Филц - познавате ли тази текстила техника 3

  • 80 325
  • 248
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Doli, основата е стиропорена топка увита във вълна и прана в пералнята. Ако не ти хареса след първото пране - пускаш я пак и стават почти идеални. А за начална работа с игли според мен най добра е 38 номер - нито много тънка, нито много дебела. Аз , поне, ползвам най много този номер .

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Благодаря   bouquet

# 197
  • Мнения: 11 314
Обмислям да правя нещо такова, но не съм почнала, че нямам идея каква техника да ползвам - на сухо с игла или мокрене?
Някоя от вас да има идея?
Става дума за това "гнездо", в което е легнало бебето

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/282905_37 … 8_931896681_n.jpg

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
А какво ще има в гнездото?

Днес си купих игла и зелена вълна-50гр./2,20лв. Добре ли е цената,вие от къде си я набавяте?
Мисля да опитам да направя нещо като елхичка...

# 199
  • Мнения: 11 314
Бебета  Mr. Green
Искам да си го направя точно същото като големина, за да го ползвам за снимки на новородени

# 200
  • Мнения: 0
Обмислям да правя нещо такова, но не съм почнала, че нямам идея каква техника да ползвам - на сухо с игла или мокрене?
Някоя от вас да има идея?
Става дума за това "гнездо", в което е легнало бебето

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/282905_37 … 8_931896681_n.jpg

Това на снимката е с иглонабиване  Simple Smile

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Първият ми опит завърши неуспешен  Rolling Eyes нищо не се получи,но пак ще пробвам...
Днес открих един нов магазин за худ.материали в близост до ЦУМ,имаше и много цветове вълна по 2,10лв/50гр.

# 202
  • Мнения: 48
Моля те, би ли казала къде точно до ЦУМ е този магазин? Имам огромен проблем с цветовете вълна. Като че ли не могат да повторят нито един цвят втори път. Купих си едно тъмнозелено преди месец и тази събота си счупих краката да обикалям - няма и няма същия цвят. То какво ли ни е наред, та и това, де... Няма смисъл да се оплаквам.

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Намира се в сградата на бившия магазин Явор/от соц.време/,до скоро  беше аптека,до него е немски център,а от другата страна е също магазин за худ.материали

# 204
  • Мнения: 48
Сърдечно благодаря

# 205
  • Мнения: 1 842
Здравейте, да се запиша и аз при вас! Някой знае ли как се боядисва вълна? Peace
Какви бои да ползвам? Струва ми се много скъпа боядисаната поне по нета, защото за сега няма от къде да си купя вълна освен по нета!

# 206
  • Мнения: 67
Искам да купя готова за работа вълна. Можете ли да съдействате с контакт на дарак или търговец?

# 207
  • Мнения: 328
Здравейте!
Искам съвет от вас. Отскоро започнах да опитвам да работя с вълна, покрай косата на една кукла. С иглата за сега се справям с простичките неща, но с мократа техника нищо не ми се получава. Sad Използвам вълна на статекс. Върху найлончето с бабунки редя вълната, мокря с топла вода, слагам мрежичка, малко течен сапун и започвам да натискам лекичко, с кръгови движения. След това навивам на руло и започвам да го валям, но колкото и да го валям не ми се получава гладко, губи форма и не е здраво. Моля някой с повече опит да сподели как процедира.  Praynig
Ето едно бухалче, правено по сухата техника

# 208
  • Мнения: 481
Здравей, много сладко бухалче  Heart Eyes
Не знам тази вълна каква точно е. Просто като марка не ми говори нищо. Ако може да снимаш самата вълна и опита ти след мокрото плъстене за да придобия представа.
Аз съм попадала един път на вълна, която не става за мократа техника. Просто се разпадаше след като изсъхне. Влакната й бяха много късички, сякаш накъсани и седеше една по-твърда и остра.

# 209
  • Мнения: 328
Това е вълната, по характеристиките в сайта на статекс е и за двата вида техника. В моя град не се продава такава вълна, затова ми купиха от друг град, само този вид имало. От снимките не се вижда много хубаво как изглежда, но си седи като мокра, предните ми опити след изсъхване се разпаднаха. Чудя се дали пък не трябва да използвам по гореща вода, тази с която опитвах беше приятно топла (от бойлера). Ти каква вълна използваш, от къде я купуваш?


ПП. Сега се сетих да попитам: Имам малко прана чиста вълна, не е обработвана на дарак, дали мога да я използвам?

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 21:38 от pepito21

Общи условия

Активация на акаунт