Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 35 935
denis_d, на мен само FSH ми трябва , за да си подам документите за Фонда Peace Другите хормони съм ги изследвала  и с диагностична цел, и в хода на стимулацията и съм запозната със съотношенията им и тълкуванията Peace Питах само и единствено за FSH при киста. Но така или иначе ще питам док.

ФСХ няма да покаже много - ако само той се изследва.

Ако имаш киста - може да е малко завишен / но нямаш база сравнение - ЛХ/, но може и да не е завишен.

Ако си с ИЯР - тогава ще е висок.
Ако има киста - Е2 може изкуствено да го понижи / но ако не изследваш Е2 и ЛХ - няма да знаеш дали има киста/
Сложно е Simple Smile - има много интерпретации - хормоните са зависими един от друг

ПП. Все едно да пуснеш само ЛХ и то да е 7.0  / има ли киста или няма?/

Ако:
ФСХ е 4.0 - има ПКЯ, киста
ФСХ е 7.0  - идеално
ФСХ е 10.0  -  яйчника трудно овулира

# 196
  • Мнения: 670
denis_d  златна сииииииииииииии  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 197
  • Мнения: 382
denis_d, благодаря ти за разясненията Simple Smile Може би аз не се изразих правилно. Ще ходя на преглед в началото на МЦ, за да се установи има ли кисти, останали от стимулацията и за да пусна FSH за Фонда. Док каза първо преглед и после FSН и аз затова започнах да си мисля дали има връзка между кистите и този хормон. Притесняваше ме ако все пак се случи 3 ден от МЦ да е в празничен ден и не мога да мина през клиниката за преглед, дали мога да отида поне хормона да пусна, за да не изпускам месеца и да подам по-бързо документите за Фонда. Иначе аз дали имам или не кисти сега е без значение, но се притеснявам дали резултатът от FSH може да се повлияе негативно при евентуална киста Peace

# 198
  • София
  • Мнения: 35 935
denis_d, благодаря ти за разясненията Simple Smile Може би аз не се изразих правилно. Ще ходя на преглед в началото на МЦ, за да се установи има ли кисти, останали от стимулацията и за да пусна FSH за Фонда. Док каза първо преглед и после FSН и аз затова започнах да си мисля дали има връзка между кистите и този хормон. Притесняваше ме ако все пак се случи 3 ден от МЦ да е в празничен ден и не мога да мина през клиниката за преглед, дали мога да отида поне хормона да пусна, за да не изпускам месеца и да подам по-бързо документите за Фонда. Иначе аз дали имам или не кисти сега е без значение, но се притеснявам дали резултатът от FSH може да се повлияе негативно при евентуална киста Peace

Ще чакам да споделиш какви са резултатите.
Какъвто и да е резултата от изследването на ФСХ, след УЗ - лекаря ще може да прецени каква е действителната /реална/ стойност на хормона.
Наистина, има вероятност кистата да понижи изкуствено ФСХ  и по принцип - има ли киста - има хормонален дисбаланс , но какви ще са стойностите на хормоните - няма как да се предвиди

Успех от мен - дано да няма кисти  Simple Smile  и ФСХ да е идеален

# 199
  • Мнения: 50
Здравейте,

Има ли проблем при следните стойности на полови хормони?

Prolactin 126,50         ref.127-637
LH            7.80          ref.7.7 - 59
FSH          8.85          ref. мен 25.8 - 134.8
Estradiol   166.10      ref.  мен до 201
Testosteron 1.15      ref. 0.22 - 2.9

Благодаря Ви Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте,

Има ли проблем при следните стойности на полови хормони?

Prolactin 126,50         ref.127-637
LH            7.80          ref.7.7 - 59
FSH          8.85          ref. мен 25.8 - 134.8
Estradiol   166.10      ref.  мен до 201
Testosteron 1.15      ref. 0.22 - 2.9

Благодаря Ви Simple Smile

Добре са, само Пролактина е нисък - да не си на  Парлодел(Бромокрептин)?
Не е добре да е много нисък Пролактина - пречи на зачеването

ПП.
Посочвай на кой ден от МЦ са правени изследванията и дименсията след рефер. граници

# 201
  • Мнения: 50
Не съм на това лекарство. Пролактина ми беше висок преди две години и сега за мое очудване е
паднал под минимума.

# 202
  • София
  • Мнения: 35 935
Не съм на това лекарство. Пролактина ми беше висок преди две години и сега за мое очудване е
паднал под минимума.

Знаеш тогава как могат да се повишат нивата му / секс и т.н.  Wink/ - така че действайте

Пиши какво е казал лекаря за нивата на Пролактина.

# 203
  • Мнения: 9
Привет момичета:)
Бих искала да разбера дали са в норма изследванията,които направих
Благодаря:)

ANTI-TG-38.8   референтни <34.00
ANTI-TPO-527.59 референтни<10.1
PROLACTIN-199.0 референтни мин.29.5 макс.513
TSH-1.821 референтни мин.0,38 макс.4,31
LH-2.76 референтни мин.1 макс. 18
FSH-8.4 референтни мин.4 макс. 13
ESTRADIOL-325.3 няма посочени референтни стойности

# 204
  • София
  • Мнения: 35 935

Привет момичета:)
Бих искала да разбера дали са в норма изследванията,които направих
Благодаря:)

ANTI-TG-38.8   референтни <34.00
ANTI-TPO-527.59 референтни<10.1
PROLACTIN-199.0 референтни мин.29.5 макс.513
TSH-1.821 референтни мин.0,38 макс.4,31
LH-2.76 референтни мин.1 макс. 18
FSH-8.4 референтни мин.4 макс. 13
ESTRADIOL-325.3 няма посочени референтни стойности

 ТСХ е добре, но имаш Хашимото /автоимунен процес/ - гледаха ли те на УЗ / ако не - е добре да те прегледат/
На кой ден от МЦ са правени ЛХ,ФСХ и Е2

# 205
  • Мнения: 9

Цитат на: jujulina5 в Вт., 17 Апр. 2012, 18:25
Привет момичета:)
Бих искала да разбера дали са в норма изследванията,които направих
Благодаря:)

ANTI-TG-38.8   референтни <34.00
ANTI-TPO-527.59 референтни<10.1
PROLACTIN-199.0 референтни мин.29.5 макс.513
TSH-1.821 референтни мин.0,38 макс.4,31
LH-2.76 референтни мин.1 макс. 18
FSH-8.4 референтни мин.4 макс. 13
ESTRADIOL-325.3 няма посочени референтни стойности

 ТСХ е добре, но имаш Хашимото /автоимунен процес/ - гледаха ли те на УЗ / ако не - е добре да те прегледат/
На кой ден от МЦ са правени ЛХ,ФСХ и Е2


Това Хашимото ми звучи много зле и представа си нямам какво означава:(
Моята история на кратко:)Аз съм на 34
Преди 6 месеца ми направиха лапаро за ендрометриозна киста
в епикризата пишеше че и двете тръби са запушени,започнах да търся инвитро клиника,избрах си една и от там ми казаха да направя тези иследвания сега ми предстои цветна снимка и спермограма на мъжа ми.Направиха ми преглед на уз всичко беше ок:)за изследванията на ЛХ,ФСХ,Е2 И ТСХ ми казаха да ги направя между третия и петия,моите ги правих на четвъртия
да не би да съм сбъркала нещо:(

# 206
  • София
  • Мнения: 35 935
ЛХ е ниско - показва, че може да няма О.
Но за Е2 не мога да се ориентирам без рефер.граници

За Хашимото може да прочетеш тук:
Тиреоидит на Хашимото

Бременност и заболявания на щитовидната жлеза

# 207
  • Мнения: X
Здравейте искам да попитам Prolactin-a, задължило ли се пуска на 3-ти ден от МЦ или може и в чист ден?  Или ден без значение?

# 208
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте искам да попитам Prolactin-a, задължило ли се пуска на 3-ти ден от МЦ или може и в чист ден?  Или ден без значение?

За Пролактин-а няма значение деня от МЦ, но  е добре да се спазят някои правила:
- да не са пипани гърдите 2-3 дни преди теста  / това стимулира секрецията на хормона/
- без секс 1-2 дни преди теста
- 30 мин релакс преди да ти вземат кръв / да си отпусната и спокойна - стреса и напрежението повишават нивата му

# 209
  • Мнения: 131
Здравейте,момичета!
Искам да попитам за стойностите на 2 хормона на щит.жлеза
ТСХ- 1.16    реф.ст-ти  0.5 - 4.2  
ФТ4 - 19.87  реф.ст-ти- 12 - 22  
Според вас,проблем ли е че ФТ4 в близо до горната граница?!Много благодаря предварително!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт