На ски в Австрия / Италия

  • 1 464
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 381
В понеделник бяхме на ски на Боровец. Еййй няма такъв селски курорт. Толква ужасно- цените - без коментар. имам чувството че само те са се вдигнали, но не и качеството на услугите.
Та се зароди идея да ходим в чужбина, та дори и по-скъпо да ни излезне поне да не чакам 30 мин. , за да се кача на лифта. И без друго всякак година все по-малко време имаме за ски - поне да е качествено.
Някои може ли да препоръча, ако пък имате и лични впечатления най- добре. Насочили сме се към Австрия или Италия.

# 1
  • Мнения: 6 243
Ще следя темата ти с интерес! Дано има някой, който е запознат.

# 2
  • Мнения: 1 417
А... то не излиза по скъпо Shocked в сравнение такъв елитен курорт като Банско  Mr. Green Ние не сме скиори /предпочитаме на топличко Simple Smile/ но наши приятели / и май не само те/ ходят всяка година в Австрия на глетчер да карат и казват че заедно с пътя им излиза също колкото в Банско в х-л Перун, само че условията са по-добри! Ние често се виждаме така че ако се видиме скоро ще ги питам за инфо.
Миналата год. водихме наши контрагенти от Чехия на Банско и мацката, която е запалена скиорка каза, че условията били добри, ама цените били като в Австрия и Италия Confused

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
За Австрия напр. регионът Arlberg - St. Christoph/St. Anton/Stuben и Lech/Zuers. Като zа двата района имаше една ски карта ArlbergSkicard. В Zuers има по мое мнение прекалено много хотели. Lech има повече атмофера. А Oberlech е по спокойно и е беz коли. Ако не се лъжа и не са ми остаряли цените newsm78 целодневната карта струва някъде 40 евро. Има трансферни автобуси.
Погледни zа ориентиране, има и на англ.
http://www.lech-zuers.at/
http://www.stantonamarlberg.com/
Ако идвате с кола, може да са необходими на някои места и вериги.

# 4
  • Мнения: 1 381
а сетих се да ви питам . По тези курорти имали High & low season.  И съответно в  low season все пак имали добри условие за ски.

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
а сетих се да ви питам . По тези курорти имали High & low season.  И съответно в  low season все пак имали добри условие за ски.
Имат. По Коледа, в края на януари до края на март някъде е high, преz останалото време до средата/края на април е по евтино. По време на ваканциите раzбира се цените се качват. Сеzонът свършва някъде май месец. По глечерите е по дълъг сеzонът.

# 6
  • Мнения: 369
Ние сме в Мюнхен и Алпите са ни наблиzо. Има еднодневни пътувания всеки ден. Тръгва се рано сутрин с автобуса и се връща привечер. Цените варират от 28 до 53 Евро в zависимост от дестинацията, като това включва път, zакуска в автобуса и карта zа лифтовете.
Ходили сме на доста от австрийските ски-области покрай Залцбург и Инсбрук, обхващащи между 25км и 225км. И на един глетчер бяхме. Всичките писти са добре поддържани, с повече от достатъчно сняг, любеzен персонал по лифтовете и в zаведенията. Е, понякога се налага да чакаш на опашка zа определени лифтове, но беz това не може. Преz селцата до пистите минават редовно (май беzплатни) автобуси, които иzвоzват хората до големия лифт. На едното място дори имаше трактор с ремаркета, нещо като влакчетата по морските курорти.  Joy
Освен в хотел може да нощувате и в пансион. Пансионите в Австрия много приличат на българските къщи, дори масичките са украсени с плетени каренца.

А теб какво те интересува конкретно?

# 7
  • Мнения: 2 529
Темата май е във форума за пътешествия, на почивка и т.н.
Иначе моето мнение е, че при всички случаи в България е поне малко по-евтино (може би не всичко, но все пак) и почивката в чужбина 100% ще излезе по-скъпа. Освен това аз лично предпочитам по-луксозен хотел в България, отколкото по-мизерни условия в чужбина (поне що се отнася до почивките Wink) или ако не можем да си позволим стая за 150 евро, по-добре да си вземем за 150лв.  Grinning Ние специално сме решили тази година да скиорстваме в Банско и силно се надявам да не сме сгрешили в избора си Praynig Grinning

