Бебче през Юни - Какви дрешки?

  • 949
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 107
А защо винаги трябва някой да обръща нещата в заяждане???

Аз не се заяждам, просто недоволствам, когато не се отговаря конкретно на въпроса, а се налага мнение, при това необосновано. Съжалявам, но на мен ми звучи точно така... Мен също ме интересува въпроса. Благодаря на майчетата, които са дали съвети. А останалите, за които е рано, поне кажете защо...

Рано е!
Повечето майчета са написали ясно, че сега на пазара просто няма голям избор от летни дрешки, нормално е, това се отнася не само за бебешките дрешки, а за всички. Нашето бебе също е юнско и през пролетта имаше в пъти по-голям избор от летни дрешки по магазините, отколкото през зимата.
Тинтири-минтири, обърни внимание, че темата изрично съдържа въпроса "Да чакам ли да дойде пролетта?" Е, повечето майчета съветваме момичето да изчака пролетта.

Добре би било да четем внимателно темите, въпросите и отговорите преди да пишем, особено когато критикуваме и изразяваме недоволство.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 686
Просто "Рано ТИ е" на мен не ми звучи, като "Изчакай пролетта, за да има по-голям избор", но както и да е, спирам да се "заяждам".

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пък мога да те посъветвам да си купиш
4 бодита с дълъг ръкав, 
4 с къс,
 2 тип потник.
Задължително да гледаш да са от по разтеглива материя, вземи си гащеризончета, най-малко 4, от тези които отдолу са с краче,
вземи си и няколко жилетчици или суетшъртчета с качулки, и чорапки с по стегнат ластик, за върху гащеризоните!!!
И моят термин беше на 06.06, но родих на 20.05

# 18
  • Мнения: 4 965
А защо казвате, че й е рано да пазарува??? Може би не желае да се съобразява с бабините девитини, че не трябва да се купува нищо предварително... Въпроса е какво да купува, а не да купува или не, рано ли е или късно.

Разбира се, че е рано. И то много!
Не заради някакви бабини девитини, а заради сезона. Сега по магазините има само зимни дрешки - грейки, пуловери и т.н Друг е въпросът ако е решила да пазарува за следващата зима, но и за това е рано (откъде да знае какъв размер ще носи тогава бебчето).
В магазините зареждат съответно със сезона. Моите са родени на 11 август и носеха основно летни дрешки (есенните ги купих чак септември-октомври, защото тогава ги пуснаха по магазините).
Не виждам някой да налага мнение - просто така стоят нещата. Нека си пазарува, но най-добре не дрешки. Сега може да почне с другите неща - шишета, биберони, лигавничета, ваничка, термометър, спални комплектчета и др.
За юнско бебе мисля, че ще са достатъчни:
1-2 бодита с дълъг ръкав,
4 бодита с къс ръкав,
1-2 бодита-потничета,
за копчетата момичетата са го казали - в пъти са по-удобни,
3-4 гащиризончета или ританки с блузка (аз предпочитам отделните ританки, защото ако пропусне памперса или ако бебчето повърне, можеш да изпереш само едната част, нолятото няма особено значение, защото всичко съхнебързо),
1-2 летни костюмчета с къси панталонки,
3-4 чифта чорапки (в жегите може и само с боди и чорапки),
1-2 жилетки,
1-2 хавлийки + 1 малка,
на мен в началото за вкъщи ми бяха удобни и бебешките пижамки - можеш да вземеш 2,
задължително 2 одеалца - едно лекичко и едно по-плътно,
1 по-плътно гащиризонче (добре е да е и с дълги ръкави) - за разходка в по-хладно време,
камизолките също може да са ти удобни първия месец, но само ако са по-дългички, че кръстчето остава голо и да са с връзване отпред, за да не "търалячкаш" бебчо - повече от 2 не ти трябват (аз много не ги харесвам),
друго не се сещам в момента.
Повечко памперси също е добре да вземете (обаче чак като се роди детенцето, защото няма да му знаете размера преди това), че в началото постоянно "пълнят гащите".
И не прекалявай с покупките, че много бързо растат.
За размера на дрешките също е проблем. На менмибяха казали да не взимам 0, че били много малки, а от 1 до 3 месеца. После им бяха огромни, че моите бяха по 2 кг. Спомням си обаче за 6 кг.-вото бебе потелевизията, за което бащата се тюхкаше, че всичко купенощяло да му е малко и вместо да приготвя къщата за изписването трябва да тича да купува нови дрешки.
Леко бременеене ти желая и едно много сладко бебенце baby_neutral.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Сега можеш да купиш по-затворените дрешки, защото по магазините няма летни дрешки. Иначе, за лятото си трябват бодита с къс ръкав, които се откопчават отпред - като риза. Някакви гащеризончета (като боди, но с крачоли) с къси и дълги ръкави и 2-3 чифта къси чорапки, но гледай да не са с тънък ластик на глезена, че стягат и правят червено.
Моя син се роди в края на март и до погачата изкара с 3 гащеризончета и 3 бодита.
Съвета ми е да не купуваш много дрехи, защото на погачата ще получиш предимно дрешки, а и преди нея няма да излизате много-много на разходки, така че не прекалявай!
Лека бременност и още по-леко раждане!

# 20
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
И ние сме юнско бебе. Изкарахме лятото с 3-4 бодита с къс ръкав и 4-5 гащеризончета целите на копчета. Не съм обличала нищо през главата на бебо докато не стана на 3м, беше ме страх. Разните ризки тип кимона също не ги одобрявам заради връзките, но всеки сам преценява. За начало си вземи си по едно - две от модел да видиш кое ще ти е удобно за обличане и тогава купувай повече. И гледай всичко да е от естествени материи преди да купуваш, не се лъжи по външния вид.
Успех в пазаруването и леко бременеене Grinning

# 21
  • Мнения: 130

Здравей моята дъщеричка се роди на 14 юни, но аз до последно не съм копувала нищо, само си набелязах, какво искам и докато бях в болницата мъжа ми ги купи!В началото памучни с дълго ракавче, но после започнах да я  обличам по лятно, това лято беше убийствена жега #2gunfireУспех !

Общи условия

Активация на акаунт