ПИЛЕ С ПИКАНТЕН СОС!!!

  • 1 205
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Момичета, докато не направих за първи път това ястие, невярвах, че такова вкусно нещо може да съществува и то за норматив  Laughing  През деня като се чудя какво да сготвя за вечеря и се обадя на мъжа ми да ми подскаже нещо,  и все това му е в устата  Laughing Много ни хареса, опитайте го и гаранция няма да съжалявате ... и все пак всеки си има вкус де ... но определено уцелих в 10-ка  с това ... а и го слагам 30 мин. преди да си дойде съпруга ми от работа ...  Grinning

Пиле с пикантен сос
  (микровълнова фурна)

Продукти: пилешки бутчета, сол и черен пипер
За соса: 1 глава нарязан на дрeбно лук, 2 лъж. вода, 1лъж. захар, 1 лъж. нишесте, 2 лъж. натурален плодов сок или от изцеден плод, 1 лъж. оцет, 1 лъж. дом.сос, 1 лъж. горчица, чубрица, сол и чер. пипер;

Приготвяне:

Пилешките бутчета се измиват добре, посоляват се и се поръсват с черен пипер. Поставят се в съд за МВ ( аз в йената ) и се пече около 20 мин., докато пилето загуби розовината си, като по средата на печенето ги обърнете 1 път. След като ги извадите, отлейте соса, който е пуснало пилето.
Всички подправки за соса се поставят в отделен съд, разбъркват се добре и се пекат в МВ около 4 мин., като по средата се разбъркват веднъж ( тук трябва да кажа, че ги пекох първия път 4 мин. на максимум и стана на желе, така че трябва по- малко време или по- ниска мощност, за да може да си стои сместа течна или полу, щото все пак нишестето стяга както знаете).
Залива се пилето с получения сос, покрива се с хартие за печене и се слага в МВ за 7 мин. Оставя се още 5 мин. да престои преди да се сервира полято със соса и отгоре покрито с настърган кашкавал.


Дано ви хареса!

Последна редакция: пт, 06 яну 2006, 00:34 от Irena80

# 1
  • Мнения: 614
Ухаааа звучи страхотно, утре ще я пробвам. Мерси за идеиката Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 394
Ууууууууу как апетитно звучи Peace

Още утре ще направя и ще добавя сварен ориз като гарнитура (или грах, зелен фасул или печени картофки  chef)

Общи условия

Активация на акаунт