Препоръчайте ми адвокат, който има опит с топлофикация

  • 30 986
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Мисля, че ЮРИСТ наистина е изказал всичко по темата. Мисля, че той / тя на лични преди време ми беше подсказал/а нещо, ама беше по фирмено дело.

А, че топлофикация не грешала, или че сме били безсилни пред нея............не коментирам подобно изказване от.....................служители на топлото Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 335
Unknown_lady , не е страшно да се стигне до съд, стига по-голямата част от сметките да са по-стари от три години и да не изпуснеш срока за възражението (срещу заповедта за изпълнение) и възражението за погасителната давност (ако Т. заведе дело на общо основание след твоето възражение срещу заповедта за изп.).

Лошото е, че хората не могат да се ориентират сами в различните производства. И че с промените на ГПК има много начини да пропуснеш действия и срокове (особено с начина на уведомяване за изп. д) и така (не по своя вина, а напротив)  да бъдеш принудена да плащаш не само измислени сметки на Т. и недължими вземания, а и те да се удвоят заради разходите и процедурите по самите дела и ЧСИ.

# 32
  • Мнения: X
Unknown_lady , не е страшно да се стигне до съд, стига по-голямата част от сметките да са по-стари от три години и да не изпуснеш срока за възражението (срещу заповедта за изпълнение) и възражението за погасителната давност (ако Т. заведе дело на общо основание след твоето възражение срещу заповедта за изп.).

Лошото е, че хората не могат да се ориентират сами в различните производства. И че с промените на ГПК има много начини да пропуснеш действия и срокове (особено с начина на уведомяване за изп. д) и така (не по своя вина, а напротив)  да бъдеш принудена да плащаш не само измислени сметки на Т. и недължими вземания, а и те да се удвоят заради разходите и процедурите по самите дела и ЧСИ.

А ако не си призован по надлежния ред и поради тази причина си изпуснал срока? Имаш ли някакъв шанс да го докажеш?

# 33
  • Мнения: 335
Зависи какво имаш предвид под

А ако не си призован по надлежния ред...

# 34
  • Мнения: X
Зависи какво имаш предвид под

А ако не си призован по надлежния ред...


Ами все трябва да има някакъв надлежен, законов ред, по който трябва да бъдеш призован.... Или поне да си наясно, че спрямо теб е заведено дело. Нали според новото ГПК никой не можа да бъде осъден без да разбере.
Защото ако не разбереш, че срещу теб е заведено дело как ще си направиш възраженията в срок?  Thinking

# 35
  • Мнения: 60
Здравейте, някой беше питал дали може да стане член на Федерацията на потребителите по електронен път-не, не може.Трябва да се отиде по-рано( започват работа от 10 часа сутринта), прави се списък на чакащите и минимумът на чакане е 3 часа. И аз не виждам особен смисъл в съветите им.
един-роднина инвалид подписа с тях договор ( или не знам какво ) , плати някаква такса и те го представляваха в съда , намалиха му сметката , която дължеше , наполовина ,
така че според мен има смисъл да се опитва с тази федерация , особено , ако човек не може сам да се разправя

# 36
  • Мнения: 750
Записвам се. Плащам като поп баснословни суми всеки месец.

# 37
  • Мнения: 690
 да бъдеш принудена да плащаш не само измислени сметки на Т. и недължими вземания, а и те да се удвоят заради разходите и процедурите по самите дела и ЧСИ.

 
  
  Частните съдебни изпълнители не си правят труда да издирят длъжника. Така в един момент се оказва, че не само си изпуснал срока за възражение, но си длъжен да заплатиш и огромен хонорар на съдебният изпълнител. Превишават си правата, но няма орган над тях, който може да спре безобразията от тяхна страна.
  

# 38
  • София
  • Мнения: 23 165
За заведено дело от Федерацията на потребителите ни казаха да проверяваме в районния ни съд. А заведено дело има след като изчезнат част от дължимите суми в сметките. Така установихме ние, че има дело, не сме получавали нищо , а в този период аз си бях в къщи по цял ден.

Запис да следя тамата.
Някой знае ли нещо повече за това http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-01-31&article=397956
да, прибират ти 10лв да станеш член.
Казват ти да си чакаш да те осъдят от топлофикация и тогава пак да отидеш, за да попълните необходимите документи...

Не си разбрала нещо.
Сигурно казват да чакаш от Топлофикация да заведат дело, а не "да те осъдят".

съгласна съм, много неща не ги разбирам, много  са ми далечни дела, съдилища.

# 39
  • Мнения: X
Защо изчезна постът на Холограма?  newsm78  Едва успях да го прочета, а ми се стори важен. Наистина, ако има такъв голям проблем с призоваването, можем и да бъдем осъдени от Топлото, без дори да разберем.  Shocked  После търси адвокати, пиши жалби...
Мен начинът на призоваване ме притеснява, защото аз делото срещу Топлофикация ще го спечеля, ако всичко е както трябва.
А как смятате, има ли възможност аз да ги изпреваря и да заведа дело срещу тях?

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Минава време, след като изчезнат сметките, докато получите "заповед за изпълнение" (или нещо от сорта беше). После в еди си какъв срок (пише си на заповедта) трябва да подадете възражение в районния съд. Пак минава доста време след това, докато от Топлофикация ви изпратят сума ти документи, с които уж ви доказват, че са прави. След това вече се съдите. Поне при нас беше такава последователността.

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 12:34 от Гита Ог

# 41
  • Мнения: 309
Такава е!
Важното е да се подаде възражение срещу заповедта, и това да е сторено своевременно.

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Това, което го бях написала за давността, някъде го прочетох и в някакъв вестник също в правните консултации, един адвокат съветваше. Сега ще потърся и ако го намеря, ще сканирам и ще го покажа.

# 43
  • Мнения: 86
Относно призоваването. Призовкарите често бавят връчването на призовката или идват в час, в който няма никой в имота, или както е в моя случай не живея в имота, за който ме съдят. След като ви връчат призовката погледнете коя дата е написана в документа и ако дата, на която ви връчват призовката е различна, накарайте призовкаря да се подпише и да напише реалната дата. Това е необходимо, защото след връчването ви тече срок за възражение. Много често връчването става 7 дни по-късно и призованият е изпуснал всички срокове по дефолт вече. Така, че внимавайте.

# 44
  • Мнения: 10 604
И аз да ви разкажа един случай. Мой познат е бил осъден 2003г. и 2004г. издаден изпълнителен лист. Топловикация не прави нищо до декември 2011г., когато завежда изпълнително дело при ЧСИ Милен Бъзински.
Приятелят ми получава призовка за доброволно изпълнение и изпълнителния лист, аз му пиша една молба до ЧСИ, в която му казвам да си гледа работата, защото давността е изтекла още преди да се заведе изпълнителното дело и познайте - ЧСИ отказва да прекрати делото, защото той не можел да приложи изтеклата давност, а длъжникът трябвало да води ново дело, в което да докаже, че давността е изтекла.
Изумях, после се разрових. На самият сайт на М. Бъзински има съдебни решения, които подкрепят тезата му. Искам да ви кажа, че това е безобразие - да те карат да водиш дело, за да доказваш очевидното - и с просто око се вижда, че давността е изтекла.

Общи условия

Активация на акаунт