хрема:-((

  • 5 280
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vivi
Та да попитам-какви помпички за нос (аспиратори) ползвате? Как изтегляте секрета от нослето?

Девойката ми също е с лека хрема. Никога не съм ползвала помпичка. Издухвах й нослето някак си. А и тя доста отдавна се научи да си духа сополките, когато й кажа....

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Vivi
Иво в момента е с хрема и тази тема ми е направо болна. Cry Та да попитам-какви помпички за нос (аспиратори) ползвате? Как изтегляте секрета от нослето?
Аз имам една на Нук-за нищо не става Close .

И нашият е на Нук, хубав вакум прави, но трябва да се запуши другата ноздричка. Само че синчето се изхитри и като усети че съм го уловила и няма мърдане, като види аспиратора си отваря устата и не става вакум  Wink , някой път ако съм по-бърза, успявам да смукна. Преди имахме една на Камера, с нея ставаше без да запушваме другата ноздла, но горната част имаше една "втулка" нещо като къса тръбичка или цилиндърче, което влиза в нослето, та това нещо понякога изхвръкваше  като се стисне помпичката. Умирах от страх да не хвръкне в оченцето например, затова зарязахме Камерата.

# 17
Цитат на: vania_ip
А как се справяте със слагането на въпросните капки (спрей), че моя сладур такъв бунт прави само като се доближа до носа му... ужас. С едната ръка държа неговите ръце, обаче той почва да си върти главата и с коя ръка да я държа и да слагам капки или Стеримар??? Добре че вечер е тати да помага, но през деня вече е цяло мъчение.
Ако някой е намерил лесно, дайте идеи.


Моят начин е малко груб, но ефективен. Слагам го да легне по гръб на леглото, сядам върху гърдите му / естествено без да се отпускам/, нещо като туш в борбата, но ръцете му ги пъхам под коленете. Така затиснат му държа главата с една ръка, а с другата действам.

# 18
Когат малкия има хрема първо пробвам с   Коризалия /хомеопатично /. Той е на 4 г, но мисля че може да се използва и при по-малки деца.

# 19
При нас запушеният нос е често срещан проблем. Ето какви домашни капки ни препоръча педиатър от които сме много доволни - в 200 ml вода се слагат 1 с.л. лайка, 1 с.л. мед и 1/4 ч.л. хлябна сода (за по-малки деца содата може да се намали). Сместа се кипва, оставя се да изстине и се слага по един капкомер в нослето.

# 20
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Anonymous
Когат малкия има хрема първо пробвам с   Коризалия /хомеопатично /. Той е на 4 г, но мисля че може да се използва и при по-малки деца.

Да ,може да се дава и на бебета.Но зависи каква е хремата.
За воднисти секрети на децата им изписват"Алиум цепа"-15СН,а ако им са запушени нослетата,първо им давам 1/3 от една шпула"осцилококцинум" 2-3 дни и като потекат-тогава започвам с "Алим''-а.

# 21
  • Мнения: 3 042
Цитат на: bobolenta
Оооох, питате ли ме мен с тоя ечемик, дето имаше Емо как капах капки в око всеки ден по 4 пъти в продължение на 3 месеца? И мажех с Гентамицин... Обаче позата е ужасна и трудна за обяснение, но ще опитам: Детето ляга на леглото Arrow сядате отгоре му с разтворени крака /ама не с тежест разбира се, само да го обездвижите/ Arrow със свитите си колене му "защипвате" ръцете Arrow с едната ръка застопорявате главата Arrow с другата капете капките. Когато е за око има още един елемент /защото за око трябват и двете ръце/, ама ще ви го спестя, щото звучи ужасно така написано. Надявам се да ме разберете, не е нужно да го пробвате, ама мен неволята ме научи Sad ...


тази същата поза и аз я измислих преди няколко дни, като ме оставиха сама удома с него, ей богу много е ефикасна.
Нашата хрема обаче вече 3-та седмица не минава, за съжаление. 3 вида капки пробвахме вече включително и Коларгол-а, от него положението се влоши даже.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Длъжна съм да попитам някоя мама пробвала ли е да отпуши нослето и да облекчи хремата чрез масаж?
Ще препиша съветите от едно четиво:
Ако носът на детето е запушен, слагайте го да лежи или да спи леко изправено. Можете да направите това, като повдигнете единия край на креватчето, подлагайки дебела книга ,но не го оставяйте да спи на висока възглавница. Избягвайте да включвате в менюто му произвеждащи слуз храни като млечни продукти и др. (това очевидно не важи за бебенцата).
Следващите техники ще ви покажат как да облекчите конгестията (запушването) на носа и гръдния кош, но те в никакъв случай не заместват професионалната диагноза и лечение, по-скоро спомагат за възстановяването на рожбата ви.
Ноздри
1. Седнете на пода и се облегнете на стената, като свиете колене и повдигнете леко бедрата си. Поставете бебчето в скута си -  с лице към вас.
2. Нежно притиснете върховете на показалците си от двете страни на поздричките и ги разширявайте, като леко натискате и издърпвате кожата надолу и настрани - към скулите.
Опитайте този масаж първо върху себе си, за да прецените добре силата на натиска.
Повторете 4-5 пъти.
Надявам се тази метода да внесе облекчение в хремата на бебоците ви. Аз не съм я пробвала, защото не е имало нужда, но в масажните действия има логика.

Бъдете здрави!

# 23
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Vivi
Иво в момента е с хрема и тази тема ми е направо болна. Cry Та да попитам-какви помпички за нос (аспиратори) ползвате? Как изтегляте секрета от нослето?
Аз имам една на Нук-за нищо не става Close .


И аз с тази на Chicco нищо не мога да изтегля, добре че ни се  е налагало само веднъж.

Някъде обаче бях чела, че си има специална техника - трябвало Бебо да е на една страна, да стиснеш помпичката преди да вкараш в нослето(естествено), за да извадиш въздуха, и да натиснеш противоположната ноздра, за да може наистина да изтеглиш секрета.
 
Желая успех и дано "техниката" работи.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Maminka
Цитат на: Vivi
Иво в момента е с хрема и тази тема ми е направо болна. Cry Та да попитам-какви помпички за нос (аспиратори) ползвате? Как изтегляте секрета от нослето?
Аз имам една на Нук-за нищо не става Close .


И аз с тази на Chicco нищо не мога да изтегля, добре че ни се  е налагало само веднъж.

Някъде обаче бях чела, че си има специална техника - трябвало Бебо да е на една страна, да стиснеш помпичката преди да вкараш в нослето(естествено), за да извадиш въздуха, и да натиснеш противоположната ноздра, за да може наистина да изтеглиш секрета.
 
Желая успех и дано "техниката" работи.


Абе аз и4 на себе си пробвах-не става с тая пущина! Уж тази "техника" прилагам, обаче-тц! Не засмуква. Close

# 25
  • София
  • Мнения: 3 847
С капките и при нес е голяма борба. Но със Стримара се разбрахме. Като му пръсна в ноздрите, после му пръскам и в устата. Боби много се радва и вече, щом види флакона зейва широко. Понякога му пръскам само в устата, единствено, за да видя щастливата му физиономия.

# 26
  • Мнения: 830
Ха ха ха - слагане на капки в нос и очи - екшън  Laughing  Laughing  . Аз си мисля , защо не вземат да измислят едни капки за очи като спрей - пръскаш и бягаш  Laughing  
Ама до дете си е значи - как с голямата сама си и слагах всичко , а сега с малката , и целия блок да събера , като стисне тези сини очета и като писнееееееее , имам чувството че я коля и беся !Ей значи , на едно коте , пък било и най-"лошото" винаги съм успявала , а на мойто "коте" - не !

# 27
  • Мнения: 277
Ние ползваме помпа на Nuby и съм много доволна прави доста добър вакум.

Общи условия

Активация на акаунт