борба нzок

  • 7 136
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 091
Неможах да изчета всичко, но и аз имах проблема. Но ви казвам, че се разреши много бързо. Точно за 10 мин. си оправих нещата с НОИ . Не се палете толкова, проблемът не е толкова голям.

Какво направи? Застреля някого ли? Joy hahaha
Хайде сподели как го реши проблема за 10 минути, понеже аз половината от почивката си прекарах в НОИ, вкл си взех адвокат, оправих нещата И ПРИНАПУСКАНЕ НА БГ ЮЛИ 2005 НЕ ДЪЛЖАХ НИЩОи онзи ден като приеха новия закон ( интересно как ги правят тези неща в БГ законите да се приемат за събития със задна дата?! Shocked )се оказа, че след като си платих каквото трябваше( 6 месечната заплата на баща ми, макар че не съм ползвала нито ден, но тогава бях в страната, за мое нещастие) и съм била в майчински( докато бях в БГ) ПАК дължа осигуровки, макар, че работодателя ми ми ги е внасял! Е извинявам се, но само нецензурни думи могат да излизат от устата ми, пък и сега като съм бременна просто не искам да се изкушавам, че и без това ми се повръща Sick

# 31
  • Мнения: 1 613
Неможах да изчета всичко, но и аз имах проблема. Но ви казвам, че се разреши много бързо. Точно за 10 мин. си оправих нещата с НОИ . Не се палете толкова, проблемът не е толкова голям.

Хайде де, кажи как става номера, че и аз съм като другите - с "честитка".

# 32
  • Мнения: 7 803
хайде каzвай какъв е номера че е пристигнала покана zа писмо с обратна раzписка и се ъудя дали не е акта zа който говорят  в писмото newsm78

# 33
  • Мнения: 293
След като получих писмото, пратих наще да ходят да питат за такива като мен. Иска се удостоверение от здравната каса, от кога си застрахован там. Извадих аз удостоверението за мен и мъжа ми, пратих го, трябва да се преведе и легализира обаче. И това е цялата далавера. Срокът не е до края на 2005 както ми беше написано в писмото, ами до края на 2006 е за всички живеещи в странство.Така че не се шашкайте и нервете на празно. Тези писма са поредната глупост, стряскаща народа.Няма да ви казвам каква сметка ми е написана в писмото,която трябва да платя.Но ми е много чудно, как все още не е развита система, с която при написване само на името и фамилията да излиза Информацията,че човека от еди кога си не е в България.

Последна редакция: чт, 05 яну 2006, 19:49 от Ivanova

# 34
  • Мнения: 3 394
Тоест ,Иванова, извадила си си удостоверение от Здравната каса в чужбина ли newsm78 Аз така го разбрах този постинг - с превода и легализацията Peace

# 35
  • Мнения: 293
Да.точно така.Удостоверението го извадих от здравната каса тук в Гермаия,в Булгария наще са го дали за превод и легализация и така..

# 36
  • Мнения: 7 605
Я да питам и аz в таzи връzка.

Ли4ен лекар никога не съм имала в БГ. Имам двойно гражданство и преz последните години все пътувах само с немския паспорт, zаЩото оЩе не съм си управила БГ документите  Embarassed  Та с други думи, като ме търсят в системата под ЕГНто ми иzлиzа, 4е не съм си идвала в БГ от не zнам си коя година (2001 май). Има ли място zа притеснение? До сега никой ниЩо не ми е искал.....

Татяна, твоя случай е много лесен. След като не си имала никога личен лекар, не дължиш нищо. Трябва само да отидеш в НОИ и да пуснеш декларация че не си имала личен лекар и по години от 2000 г. насам колко престой си имала в БГ (за да се види че нямаш година с повече от 183 дни прекарани в БГ).
Малко off: Ти как така имаш двойно гражданство? То нали отпадна отдавна? Ако си немски гражданин, тогава изобщо пък не ти се налага да се занимаваш с НОИ.

Проблемът е при хора, които са избрали личен лекар, но след това са заминали в чужбина и са спрели да се осигуряват. Не знам дали междувременно има някакво решение как да се процедира с тях, но лятото поне все още нямаше яснота.

Супер 4е не дължа ниЩо, а аz смятам и ниЩо да не правя докато не ме търсят  Mr. Green

Да, с двойно съм и то съвсем легално. Аz съм германка по рождение и когато подадох молба zа БГ гражданството, то беШе раzреШено. Това беШе 1991 година (или 1990?  Money ) и тъй като го полу4их съвсем легално, сега нямат право да ми го отнемат  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 613
Иска се удостоверение от здравната каса, от кога си застрахован там.