# 8
  • Мнения: 369
почивката в чужбина 100% ще излезе по-скъпа

А как са цените в България? Чух, че картите zа лифтовете са над 30-40 лв, а в Банско стая под 20лв на човек не можела да се намери (и то не в хотел, а в къща). Вярно ли е или ме пускат по пърzалката?  Laughing

# 9
# 10
  • Мнения: 1 381
почивката в чужбина 100% ще излезе по-скъпа

А как са цените в България? Чух, че картите zа лифтовете са над 30-40 лв, а в Банско стая под 20лв на човек не можела да се намери (и то не в хотел, а в къща). Вярно ли е или ме пускат по пърzалката?  Laughing


ами на мен ми се видя чудовищно да дам 50 лв за карта за лифт + 10 лв паркинг - на Боровец бяхме за един ден. Да не говорим че горе на пистите няма къде да седнеш да ти е приятно. ( една супа 8 лв) и по 1 лв за WC. Просто ми дойде в повече. Миналата година бяхме на Банско - там също е скъпо, но поне предлагат качество и нечакаш 30-40 мин за да се качиш на лифт.

Откровено казано не съм много ориентирана. Сега започва да търся, помаднах на няколко оферти, но все в 3, 4, та 5 * хотели, без да са вклю карти и тн.
Аз не си падам по скъпите хотели, особено когато отивам на ски, Защото по-цял ден сме по пистите, като се приберем дръпваме един сън - вечеря и после пак сън, че ставаме рано.
Това, което си споменала за пансионите ми допада.
Можеш ли да ме ориентираш - дали куроротите имат нещо като рейтинг.  В смисъл по скъпи , по-евтини, по-баровски.   

# 11
  • Мнения: 3 777
Не, не излиза по скъпо.
Минала година получихме няколко оферти.
Като се махнат самолетните билети, цената на 3 зведзния хотел, със закуска и вечеря и картата за ски - излизаха по евтино от престой в Боровец.

Потърсете от туроператорските фирми оферти, по това време на година е пълно.

# 12
  • Мнения: 369

 #Crazy Ужас, тук са също около таzи цена...  Thinking

@Ева: не съм чувала нищо zа рейтинги на курортите. По-евтини са картите в курортите с по-малко писти. Цените в zаведенията ми се струват еднакви навсякъде. Прегледах сега набърzо някои цени в пансионите в раzличните области и мисля, че и те са приблиzително на една цена.
Трябва да решите какво точно искате- по-ниска цена, или по-голямо раzнообраzие на писти, или лесен транспорт от България.

Ето ти един пример zа курорт, който харесвам: http://www.skiwelt.at/winter/tarife/tarife_en.asp
На страницата са посочени цените. Пише, че има общо 250км писти, 90 лифта и 70 колиби и ресторанти. Можеш да търсиш и стая, аz ги попрегледах и имаше и zа 22 Евро на човек. Тук пък има и карта на местноста http://www.skiwelt.at/winter/skigebiet/skigebiet_en.asp#

Как мислите да пътувате? Колко хора ще бъдете?
Ако искаш, пиши ми на лични.

# 13
  • Мнения: 258
почивката в чужбина 100% ще излезе по-скъпа

А как са цените в България? Чух, че картите zа лифтовете са над 30-40 лв, а в Банско стая под 20лв на човек не можела да се намери (и то не в хотел, а в къща). Вярно ли е или ме пускат по пърzалката?  Laughing


На Банско цената на картата е 35 лв.+5 лв. депозит. Пистите са обработени и има сняг newsm44 newsm44
На Боровец била 50 лв. + никакви условия за каране #2gunfire - луда работа.
В Банско нощувките по квартирите наистина са се покачили. Във вторник съм звъняла сигурно на 20 места, всичко беше пълно, а цените са от 40 до 70 лева. Квартирите, които са по 15-17 лева на човек, са с обща баня и тоалетна.

# 14
  • Мнения: 1 417
Не, не излиза по скъпо.
Минала година получихме няколко оферти.
Точно за това става въпрос и става въпрос за сравнение на един и същ клас хотели 4-5* в Бг и в Австрия. В хотел Перун и в Катарино  2стая е 230 лв - 117евро НВ, да не говорим за Гранд Арена  Shocked. Само, че приятелите ни пътуват с кола, май всички така пътуват, защото само ските+обувките ще дойдат скъпичко като свръх багаж. Единственото неудобство е по-дългия път и това че трябва да идеш за седмица, а не за уикенда Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт