относно диагноза ГЕНЕРАЛИЗИРАНО РАЗСТРОЙСТВО НА РАЗВИТИЕТО

  • 32 768
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Рени
ето Ви линк може и по телефона да се обадите да се разберете:


http://www.alexandrovska-hospital.org/show_page.php?menu_id=6&am … menu_order_id=230

много са разбрани, но трябва да си отделите поне две седмици в София.

 

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Благодаря много на всички, които ми отговориха!
Ще пиша когато тръгнем за София!!!
А до тогава, моля ако имате информация за добър логопед в Стара Загора и ако някой от Вас е от Стара Загора да ми пише - може на лични или във форума. Ще се радвам да споделим мнения.
Освен всички други притеснения, които имам за развитието на моята дъщеря ми е много болно, когато видя в очите на родители с "нормални" деца учудване, неразбиране, неодобрение, понякога съжаление - с две думи - какво хубаво дете, пък не може да говори!

# 32
  • Мнения: 249
Mila Reni i nie minahme prezi etap. Naistina mnogo e tejko osobenno nerazbiraneto i nejelanieto na horata dori da se opitat da razberat. Zatova ve4e ne obqsnavam za6toto se umorih da se opitvam da nakaram horata da razberat sastoqnieto na da6terq mi. 4etiri godini se borq da q priemat takava kakvato e. Nakraq prosto re6ih,4e koito ima jelanie 6te q prieme, a koito ne zdrave da e. Zatova ne si go slagai na sarceto znam,4e e trudno,no se nau4i da ne obra6ta6 vnimanie. Deteto ti da e dobre, a vsi4ko ostanalo 6te se opravi. Bulgarinat ne priema razli4noto dokato ne se sblaska s nego. A nai lo6oto e jestokostta. Nadqvam se da ne q izpita6 na sobstven grab,az sam q izpitvala mnogo e tejko.

# 33
   Здравейте мили мами и татковци! Имате ли проблеми с агресията на децата си? Как се справяте? Преди две години синът ми Кирилчо на 17г изпотроши всичко в къщи, защото го попитах от къде е взел един ключ. Попаднахме с бърза помощ и полиция в диспансерно психиатрично отделение в гр Разград. От тогава сме на депакин и сероквел. Кирил е с диагноза ГРР и аутизъм. Диетата не му помогна. Висок е 180 и тежи 55кг. Периодично изпадаше в кризи по около 8 дни през които не можеше да дъвче, да ходи, да ходи по голяма нужда, да гвори. Само седи и с пръстче си оправя дясната вежда. На ден изкарваше с половин филийка хляб. Четохме книгата "Аутизъм и генерализирани разстройства на развитието" и започнахме да му даваме по 1 Di-metilglicine. С Octa-pollen не можахме да се снабдим. Кризите станаха по редки, по леки и по кратки. Но на 01.05.2006 започна да буйства и отново с белезници на ръцете и краката в диспансера. След изписването ни нещата са още по зле. След малко ще заминаваме за Варна за детското отделение.
     Вашите деца са мънички. Лекувайте ги овреме. Желая Ви успех.

# 34
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Имам голям проблем с агресията. Плаша се от бъдещето, защото когато дъщеря ми порасне няма да мога да  спирам и ограничавам тези изблици, а те са постоянни. До сега опитвахме с  добавки и хомеопатия, но ефекта или е временен или е обратен на очакваното. Тиоридазина не върши много работа, в чудо съм се видяла. Засега изразява агресията си само щипейки, хапейки и скубейки, но не зная за в бъдеще къде ще реши да излива гнева си.
Тя също е много слаба, имам проблем с дрехите даже, защото за тия с нейния ръст може да влезе два пъти.
Сега открихме, че е възможно да има някаква алергия или проблеми със стомашно - чревния тракт, което изхождайки от сайта на Елина за аутизма, се превръща за мен в надежда, че ако е така, това може да реши една част от проблемите ми.
Заради силната й раздразнителност и агресията е невъзможно някой да я обучава, разчитам само на себе си за това.
Ще погледна в Гугъл какво пише за лекарствата, които посочвате. Може да са ми от полза.
Преди известно време преведох една статия за агресията, донякъде ми е от полза. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94407.0

# 35
  • Мнения: 534
   Здравейте мили мами и татковци! Имате ли проблеми с агресията на децата си? Как се справяте? Преди две години синът ми Кирилчо на 17г изпотроши всичко в къщи, защото го попитах от къде е взел един ключ. Попаднахме с бърза помощ и полиция в диспансерно психиатрично отделение в гр Разград. От тогава сме на депакин и сероквел. Кирил е с диагноза ГРР и аутизъм. Диетата не му помогна. Висок е 180 и тежи 55кг. Периодично изпадаше в кризи по около 8 дни през които не можеше да дъвче, да ходи, да ходи по голяма нужда, да гвори. Само седи и с пръстче си оправя дясната вежда. На ден изкарваше с половин филийка хляб. Четохме книгата "Аутизъм и генерализирани разстройства на развитието" и започнахме да му даваме по 1 Di-metilglicine. С Octa-pollen не можахме да се снабдим. Кризите станаха по редки, по леки и по кратки. Но на 01.05.2006 започна да буйства и отново с белезници на ръцете и краката в диспансера. След изписването ни нещата са още по зле. След малко ще заминаваме за Варна за детското отделение.
     Вашите деца са мънички. Лекувайте ги овреме. Желая Ви успех.
Защо във Варна?Свържете се със асоциация Аутизъм ,може да ви помогнат с нещо.

# 36
  • Мнения: 485
Вероятно става дума за детско-юношеската психиатрична клиника във Варна. Там прилагат много нови методи на лечение на психичните заболявания при деца, но не съм чувала в България да има добра помощ за аутисти. Уви.

# 37
  Не съм сигурен, че аутизъм е правилната диагноза. Познавам още 2 момченца на същата долу горе възраст, но техните личица излъчват мир и тишина. В София центъра, който е бил в Горна баня вече е закрит. Записах го за 31.06 за център Мана-   тел 02 9554936. Там всяка сряда приема доц Стамболова. Току що освободих часа, защото не мога да го транспортирам от Варна в София. Това са 500км път. Във Варна е в болница "Св Марина", при доктор Иливанова. Снощи съпругата ми ме смени. Поне започна вечер да спи от 21 до 6ч.
         Благодаря Ви, че Ви има. Усещането, че не съм сам ми помага да оцелея.

# 38
  • Мнения: 3 504
 
Ентусиаст


 Online

Пол:
Публикации: 92


Гери е с диаг. Генерализирано раз-во в развитието

Местожителство:
Пловдив

 
  2-ра СРЕЩА НА КЛУБА НА МАЙКИТЕ НА ДЕЦА С ГРР, АТИПИЧЕН АУТИЗЪМ - НАПОМНИТЕЛНО
     

--------------------------------------------------------------------------------


ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ!!!

С тази тема искам да ви напомня, че предстои 2-рата среща на клуба и ще е ориентировачно за 24 юни.
Тъй като искам да се съберем повече родители на такива деца, има шанс да дойдат и от други градове като Варна и София, да се съберем повече и да направим официално откриване, с шампанско, хапванеее. Обмислям го точно това и за сега искам да ви ориентирам за 24 юни събота. С по-точни координати ще пусна нова тема - официална покана с дата, час, място....

Приемете  бъдещата официална  покана. От нас зависи  да направим нещо по-голямо със смисъл и действия за в бъдеще да помогнем на много деца.

Поздрави и в очакване - Даниела, Rosoneri
 

# 39
Здравейте! Аз съм майкака на 4 год. момченце  от Пловдив .Преди 6 мес. след коннсултация с детски невролог му бе поставена диагноза синдром на Аспергер . Много бих желала да ми изпратите координатите си и да ме информирате за срещата ,която ще се проведе на 29.06.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Вили с, не си регистрирана. Регистрирай се, за да ти се изпращат лични съобщения. Иначе координатите на Росонери ги има в предишните и публикации във форума. Кликни върху името и в лявото поле и ще ти се отвори профила и, там най долу намери и последни публикации на потребителя. Иначеq ако искаш да поговориш с някогоq можеш да ми пишеш на :marianapd@abv.bg

# 41
  • Мнения: 8 585
И има ли ефект от цялата диета и всички добавки,Теменуга?
Едва ли би имало, защото детето едва ли има проблем.
Този тип реакция на детето е типична, не е отклонение и не изисква нещо освен смяна на детската градина и контрол на това, което става там...

Моля да се отнасяте с особена предпазливост към "диагнозата", която обсъждате тук.
В огромният процент от случаите се касае за напълно физиологични и здрави деца.

# 42
  • Мнения: 3 504
Здравейте,

искам да уточня, че срещата е на 24-юни, поне тази която аз организирам.

Винаги, може да се свържете с мен, когато пожелаете..

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Вчера разговарях по телефона с mama Nia , която чете, но не пише тук. Тя ми изпрати линковете от сайта на Елина за аутизма, които съм публикувала в по-преден постинг. Нейното детенце не е с поставена диагноза аутизъм, но притежава част от признаците. Изпратили са материал за изследване, пристигнали са резултатите и от 24май са на безглутенова и безказеинова диета. Резултат от това се е появил още на втората седмица. Детето значително е подобрило поведението си. Майката се е свързала с DAN! от Русия, която стриктно следи лечението, получили са от там витамините и нуропатичните лекарства. Сега им предстои да започнат с хелирането.
Публикувам разговора ни за всички, които се интересуват от този начин на лечение. Аз имам огромното желание да го започна, но не срещам разбиране от страна на съпруга ми, все пак налагането на диета ще бъде в известна степен за цялото семейство, да не говорим, че за изследванията са необходими доста средства.

Общи условия

Активация на акаунт