Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 4 ян. 2006, 02:48 ч.
  • Преглеждания  240 378  Мнения  284  Онлайн  1
Отговори
Здарвейте мами ! Да ви е 4естита новата година  първо! Много спе6но търся да ми препоръ4ате маска за косопад, адски много ми пада косата  smile3518 newsm45особено след второто раждане моля помогнете ми ! Благодаря ви предварително! Praynig

Реклама
# 1
  • on the beach
има толкова мн теми за косопада.пусни търсачката

# 2
Колкото и гадно да звучи ДЕЙСТВА Simple Smile

Смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кфе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тазимаска, като чапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа Simple Smile
Надявам се да съм ти била полезна  Peace Peace

# 3
  • София
"Стимуланта за коса на Икаров", "Себорал-Форте", витамини  Peace

# 4
  • София
Една бабешка рецепта, но е наистина много ефикасна - жълтък и рициново масло, може да добавиш и ампула витамин А. Количеството преценяваш според дължината на косата и стоиш с маската около 2 часа. newsm10

# 5
Смесват се:
 1 супена лъжица мед, сок от алое и чаена лъжичка сок от чесън. Сместта се държи в хладилник. Преди употреба се прибавя един жълтък, разбърва се и се нанася внимателно по корените на косата.
Завивате с найлон и кърпа и стоите така минимум 20 минути. Измивате косата от сместа, намазвате я с още един жълтък и изплаквате.

# 6
  • Варна
на мен много ми помогна хининовата вода ,след баня се поливаш със хининова вода и масажираш и оставаш косата да изсъхне и така до другото къпане

# 7
  • Варна

newsm10

# 8
Благодаря ви 4е ми отговаряте! Много сеизвинявам 4е съм повторила тематата ! О6те сега 6те си поръ4ам някой не6та да ми ги пратят от бгто!О6те веднъж благодаря! Party  bouquet

# 9
Ami az pieh vitamini REVALID za kosa i nokti.aptekarkata kaza 4e trqbva pone mesec da se piqt ama az zabelezvam po rano efekt,
i drugo ima specialni ampuli se prodavat v aptekite protiv kosopad no ne znam kak to4no se kazvat, s tqh se namazva6 2 puti sedmi4no

# 10
  • София
Аз съм ползвала ампули за коса "Урти комплекс" с плацента,не знам какви други имаше-доста видове са,също и съм пила "Ревалид",мисля,че точно от този препарат ми се подобри състоянието на косата,не толкова от ампулите.

# 11
  • Близо до гората...
Няма смисъл да правиш каквото и да е. 3-5 месеца след раждане много от жените имат силен косопад, който компенсира липсата на такъв през бремеността. Нормално явлвение е, на мен ми се случва 2 пъти вече. Не се притеснявай до 1-2 месеца ще спре. Peace

# 12
  • София
Аз и другаде бях писала за тези ампули, на мен много ми помогнаха, само дето не помня името им. По лев и нещо едната в аптеките, за силен косопад със зелен надпис и миризма на мента. Взех 5-6 да пробвам и още преди да съм ги изхабила, хоп, страшния косопад изчезна.

Не съм фен на домашните маски, може и да помагат, ама правене, мазане, найлони за увиване, миризма, седене с часове... нещо не ми се връзва с 21 век... Ампулките си ги слагаш след къпане и косата мирише и изглежда добре... Успех  Simple Smile

# 13
Колкото и гадно да звучи ДЕЙСТВА Simple Smile

Смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кфе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тазимаска, като чапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа Simple Smile
Надявам се да съм ти била полезна  Peace Peace

Това с газ и мас не е ли маска против въшки Simple Smile)

# 14
Dnes poharchih suma pari za pomadite na Rene Furterer, probwah jenskite ampuli w kombinaciq sys stimulirasht shampoan, ne pomognaha, prodyljih da sybiram cqla topka kosa ot kanala na banqta. Dobre che pone pri resane 5-6 kosym padat, inache shte da e oshte po-golqm shok. Sega wzeh myjkite ampuli - te sa po intenziwen kosopad, zagrqwashti ampuli za predi kypane i otnowo shampoana. Moje bi shte prejalq svalenite doseha kilogrami i shte piq po 1/2 materna, che drugi hapcheta na smeq. Dano tazi terapiq da pomogne, che inache tolkoz pari na wqtyra - za tqh mojeh 5 gashtirizoncheta da wzema

# 15
При мен много помогна бадемово масло.Стимулантите за коса на Икаров съдържат основно него+други масла (единия вариант е и с билки),но ми миришеха доста неприятно,а аз стоях по доста време наклепана,затова предпочетох чисто бадемово масло.

# 16
Чувала съм,че сока от лук и чесън помагал много при косопад,но си представям после как мирише косата.

# 17
Спешjavascript:void(0);
ooooh!но!Помогнети ми,много ми капе косата осабено след баня като е реша цели кичури ooooh!

# 18
  • В приказките
Как се ползва стимулната за коса  newsm78Без отмиване ли ?

newsm10
Аз също ти препоръчвам това+хининова вода.
Желая ти успех  в борбата с косопада Peace

# 19
dami nesi sresvaite kosata sled bania,parvo iztriite skarpa.posle podsywete s sewoar.sled kato e ve4e syha zapo4nete da rewite kosata si bez natisk ot doly nagore.parvo dalginata.i we vi bade po lesno da srewite cialata kosa ot gore do doly.i ako kosata vi ne s epoddava na le4enie polzvaite maska ot galtak naiaice.pomaga za kosopad i  kosata vi izglegda po gasta.ako imate mazna i riadka kosane polzvaite balsam.toi pravi kosata vi meka bez obem.taka kosata izglegda owe po riadka.izpozvaite krem losion za obem na kosata i sgastiavane na andrelon az sam mnogo dovolna.giveia v holandia i sam polzvala mnogo prodykti niwo ne pomaga.nadiavam se da sam bila polezna.yspeh.

# 20
  • Стара Загора
Аз си слагам само хининова вода и съм доволна  Peace

# 21
Аз ползвам себорал-форте но не ми помага за косопада
ако знаете нещо друго моля помогнете косата страшно мн ми пада от както слагам маската за коса костен мозък  newsm12 newsm12 newsm12 newsm12 newsjavascript:void(0);
newsm12m12 newsm12

# 22
Можеш да опиташ продуктите на БИОДАР : www.biodarbg.com
Не съм ги ползвала,но възнамерявам.
Чувала съм много добри.

Успех!

# 23
имах предвид добри неща за продуктите

# 24
Потърси,ако имаш възможност продукти с Aminexil.

# 25
При мен подействаха ампулите на Ив Роше, същеврмено ползвах и шампуана.

# 26
  • София/Света на Диска
Пробвай шампоана Фитовал + :

Знам, че е чудотворен, вълшебен шампоан срещу косопад. Намира се във всяка аптека и струва 5-6 лева. Peace

Пробвай, мисля, че ще останеш повече от доволна!

# 27
ох и аз имам същия проблем даже си мисля да отида на лекар само че не знам на какъв на дерматолог ли нямам представа за сега си взех стимуланта на икаров,витамини и шампоан фитовал плюс дано помогнат защото съм се побъркала имам чувството че скоро ще остана без коса,ако имам успех ще пиша

# 28
  • София, в планината
аз съм супер доволна от таблетките на Фито  Peace

# 29
аз съм супер доволна от таблетките на Фито  Peace
Кажи нещо повече за тези таблетки че и моята коса нещо много взе да пада напоследък. Rolling Eyes

# 30
  • София, в планината
от аптеката се купуват - около 50 лв. е шишенцето и се пият по 2 на ден / 2 месеца /   Peace

http://www.phyto.fr/UK/products1/dietary_supplements/dietary_sup … hairandnails.html - ето тези

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 11:32 от ru_

# 31
  • София
Аз като имах проблеми с косопада отидох на лекар, тъй като той може да е причинен от всичко! отидох във ВМА. Лекарката беше адски учтива и ми обясни всичко на дълго и широко. Най-малкото, което мога да ви посъветвам е отидете на една консултация! ( а колкото до шампоаните против косопад, лекарката ми каза, че са добре само за поддържане към хапчета примерно или друг вид лечение! ). Косата не е шега работа! Консултирайте се с лекар, за да разберете подходящото лечение!  Успех на всички!  Hug

# 32
rainy...,а на какъв специялист отиде защото аз точно това се чудя при какъв лекар трябва да отида

# 33
  • София
Бях на дерматолог . Името й е д-р Ташева (дано не бъркам много  Embarassed ) Във ВМА на 2рия етаж до регистратурата. Много мила жена, всичко ми обясни.  Peace

# 34
благодаря много

# 35
Rainy,  какво точно ти обясни, аз също ходих, правиха ми изследвания- кръв и отделно хормони, ехограф на гушата. Всичко ми е в нормата, но косата си пада и пада. Пия хапчета с шепата, цинк, алое, Геритамин, Биотин, мажа се с Алпикорт Ф, но нищо и нищо. Отчаяна съм вече...

# 36
  • София

Знам, че е чудотворен, вълшебен шампоан срещу косопад. Намира се във всяка аптека и струва 5-6 лева. Peace

Само не мен ли ми действа странно този шампоан!
Много ме сърби главата от него и ми се омазнява бързо.

Само че моят е с кафява опаковка  newsm78

# 37
  • гр. София
И при мен положението е отчайващо.Не знам от сезона,от възрастта от какво ли, но косата ми от месец-месец и половина пада зверски.От две седмици пия Ревалид и ползвам кафявия Фитовал.За сега нямам резултат. Sad

И аз имам питане към  Rainy за въпросната лекарка.Работи ли с направление и необходимо ли е предварително записване?
И къде по точно се намира сградата?

# 38
zdraveite na vsi4ki! Ot nqkolko godini imam kosopad,koito ty spira ty se usilva,iz4ela sum vsi4ko po temata. Dano vi buda polezna s mnenieto si,no nau4ih za lekarstvoto Revivogen ot 4ujdestranni forumi.Problema e, 4e se poru4va samo ot 4ujbina i struva kam 200 lv,no do momenta go davat za nai efikasnoto sredstvo protiv kosopad.Smqtam da go poru4am,nqkoi 4uval li e neshto za deistvieto mu. Sushto taka hubavo e predi da pravite kakvoto i da bilo da si napravite palna kruvna kartina,Paket hormoni izsledvaniq ( vsi4kite  4 polovi hormona), kakto i ehograf na shtitovidnata jleza,sushto taka hubavo e da posetite zubolekar (problemi s vencite,kurvene, razvaleni zubi).Ako vsi4ko e nared nai veroqtno e na nervna po4va ili nqkakva vnezapna poqva.V tozi slu4ei Revivogen bi vi pomognal. chetoh i za Regaine,samo 4e komentarite sa 4e pomaga samo dokato go polzvash, v momenta v koito spresh novata izrasnala kosa pada i ne raste!Dano sum bila polezna s mnenieto si.Ako nqkoi ima opit s Revivogen- molq vi da pishete!

# 39
  • България Испания
Здравейте на всички!
Имах страхотна дълга и гъста коса, след 12 клас започнаха проблемите, които продължават и до днес.Косопад, мазен скалп.Често корена на падналия косъм е с мастно топче. Какво ли не съм правила по въпроса кожни лекари, зъболекари, сливиците си извадих защото предполагаха инфекция (мисля, че бяха ок), изследвания на хормони полови и на щитовидната жлеза.Пробвах какви ли не шампоани, ампули за втриване, таблетки ..... и нищо Sad  .От всичко това разбрах , че имам Есенциална тромбоцитемиякоято до колкото знам няма връзка с косопада. Вече съм се предала. За този медикамент Revivogen чувам за първи път и идея си нямам как действа.
Ако някой може да ми даде съвет, ще съм му много благодарна ! Flutter

# 40
  • при мъжа когото обичам

На мен не ми помогна изобщо.Даже и хапчетата пих.

# 41
  • Пловдив
При моя много близка ампулите на Виши за жени имаха ефект-е не е чудодеен,но за мен беше видимо,че косата и се сгъсти.
Иначе от "бабешките"рецепти съм чувала,че помога търкане на скалпа със сода.

# 42
2 суп. лъж. тривитаминол - т.нар. конски витамини /продава се във ветеринарни аптеки/
1суп. лъж. хининова вода
1суп. лъж. водка
1 жълтък

Маската се прилага веднъж в седмицата, като обикновенно се оставя да престои около 2 часа.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 14:56 от Захир

# 43
  • Бирмингам
И аз се записвам да следя темата,че и на мен косата бая ми пада...като се къпя и винаги след това трябва да събирам коса от ваната,че иначе ще задръстя всичко...мислех,че е нещо сезонно,но почти през цялата година е едно и също.До сега не съм пробвала нищо конкретно,освен едни ампули на Виши за косопад,преди около половин година.Като че ли имаше ефект някакъв,но само докато ги ползвах...после като спрях всичко си беше както преди...а аз искам някакво решение за този проблем,което да не е само временно...

# 44
  • Пловдив

На мен не ми помогна изобщо.Даже и хапчетата пих.
И аз съм в темата, след като спрях да кърмя  Crazy Каква е разликата между този фитовал и другия в тъмната опаковка  newsm78 Простете за лаическия въпрос...

# 45
  • България Испания
Да ви кажа на мен Фитовал не ми действа.Пробвах го и още повече ми се омазнява косата.Замислям се за ампулите на Виши!Ще взема да пробвам и някоя бабешка рецепта, но съм песимистично настроена......

# 46
  • Хасковско
и на мен ми капе косата много ,взех едно шише витамини за животни от ветеринарната аптека , имам бадемово масло и хининова вода мисля си дали да не ги смеся в маска. А хининовата вода самостоятелно как я прилагате ??

# 47
  • В близост до Царевицата
На мен като започне да ми капе косата, сменям автоматично шампоана или балсама, защото в повечето случаи е от тях. Инак от време на време редувам Фитовал-а с друг шампоан. В готовата маска на БиоФреш за изтощена коса с хума отделям си определено количество от нея и вътре слагам Тривитаминол, лъжица водка и въобще каквото се сетя от домашната козметика за коса.

# 48
А при мен косопадът се оказа, че е вследствие на желязодефицитна анемия. Така че, момичета, ако имате съмнения за такава, си изследвайте желязото и се лекувайте.  Peace

# 49
Ето на какво попаднах ровейки из интернет за косопада ... и мисля да пробвам.

http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713&postdays=0 … r=asc&start=0

При мен косопада е само есенно време. Започна от миналата година, но много ме стряска.
На втора страница от темата вече има опитали и даващи резултати.

Или пък тази тема за кукуряка
http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=285

В самия форум има доста интересни неща, но си трябва време да седне човек и да чете.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 02:43 от red_shoes

# 50
Подкрепям мнението ти за Revivogen.Наистина няма по-добър за момента.Но вече се предлага и в България.Виж следния сайт: www.biodarbg.com
Успех!

# 51
  • в блока
Здравейте! моята коса започва да капе и то доста силно през пролетта и есента. Купувам си шампоан PRIGAIN от аптеката, това е медицински шампоан, а не козметичен, струва някъде около 8-9 лв., но е много икономичен, гъст е и се слага по една капка. Много съм доволна, косата ми спира да капе, сгъстява се, има блясък и изглежда невероятно жива. Пробвайте, няма да съжалявате.На мен поне ми действа страхотно.

# 52
Пробвайте шампоан DEFLUVAL против косопад - създаден специално за перода след бременност.
Действа 100%, има го в апетките. При мен косопада спря и започна да расте нова коса. Край на космите по пода.

# 53
  • Бирмингам
Аз искам да попитам нещо за хининовата вода. Понеже наскоро ми изпратиха 2 шишенца и започвам да слагам от днес,искам да попитам как точно да я разнасям по косата? Знам,че може би звучи тъпо,обаче ме интересува. И още нещо-след колко време горе-долу може да се очаква някакъв положителен резултат?  newsm78 Мерси предварително Simple Smile

# 54
хора-от лятото поради отслабване имах страшен косопад и какво ли не изпробвах;то бяха маски,билки и чудесии в които дълбоко вярвам,но уви нищо направо се побърках #Cussing out newsm45  започнах от средата на октомври да пия витамини от A доZ немските и за сега косопада спря от което останах много доволна и за сега ги продължавам  261uu newsm44

# 55
Малко е гадно,но една приятелка страшно и падаше косата-оправи я с маска от-мед,лимон и сега гадната съставка-урина.Искам да кажа,че миризмата на урината се неутрализира малко от меда и лимона.
Онзи ден ходих на фризьор и ми каза за една нейна клиентка,която страшно започнала да и пада косата(цели кичури постоянно) и пробвали какво ли не.Та тази клиентка не се мяркала 2-3 месеца в салона,но като се явила косата не само била спряла да пада,но и станала доста по-гъста и лъскава.Само,че тя направила ударна маска-само урина.Казала,че мъжът и едвам я изтраял и тя спяла в друга стая,но си спасила косата.
Аз лично не съм опитвала тази маска,но на смелите и нуждаещите се УСПЕХ.

# 56
записвам се и аз 
проблема ми с косата започна преди 8г  сега съм на 26  и косата ми на половина всичко опитах,
лекарства бабини рецепти и т,н само хормоните не съм си изследвала .Дайте ми съвет къде да отида за да ми помогнат да не остана без коса.

# 57
  • София
Мисля че е време да направиш изследване на някои хормони,за всяко нещо си има причина.

# 58
навсякъде по аптеките ли се намират тези витамини от А доZ

# 59
от аптеката се купуват - около 50 лв. е шишенцето и се пият по 2 на ден / 2 месеца /   Peace

http://www.phyto.fr/UK/products1/dietary_supplements/dietary_sup … hairandnails.html - ето тези
След колко време употреба забеляза резултат?

# 60
  • София
Да ви кажа на мен Фитовал не ми действа.

И при мен няма ефект.Сега пия Пантогар и съм си купила ампули на Виши да пробвам.Надявам се да има ефект,че съм пред оплешивяване  Sad

# 61
Az si vzeh vialitol dnes go probvah za pyrvi put i se nadqvam da ima efekt,zashtoto kosata mi mnogo kape Cry.

# 62
Мисля че е време да направиш изследване на някои хормони,за всяко нещо си има причина.

Кои хормони трябва да се изследват?
И какъв специалист трябва да посетя?

# 63
  • при мъжа когото обичам

Отиди на дерматолог.Там ще видят какъв е проблема и ако трябва ще ти назначат изследвания.

# 64
  • София

[/quote]
Ами аз преди да изследвам хормони,отидох на ендокринолог,каза ми да си пусна тези на щит.жлеза и да отида пак с тях,погледна на ехограф жлезата и заедно с хормоните каза че имам Хашимото и хипофункция на щит.жлеза и заедно със инсулиновата резизстенстност която се установи че и нея имам стиган до извода че от там идват проблемите включително и косопада.Но всеки случай си е индивидулен,аз започнаха да ползвам един шампоан PREGAINE за който рабрах от тази тема и съм много доволна засега от него.

# 65
мисля,че трябва да ги има,но не използвай еквиваленти. само на doppel herz newsm10   Никакви 50лв. вътре са 3 блистера по 10 табл.и струва м/у 12и 14лв.                                                                                     

# 66
Аз пък ходих на дерматолог и след направени хормонални изследвания се оказа, че имам много висок хормон-тестостерон.Изписаха ми 2 вида противозачатъчни - "Андрокур" и "Диане".Пият се по схема и ми помогнаха- косата ми спира да капе.Но като ги спра-започва пак.Ендокриноложка, моя позната, ми каза , че ако се наложи се пият и цял живот.А иначе съм опитвала милиони продукти, хапчета, шампоани и ампули.Какво ли не с изключение на урина.....Срещу косопада ми помогна шампоанът на "DUKRAY" - "Anaphase".Успех.

# 67
  • 1st floor
този шампоан PREGAINE, не е ли противопърхутен, или има няколко вида?  newsm78

# 68
  • here, there, everywhere
Аз от форумът разбрах за Приорин и започнах да ги пия, но още е рано да споделя с вас за резултат.

# 69
И аз се записвам,когато родих ми падна много коса,после порасна още,но както винаги продължава да ми пада.Ще пробвам някои работи,да видим.

# 70
С отвара от бръшлян си поливаш косата след всяко измиване. Резултът идва бързо Peace

# 71
  • Варна
Ами аз използвам "бабината маска за въшки": газ, мас и оцет в равни количества. Косата ми се сгъстява доста, но ако е на хормонална основа по добре да се потърси  специалист.

# 72
този шампоан PREGAINE, не е ли противопърхутен, или има няколко вида?  newsm78

Най-бързо се проверява на сайта на производителя: http://www.regaine.co.uk/women/AboutRegaineForWomen/HowRegaineWo … asp?mn=2&sn=2

Има го под формата на шампоан и спрей. Съдържа minoxidil и действа стимулиращо и укрепващо на фоликула.
За мен това е най-доброто средство срещу косопад при жените в момента. Много бъркате причините за косопада, а те са основно 4 при жените: хормонални промени, стрес, неправилно хранене и себорея (пърхут). Лечение не може да се прилага, ако не се знае причината!!!

# 73
  • София
За Фитовала- кафявия е за подсилване и обем,а жълтия при косопад.Аз си оправих преди години проблема след бременностите с горепосочената маска с урина!Звучи гадничко,но е само 1-2 супени лъжици и тя се неутрализира от другите съставки!Два пъти седмично по 2 часа свърши чудесна работа!Успех!

# 74
  • Бургас
Дерматолог ми беше изписал преди години пантогар(40лв),шампоан прегаин(7лв)и алпикорт( newsm78маи така беше).Сега есен пия пантогара и редувам този шампоан с ревалид и клоран,и ампули на ревалид.Поне три месеца трябва да се пият. Peace

# 75
здравейте,желая да ви бъда в помощ,и искам да ви споделя фризиорката ми беше казала да пия CENTRUM витамини,и от тях косопада спря от един път,след близо месец,след като свърших витамините,но след 2,3 месеца пак започна,изглежда трябваше пак да си купя от тях,пробвайте,може да ви помогне  Party

# 76
  • Бургас
Сега като си свърша калмацина,ще си взема центрум Peace.Колко месеца максимум се пие подред?

# 77
  • Бирмингам
Може ли някой да пусне снимка на този шампоан Прегаин или както се казва и горе-долу някаква цена да ми кажете,че се замислям дали да не си го взема,ако е толкова добър с/у косопад Confused

# 78
  • Бургас
PREGAINE (Прегаин) е около 7лв.Много семпла опаковка(бяла)сори,нямам снимка.Но той е само един и няма как да се обърка. Peace

# 79
  • Пловдив
Против косопад съм чувала за мазане скалпа с чесън, ама  за съвременната работеща жена не е най-доброто решение.

# 80
  • Бургас
Против косопад съм чувала за мазане скалпа с чесън, ама  за съвременната работеща жена не е най-доброто решение.
Няма по-гадно от това с чесъна.Аз не работя,в къщи си седя,но пак не бих повторила Naughty

# 81
  • София
На мен ми помогна този шампуан и тези лосиони.
Освен това пих и мерц.

# 82
  • В полите на Пирин планина
Аз и другаде бях писала за тези ампули, на мен много ми помогнаха, само дето не помня името им. По лев и нещо едната в аптеките, за силен косопад със зелен надпис и миризма на мента. Взех 5-6 да пробвам и още преди да съм ги изхабила, хоп, страшния косопад изчезна.

Не съм фен на домашните маски, може и да помагат, ама правене, мазане, найлони за увиване, миризма, седене с часове... нещо не ми се връзва с 21 век... Ампулките си ги слагаш след къпане и косата мирише и изглежда добре... Успех  Simple Smile

Да ама няма нищо по-ефективно от домашните маски Grinning Ампулите също са добра идея - има най-разнообразни видове и могат да се слагат паралелно с маските.

Наистина след раждането е нормално да има физиологичен косопад, заради хормоналните промени в организма на жената, но не пречи да се погрижиш за косата си. Аз ще ти преложа моята домашна маска - 1 супена лъцица мед, 1 с.л. св. мас, 1 с.л. бадемово масло, 1 с.л. алкохол, 2 жълтъка. Стои се около 2 часа, завита с найлон и кърпа.

# 83
  • Хасковско
Здравейте и аз да се отчета , много ми капеше косата ,че оредя много. Направих маска с витамини за животни и бадемово масло , отгоре на опаковката пише vitamin ad купих го от ветеринарната аптека за 5, 50 може да се използва много пъти , след отваряне го съхранявах в хладилник. Сега не ми капе почти и си мих със шампоан ревалид. Гледам ,че и ми избиват косъмчета . Като се сложи маската се изчаква 2 часа и ако е възможно да се приложи на чиста коса.

# 84
  • nqkude tam
Майка ми реже някакви лути чушки и ги държи в спирт 10 дни,после си втрива в корените,ако някой се интересува ще я питам

# 85
  • гр. София
От ветеринарната аптека "конски витамини" (витамин AD3E) .Продавачите си знаят, че е за маска за коса. Знам го от фризьорка. Наистина има ефект. Мазно е и неприятно. Втрива се в корените и се стои възможно повече време. ако издържиш цяла нощ най-добре.

# 86
DVD аз се интересувам от рецептата с лютите чушки и спирта,  би ли споделила малко повече за пропорции , какви чушки и колко градуса спирт? Благодаря предварително

# 87
Zdravei!Iskam da te uspokoq 4e za tvoq problem veche ima reshenie pone az sam ostanala sas tova ubejdenie i oshte nqkolko choveka okolo
men!Preporachvam ti da izpolzvash seriqta za kosopad na EKS -VITALITY.Tova e itzlianska marka sas shiroko prilojenie za razlichnite tipove problemi za kosa>Preporachvam ti da se konsultirash sas specialist za vida kosopad dali toi biva vremenen ili postoqnen i sas kakav skalp si
zashtoto tovae ot golqmo zna4enie>dobre 6te e da izpolzva6 izscqlo seriqta vitality
koqto vkl shampoan fluid ampuli i faza no nai dobre 6te da nadniknesh vav tozi sait www.eks-bg.com>Nadqvam se da sam ti bila ot polza!

# 88
  • В близката далечина
На мен ми помогнаха ампулите Биоксил Peace

# 89
  • nqkude tam
Майка ми каза,че нарязала 5-6 мн люти чушки се заливат с едно шишенце спирт 70-90 градуса,държи се 10 дни и после се втрива в корените,но малко щипело на скалпа.Ето и един форум,дано е полезен на някой
http://alopecia.8.forumer.com/viewforum.php?f=1&sid=db7f7b29 … 32ef312f0a40b5784
Ето и самата рецепта намерих
http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713

# 90
Съвсем случайно попаднах на това:
http://galatea.blog.bg/viewpost.php?id=155194

Има пак рецепта с люти чушки.

Мен ме впечатли маската с настойка от прополис на някакъв д-р Малахов, от която започва да никне коса.

# 91
Оооо, Малахов! Гуруто на баба ми ( и на много други баби по света)  bowuu Руснаците много го тачим, а той бълва книга след книга, че и здравно предаване по телевизията води. Баба ми си води записки с неговите рецепти и не спира  го хвали, но аз не съм изпробвала нищо лично, за да изкажа мнение от опит. Но определено е уважавано име  Peace

# 92
Не знаех, че си с руска кръв. Много ги тача руснаците и бесарабските българи, които познавам. Все хубави хора са. Поздрави бабето!  Hug
А този д-р Малахов нещо разкрасително като за нас има ли?  Laughing

# 93
letsgo , определено ще я изненадам Hug (четвъртинка рускиня съм, по бабино-московска линия) Flutter 

За съжаление не мога да цитирам конкретна рецепта, защото досега не съм се задълбочавала в тетрадката със записки на баба ми. Като се видим следващия път ще я поразпитам за това - онова и обещавам да споделя   bouquet

# 94
  • Sometimes you have to get lost to find yourself!
Ето една рецепта която ми помогна когато имах косопад. 1-2 глави чесън се стържат на ситно ренде, след това чесъна се изтисква през марля. Добавя се зехтин, колкото прецените но не прекалено много понеже с него след това ще мъжете корените на косата.Готовата смес се втриха добре в корение на косата, покривате с найлонова торбичка, а след това главата се покрива с кърпа, престоява се така около 2 часа. Косата се измива със шампоан, след като изплакнете шампоана в отделна купа с вода се добавя малко винен оцет и се изполива косата след което се изплаква с вода. Миризмата изобщо не е приятна, но резултата си заслужава, при мен помогна само от една процедура. Недостатък е и че при всяко намокряне на косата в банята ще усещате миризната на чесън но когато косата изъхне миризмата изчезва, и естествено това е временно.
А и да уточня моя косопад се появи в последствие от спиране на противозачатъчни, след дълги години употреба. 

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 01:29 от Suzanne_

# 95
Здравейте! Незнам кой ще се поинтересува, но мисля, че комбинация от пиене на капсули Фитовал и Геритамин и шампоан на Клоран с хинин действат много добре. При мен проблема с падането на косата също се яви след раждане и е много силно изявен. От две седмици пия тези капсули и ползвам този шампоан и мисля, че е ефективно. Два пъти в седмицата си правя и маски с жълтък, витамин А или бадемово масло и мед. Май нещата се оправят. Опитайте, ако скате, но мисля, че е нужно и вътрешно и външно въздействие! Успехи и усмивки на всички! Heart Eyes

# 96
  • Бирмингам
Някой ползвал ли е и най-вече доволен ли е от шампоана с хинин на Клоран с/у косопад?  newsm78 Или по-добре ще си е да си ползвам шампоана,който в момента използвам и отделно да се мажа с хининова вода?  newsm78

# 97
Няколко пъти съм пробвала шампоани на Клоран и не ме впечатлиха нещо. При мен ефект върху косопада имаше Vichy Dercos /шампоана + ампулите/.

# 98
  • Бирмингам
Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78

# 99
Аз съм ползвала ампулите на Виши и май наистина имаше някакъв резултат. Не беше потресаващ,но малко ми намаля косопада. След като ги свърших,не съм подновявала с тях. А този шампоан на Виши ако се ползвам сам по себе си,т.е. без ампулите,дали ще има някакъв резултат също?  newsm78
Колко дневен курс трябва да се направи с ампулите на Виши? Засилила съм се и аз да ги пробвам и се чудя колко да си купя,за да има някъкав ефект?

# 100
  • Бирмингам
Ами аз мойте си ги купих в една кутия бяха,но не помня колко - мисля,че са 12,но да не излъжа,ако греша някой да ме поправи. Аз ползвах 1 на 2 пъти,тъй като косата ми не е толкова дълга и ми стигаше. Ползвах ги 3 пъти в седмицата,след баня.

# 101
И аз мисля, че целият курс беше от 12 ампули, но не ги купих всичките на веднъж. На 8-мата спрях, защото косопадът ми намаля значително. Дали само от шампоанът ще има ефект, не знам.

# 102
Изчетох всички теми за косопода и се спрях на апулите на Виши .За тях винаги има много положителни мнения. Така,че колкото и да са скъпи ще пробвам с тях и ще докладвам за резултата!

# 103
Monii, искрено се надявам да ти помогнат!  Peace Вземи си и някаква добавка да пиеш с повече витамини и микроелементи.

# 104
  • Бирмингам
Аз преди време си бях взела да пия Ревалид (мисля,че така се казваше) пак по препоръка от тук,но като ми изпратиха кутийките с хапчетата и като видях какви са големи и се отказах  #Crazy Не мога да ги глътна и предпочитам да не се пробвам. Сега имам 2 кутии Ревалид неотваряни стоят в шкафа и няма кой да ги пие. Има ли някакви други витамини или таблетки против косопад,но които да са значително по-малки?  newsm78

# 105
  • Balchik
Аз се мажа веднъж в седмицата с тривитаминол.Доволна съм. Hug

# 106
За мен, от години, бирената мая на Сома е много добър продукт, както за косата, така и за кожата. Големината на таблетките не е много голяма. Не я пия нон-стоп, само в периоди, в които имам нужда. Съдържа маса неща, а и е достъпна. От време на време пия и ленено масло, заради омега мастните киселини, които също са важни за кожата и косата. Никога не съм вземала Ревалид и други подобни специално разработени за коса хапченца. Не знам защо съм предубедена към тях, без да имам каквито и да било основания или информация /което всъщност е доста тъпо от моя страна  Crazy/. По принцип предпочитам натуралните източници на витамини и минерали – билкови чайчета, мед, плодове, повече сурови ядки, яица. А и съм чела, че от синтетичните витамини и тем подобни се усвоява много малка част /около 25% ако не ме лъже паметта/. Не съм сигурна обаче дали е така, не съм специалист.

# 107
При всяко положение нещата са индивидуални. Различните хора предпочитат различни козметични и хигиенни продукти. Идеята ми беше, че е добре заедно да се прилага и външно и вътрешно лечение на косопада. Иначе сигурно всеки може да каже някаква от скъпа по-скъпа марка и да обяснява колко му е добре да я ползва. За всеки е различно. Просто трябва и да се взимат съответни витамини и да се третира кжата на главата с подходящи препарати, шампоани или маски.

# 108
  • Пловдив
Аз съм чувала за мазане с чесън и сварено червено вино,ама помага ли...идея си нямам.

# 109
При всяко положение нещата са индивидуални. Различните хора предпочитат различни козметични и хигиенни продукти. Идеята ми беше, че е добре заедно да се прилага и външно и вътрешно лечение на косопада. Иначе сигурно всеки може да каже някаква от скъпа по-скъпа марка и да обяснява колко му е добре да я ползва. За всеки е различно. Просто трябва и да се взимат съответни витамини и да се третира кжата на главата с подходящи препарати, шампоани или маски.

Определено си права. Дори мисля, че вътрешната грижа е много по-важна от външната. Майка ми има хиляда и една болести, заради които мина през безумни косопади. Една маска не си е правила на косата, нито ползва специални шампоани. Редовно приема различни добавки от витамини и минерали, и косата й е страхотна /пу да не й е уроки/. До нея съм като проскубана кокошка.

# 110
Наистина да не са и уроки! Letsgo, май има такова нещо, само да се внимава с предозиране, защото и това вреди. Но щом си е намерила баланса - идеално! То и при мене количеството, а и качеството коса рязко спадна, ама май си оцелих какво точно да правя. Всички ние сме жертви на следващото поколение! Това къде шега, къде истина... ама карай да е весело.  Laughing Дано и ти да си успяла с грижите за косата ти /не се съмнявам/ - ще е супер!!! Успехи и усмивки! Д. Heart Eyes

# 111
Пък и мого е важно с какво се храним. Какво е било качеството на храната преди 20-25 години и какво е сега... Има огромна разлика. Сиренето, кашкавала, доматите, чушките... Ми не са като в моето детство, нали! То моят стоматолог ми каза, че зъбите на майка ми са много по-добре от моите, макар да полагам сериозни грижи. И знам, че е така. За съжаление! По-доре е да изядеш 100 гр истинско сирене и 1 кофичка истинско кисело мляко, вместо еди-колко си милиграма разни флуорни химии. За всяко нещо в организма е така, нали? Химията си е химия. Помага,но... Така че това с косите ни е по-сериозно при нас в сравнение с предишното поление. Letsgo, искрено се надявам всичко да ти е ок! Успехи и усмивки на всички! Heart Eyes

# 112
Благодаря ти Диана! Много си мила!  Hug
Външният ми вид, включително косата, далеч не са перфектни, но се старая да полагам грижи. Благодарение на хората тук, научих много полезни неща и намерих наистина добри продукти, както за косата, така и за кожата ми. Благодарско на всички!   bouquet Всичко най-хубаво и от мен!  Heart Eyes

# 113
Letsgo, и ти и бебето сте супер! Снимките са много хубави!:love:Ще взема да избера някои по скорошни снимки и на моето, дано ги видиш и дано ти харесат! Flutter И аз прочетох интересни и полезни неща. Не е нужно да си перфектна, важното е, че си много хубава на твоята възраст /казвам това, защото аз съм много по-голяма от теб/ и се чустваш добре и си здрава и имаш сили и енергия за бебето и близките си! bouquetТака си 100% харесвана и обичана! И мисля, че всъщност това значи да си перфектна!!! Успехи и усмивки! Heart Eyes И понякога пиши, много ми допада написаното от теб! Hug Heart Eyes

# 114
  • Варна
За тези, на които не им се бъркат разни маски за коса, ще препоръчам система против косопад, изпробвана и с гарантиран резултат при хора, които са имали оголени места на главата. Тя е на все още нова за България компания, чиито продукти на този етап ги поръчваме от чужбина, но в момента се действа да се вкарат и у нас. Всички продукти са билкови и абсолютно нетоксични, одобрени от Межд. коалиция за предпазване от ракови заболявания.
Системата 2-nd Chance (Втори шанс):
1/ Шампоан 2-nd chance
СУТРИНТА на влажна коса се нанасят 5-10 мл / в зависимост от дължината и обема на косата/ от шампоана 2-nd chance. Важно е, докато се мие косата, да се масажира добре скалпа. Остава се така косата със сапунката за 5 мин., докато се измие тялото, след което се отмива и се подсушава косата с хавлиена кърпа.
2/ Балсам 2-nd chance
СУТРИН и ВЕЧЕР се разтрива между пръстите необходимо количество от балсама и се масажира СКАЛПА най-малко 3 минути. НЕ СЕ ОТМИВА!!!
Балсамът 2-nd chance е балсам за СКАЛП, НЕ ЗА КОСА.
За добри резултати е необходимо системата 2-nd chance да се прилага всеки ден стриктно по указанията.
Тази система се прилага при болестно състояние на косопад, себореен дерматит, псореазис и други кожни заболявания на скалпа.
Има и трети продукт-SUPER  BOOSTER, който подсилва действието на системата 2-nd Chance, но евентуално може да се мине и без него.
Положителни резултати се забелязват след втората седмица ежедневна употреба на системата в комбинация с приемането на ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM.

Последна редакция: вт, 10 фев 2009, 15:31 от jumil

# 115
Моя съвет е: 1. Да използваш най вече бебешки шампоан - той поне щади косата.
2. Не приемай орално каквито и да било средства за този проблем - те може и много да действат, но е хубаво да не забравяме, че имаме косми не само на главата, а надали някой от нас иска да заприлича на маймунка или да се занимава само с косморляк.
3. Втривай си с леки масажиращи движения 6-7 мин, подхранващи масла или ампули - кожата на главата и корените се радват на подобно стимулиране.
4. Не стягай силно на опашка.
А дамите с някои от домашните рецепти да ме извинят, но аз лично не бих си плескала такива л... на главата. Кви са тея гас, мас, чесън....ние да нямаме въшки или да не целим да отблъснем всичко живо (ако остане такова) около нас. То по-добре с 5 косъма отколкото да смърдим така. Аз поне така мисля, съжалявам, никой не съм искала да критикувам.  

# 116
jumil    ,какво е това "ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM"?

# 117
Няколко пъти през живото си съм имала косопад - най-често от стресови преживявания и от раждането. Оправяли са ме много бързо още след 4-5 апликации ампулите на Фито. Препоръчвам ги. Пробвала съм и други неща като стимулната на Икаров, масла - бадемово, карите, зехтин, но нятаха такъв бърз ефект както тези ампули. Не винаги съм ги ползвала с шампоана за косопад, защото и без това са скъпички, така че и без него действат.
Колкото до хапчетата, пила съм няколко вида - мерц, фитовал, ревалид и на фито. Осезаем ефект усетих от мерц. като размер най-малки са на фито и на мерц.

# 118
  • Варна
Здравейте и от мен!Дъщеря ми е на 5г. от седмица насам започна много да й пада косата,а иначе е дълга и гъста.Педиатър ме посъветва да й давам рибено масло?Някой да даде съвет? Ще ви бъда благодарна!

# 119
За пръв път чувам за толкова малко детенце да има косопад. Аз лично бих се притеснила много и бих се консултирала с друг лекар, включително пълни кръвни изследвания.

# 120
Здарвейте мами ! Да ви е 4естита новата година  първо! Много спе6но търся да ми препоръ4ате маска за косопад, адски много ми пада косата  smile3518 newsm45особено след второто раждане моля помогнете ми ! Благодаря ви предварително! Praynig

Виж Професионални продукти за коса на www.profesionalist.com , там има лечебна козметика за косопад.

# 121
Аз ползвах това  http://www.trichozed.com/?id=ff6e46 , пристигна за около седмица след поръчката.
Много съм доволен дори ми остана малко, но си го пазя ако пак започне да пада.

# 122
Nqkoi polzval li e ERVAMATIN POWER ??? Dali pomaga?

# 123
zdraveite na vsi4ki! Ot nqkolko godini imam kosopad,koito ty spira ty se usilva,iz4ela sum vsi4ko po temata. Dano vi buda polezna s mnenieto si,no nau4ih za lekarstvoto Revivogen ot 4ujdestranni forumi.Problema e, 4e se poru4va samo ot 4ujbina i struva kam 200 lv,no do momenta go davat za nai efikasnoto sredstvo protiv kosopad.Smqtam da go poru4am,nqkoi 4uval li e neshto za deistvieto mu. Sushto taka hubavo e predi da pravite kakvoto i da bilo da si napravite palna kruvna kartina,Paket hormoni izsledvaniq ( vsi4kite  4 polovi hormona), kakto i ehograf na shtitovidnata jleza,sushto taka hubavo e da posetite zubolekar (problemi s vencite,kurvene, razvaleni zubi).Ako vsi4ko e nared nai veroqtno e na nervna po4va ili nqkakva vnezapna poqva.V tozi slu4ei Revivogen bi vi pomognal. chetoh i za Regaine,samo 4e komentarite sa 4e pomaga samo dokato go polzvash, v momenta v koito spresh novata izrasnala kosa pada i ne raste!Dano sum bila polezna s mnenieto si.Ako nqkoi ima opit s Revivogen- molq vi da pishete!

Az si go kupuvam ot Turcia i v momenta ima akcia- 2 broia locion (45ml) + shampoan 360 ml= 65 leva. Ako iskash viarvai. Inache za efekt oshte ne moga da kaja, zashtoto go polzvam edva ot 3 sedmici.

# 124
  • Русе
Повече от очакванията с продуктите на LR - L-Recapin шампоан и лосион ,тонизираща напитка  Aloe , ползваме ги от април ежедневно , за повече инфо или тук или на  0889521863

# 125
  • София
А има ли опасност таблетките против косопад да засилт окосмяването по тялото, не само на главата Rolling Eyes Малко тъпичък въпрос, но да не стане по-лошо с тях?

# 126
  • България / Варна
Здравейте препатили моми4ета!
Искам да ви попитам за съвет! По време на кърменето, косата ми естествено запо4на доста да пада, но си мислех 4е това е период, който ще отшуми, но ето 4е 2,5 години ве4е проблемът с косата ми си стои...наполовина остана косата ми - от близо 7 месеца ползвам жълтия Фитовал и лосиона към него, без таблетките. Но резултат не виждам за съжаление.....косопадът продължава, не изникват нови косъм4ета, и това адски ме притеснява! Мисля да сменя продукта.......виждам 4е има положителни отзиви за таблетките Виши, но не знам само тях ли да ползвам, в смисал успоредно с приемането им какъв шампоан да ползвам и съответно, трябва ли според вас да пия и витамини отделно, като Геритамин примерно?

Защото освен 4е искам да спре косопада, искам да виждам 4е запо4ва изникване на нова коса, сгъстяване!

Благодаря предварително на отговорилите!

# 127
  • Варна
jumil    ,какво е това "ЕНЕРГИЙНОТО ТРИО + MING VMM"?

Енергийното трио са 3 продукта-минерали, витамини и антиоксиданти, а Ming VMM e продукт за засилване на имунната система.

# 128
  • България / Варна
Моми4ета, да ви попитам според вас към кой продукт да се ориентирам...към Виши или към Фито? Имам в предвид шампоан, ампулки и таблетки против косопад на една и съща фирма. Из4етох доста от теми4ките във форума, и виждам добри отзвуци за тези две фирми, и тъй като продуктите са скъпи, искам да взема по-добрия естествено!
 Косата ми бе6е далга , гъста и хубава, но ве4е 2,5 години от раждането, косопада си продължава, косата оредява и трябва да взема мерки! Досега съм на фировал жълтия и ампулките му, но резултат не виждам.

# 129
Добре де, ако проблема е сериозен, защо не пробвате и лекар.Все пак косопада е проява на някаква липса или проблем вътре в организма. Ако не е толкова голям косопада лично аз препоръчвам сутрешна урина в смес с яйчен жълтък и да речем зехтин. Стои се 2 часа и се отмива. Резултата, поне при мен беше мн добър.

# 130
От април ползвам комплекта на ЛР шампоан и лосион

# 131
  • Добрич
аз пих таблетките PANTOGAR ,ами какво да ви кажа-доволна съм,на всеки може би действа различно,но при мен имаше резултат,изпих 4 опаковки,вътре са 90капсули,пият се по 3на ден,точно за месец са,и струват тук в Добрич 40лева.Доста се бях поизплашила,цялата къща беше в моя коса ,сега положението е много по-добре,всичко е в рамките на нормалното

# 132
И аз изпих сума си хапчета,но не ми помагат май бабините рецепти са най-ефикасни и някои ампули също.

# 133
  • София
И аз изпих сума си хапчета,но не ми помагат май бабините рецепти са най-ефикасни и някои ампули също.
Кои ампули например?Аз взех анакапс на дюкре таблетки и ги пия вече половин месец резултат още няма.Ползвам и ш-н прегаийн.Шампоана поне е много хубав, докарва добър обем на и без това доста оредялата ми коса.

# 134
AzZa , имай търпение! Аз пих  Анакапс 3 месеца, резултат се забеляза към края на 2-я месец. Бъди упорита и не се отчайвай, за толкова малко време не може да има резултат!

Последна редакция: вт, 11 авг 2009, 09:02 от XS

# 135
  • София
XS , мерси за подкрепата, аз така или иначе ще изпия тая опаковка анакапс, и тъкмо ще ми донесат приорина, които е 240 таблетки ще има за 2-3 месеца май и се надявам, че ще спре.Аз предполагам, че от стрес, т.к ме съкратиха, после нова работа и така, явно докато не се и успокоя малко ще е така.Но шампоана горещо го препоръчвам много е хубав Simple Smile аз ще си го ползвам дори и след като ми спре косопада.Пише, че е и за обем и е вярно.

# 136
Zdraveite na vsichki! Grinning
Az v momenta syshto se oplakvam ot tozi ujasen kosopad, napravo me pobyrkva, vseki pyt kogato mi izpada kosym ot glavata poludqvam.
Ot 4 sedmici izpolzvam edin shampoan na Keune protiv kosopad (friziorkata mi go preporycha), mislq che ima izvesten efekt kosopada mi ponamalq (pone taka mislq), no mislq veche da smenqm produkta. Kupih si Fitoval jylta opakovka i kapsulite poneje chuvam dosta dobri otzivi za tqh, no malko me e strah da zapochna da gi upotrebqvam. Kakvo mislite vie? Moje li da mi dadete nqkakyv syvet? Hubavo li e da smenq produktite? Confused

P.S. syjelqvam za latinicata, no imam problem s kirilizatora.

# 137
  • Мадрид Испания
аз също съм със страшен косопад от доста време и незнам какво да правя,ходих на лекар ,правиха ми изследвания,пих какви ли не витамини за косата и нищо пак си продължава.снощи се намазах с чесън  и така спах цяла нощ,но миризмата е ужасна,незнам още дали ще има ефек ,но няма да се отказвам.мисля да пробвам и една друга рецепта - 1с.л мас, 1с.л ракия и 1 с.л. урина, Правиш си компрес с найлон и кърпа и така - минимум два часа.казват че има ефект

# 138
  • София
Аз продължавам с борбата сякаш малко намаля, но реших да използвам повече домашни неща, като например направих си в два буркана листа от чемшир 2 шепи заляти с 500гр алкохол и още един само, че с коприва листа и корени всичко това зелено не сухо от аптеката, седи на тъмно две седмици и се разклаща всеки ден, после се маже в корените (прецедено естествено). Ползвам и Себоралфорте всяка вечер + малко хининова вода и мажа в корените.Шампоан Прегайн и таблетки Анакапс на Дюкре.И мисля,че му се вижда края на косопада вече Simple Smile

# 139

# 140
  • при мъжа когото обичам
аз го ползвах без никакъв ефект

# 141
  • София
аз го ползвах без никакъв ефект
И аз така  Sad

# 142
  • при мъжа когото обичам
не знам дали има разлика между кафявия и жълтия newsm78.Аз ползвах кафявия.

# 143
  • РусЙе
Някой пробвал ли е ампулите п/в косопад на Лореал - Аминексил?

# 144
  • Варна
Пантогар -капсули ,но се пият поне 3 месеца за траен ефект,а шампоан -Дефлувал от аптеките Peace

# 145
Себорал Форте  Peace  Най-обикновен български лосион за 2лв.След като изкупих цялата серия за косопад на Rene Furterer и Phyto и нито едно от двете не ми помогна; ми попадна този лосион и след две седмици имаше ефект.

# 146
  • Мадрид Испания
Себорал Форте  Peace  Най-обикновен български лосион за 2лв.След като изкупих цялата серия за косопад на Rene Furterer и Phyto и нито едно от двете не ми помогна; ми попадна този лосион и след две седмици имаше ефект.

да и аз съм доволна от него,аз ползвах червения,защото е най-силен и наистина има ефект,сега съм си поръчала да ми донесът пак

# 147
  • Варна
Себорал форте на мен само ми направи ужасни лющещи се  рани по главата едва се оправих после !

# 148
  • Мадрид Испания
на всеки организъм различно newsm78

# 149
Здравейте, дъщеря ми, която е на 15 години има проблем с косопад от около една година. Преди това имаше изключително гъста и красива дълга коса. Сега е останала на половина. И това много я притеснява. Опитахме с ампулите на Vichy,но ефекта е само докато се ползват. А не е във възможностите ни да давам по 80 лв. на месец. Друг е въпроса, че не знам и дали е добре да се използват дълго време. Водих я и на лекар