Препоръчайте ми адвокат, който има опит с топлофикация

  • 30 982
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да, zigizagi, така е. Топлофикация няма доброволно да се откажат да си искат парите. Трябва да се заведе дело. Ние точно това правим в момента - поне парите, за които е минала давността, да отпаднат.

# 46
  • Мнения: 10 602
Гита,
аз съм юрист, всеки ден съм в съда. Това, което прави Бъзински, е абсолютно незаконно. Давността е изтекла още преди да се заведе изпълнителното дело.

# 47
  • Мнения: 86
Да, това което казва zigizagi е верно. Дори и да спечелите делото, след време пак може да ви съдят за същото нещо и ще трябва да минете през същите неща. Всичко това е защото проблемът с Топлофикация е политически, а не правов. Според политическата обстановка се разглеждат и делата и няма кой да те защити реално. Има правни доводи за и против, зависи на кой съдия ще попаднеш. Много е лошо положението, аз се чувствам като крепостен селянин на феодала, който се гаври с мен както си поиска. Не ползвам нищо, а трябва да плащам. Явно ще се дебнем така докато не фалира това чудо Топлофикация или не започнат да ни третират като клиенти, а не като говеда.

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Гита,
аз съм юрист, всеки ден съм в съда. Това, което прави Бъзински, е абсолютно незаконно. Давността е изтекла още преди да се заведе изпълнителното дело.
Ами тогава какво трябва да се направи в такъв случай?
И какво се прави, когато нямаш връчена призовка в срока, когато можеш да възразиш?
Поне да я пуснат в пощенската кутия, ама и това не правят.

Явно ще се дебнем така докато не фалира това чудо Топлофикация или не започнат да ни третират като клиенти, а не като говеда.
Няма да допуснат да фалира. От там много се краде и източва, никой няма да си убие златната кокошка.

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, имам и аз питане. Къде може да се възрази срещу неоправдано високи сметки.
Жалба до самата Топлофикация ли се пише, или до топлинния счетоводител?

Благодаря

# 50
  • Мнения: 335
...Няма да допуснат да фалира. От там много се краде и източва, никой няма да си убие златната кокошка.

Естествено, че ще "допуснат". Когато добетонират абсурдните й права с дозаабсурдени закони, дообзаведат я технически (с държавни/общински пари)  с всичко необходимо и изкарат, че, "въпреки това", е "фалирала", ще я дадат за 1 лв. на някой, "добър до безразсъдство", върло благороден  честен частник (може на цяла държава, чужда), дето от "добро сърце" ще се "жертва" да я "спаси", подобно "спасителите" на електроразпределителните дружества (респективно - спасителите на БГА Балкан, Кремиковци и изобщо - на 90% от разпродадената ни за 1 лев държава).

И тогава едно държавно/общинско предприетие, създадено почти като социална услуга (оползотворяващо за без пари един отпаден продукт - горещата вода) и работещо в интерес на хората, ще се е превърнало в желязна машина за правене на пари в притежание на някой си и работеща в негов интерес.

# 51
  • Мнения: 596
Давам ви линк на Движение за национално единство и спасение-ДНЕС:

http://www.dnes-bg.org/home

Там също има безплатна консултация като във Федерацията на потребителите.

Ето и творци,които подкрепят движението:

http://www.dnes-bg.org/page/showme/14

Аз обмислям да заявя членство.

# 52
  • Мнения: 750
Момичета, имам и аз питане. Къде може да се възрази срещу неоправдано високи сметки.
Жалба до самата Топлофикация ли се пише, или до топлинния счетоводител?

Благодаря

Няма да съм много конкретна, но най-отдолу на сметката пише, че можеш да възразяваш до 45 дни към топлофикация.Ако имаш под ръка сметка погледи , споменат е и някакъв член от общите им условия.

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
...Няма да допуснат да фалира. От там много се краде и източва, никой няма да си убие златната кокошка.

Естествено, че ще "допуснат". Когато добетонират абсурдните й права с дозаабсурдени закони, дообзаведат я технически (с държавни/общински пари)  с всичко необходимо и изкарат, че, "въпреки това", е "фалирала", ще я дадат за 1 лв. на някой, "добър до безразсъдство", върло благороден  честен частник (може на цяла държава, чужда), дето от "добро сърце" ще се "жертва" да я "спаси", подобно "спасителите" на електроразпределителните дружества (респективно - спасителите на БГА Балкан, Кремиковци и изобщо - на 90% от разпродадената ни за 1 лев държава).

И тогава едно държавно/общинско предприетие, създадено почти като социална услуга (оползотворяващо за без пари един отпаден продукт - горещата вода) и работещо в интерес на хората, ще се е превърнало в желязна машина за правене на пари в притежание на някой си и работеща в негов интерес.

А, да  Simple Smile така може и със сигурност и точно така ще стане един ден.

# 54
  • Мнения: 86
ОХ тази тополофикация #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire, направо станахме семейни за цял живот.  Накараха ни да си сменим водомерите, че до този момент бяхме на база и какво, пак същите сметки. Нямаме парно, отопляваме се на ток, а идват по 80-100 лв сметки за тристаен апартамент. Не мога да разбера колко струва един кубик топло вода ( никъде не пише) Иначе и ние имаме стари сметки и сега  понеже партидата се води на свекър ми ( а той цял живот не е плащал, но това е друга тема) дойде известие от съдия изпълнител за  сметки 1998 г че ще му направят запор на пенсията сигурно. Лятото ни идва до 50 лв топла вода. Значи водомерите ги сложихме точно миналата година по това време и сме изхарчили 60 кубика =806 лв за  една година ОБИРДЖИИИ #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireИ ЗА ТЕЗИ ТРЪБИ ТЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТ НАЕМ ЧЕ МИНАВАТ ПРЕЗ ЧАСТНА СОСТВЕНОСТ, А НЕ НИЕ НА ТЯХ. В Италия тръбите за газ минават отвън., няма топломери, няма кранчета, вклйчваш отоплението от един ключ като за осветление и топли навсякъде, а тук........... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire ще ти вземат и ризите от гърба ако те осъдят.

# 55
  • Мнения: 335
...И ЗА ТЕЗИ ТРЪБИ ТЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТ НАЕМ ЧЕ МИНАВАТ ПРЕЗ ЧАСТНА СОСТВЕНОСТ, А НЕ НИЕ НА ТЯХ...

Те ги водят наши.

# 56
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
...И ЗА ТЕЗИ ТРЪБИ ТЕ ТРЯБВА ДА ПЛАЩАТ НАЕМ ЧЕ МИНАВАТ ПРЕЗ ЧАСТНА СОСТВЕНОСТ, А НЕ НИЕ НА ТЯХ...

Те ги водят наши.



Те, ако просто ги водеха наши, лесна работа. Като са си мои, а ми пречат, ще ги махна, ама не става толкова лесно, ма..а му

# 57
  • София
  • Мнения: 574
laurra, за да не ви идват толкова големи месечни сметки, трябва да подадете една молба към фирмата, която ви води топлинното счетоводство. Променяте месечното потребление на кубиците топла вода. Ние сме към Техем и от сайта им изтеглихме въпросната бланка, на нея трябва да се подпише и домоуправителят ви. Иначе при нас един кубик топла вода е 10 лв, в съседния блок е 6 лв. Когато ходих да се разправям с Топлофикация защо сметките ми за топла вода са между 90 и 130 лв., служителките ми обясняваха, че и те плащали толкова, но и дума не обелиха, че всъщност плащам 10 кубика по 10 лв., на това отгоре ми обясняваха, че тези цифри са измислени от физици и т.н. Добре че беше инкасаторката да ми каже да си сменя водомера и да отида до Техем, защото никой в нейния район нямал нашите показания за топла вода.

# 58
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Цената на водата зависи от това какво е потреблението на даден вход. Няма еднаква цена. Ако има повече отказали се от парно, плаща се по-голяма сума за топла вода, ако всички консумират нормално и си плащат сумата е по-малка.

При майка ми излиза над 10 лв за кубик, но има консумиращи, които за цяла година 2 души плащат 1 кубик за година. Явно, че водомера им е развален, но никой не успява да ги убеди в това. Самите те казват, че са икономични, а три месеца в годината идва и дъщеря им от чужбина и тогава са 6 души.

Сега отказали се съседи с бебе плащат по 300 лв за ток, а отопляват една стая само.

# 59
  • Мнения: 86


Сега отказали се съседи с бебе плащат по 300 лв за ток, а отопляват една стая само.
[/quote]

Сега пък и за тока ли щавят. Това е абсурд вече!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт