има ли твърде късно захранване?

  • 2 031
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
По повод хемоглобина - братовчедка ми е лекар и ми каза, че всички деца, които се водят при нея имат анемия - а всички са си захранени надлежно по старата схема, ядат месо и т.н. Предполагам има предвид стойност под 120. Та няма голяма връзка с храненето наистина - на практика. Иначе на теория има.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 302
Рая, живо ме интересуват координатите на твойта педиатърка в Младост, аз съм в Дървеница. Мойта вече взе да ми лази по нервите. Последната простотия: казах за сетен път, че ще захраня бебка след 6ия месец, казах и че съм влязла в сайта на СЗО, че съм общувала с майчета живеещи в други страни, че майка ми ме е захранила на 8 месеца , тя ме погледна доста пренебрежително и каза:" Незнам вие там как се захранвате(аз съм рускиня), ама според българската педиатрия ...... и не е вярно че в чужбина захранват толкова късно, защото пюретата на Хип са от 4ия месец" Е има ли смисъл да и обяснявам повече... Друга нейна крилата фраза "Ти май не ми вярваш особенно..." и "Аз мойте деца така съм ги отгледала..." за нея нейното мнение е най-правилно и няма нужда да знае повече.
Еххх... доста и бях набрала, покрай други наши проблеми...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 893
Цитат на: Charr
Предварително се извинявам, че не е по темата, но

Raya,
като захрани твоето детенце то продължи ли да се буди през нощта да яде или спи вече по цяла нощ?


Ами той не се буди в прекия смисъл на думата. Спи между нас в спалнята и когато ожаднее или огладнее, започва да се примъква към мене със засмукан палец и съответните звуци. И аз го взимам да го накърмя. Също понякога приплаква или започва да скимти на сън и аз пак го взимам. Та цяла нощ примък-отмък...

Боби суче денонощно през 2-2,5 часа. Когато беше само на кърма се будеше по-рядко през нощта - 1-2 пъти. Сега явно гледа да си навакса или зъбите много са го напънали, не знам, но има нощи дето суче по 7 - 9 пъти - кажи речи на всеки час.

Все си мисля, че е от зъбите.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 893
Цитат на: nad_tab
Рая, живо ме интересуват координатите на твойта педиатърка в Младост, аз съм в Дървеница.


25-та Поликлиника в Младост-3. До Патиланци се намира. Първият етаж, в дясно, в дъното на коридора. Д-р Десислава Соколова. Четните дати е сутрин до 13 или 13:30 часа. Но тя е личен лекар, а не педиатър. Работи с д-р Азади (жена е), която е педиатър и е за захранване след 6-тия месец и избягване на алергизиращите храни до доста по-късна възраст от общоприетото в БГ.

Личен лекар се сменя през  юни и декември по желание или при смяна на местожителството целогодишно.

Хайде идвай. Таман ще си пиеме кафето заедно.

# 19
  • Мнения: 473
Цитат на: Raya
Цитат на: Charr
Предварително се извинявам, че не е по темата, но

Raya,
като захрани твоето детенце то продължи ли да се буди през нощта да яде или спи вече по цяла нощ?


Ами той не се буди в прекия смисъл на думата. Спи между нас в спалнята и когато ожаднее или огладнее, започва да се примъква към мене със засмукан палец и съответните звуци. И аз го взимам да го накърмя. Също понякога приплаква или започва да скимти на сън и аз пак го взимам. Та цяла нощ примък-отмък...

Боби суче денонощно през 2-2,5 часа. Когато беше само на кърма се будеше по-рядко през нощта - 1-2 пъти. Сега явно гледа да си навакса или зъбите много са го напънали, не знам, но има нощи дето суче по 7 - 9 пъти - кажи речи на всеки час.

Все си мисля, че е от зъбите.


Абсолютно същата ситуация.И толкова се бута в мен, че ще ме избута от спалнята, един вид сега се борим двамата за място-той напъва аз не отстъпвам, хи-хи.
Шегата настрана,но сигурно са зъби.Бях пуснала тема в другия форум - ако искаш погледни я.
Поздрави

# 20
  • София
  • Мнения: 3 893
Мерси. Отивам да я видя.

Общи условия

Активация на акаунт