Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора

На пода

Задавам въпросите си тук, защото марките еднократни пелени които се коментират в мамешкия форум дори не съм ги виждала тук.

Та значи започнах аз да се оглеждам и за памперси, защото съм в период на събиране вече на последните бебешеки неща. И за мое много голямо удивление се оказа че има 3 размера New Born Памперс: 2-5 кг (new born), 3-6 кг (мини) и 4-7 кг (миди). Та въпросите ми са:
1. Кога се преминава от един размер към друг? Да речем едно бебе с тегло 3,5 кг влиза и в размерите от 2-5 кг и от 3-6 кг. Кой размер е за него? И по-принцип как се разбира кога памперса омалява и трябва да се премине към следващия размер?

2. Можете ли да препоръчате други марки пелени извън Памперс. Според това което чета в тестовете, Памперс са безпорен лидер, но междувременно има толкова много марки на пазара, че може някой да има добър опит и с друг марка.

3. Колко пелени горе-долу да калкулирам на ден? Някъде бях чела че се сменят около 5-6 пелени за 24 часа. Просто се чудя колко пакета от най-малките да купя като за начало, защото предполагам че бебетата ги надрастват много бързо.

Извинявайте за тъпите въпроси, ама като никога не съм виждал пелена за еднократна употреба и ми е много неясна цялата система. А курса за първите грижи за бебето ми е чак в края на Януари и не знам дали ще избутам дотогава...
Цитирай

1. Никога не съм чакала да достигне кг, обозначени при различните размери. Откакто е 8 кг, ползвам Памперс 10-17 кг.
Сама ще усетиш кога да смениш номера с по-голям, не се притеснявай  Wink Най-малкото ще започнат да пропускат

2. Аз пробвах доста марки, но единствено от Памперс Круизърс съм доволна.

3. Не съм спазвала някакъв режим на смята. Гледах да е по-често. В началото стигах и 10-тина на ден.

Ще се справиш  Very Happy
Цитирай

Ползвала съм Fixies, Mamia с добър успех.
За бебе на 3,5 съм ползвала серията от 2-5 и после сменях на от 4-9
Има бебета с различна форма - с по големи или с по малки коремчета, затова са направени тия стандарти.
В началото ти трябват малко пелени - сменяла съм само ако направо голяма цветна беля.
По късно вече към 3 месец - по 4 до 6 на ден. Зависи от храненето и пиенето
За начало купуваш един за новородени от 2-5 . Като го изкараш - сменяш с следващия размер.
По късно вече сама ще можеш да прецениш според лепките кога му идва ред за следващия размер.
Има и междинни размери обозначени с +
Цитирай

София

Хубаво е да започнеш с New born, защото те са специално за новородени. Материята, от която са направени е по-пропусклива, тъй като в началото акитата са доста редки и много по-начесто. Аз бях много доволна от тях, наистина много добре попиват, но поне в БГ, са малко по-скыпи.
Цитирай

Italia

Задавам въпросите си тук, защото марките еднократни пелени които се коментират в мамешкия форум дори не съм ги виждала тук.

Та значи започнах аз да се оглеждам и за памперси, защото съм в период на събиране вече на последните бебешеки неща. И за мое много голямо удивление се оказа че има 3 размера New Born Памперс: 2-5 кг (new born), 3-6 кг (мини) и 4-7 кг (миди). Та въпросите ми са:
1. Кога се преминава от един размер към друг? Да речем едно бебе с тегло 3,5 кг влиза и в размерите от 2-5 кг и от 3-6 кг. Кой размер е за него? И по-принцип как се разбира кога памперса омалява и трябва да се премине към следващия размер?

2. Можете ли да препоръчате други марки пелени извън Памперс. Според това което чета в тестовете, Памперс са безпорен лидер, но междувременно има толкова много марки на пазара, че може някой да има добър опит и с друг марка.

3. Колко пелени горе-долу да калкулирам на ден? Някъде бях чела че се сменят около 5-6 пелени за 24 часа. Просто се чудя колко пакета от най-малките да купя като за начало, защото предполагам че бебетата ги надрастват много бързо.

Извинявайте за тъпите въпроси, ама като никога не съм виждал пелена за еднократна употреба и ми е много неясна цялата система. А курса за първите грижи за бебето ми е чак в края на Януари и не знам дали ще избутам дотогава...

Леле,Вер4е ама то само месец ти остава... ooooh! Боже как лети времето  Hug

Та зна4и карам поред. Аз съм ползвала само Памперс. Преди две години и неЩо,когато бяхме мъни4ки имаШе само един вид New Born 2 _5 кг ( поне тук ) и аз ползвах тях а след това минах на Памперс Baby Dry и така до наШи дни. Wink
А сега един по въпросите:
1. Бебе с тегло 3,5 може да ползва както и 2кг_5кг така и 3кг_6кг. Аз ли4но разбирах,4е памперса е омалял, когато запо4на да излиза от акото ( извинявам се за баламското обяснение Embarassed) отзад и да цапа гаЩеризон4етата: просто памперса беШе окъсял т.е беШе станал плитък. Rolling Eyes

2. За другите марки пелени не мога ниЩо да кажа,заЩото както ве4е казах не съм ги ползвала.

3. Аз в на4алото на ден изразходвах по 6_7 пелени. ЗаЩо трябва да купуваШ пове4е пакети в на4алото  newsm78 Аз си купувах при всяко ходене на пазар според това колко изразходвах.

Въпросите ти не са тъпи.. Wink Hug
Цитирай

München

Еха, Вяра, то не остана!!!  Love Ходиш ли на подготвителен курс за раждане вече?
Аз ползвам само Памперс. Само в България лятото бяхме на Хъджис, защото се изриваше от Памперс.
Прескочих най-малкия размер, т.е. започнах от 3-6кг  Wink Пасваха й много добре, въпреки че Диана не беше голямо бебе-3.020кг. Ще забележиш сама кога му стават малки. Сменят се около 5-7 в началото.. Very Happy
Успех и леко раждане! Предстои ти вълшебен момент  Love
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Момичетата са ти отговорили, аз само да допълня, че аз в началото като се роди Вики използвах Huggies New born най-малкия размер и те толкова бързо свършваха - използвах по 9-10 на ден че и се очудвам, на това, че хората са сменяли само по 5-6 newsm78
За закупуването - аз бях взела 2 пакета, тма бяха по 40бр.
Ако има още нещо питай - насреща съм Love
Цитирай

UK

Вяра, Хъджис също са много добри, но Памперс (като се регистрираш в сайта им) почват да ти пращат купони за намаление!

Но ако ти се виждат скъпи,можеш да ползваш други видове-те също са добри, просто не са марка Whistling

Иначе и аз не съм чакала да достигне необходимите кг, за да премина към по-големия размер. Ти сама ще познаеш, не се притеснявай.

За справка-моето чеве изхаби 80бр първите 10 дни #Crazy
Цитирай

Видин; Италия

Вяра, и аз както болшинството мами сьм ползвала само Памперс baby dry. запо4нах с от 3-6 кг, а малкия се роди 3,250. Оба4е никога не сьм купувала по-голямия размер , 4аках да си наддаде на кх и тогава. Само в най-пьрвите дни памперс ми е пропускал, но го отдавам на това, 4е не се бях още нау4ила да го слагам. И аз като тебе пелени видях за пьрви пьт от близо когато станах майка.  Wink. Пьрвите дни сменях преди всяко кьрмене.

Малко в страни, ама спряхте ли се на проекто-име, или ве4е е твьрдо решено. Blush
Цитирай

Canada

Аз пък хич не съм доволна от Памперс и ползвам Хъгис. В началото взех 2 пакета New born и след това минах направо на 1-ца. Първите дни сменях по 10 памперса на ден, после паднахме на 8, сега по 4-5 на ден. Памперс нощно време не сменям.
Цитирай

Вяра,
и ние сме фенове на ПАМПЕРС главно, ползвала съм и Хъджис, И Fixies /тях като новородено най много ги ползвах, защото Памперс и изприщиха на свивките и коремчето, някаква реакция се получи/
Недей много да купуваш, няма смисъл, първо виж с един пакет как ще те устройват, като покажеш пакета на тати, ще ти купи когато пожелаеш Wink
за размера и аз много се притеснявах от начало, но винаги сме с поне половин размер напред  Wink гледаш кг на детето да са или в началото, най много към средата на посочените кг на пакета  Wink

отначало и ние ги сменяхме като за световно, и 10бр на ден се е случвало, но това е индивидуално, главно според честота на голямата нужда на бебо  Wink Laughing

Ще се ориентираш за нула време, не се притеснявай, и не се призапасявай Wink
Цитирай

Germany

И ние сме най_доволни от Памперс и почти само тях сме полzвали, от другите сме вzемали по 1 пакет zа проба. Сега даже имаме Фиксис в момента, но неЩо формата не ми харесва, а и някак си са по_дебели ... newsm78 иначе не са лоШи и те де.
От най_малкият раzмер бях купила един малък пакет в началото и като го свърШихме минахме на 3_6 кг, после като наближат килограмите на горната граница някакси усеЩаШ, че е доШло време zа смяна с по_големи, не се притеснявай, едва ли Ще пропуснеШ момента Laughing
Ние нямахме голям прераzход (иzключвам първите седмици), някъде по 4 най_много 5 броя на деноноЩие стигаха, но моята дъЩеря акаШе по веднъж на седмица и пестеШе детето Laughing Откакто ака само на гърнето и 2 до 3 броя ни оправят, така че не се стряскай в началото, бройката с времето намалява Wink
Иначе няма нужда да се преzапасяваШ, вzеми един пакет zа първата седмица да има пък после Ще ходите zаедно на паzар....
Цитирай
Памперсите за новородени (независимо от марка и кг) имат смисъл само докато падне пъпчето. Това е разликата им обикновените - имат изрязан полукръг там, където е пъпчето, за да не го закриват и евентуално замърсят. След това можеш спокойно да минеш на обикновени памперси. Пробвай различни видове и си избери най-подходящите за теб. А различните килограми на тези за новородени са защото има новородени бебета с различни размери.
Цитирай
http://www.dm-drogeriemarkt.de/dmDHomepage/generator/dmD/Homepag … babylove.html#id5
Цитирай

Германия

На мен са ми препоръ4вали и пелените от Лидл и dm markt.  Някакво мнение zа тях?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 56 отговора