Втора година от майчинството

  • 123 442
  • 358
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4
Здравейте.Ситуацията е следната-понеже не знаех,че за 2та година се подава молба,бяхме се разбрали с шефа,че ще си изкарам и 2те години,а счетоводителката нищо не ми каза,молбата ми за 2та година е подадена с 1 месец по-късно.Знам,че аз съм си виновна за декларацията,но наистина не знаех  Embarassed
А,като се обадих на счетоводителката тя ми каза,че аз трябва да си подам документите и ми тръшна телефона,а не е точно така-аз подавам молба към фирмата,а тя се занимава от там нататък с НОИ.ТА....... въпроса ми е следния,ще си получа ли майчинството и за пропуснатия месец или вече от следващия.Ще Ви бъда благодарна,ако някой знае и ми каже Praynig
Аз съм с подобен казус с тази разлика,че съм уведомила един месец по-рано за започването ми на втората година,а счетоводителката е предала документите в нои  доста след като съм предупредила,тоест информирала съм я септември месец,термина ми беше на 05.10.2014,а тя е предала документите на 13.11.2015.
Та правилно ли си мисля,че трябва да ми бъде изплатен месец октомври,като до датата на термина получих пари,но след това до днешна дата не съм получила нищо,тъй като от нои обработването трае 15 работни дни.
Благодаря, предварително
до колкото разбрах,УЖ би трябвало да се изплати пропуснатия период,нооооо не мога да кажа със сигурност.И аз още нищо не съм получила,ако ми преведат нещо ще ти кажа.Аз разбрах,че периода за обработване на документите е 10 дена,но и зависело от това кога счетоводителката оправя осигуровките на фирмата.И в крайна сметка,така и нз.със сигурност какво точно се случва.А,да те питам,ти молба за 2та година подавала ли си във фирмата или не ти я искаха,щом сте се разбрали?
Днес от НОИ са направили плащане,но само за октомври месец за 20 работни дни,за ноември нищо.От фирмата не са ми искали декларация,явно счетоводителката я е подала вместо мен.А и нямаше как,да отида да подам декларацията,защото дъщеря ми беше болна почти 3 месеца,първо задна хрема,след това кашлица,после отново хрема и накрая се оказаха зъби и ваксината и я бихме,чааак този месец и така.

# 346
  • Мнения: 559
Здравейте, кои документи се прилагат за ползване на 2ра година майчинство? Изтеглих си готови формуляри на Приложение 3 и заявление за отпуск, на което обаче пише, че прилагам копие акт за раждане и декларация по чл.46, ал.2 от КТ, което явно не е Прил.3 и тотално се обърках, а хич не ми се иска да направя някоя грешка и да ми ги върнат...

# 347
  • Мнения: 6
Здравейте, кои документи се прилагат за ползване на 2ра година майчинство? Изтеглих си готови формуляри на Приложение 3 и заявление за отпуск, на което обаче пише, че прилагам копие акт за раждане и декларация по чл.46, ал.2 от КТ, което явно не е Прил.3 и тотално се обърках, а хич не ми се иска да направя някоя грешка и да ми ги върнат...
аз преди седмица го попълвах и го пращах на шефа за подпис,той да го даде на счетоводителката.
Та........
Влизаш в страницата на НОИ,от там в ляво малко надоло пише формуляри-влизаш там.После броиш 5 то под ред-формуляри и образци за временна нетрудоспособност и майчинсво.Като влезеш там отваряш приложение номер 3-7то под ред-заявление-декларация за изплащане на парично обещетение за отглеждане на малко дете.Теглиш го,изкарваш и като си го попълниш си го даваш.Надявам се да съм ти била полезна

# 348
  • Мнения: 1
Добър вечер бих искала да попитам как стоят нещата с майчинството за втората .Какви документи трябват ,кога се подават и дали едната година майчинство се води за една година трудов стаж и как се изчислява колко се ще взема Синът ми е на 9 месеца и в момента вземам 100 лева майчинство не работа от август 2014 година ?Благодаря предварително на всички отговорили

# 349
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Добър вечер бих искала да попитам как стоят нещата с майчинството за втората .Какви документи трябват ,кога се подават и дали едната година майчинство се води за една година трудов стаж и как се изчислява колко се ще взема Синът ми е на 9 месеца и в момента вземам 100 лева майчинство не работа от август 2014 година ?Благодаря предварително на всички отговорили

Ако не се водиш на трудов договор, нямаш право на втора година майчинство.Поне не става ясно от поста ти, освен че си на социално майчинство за момента.