Ами аз нищо не плащам тук - нито осигуровки, нито имам застраховка. Имам си личен лекар и ползвам безплатно здравеопазването.
Не работя/не ми ги взимат от заплата.

Може би ще трябва да взема документ от МВР, че за последните 5 год. не съм била в БГ за повече от 183 (май толкова бяха) дни.


# 38
  • Мнения: 364
ама zа да се легалиzира трябва да бьде с апостил от тук.иначе е невалидно.тук zаверката се прави при някакьв сенатор.имам това инфо ,zащото като се жених ми искаха тоzи апостил на документа zа да ми го легалиzират в бг

# 39
  • Мнения: 293
ама zа да се легалиzира трябва да бьде с апостил от тук.иначе е невалидно.тук zаверката се прави при някакьв сенатор.имам това инфо ,zащото като се жених ми искаха тоzи апостил на документа zа да ми го легалиzират в бг
Аз минах без този апостил.С превод и легализация от България,нищо повече не са ми искали.

# 40
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има ли някйо представа колко е на месец осигуряването / ама и за миналите години, не само за тази/ и колко е глобата? Много ме е яд, защото като работех в едната фирма ми даваха пари на ръка, а в другата бях на хонорар. И там, където съм била на хонорар имам платени вноски. Ама другият не искаше да попълва документи и сега аз съм виновна, че и трябва да плащам....просто #2gunfire
Нямам намерение да плащам за времето, когато съм тук, ама за другите месеци...Имам личен лекар, но никога не съм го виждала. Нищо чудно да взима пари на мой гръб, защото от една позната знае, че съм в чужбина...Мисля да пасувам, ама от такова пасуване сметката ни за парно /въпреки тяхна грешка/ ще стане скоро 5000 лв. А тук парите не растат по дърветата / както много хора си мислят/
Не ми стана ясно- може ли да прекратиш здравното осигуряване с пълномощно? /но да не си в страната.../

# 41
  • Мнения: 7 091
ама zа да се легалиzира трябва да бьде с апостил от тук.иначе е невалидно.тук zаверката се прави при някакьв сенатор.имам това инфо ,zащото като се жених ми искаха тоzи апостил на документа zа да ми го легалиzират в бг
Аз минах без този апостил.С превод и легализация от България,нищо повече не са ми искали.

Доколкото разбирам обаче, ти си от щастливите, дето не са имали никакъв допир с БГ НЗОК, т.е нито си имала GP, нито някога си била регистрирана при тях. 

# 42
  • Мнения: 364
при мен ще бьде и проблем ,че аz 3 zастрахователни компании смених от както сьм тук.как да ходя да се раzправям да ми вадят такова удостоверение?и накрая ако в бг пак се направят на велики и кажат че и това не е достатьчно трябва да се грьмна или да ги грьмна #2gunfire

# 43
  • Мнения: 7 091
Има ли някйо представа колко е на месец осигуряването / ама и за миналите години, не само за тази/ и колко е глобата? Много ме е яд, защото като работех в едната фирма ми даваха пари на ръка, а в другата бях на хонорар. И там, където съм била на хонорар имам платени вноски. Ама другият не искаше да попълва документи и сега аз съм виновна, че и трябва да плащам....просто #2gunfire
Нямам намерение да плащам за времето, когато съм тук, ама за другите месеци...Имам личен лекар, но никога не съм го виждала. Нищо чудно да взима пари на мой гръб, защото от една позната знае, че съм в чужбина...Мисля да пасувам, ама от такова пасуване сметката ни за парно /въпреки тяхна грешка/ ще стане скоро 5000 лв. А тук парите не растат по дърветата / както много хора си мислят/
Не ми стана ясно- може ли да прекратиш здравното осигуряване с пълномощно? /но да не си в страната.../


Не Калинка, не можеш. Заявлението за напускане на страната се подава лично, когато аз подавах за себе си на самото заявление беше написано. Затова не можах и да подам за мъжа ми, а само му оправих старите задължения.

# 44
  • Мнения: 3 394
Иска се удостоверение от здравната каса, от кога си застрахован там.

Ами аз нищо не плащам тук - нито осигуровки, нито имам застраховка. Имам си личен лекар и ползвам безплатно здравеопазването.
Не работя/не ми ги взимат от заплата.

Девина, нали имаш бланката с лилавите линии от NHS, където ти има здравноосигурителния номер, името на джи пи-то и адреса-това мисля,че ще е достатъчно

Общи условия

Активация на акаунт