Спе6но рецепта за косопад???

  • 289 679
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10
Ехо Simple Smile Спасението се нарича катранен сапун. Бях си докарала зверски косопад вследствие на дълги години оцветяване с къна, плюс явно неподходящи противозачатъчни. Схемата е следната: сапунисваш само корените на косата, без дължините, защото се изсушават много. Стоиш така няколко минути, след това измиваш само веднъж с шампоана, който обикновено си ползваш и съответно - балсам или маска, според предпочитанията. Т.е., режима на миене на косата не се променя съществено, само добавяш сапунисване и махаш едно нанасяне на шампоан. Общо взето на третото прилагане се вижда разликата. Самият сапун има малко неприятна миризма, но след шампоана и балсама гарантирано не остава нищо от нея. Ползва се докато проблема отпадне. Това ме спаси преди няколко години. В момента също имам лек проблем с повече паднали косми, но вече 3-ти път слагам сапуна и броя им се редуцира наполовина. Пожелавам успех в тази ужасяваща борба!

# 226
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
От аптека ли го купуваш въпросния сапун?
Производител? Съставки?

# 227
  • Мнения: 10
От аптека се купува, струва максимум лев, според производителя. Съставки не мога да кажа, защото изхвърлих опаковката. Само да кажа, че косата става малко странна след употребата му, или поне моята. Основния плюс е голям обем, но може би става леко по-суха. Както и да е, като спрете да го ползвате, по-интензивно с маски и масла и косата се възстановява.

# 228
  • Мнения: 0
Цитат
Бре, кво е това чудо, подозирам лосиона Ефект 2 / или нещо подобно, рекламирано в Уикенд/...не помня вече. Я разкажи повече, приложи снимков материал, преди, след... Нали ти е ясно, че който се бори с този проблем е обосновано подозрителен и не вярва на нищо. Реклами бол, полза честно казано от нищо няма.

Знам, знам, благодаря за отзива. Тези дни съм малко заета, но скоро ще пусна и снимки "преди" и "след" на моя блог. И не, това не е някое от "чудесата", които се продават на пазара, а мое лично откритие.  Simple Smile

# 229
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да споделя,че и аз в този сезон имам засилен косопад и обикновено се остригвам като магаре и после страдам жестоко.Но тази година съм решила да удържа и за целта си закупих от кварталната аптека по съвет на Бръм Бръм катранен сапун za 0.80 лв.

http://ekomet90.com/site/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=1

Наистина косата на пипане е по различна ,но определено имам обем.Мирише леко неприятно ,но се преживява. Laughing

# 230
  • Мнения: 17 972
Косопад, /мразя тази дума/, ще чакаме с нетърпение да ни осветлиш по въпроса

# 231
  • Мнения: 10
ellytza , дано да ти помогне! На кутийката пишеше, че се препоръчва при пърхут, себорея, екземи и куп други такива заболявания. Никъде не е упоменато косопад, но аз от баба ми знам, че преди години са лекували това с мас и катранен сапун. Реших да се лиша от първата част, но втората определено действа, поне при мен. Чакам да споделиш за някакъв резултат, надявам се положителен Simple Smile

# 232
  • софия
  • Мнения: 37
Единственият път когато съм видяла резултат от лечение на косопад беше на майка ми. Косата съвсем й беше оредяла и темето доста прозираше - не на петна като алопецията, а просто косата й се разреди. Тогава започна да стърже ряпа и после изстискваше сока, втриваше го в корените, увиваше с кърпа и така спеше - сутринта душ. Има миризма, но съвсем не е като тази която си представям, че има от чесъна. След душа нищо не се усеща. След 2-3 месеца с тази процедура имаше малки кичурчета нова коса м/у старата. Предполагам че действието е като с чесъна- щипе и стимулира кръвообращението.

# 233
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Малко след раждането започна страшен косопад при мен. А досега никога не бях имала такъв проблем.Надявах се да е нещо временно, ама пусто вече повече от половин година продължава, макар и да има съвсем леко намаляване на темпото на косопад.Е, то и коса, дето да капе, почти не остана... Ще опиам май с катранения сапун и хининова вода. И нещо друго от прочетеното тук ще взема да опитам.
А за пръв път в живота си изтърпях да ми порастнедълга коса, че досега все бях с къса. Не ми се иска да се постригвам отноов късо, защото втори път едва ли ще имам това търпение да я трая докато порастне.Имам страшно чуплива и бухнала коса, и ако не е много къса или достатъчно дълга е направо ужасна гледка  Tired
Дано спася положението без да се налага подстригване.

# 234
  • Мнения: 17 972
Каква беше ряпата- черна, бяла....?Цяла нощ стоеше намазана, така ли и колко време това? Всяка вечер ли се прави?

# 235
  • софия
  • Мнения: 37
Каква беше ряпата- черна, бяла....?Цяла нощ стоеше намазана, така ли и колко време това? Всяка вечер ли се прави?
Ряпата беше черна. Намазваше се, увива с найлон и кърпа и спеше така. Правеше го 2- 3 пъти седмично преди миене на косата. Беше упорита и накрая наистина имаше кичурчета нова косичка между старата. По едно време се притесни, че я сърби главата, но видя че това е от поникващата нова коса която беше като черни точици от начало.

# 236
  • Мнения: 17 972
Имаш ли представа от какъв тип е било при нея? Може ли да е бил генетичен? Аз съм сигурна, че моят е такъв, но нямаме лекари тук...направо откачам, аз съм по- запозната от тях. Чета нещо- опитвам, ходих на гинеколог, на зъболекар, хормони си пусках...нищо ми няма бе, но кошмарът продължава

# 237
  • Мнения: 2
Съвсем на скоро четох няколко интересни статии по въпроса според които се оказва че няма значение колко често човек си мие косата а с какво я мие.

# 238
  • Мнения: 2
Ето открих еднатта:

След анализ на огромно количество научна и медийна информация можем да обособим следните  грешни твърдения за косопада :
 
- Причина може да е, че миете косата си твърде често;

-Честото ресане с гребен причинява косопад (може би много косми падат, докато решете косата си, но те така или иначе ще паднат);

-Боите за коса причиняват перманентна загуба на косата (някои от боите за коса наистина увреждат космите, но това не може да е сериозна причина за загубата на косата Ви);

-Може да е резултат от честото носене на шапка;
-Бръсненето или непрекъснатото подрязване ще накара косата ви да расте отново;

-Плешивостта е знак за висока активност на мозъка;

-Има универсално и чудотворно лекарство което решава проблема с косопада.



Източник:
http://www.kosopad.bg/

# 239
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Може би сте коментирали ,но не съм чела цялата тема  Embarassed Имате ли някакви впечатления от тези продукти http://www.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B4-dlpb180 ?

Общи условия

Активация на акаунт