# 350
  • Мнения: 170
Здравейте .Моля за помощ. Преместихме се от Варна във Мездра. Майчинството ми за първата година ми изтече на 1 Януари 2016. Получих за последно пари на 4 Януари 2016 , които бяха за Декември 2015. Счетоводителката на фирмата в която работех ми е внесла документите по електронен път на 9 Февруари 2016, поне така твърди.А аз и до днес 10 Март още не съм взела нищо . Въпроса ми е каква може да е причината за забавянето,защото четох ,че от подаването на документите до получаването на пари от НОИ срока е 15-20 дни,а при мен минаха 30 и щом до 10 число няма пари значи няма и да има този месец.Може ли проблема да е в неплатени данъци или невнесени осигуровки??

# 351
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Здравейте .Моля за помощ. Преместихме се от Варна във Мездра. Майчинството ми за първата година ми изтече на 1 Януари 2016. Получих за последно пари на 4 Януари 2016 , които бяха за Декември 2015. Счетоводителката на фирмата в която работех ми е внесла документите по електронен път на 9 Февруари 2016, поне така твърди.А аз и до днес 10 Март още не съм взела нищо . Въпроса ми е каква може да е причината за забавянето,защото четох ,че от подаването на документите до получаването на пари от НОИ срока е 15-20 дни,а при мен минаха 30 и щом до 10 число няма пари значи няма и да има този месец.Може ли проблема да е в неплатени данъци или невнесени осигуровки??

Пишете мейл до НОИ-Варна с данните си и питайте за проблема.

# 352
  • Мнения: 170
Някой има ли идея от личен опит дали забавените пари се превеждат после накуп ,губят ли се или пък се изместват във времето и се взимат до по-късен период.Например забавянето е 3 месеца ,и се взимат пари 3 месеца след изтичането на 2 година майчинство?

# 353
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Не се губят и не се изместват.Трябва да ти ги платят накуп.

# 354
  • Мнения: 2 200
Здравейте .Моля за помощ. Преместихме се от Варна във Мездра. Майчинството ми за първата година ми изтече на 1 Януари 2016. Получих за последно пари на 4 Януари 2016 , които бяха за Декември 2015. Счетоводителката на фирмата в която работех ми е внесла документите по електронен път на 9 Февруари 2016, поне така твърди.А аз и до днес 10 Март още не съм взела нищо . Въпроса ми е каква може да е причината за забавянето,защото четох ,че от подаването на документите до получаването на пари от НОИ срока е 15-20 дни,а при мен минаха 30 и щом до 10 число няма пари значи няма и да има този месец.Може ли проблема да е в неплатени данъци или невнесени осигуровки??
А входящ номер кога ги е  внесла? Защото тя може да каже, но това не означава, че ги е подала.

# 355
  • Мнения: 102
Здравейте!на 06.06.16 се навършва 1година на детето ми.Днес говорих с шефката ми и тя ми каза че фирмата е продадена,а аз още се водя на нея.Не иска да ми даде координати на счетоводител или име на собственик.Намерих седалището на фирмата.Там ли да си изпратя прил.3 и само него ли трябва?В много лоши отношения сме с шефката ми и не искам да си изгубя майчинството.Помогнете ми какво да направя?

# 356
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Уточни изобщо действаща ли е фирмата след продажбата.Да не те плаша, но щом не ти дава координати, най-вероятно е продадена на някое бездомно лице и никой нищо няма да подаде повече и ти оставаш без майчинство.Ако е така, поне да те прекратят, оформят документите ти и да си търсиш вариант за втората година.Или пусни жалба в ИТ, ама едва ли и те ще намерят собственика.

# 357
  • Мнения: 102
Фирмата не в закрита,договора ми не е  прекратен.

# 358
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Фирмата не в закрита,договора ми не е  прекратен.

Чудесно, но ако няма счетоводител и изобщо някой, който да ти подаде документите и да ти пуска декл.1 всеки месец, пак няма да получаваш майчинство.

Общи условия

Активация на акаунт