

Наистина косата на пипане е по различна ,но определено имам обем.Мирише леко неприятно ,но се преживява. Laughing
Цитирай

Косопад, /мразя тази дума/, ще чакаме с нетърпение да ни осветлиш по въпроса
Цитирай

Прованс

ellytza , дано да ти помогне! На кутийката пишеше, че се препоръчва при пърхут, себорея, екземи и куп други такива заболявания. Никъде не е упоменато косопад, но аз от баба ми знам, че преди години са лекували това с мас и катранен сапун. Реших да се лиша от първата част, но втората определено действа, поне при мен. Чакам да споделиш за някакъв резултат, надявам се положителен Smile
Цитирай

софия

Единственият път когато съм видяла резултат от лечение на косопад беше на майка ми. Косата съвсем й беше оредяла и темето доста прозираше - не на петна като алопецията, а просто косата й се разреди. Тогава започна да стърже ряпа и после изстискваше сока, втриваше го в корените, увиваше с кърпа и така спеше - сутринта душ. Има миризма, но съвсем не е като тази която си представям, че има от чесъна. След душа нищо не се усеща. След 2-3 месеца с тази процедура имаше малки кичурчета нова коса м/у старата. Предполагам че действието е като с чесъна- щипе и стимулира кръвообращението.
Цитирай

Кърджали

Малко след раждането започна страшен косопад при мен. А досега никога не бях имала такъв проблем.Надявах се да е нещо временно, ама пусто вече повече от половин година продължава, макар и да има съвсем леко намаляване на темпото на косопад.Е, то и коса, дето да капе, почти не остана... Ще опиам май с катранения сапун и хининова вода. И нещо друго от прочетеното тук ще взема да опитам.
А за пръв път в живота си изтърпях да ми порастнедълга коса, че досега все бях с къса. Не ми се иска да се постригвам отноов късо, защото втори път едва ли ще имам това търпение да я трая докато порастне.Имам страшно чуплива и бухнала коса, и ако не е много къса или достатъчно дълга е направо ужасна гледка  Tired
Дано спася положението без да се налага подстригване.
Цитирай

Каква беше ряпата- черна, бяла....?Цяла нощ стоеше намазана, така ли и колко време това? Всяка вечер ли се прави?
Цитирай

софия

Каква беше ряпата- черна, бяла....?Цяла нощ стоеше намазана, така ли и колко време това? Всяка вечер ли се прави?
Ряпата беше черна. Намазваше се, увива с найлон и кърпа и спеше така. Правеше го 2- 3 пъти седмично преди миене на косата. Беше упорита и накрая наистина имаше кичурчета нова косичка между старата. По едно време се притесни, че я сърби главата, но видя че това е от поникващата нова коса която беше като черни точици от начало.
Цитирай

Имаш ли представа от какъв тип е било при нея? Може ли да е бил генетичен? Аз съм сигурна, че моят е такъв, но нямаме лекари тук...направо откачам, аз съм по- запозната от тях. Чета нещо- опитвам, ходих на гинеколог, на зъболекар, хормони си пусках...нищо ми няма бе, но кошмарът продължава
Цитирай

Съвсем на скоро четох няколко интересни статии по въпроса според които се оказва че няма значение колко често човек си мие косата а с какво я мие.
Цитирай

Ето открих еднатта:

След анализ на огромно количество научна и медийна информация можем да обособим следните  грешни твърдения за косопада :

- Причина може да е, че миете косата си твърде често;

-Честото ресане с гребен причинява косопад (може би много косми падат, докато решете косата си, но те така или иначе ще паднат);

-Боите за коса причиняват перманентна загуба на косата (някои от боите за коса наистина увреждат космите, но това не може да е сериозна причина за загубата на косата Ви);

-Може да е резултат от честото носене на шапка;
-Бръсненето или непрекъснатото подрязване ще накара косата ви да расте отново;

-Плешивостта е знак за висока активност на мозъка;

-Има универсално и чудотворно лекарство което решава проблема с косопада.

Източник:
http://www.kosopad.bg/

Цитирай

В къЩи.

Може би сте коментирали ,но не съм чела цялата тема  Embarassed Имате ли някакви впечатления от тези продукти http://www.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B4-dlpb180 ?
Цитирай

шумен

И аз да се присъединя към вас ...много ме е страх че ще остана без коса -пада ужасно .
Прочетох какво сте писали напред в темата и ще се възползвам от съветите които сте дали .Ще си купя
1.катранен сапун
2.хининова вода
3.себорал форте
4.фито циан  шампоан .
Дано да има ефект .Ще приложа и някоя друга бабина маска за коса ...та дано спре това  smile3511
Цитирай

София

Някой пробвал ли е мезотерапия за коса? Помага ли, има ли ефект?
Цитирай

Мадрид Испания

Аз се мъча със Себорал форте,надявам се да ми помогне,макар че при мен косопада е от стрес,нерви ,напрежение
Цитирай

И аз се присъединявам към питането на beginner_mamma bouquet
Цитирай

И аз се присъединявам към питането на beginner_mamma bouquet
Не зная дали е мезотерапия или някаква друга процедура, но при мой близък с изразен косопад дадоха ефект процедури за коса със специализирана апаратура- косопада спря и започна да никне нова коса от която много го сърбеше. Сега има нова коса там където беше опадала. Каза че не било скъпо.
Ако някоя от вас е от София и се интересува мога да науча точните координати и цени. Пишете на лични, че не влизам често във форума.
Цитирай

Моя косопад започна след кърменето и вече 2 години се боря с него...
Пробвах всичко що има на пазара, всички бабешки рецепти, всички доктори, светила в наауката и знахари. Поне минимум 10 000 евро съм пръснала за тия две години по спасяването на косата ми.
Нъцки, още си капе и вече нищо не правя, писнало ми е, но...се вижда вече темето
Всички изследвания са ми наред, освен леко понижен естроген, ...Пробвах от Пантогара, Приорина, Рене, дюкрей, виши, кресчина 300, миноксидил, плантур39, от БГ всичко съм пробвала, но ефект нула.Махаз се с какво ли не...естрогенни лосиони, пих естрогени още по зле беше...вече незная какво да правя... И мезотерапията пробвах, преди да я направя имах 89 процента здрави корени, след третирането спаднаха на 70 процента, правих и лазарен гребен ..остана да се ориентирам към тупе или перука. Crying or Very sad

..ако някой нещо знае, или с подобен случай като моя...
моля за помощ.
вече нищо не правя, писна ми от неуспехи.
Цитирай

Мадрид Испания

Glimmen и моето теме вече започва да се вижда.една година се боря с косопада и нищо.единствено през бременноста ми беше спрял. Crying or Very sad
Цитирай

А колаген пили ли сте? Аз отскоро пия с друга цел, но като търсих отзиви в нета повечето хора са видели ефект и по отношение състоянието на косата.

Другото, за което се сещам са корените от коприва. Под формата на отвара или настойка за локално приложение. Аз все се каня отново да ги използвам, че взеха да ми се появяват бели косми.

А как сте с щитовидната жлеза? Липсата на йод също може да доведе до системен косопад.
Аз като си спомня на какво приличах година след като кърмих ooooh!. Нямах чак някакъв фрапиращ конкретен проблем, но като цяло бях като сянка.
Цитирай

letsgo - Щитовидната е наред, всички хормони, кръвни са наред само лекооо понижен
естроген../е на 39 съм вече/. Имам най-подробни изследвания, които в БГ лекар познат
ги гледа и ахкаше по възможностите на тукашната ни медицина.

Настойки от коприви, бръшляни, репей,.....и всякакви други бабини рецепти съм пробвала.
Колаген не съм пила, но пък редовно пия желатин и ям желирани неща, защото той
повишавал нивото на колагена, но определено този елемент не ми липсва в тялото.
А ти какъв колаген пиеш? на хапчета? как се казва? да си поръчам да ми го донесът
от БГ /профилактично да се пробвам/...знам ли, вече се хващам като удавник за сламка на всичко ново.
 Само от миноксидила още се въздържам, защото той е като "бомба със закъснител".
аз точно като спрях с кърменето и се започна ...и така вече почтиии 2 години, ужасно е.
Цитирай

София

Аз скоро започнах да пия колаген на Аква Сорс,Фитовал-витамини п/в косопад + шампоана Фитовал и Калмацин пия,защото и ноктите ми са ужасни.Доста косми ми падат след къпане,един път ги броих към 80-90 косъма но и другите през деня,та стават повече от 100 на ден.
Не знам ,дано това лечение да ми помогне.При мен май от силен стрес,майка ми почина скоро,пък може и от антибиотика,който пих заради гърлото.И аз много съм притеснена и мисля и на дерматолог да отида.
Цитирай

Аз скоро започнах да пия колаген на Аква Сорс,Фитовал-витамини п/в косопад + шампоана Фитовал и Калмацин пия,защото и ноктите ми са ужасни.Доста косми ми падат след къпане,един път ги броих към 80-90 косъма но и другите през деня,та стават повече от 100 на ден.
Не знам ,дано това лечение да ми помогне.При мен май от силен стрес,майка ми почина скоро,пък може и от антибиотика,който пих заради гърлото.И аз много съм притеснена и мисля и на дерматолог да отида.
Това което описваш може и да е много сериозно. Иди си направи по- пълни изследвания щом имаш проблеми и с ноктите. Ако не открият нищо пиши какво са казали - може и да се намерят нетрадиционни средства, но първо да се прегледаш, че да не е нещо което бързо трябва намеса.
Цитирай

Glimmen, пия Колвита, но съвсем от скоро и още не мога да дам мнение за него: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=457481.0. Разгледай линка, който Бобка е дала. Там има отзиви от потребители за различните добавки с колаген.

Възможно е причината за косопада да бъде и чисто психологическа. Ако има в живота ни фактор, който нон-стоп ни дръжи под стрес не само без коса ами и без глава можем да останем Laughing Дори самото вживяване в даден проблем може допълнително да го обостри. Малко хаховско звучи, но мислите могат да бъдат и лекарство и отрова.
Така, че мацки горе главите! Peace
Цитирай

Благодаря letsgo за инфото. Вече поръчах на моя позната, която ще идва към мен
да ми купи колаген. Но пък из немските сайтове някъде бях чела, че при високи
дози колаген тялото задържа течностите и човек се "чувства" подут и трябва с мярка да се употребява.

evelin - аз също пих Фитовал, но той е доста слаб, помага само при сезонния косопад, който не е масивен. Какво е Аква Сорс и Калмацин? за какво се пият?

При мен причината не е психологическа, правиха ми тестове и ми изследваха кортизола - хормона на стреса ...в нормата си е.

daniela197878 - как са ти хормоните. През бременността се повишава по естествен начин естрогена в тялото, за да се износи бебето, а след раждането респ.кърменето спада до много по-ниски от нормалните нива и тогава се започва с косопада, при някои за два-три месеца се стабилизира хормоналния дисбаланс, а при други /като мен и теб предполагам/ още не са в нормата хормоните.

Някой ползвал ли е Алпикорт? да сподели ефект от него?
Цитирай

Мадрид Испания

Glimmen при мен косопада започна след една строга диета .всичките ми изследвания бяха наред,и ми изписаха витамини.пих ги 3 месеца ,не ми помогнаха.от тогава започнах да пробвам с маски,бабени рецепти,мазила и нищо.няколко месеца след като забременях ми спря .кърмила съм 1 месец само.мисля пак да отида на лекар да ми направят изследвания.
Цитирай

При мен също след къпане е ад, плаче ми се просто. Наистина през бремеността косата ми беше супер, кой е този хормон който вилнее тогава? Не може ли да си го набавим някак си. И аз пробвах всичко, полза няма, като видя косъм на земята, стомаха ми се свива. Ужасен е този проблем, помагайте....
Цитирай

Прованс

Аз съм ползвала Алпикорт, но тогава също си миех косата с катранен сапун и не мога да преценя кое всъщност оказа най-голям ефект. Но след този случай, когато имам други периоди на косопад, ползвам катранения сапун и спира, така че съм по-склонна да вярвам, че е от него. Със сигурност и Алпикорта допринася, но наистина не мога да кажа в каква степен.
Цитирай

Бръм Бръм - и с катранен сапун пробвах, но от него косата се изсушава и при разресването падаха още повече косми. Имам още от него, освен да почна пак наново...

raja_nikol - аз и този хормон си го набавих изкувственно, пих около 6 месеца и тогава косопада беше във вихъра си. Докторите казаха, че явно не се произвежда от тялото ми, а изкувственни не може добре да се "асимилират" от организма, а и вредят много за други неща.

daniela197878 -то и аз правих диета,...ама сега с косопад въобще не върви да спазвам някаква диета, с мнооогооо мъка свалям по някой килограм, .уж трябва да си набавяме нужните витамини дневно и евентуална диета би повлияла още по-зле на косопада. ужас изобщо..
Цитирай

Бирената мая също се препоръчва при проблеми с коса/кожа/нокти. Поне е естествен източник на витамини и минерали. Аз пия тази на Сома. И не пълнея от нея. Напротив, сякаш ми убива апетита. Може и да е странно съвпадение, но през периодите от по няколко месеца, през които я вземам нямам обичайния си апетит. 
Цитирай

Прованс

Бръм Бръм - и с катранен сапун пробвах, но от него косата се изсушава и при разресването падаха още повече косми. Имам още от него, освен да почна пак наново...

Да, да, наистина косата се изсушава, но аз компенсирам с повече балсам или маска. При мен помогна, но струва ми се, за по-сериозен косопад, ползвай го поне месец (ако решиш отново да се насочиш към него, де). Когато моя проблем беше най-изострен, ходих при една дерматоложка, която ми изиска бележки от гинеколог и зъболекар, че нямам съответни проблеми, и също така ми каза да си пусна изследвания на тестостерон, някакъв друг хормон, но не си спомням какъв беше ( дехидрокси-нещо си) и хормоните на щитовдината жлеза.
Цитирай

letsgo - За бирената мая и аз чух че е много полезна, но да се ползва естественна такава, а не стандартната за хляб. Има във формата на хапчета, специално предназначена за такива случаи. Аз пих около месец-два, но...ефект нула.  Явно трябва да започна наново всичко накуп, т.е. много неща заедно - катранен сапун, витамини, бирена мая, маски, специални таблетки, чесън  Very Happy , репи,чайове, отвари...белким дойде желания ефект. Разкажи ми моля те повече за тази бирена мая, от която не се напълнява? Каква е цената и, от къде може да се закупи. /баща ми ще ми идва на гости, да си види внука и му правя непрекъснато поръчки какво да ми донесе от БГ/ Чела съм, че по принцип от бирената мая се повишават някои хормони, които водят до задържане на течности и мазнини в организма, и не трябва да се прекалява с нея.

Бръм Бръм - и аз така пробвах вчера, катранен сапун само в корените, после с много балсам. Ще продължа с него, поръчах си вече от БГ да ми изпратят, че тук няма такива сапуни.

За косопад се правят изследвания на щитовидната жлеза за намалена функция, хашимото, възли и т.п. Отделно се изследват всички полови хормони, както и дехидротестостерон, естроген, прогестерон,ензими и т.н кортизол - стресхормона. /Това май в бг не се прави, а тук са си стандартни изследвания поети от касата./

Аз ползвах и прогестеронови и естрогенови лосиони спец.приготвени за косопад, но те така бъркат месечния цикъл, че  ooooh! незнаех кога ще ми дойде, кога  няма.
Цитирай

София

Да, аз четох, че то мезотерапията е "инжекционен неоперативен метод", ама било с много тънички 2-3 мм иглички, та не било страшно и болезнено. Специално за коса го препоръчваха, затова го вметнах!
Цитирай

Прованс

Glimmen, моя съвет е да не ползваш всичко изброено от теб накуп. Просто така косата ти няма да знае как да реагира. Започни примерно с бирената мая и сапуна, поне за месец-два, след това някаква друга комбинация, но с не повече от 2-3 съставки. Най-малкото така ще разбереш кое ти е повлияло добре върху косата. Успех и дано скоро се похвалиш с добри резултати ! Smile
Цитирай

Бръм Бръм - Благодаря за съвета, започвам с катранения сапун, пия Плантур 39 и ще включа бирената мая, защото тя повишава естрогена /благодаря на letsgo, че ми напомни, въобще бях забравила/.
 Преди година ходих при един знахар от Димитровград, който улавя биополето на човек и едновременно с това прави и ирисова диагностика. Бях очарована, а и другите ми спътници с мен. Та той ми каза да пия бирена мая да повиша естрогена, но да не прекалявам с нея.

лек ден на всички, отивам в някой басейн, че тук е истинска жега.
Цитирай

Аз от край време пия бирената мая на таблетки на Сома просто, защото не съм намирала друга. Питала съм много пъти по аптеките за някаква алтернатива, но само тази предлагат. И на малкия слагам сутрин в закуската две смлени таблетки.

Ето тук пишат за автолизирана бирена мая, която не съм срещала досега, но смятам да разуча  Thinking.

А това, че повишава естрогена не го бях чувала.
Glimmen, разкажи още какви полезни съвети ти даде този знахар, моля те!  bouquet
Цитирай

А Плантура за какъв тип косопад е? Колко струва, не намерих нищо в нета
Цитирай

Мадрид Испания

Glimmen,при нас явно голямо влияние за косопада е оказала и диетата.аз също ще си поръчам катранен сапун и шампоан.
Цитирай

Да, аз четох, че то мезотерапията е "инжекционен неоперативен метод", ама било с много тънички 2-3 мм иглички, та не било страшно и болезнено. Специално за коса го препоръчваха, затова го вметнах!
Да това е класическата мезотерапия, а има и безиглена мезотерапия. Изобщо мезотерапията има за цел да вкара продуктите в мезодермата по един или друг начин.
Цитирай

raja_nikol  - за Плантур 39 има шампоан, лосион и витамини. http://www.plantur39.de/de/produkte/kapseln.php
ето тук надолу на страницата ги има всичките продукти http://www.amazon.de/Plantur-39-Haar-Aktiv-Kapseln/dp/B001DWBG20  Цената на витамините за един месец ги купувам между 14-16 евро, шампоана и лосиона стигат за около два месеца и струват всяко по 9,90 евро.

letsgo - благодаря за снимката, етикета е на немски, а и тук видях днес че има по аптеките бирена мая.  За знахаря какво да кажа...за всеки индивидуално. Гледа аурата на метър-два растояние, после гледа с едни грамадни лупи очите и започва да казва какво има, как се лекува с билки, диета,като посочва и евентуално бъдещите заболявания на които е предразположен организмът. На мен ми каза, че съм направила "хормонална буря" /нормално след раждане и още не са се успокоили хормоните...това и лекарите ми го казаха, но с няколко месеца закъснение.  Ходих с майка ми, съпругът ми и други познати и всички бяха очаровани от това че познава с точност диагнозите и дава рецепти за лечението-само билки. След като ходих при него косопадът ми намаля с около 30-40 процента, но тъй като после започнах да пия изкувственни хормони пак се усили. ..сега пак ги спрях...
Препоръчвам на всеки който има възможност да отиде при този лечител.

Един въпрос, има ли в БГ - Pantostin  и също едно хомеопатично thallium sulfuricum D6 ?                  
/току що прочетох за тях в един немски форум/
Цитирай

А колко време се мажете с Алпикорт? Аз го ползвах миналото лято, харесваше ми, но ме достраша, колко месеца е курса?
Цитирай

Glimmen, мисля, че и двата продукта, за които питаш ги няма в Бг.
Цитирай

София

Да това е класическата мезотерапия, а има и безиглена мезотерапия. Изобщо мезотерапията има за цел да вкара продуктите в мезодермата по един или друг начин.

Е, хубаво де, ама как без игли ти вкарват витамините и там, другите полезни вещества под кожата?
Цитирай

Е, хубаво де, ама как без игли ти вкарват витамините и там, другите полезни вещества под кожата?
Има различни апаратури на различен принцип - ултразвук, постоянен ток, ВЧ импулси
Там където беше ходил моя познат бяха прилатали и трите метода за да се получи ефекта - разбира се не става от една процедура.
Цитирай

София

Аз случайно научих за този метод от "моята" клиника, където ходя на епилация и имах промо-подарък. Гледах им в сайта, подробно разказано за мезото - http://hillclinic.com/show.php?storyid=35

Но оставам с впечатление, че е само с игли  newsm78

На мен ми правиха на бедрата, може би от мястото по тялото зависи или аз не съм разузнала за повече подробности  Thinking

Ама си мисля, че то нали затуй уж е добър този метод, защото ти вкарва полезните вещества във дермата? Как да стигнеш втория слой кожа без иглички?

А ултразвука няма много общо май с мезотерапията -аз съм ходила на ултразвук за какво ли не - ефект - нулев!
Цитирай

Здравейте! Попаднах на темата, но нямам време да я прочета цялата, за да проверя дали сте писали за следната маска против косопад:

сокът от един лук се смесва с малко ракия - сместа се втрива в корените - найлон, кърпа - 2 часа се стои. Измива се. Веднъж в седмицата се прави.

Вече две мои познати ходиха по лекари, пиеха лекарства и нямаше оправия.  Говоря за страшен косопад (цели кичури). Благодарение на тази маска вече нямат проблеми.
Аз лично я изпробвах (косопад нямах, но с цел да ми се сгъсти) и на четката ми да имаше десетина косъма за седмица. Неприятното е, че малко си понамирисва косата, особено като се понамокри.
Цитирай

София

За цели кичури не мога да препоръчам,защото не ми се е случвало да имам такъв косопад и се надявам да нямам никога,след като родих косата ми падаше доста,и естествето вкъщи се започна с ''бабините'' рецепти,от които ефект имаше само като си втривах сол в корените,непосредствено преди къпане.Това е доста евтино и ефикасно средство,поне при мен беше.Надявам се и на вас да помогне newsm10 newsm53
Цитирай

в Кошера

За цели кичури не мога да препоръчам,защото не ми се е случвало да имам такъв косопад и се надявам да нямам никога,след като родих косата ми падаше доста,и естествето вкъщи се започна с ''бабините'' рецепти,от които ефект имаше само като си втривах сол в корените,непосредствено преди къпане.Това е доста евтино и ефикасно средство,поне при мен беше.Надявам се и на вас да помогне newsm10 newsm53

Това не разранява ли скалпа?  newsm78
Солта е и доста агресивна към косата по принцип  Rolling Eyes
Цитирай

София

Ами не се стой с часове,в продължение на 3-4 мин. (най-много) се втрива и после се мие косата  smile3503 на мен определено ми помогна newsm53
« Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 13:05 от happy family »
Цитирай

София

Не знам дали го има по напред в коментарите, но ако не си за лекар.... пробвах с себорал форте или тривитаминол. Аз съм адски доволна от тях и много ми помогнаха.
Цитирай

След появата на силен косопад  породен от няколко седмична диета искам да споделя какво ми помогна:  ампули за коса на Denise Placenta+, хининов шампоан на Милва, Герикапс ударна доза по 2 на ден, два пъти маската с тривитаминола. Косопада спря в рамките на месец, косата ми расте страшно бързо, има блясък и плътност.
Цитирай

София

два пъти маската с тривитаминола
в седмицата?
Цитирай

София

Успях да спра за няколко месеца косопада с обикновени витамини, шампоани против косопад- ревалид и дефлувал плюс себорал.
Сега обаче пак ми капе и тези неща не помагат. Crying or Very sad Чудя се какво да пробвам.
Една позната ми каза, че баба й, която беше тотално оплешивяла се мазала с лосиона Ефект-2 и и израстнала нова и гъста коса.
Аз обаче съм скептично настроена и прочетох някои негативни мнения. Някой да го е ползвал?
/извинете ако е обсъждано, не съм чела темата назад/
Цитирай

София

Момичета а дали знаете дали Приорин вече има в България?На мен ми се реве направо,немога да се справа с този зверски косопад.Започна преди месец-3 месеца след раждането на моята бебка,но вече много ми оредя-пада със страшна сила.Пия пантогар,почнах анакапс по препоръка но никакъв ефект.Реве ми ми се вече направо
Цитирай

За да не е само запис.  Peace

Ползвам шампоана на Сери/против косопад/+ампула за косопад в него.
2 пъти в седмицата: маска с тривитаминол+10капки масло от жожоба+ маска за коса на Collagena преди измиване.
След измиване втривам хининова вода или ампула за възтановяване на косата/редувам ги/.

Резултат има, трябва постоянство. Smile
Цитирай

Бирмингам

Moмиче, някоя да е ползвала Ревалин против косопад? Дали помага? newsm78 Преди време си ги бях купила тези капсули, но нещо се отказах да ги пия, сега ги намерих в аптечката и гледам още са в годност, та ги започнах от днес Peace
Цитирай

Moмиче, някоя да е ползвала Ревалин против косопад? Дали помага? newsm78 Преди време си ги бях купила тези капсули, но нещо се отказах да ги пия, сега ги намерих в аптечката и гледам още са в годност, та ги започнах от днес Peace
Аз пиех Ревалид + шампоана и има ефект растеше нова коса, но като ги изпих като че ли пак започана да пада...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора