БХС?

  • 1 265
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
На 36г. съм и ще ми е второ раждане( никакви проблеми с първото, нормално дете, никакви генетични увреждания и заболявания и в двете семейства). В 13 седмица бях на фетална морфология при д-р Марков във Фемина - прекрасни резултати, всичко което би трябвало да се види е прекрасно нухална гънка  1.8, камери на сърце развити, мозък нормално развит, бъбреци, пъпна връв, диафрагма......всичко е супер! Днес отидох в Св. София да се запиша на ЖК, попаднах на д-р Костова, направи ми УЗ преглед много внимателно - всичко е супер бебето е прекрасно, само където е 1 седмица по-голямо. Така се зарадвах, но преди да си тръгна докторката ми подаде един лист направление и ми каза, че утре трябва да отида на БХС, попитах я задължително ли е - тя каза да!
Попитах, като е задължително защо не отида направо на аминото, но отговора беше , че като се види резултатът от БХС тогава ще прецени за амино.
Много съм изплашена и притеснена- не мога въобще да се зарадвам истински на тази бременост, от толкова много страхове и мисли дали всичко ще е нормално?
Как мислите вие момичета, дали направо да не направя аминото, вместо да чакам резултатът от БХС?
Като се върна 15г. назад, ми става мъчно- тогава се радвах на бремеността си, не се притеснявах излишно, никой не ме натоварваше с изследвания и резултати....., сега какво- не минава и ден без да съм тъжна и изплашена, дали всичко е наред, бебето добре ли е, здраво ли е, как ще се роди...... Ужасно е!!!!!!
Моля ви за съвет и благодаря предварително! Praynig  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 422
Спокойно и кураж!Стискам си палци!Аз си правих БХС пожелание и се успокоих от добрите резултати...
Една препоръка без да се обиждаш Simple SmileНе се казва АМИНо , а АМНИО от амниоцентеза.

# 2
  • Мнения: 4 629
Бубе, тук също правят БХС на всички бременни над 35 годишна възраст. А и за над 30 годишните бременни е препоръчително (като задължително). Това е така, защото с напредването на възрастта се увеличава процента на анормални бременности. И най-вече на бебета с Даун. Та за това се прави БХС. От резултатите се преценява дали има висок риск (за Даун) и, ако да то тогава се прави амниоцентезата за по прецизни резултатаи. Като след амниоцентезата може да се потвърди или отхвърли вероятността за Даун. Амниоцентеза направо (преди БХС) аз лично не бих си направила. Болезнена е, но по-важното е, че крие рискове за плода и може да доведе до евентуален аборт. Та на твое място бих си направила БХС и после както ти е казала лекарката ти ще се види.

Успех и по спокойни дни и нощи ти желая   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
ако си решила направо да правиш амниоцентеза, не е задължително да ходиш на БХС.
а и какво му се коркаш толкоз на БХС-то - нито боли, нито има някакъв риск!

# 4
  • Мнения: 235
Това което моята гинеколожка ми обясни когато бях бременна е че всички жени над 35 години ги пращат за БХС. Всъщност това е определяне на риска и ако е в по-голям процент тогава се прави амниоцентеза. Знам как се чувстваш. И мен като ме пратиха въпреки че бях на 28 г. и като нямаха консумативи в МД за БХС, а бях в последната седмица когато се прави това изследване щях да откача. Побърках се докато всички мина. Така че не се притеснявай излишно. Успокой се. Всичко е наред с детенцето, това е просто профилактична мярка. Пожелавам ти лека бременност и стискам палци всичко да е наред  bouquet

# 5
  • Мнения: 843
Бубче, аз пак да се намеся..  Направи си БХС-то, пък от там решавай какво и как. Я не се стряскай:-))Не ме слушай мен за това..Аз съм на 40 и решихме с мъжа ми  за амниоцинтеза категорично и затова не правих БХС.
    Понеже четеш тук доста мнения, си наплашена малко / и аз бих била/  Споко.

    Знаеш, че при добри показатели на БХС, можеш да решиш и без амнио да минете..Simple Smile)
    Прегръщам те..!! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ми за успокоителните думи Hug, притеснявам се наистина много, не защото ще ме боли, а от резултата. Sad
Спокойно и кураж!Стискам си палци!Аз си правих БХС пожелание и се успокоих от добрите резултати...
Една препоръка без да се обиждаш Simple SmileНе се казва АМИНо , а АМНИО от амниоцентеза.
Да знам, но реших да го съкратя и сбърках Embarassed, не се обиждам разбира се! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 11 692
При първата ми бременност преди 8 години и половина нямаше НЕТ и нямах толкова много инфо и аз като теб бях весела и безгрижна и никакви глупости не ми минаваха през акъла.Тогава БХС не беше популярен.При втората ми бременност имах достатъчно инфо за шаш и паника.Бях на 32 и си направих по желание БХС и точно по новогодишните празници чаках резултат.Слава богу всичко беше наред.
БХС-то действително не боли просто даваш кръв и чакаш резултата,това е по-изнервящото.Иди и дай кръв за твое успокоение и се консултирай с още някой лекар.И един съвет ако имаш възможност мини при д-р Димитрова във Фемина,за нея се знае,че каквото каже няма грешка /не оспорвам ничие друго мнение/.Успех!

# 8
  • Мнения: 1 588
БХС е много по-елементарна процедура за самата бременна - просто ти вземат малко кръв от ръката и това е всичко, резултатите излизат сравнително бързо. Риск за плода няма никакъв за разлика от амниоцентезата. Затова и първо се прави БХС. Най-добре е, когато покаже добри резултати, успокояваш се и забравяш за всякакви такива неща.

Всъщност ако резултатите са добри, вече няма да имаш други отрицателни емоции, свързани с разни генетични рискове и т.н. Повече никой няма да ти заговори за това...

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Забравих да напиша, че бях при Кременски 13 седмица, точно преди да направя феталната морфология при Марков, много говорихме, успокои ме и каза да му пратя резултатите от фм. Изпратих му ги веднага и отговора му беше:


Тема   Re: МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: bubo 69]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано 20.12.05 13:34
 


Здравейте Госпожо,

Много се радвам на добрия резултат.
Нямате никакво основание за безпокойство
Рискът при Вас за хромозомни болести е около 0.5%.

Весела Коледа

Кременски


 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Естествено БХС, при него няма риск от аборт. В темата за 40-годишните мами съм разказала надълго и нашироко мнението си по въпроса, ако ти се чете ...

# 11
  • София
  • Мнения: 11 692
Не знам на кой УЗ са те гледали в Света София,но ми се струва,че във Фемина е по-нова апаратурата.Така че горе главата!Моето бебче пък през цялото време вървеше една седмица назад по размери и се роди след 9 дни пренасяне.Спред мен само са те ошашкали впредвид и възрастта ти,защото над 35-36 директно се препоръчва амниоцентеза.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Гледаха ме на УЗ, който се намира в ЖК., а във Фемина на вагинален 2Д.
Д-р Костова каза, че бебето се развива чудесно, мери му най-различни неща, но все пак БХС. Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 11 692
Аз ли нещо не разбирам или  newsm78?Хем ти е казала,че бебчето се развива чудесно,хем е по-голямо и беж на БХС.Успокой се,наистина е неприятно изчакването,но се преживава.А на бебчо/бебка / му трябва спокойна мама.Точно преди една година си взех резултата от Майчин Дом и ходех като сянка,без да имам причини да се притеснявам.
А защо не се обади6 пак на Кременски?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
Говорих с него днес следобяд, чак той се учуди, но каза ела утре ще направиме един БХС. Бебето явно е по-голямо (с 6 дни), защото ову-то никога не ми е било точно на 14 ден, нямам друго обяснение Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт