Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом

Дом

13 244 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора

Анкета

Кой климатик работи безотказно в Сибирският студ ?

Може да изберете максимум 2 опции.
Въведи твоя глас

Варна

Ха , сега кажете при тези минусови температури , кой  каква марка и модел  климатик има и кой е спрял да работи и кой не.  Rolling Eyes
 Нашата Мидейка , хем е с южно изложение спря да духа топло още при -2, -3 градуса. Сега духа студено и я спрях . Посред зима е голяма далавера да плащаш не за топло , а за студено..... #Cussing out
Цитирай

Варна

ако климатика ти е стар и конвекционал и най вероятно не с много фреон вътре,нормално е да спре.нашата мидейка си бачка без проблем.даже и да гасим,на сутринта си тръгва без проблем
Цитирай

софия

ами мидейка, кво да я прайш  Smile
моя дайкин си работи  Peace
Цитирай

У дома някъде

Ние сме с LG-инверторен 12-ка и не е замръзнал до момента.Има 3-4 малки шушулки отдолу,но като гледам на комшиите как тракат и цялата пита е в лед си е направо екстра.Сложила съм го на 25 градуса,като в стаята подържа 21-22градуса.
Цитирай

от село

моя дайкин си работи  Peace
и нашия също, но не му помня точния модел.
Цитирай

Варна

ако климатика ти е стар и конвекционал и най вероятно не с много фреон вътре,нормално е да спре.нашата мидейка си бачка без проблем.даже и да гасим,на сутринта си тръгва без проблем
Инвенторен е това лято му правихме профилактика.
Цитирай

Нашия за да топли в този студ /навън е -7 в момента/, трябва да е нагласен на 28 градуса.
Вечер го държим на 22 градуса. Изложението ни е такова, че днес беше огряна стаята от слънце и го спрях от 10 до 15ч. Ако имахме малко дете, едва ли щяхме да разчитаме на климатик. В стаята на сина ни масления радиатор много хубаво топли.
Цитирай

на 7 етаж

На работа климатика е Нео 12-ка, работи си и духа топло. През деня е нагласен на 28 градуса, вечер го оставям на 20гр. Дано да не замръзне, че гооолям студ.
Цитирай

София

Fujitsu  работи си без проблем на 25 градуса.
« Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 20:35 от Poly. »
Цитирай

Fujitcu  работи си без проблем на 25 градуса.

Peace
Цитирай

София

Sharp е нашия. Работи си чудесно, топли си на колкото градуса съм го сложила, никъде не се е обледил, не трака, не тропа...
Цитирай

НЕО, северна външна стая, не се огрява от слънце. Пуснат на 23градус, в стаята е 20.
Цитирай

Русе

С две мидейки сме-на 6 и на 1 години и си работят и двата.
При малката на 23-24 градуса,другия в спалнята и хола (преходен е) на 25-26 и е топло,е не се потим от жега,но е добре.
Цитирай

Варна

Fujitsu инвертор, 12-ка-топли и двете ни стаи.Работи си безотказно вече шеста година.
Цитирай

софия

Panasonic,инверторен.У нас и в офиса работи безотказно
Цитирай

Стара Загора

подов Daikin,с 2 климатика топлим цялато жилище 70 кв ,поддържаме около 23 градуса ,работят перфектно ,нямаме никакви забележки ,големият студ  изобщо не ги затормозява
« Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 20:52 от kokovi4 »
Цитирай

Панасоник, инверторен, 12-ка. Имаме го от 4.5 години. Не му е проблем сегашния студ, въпреки, че предполагам му е трудно - не е лесно от -15 вън да извлечеш топлото и да го вкараш вътре  Wink
Не ми се е налагало да го включвам на повече от 22'. При по-нормални външни температури го държа на 20'. Сигурно за тези години 2,3 са общо случаите, когато съм го включвала на 23'.
В стаята температурата се движи между 20 и 22'. При тези температури на нас си ни е добре. При по-висока температура ми става жега. Децата пък почти постояно бягат и тях не ги мисля, винаги им е много топло.
Цитирай

Варна

Нео, не е замръзнал, пуснала съм го на 28 градуса  Crazy. През деня, като ни няма, го изключвам.
Цитирай

София

Кариер 12 бачка си добре засега.
Цитирай

Варна

За НЕО- то направо съм изненадана .
Навън е -12 , -18 градуса направо го спирам.
 Предстои ми покупка на климатици за новото си жилище и тази информация ми е много полезна , предполагам и на други заинтересовани. Този студ е голям изпит за климатиците.
Цитирай

Киев

LG - ако го държа постоянно пуснат топли без проблем, при положение, че тук вечер пада до -35, за щастие имам парно и подово и го включвам наистина само когато е -35.

В офиса Мидеа, ами духа си студено.....скрих дистанционното, защото колегите си го псукат, да им топлило.....
Цитирай

Пловдив

Панасоник, инверторен 12-ка, отоплява над 33 кв.м (стая и коридорче), държим
го на 25-26 градуса сега в студовете.
Цитирай

Раковски

Що няма Митцубиши, според мен няма как да се впиша в "Други".
Цитирай

Silistra

Дайкин  Peace
Панасоник  Peace
Цитирай

Приморско

Странна анкета,липсват  Мицубиши и Тошиба-едни от най-добрите климатици.Може би, защото нямат проблеми при ниски температури или друга е причината...
По  въпроса-имаме две по- малки Тошиби в двете спални и нямам проблеми с тях никакви.Във всекидневната имаме Тошиба супер дайсейкай 5 -е това чудо даже и не го чувам кога работи,нямаш усещане,че се топлиш с климатик ,комфорта и невероятен.Всички са настроени на 25 градуса денем и на 23 нощем.
Цитирай

Daikin  Smile
Цитирай

Ада (без да се) пазарЪ

Моят е  CROWN  - четвърта година го ползвам и още не ме е изоставил и не се е налагало нищо да правя по него ... денонощно работи от октомври до април!
Цитирай

София

Тошиба  newsm10
Цитирай

Бургас

FUJI,инверторен.
Повече от 22 градуса не съм го включвала,работи денонощно от октомври до март-април.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

FUJI ELECTRIC 09 inv. - 2бр. безотказни. през деня на 22-3, през нощта на 24-5градуса.
FUJITSU 12 inv. - 1бр. - същото като горните.
На бачкането обикновена Мидеа 12-ка, на 25-7 гр. съм я нагласила и леко издава багажа. Но и парното под нея много я "лъже"...
Цитирай

FUJITSU вече го имаме 4 год.Като го пуснем октомври спираме напролет.Само променям градусите.И колкото по-студено е навън,толкова по-добре работи.Досега не е замръзвал навън като е било дори -22,23.Обикновено го държа на 25 град.На 2 седм. мия филтрите,за да е по-ефективен.В другата стая е SAMSUNG-и двата са инверторни.Той също работи отлично.
Цитирай

Варна

Що няма Митцубиши, според мен няма как да се впиша в "Други".
Забележката ти е уместна - поправих се   Blush
Цитирай

Много изненадващо за нас уж кучата марка Haier работи безотказно - да не говорим, че е малък, а топлим освен всекидневната + кухня, коридор, баня и дрешник (като само той е около 7 квадрата)... В апартамента е много топло, аз съм зиморничава, а ходя по къси панталонки и потник  Crazy Въобще не го очаквах от този климатик, беше взет е така, без да мислим, че ще се топлим с него, ама ей на...
Цитирай

Hitachi....понеже го няма в опциите.
Цитирай

Със  Hitachi 2-ра зима  Peace
Цитирай

И ние с Hitachi инвертор вече 6-та зима!
Цитирай

Варна

това са годините на тошиба-тотален властелин,великолепен климатик
Цитирай

Стара Загора

Finluxa издържа теста  Laughing Щом в тези студове не замръзна, значи върши работа:)
Първа зима се отоплваме с този климатик, в ново жилище и незнаех как ще се "държи", но до тук добре.
В детската сме с 3 год Панасоник и той не е замръзвал, хем е от север.
Цитирай

старата столица:)

FUJITSU 12-ки, инвертори и в двете ни стаи - хола и спалнята. Пускаме ги при първото застудяване и не ги спираме до късна пролет. Топлят идеално 3та зима. Peace
Цитирай

Бургас

Панасоник, инверторен, три на брой, работят без проблем и ни е топло, за протокола в Бургас сме, т.е. не е толкова студено като на други места в страната.
Цитирай

Панасоник, Хитачи и Фуджицу, инвенторни - работят безотказно трета година. Когато не сме вкъщи на 18 градуса, през останалото време на 23.
Цитирай

Втори Haier съм сложила и нито единия не е замръзнал.Със северно и западно изложение са .Включвам ги за по няколко часа единия вечер ,а другия сутрин.
Цитирай

София

Фуджицу - инвертори , работят нон - стоп на около 25 градуса , не ги намалям никога , понякога увеличавам градусите . Проблеми досега не е имало  Peace
Цитирай

Велико Търново

С три различни климатика сме.
Митсубишито ни не е отказвало.
Снощи спря самсунга. Сега погледнах Панасоника, мига червено, сигурно и той ще спре.
Цитирай

Варна

2 бр. Hitachi. Засега удържат фронта, вече четири години.
Цитирай

Плевен

В хола - панасоник-14-ка работи вече 6 години без никакъв проблем. Кухнята - Фуджи Електрик - бойно кръщение за първа зима - екстра е без проблем. И двата са инверторни. 

Praynig  дано и да няма проблем, че сме само на тях, нямаме алтернатива по друг начин да се топлим.
Цитирай

Бургас-Созопол

Панасоник- инверторен, работи безотказно  Peace. Не го спираме.
Цитирай

гр.Варна

Още един глас за Панасоник,инверторен,втора употреба. PeaceЖивеем в къща и го вее и духа от всякъде.  Laughing Нагласила съм го на 27 градуса и тази сутрин в стаята беше 23,при - 16 навън.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Анкетат няма да е супер показателна...
Повечето марки произвеждат всяка година нови модели. Рядко има залежала стока.
Та не се подвеждай само по марки.

П.П: Примерно моите машинки вече не се произвеждат. Има сегашни, нови... Модели от 2010 и 2011г. С други характеритики, мощности и показатели. И с друго поведение зимно време Wink
Цитирай

София

Две Тошиби - 10-ка и 12-ка. Само с това се топлим.
На 4 години са.
Цитирай

София

Мидея 12ка, вече втора зима сме с него.
На 24 градуса е, в стаята е 23.
Мога да ви кажа и колко ток харчи - към 25 лв/мес.
Цитирай

varna

Нашият е самсунг ужасно недоволна съм,вярно на вън е студено,но като го включа на 30 градиса  не само че не се стопля стаята,а усещам студа по земята като вървя.Сега сме с радиатор,че имам малко дете.В хола имаме печка на дърва,която през деня зареждаме много добре и от там се топли и кухнята.
Цитирай

Орлов мост

Това като работи денонощно??? какво помещение отопляваш с 12-ката?
инвертор е предполагам?

А на въпроса - Тошиба 12-ка - перфектен инвертор, но не мога и да сънувам 25 лв ток месечно.............. Shocked
Цитирай

В хола сме с  General DC inverter.Нагласен е на 27 градуса,но е доста по-топло.Освен него сме включили и стенен радиатор(пано)в другата стая.Двата уреда се справят прекрасно и въпреки минусите навън,ние сме по тениски и къси панталонки у дома Peace
Цитирай

Ей,чак не вярвам.Само похвали и само едно оплакване.Стига де,при -18 градуса,не вдигнахте ли поне температурната настройка.Само аз ли съм чувала за климатици дето лапат като хали и над 17 градуса не вдигат?

За нашите Панасоници мога само хубави неща да кажа,но в хола вдигнахме с2-3 градуса температурата.
В другите стаи(северни) през нощта климатиците се размразяваха няколко пъти.Доволна съм защото тези климатици работят добре до -5,а градусите паднаха доста повече.
За сега проблеми няма.Стискам палци.
Цитирай

Варна

Shocked Shocked Shocked
Направо ме хвърли в шах .Може ли да ми напишеш какъв точно модел е ?
Цитирай

Варна

Анкетат няма да е супер показателна...
Повечето марки произвеждат всяка година нови модели. Рядко има залежала стока.
Та не се подвеждай само по марки.

П.П: Примерно моите машинки вече не се произвеждат. Има сегашни, нови... Модели от 2010 и 2011г. С други характеритики, мощности и показатели. И с друго поведение зимно време Wink
Ей, не искаш да дойдеш до Варна, да ни избереш два климатика и това е , хем да убедиш и мъжо , че не всички климатици са еднакви ..... Whistling
Цитирай

София

Това като работи денонощно??? какво помещение отопляваш с 12-ката?
инвертор е предполагам?

Защо толкова се учудвате?
Малко ли е тока? Не знаех.
Уточнявам - цялата сметка ни е 75 лв. В топлите сезони плащаме по 50.
Помещението е холо-кухня с усвоен балкон и бокс.
Климатика работи денонощно.
Модела е MSG 12 и още някакви букви...
Цитирай

varna

Малко е разбира се,но какво по хубаво от това.Ние за 1 месец даваме 210 лв за дърва,отделно плащаме 300 лв ток.А такава сметка от 75 лв.не сме имали може би от 10 години,даже и лятото имаме по 140-170 лв.
Цитирай

Мдаа,ние също така.Вярно че много топло,но сметката ни е 220 лева.Лятото и ние плащаме 150-170...Винаги съм се чудила как може дадено домакинство да има под 100 лева сметка за ток Rolling Eyes Разбира се зависи колко често се ползват ел.консуматорите(готварска печка,бойлер,пералня,климатик,радиатори...)При нас всичко е на макс Peace
Цитирай

Ние сме с Фуджицу и с Елджи. Е, определено сме в пъти по-доволни от Фуджицу-то. Първо, че топли безотказно в този сибирски студ, второ, че много ми допада режимът му на работа - щом достигне зададената температура се изключва, а безшумния му режим наистина е почти недоловим като духане  и напълно безшумен. Помещението, което отопляваме е голямо - кухня, трапезария и хол на едно.
Елджи-то отоплява спалнята. В най-големите студове често размразява и спира да работи в помещението. Много е шумен, дори и на най-тих режим. Духа прекалено силно на най-тих режим. И не на последно място - не се изключва като достигне зададената темп., а продължава да си духа както си реши.  #Cussing out

Препоръчвам Фуджицу!  Peace
Цитирай

София

Отопляваме се с ТЕЦ.
Заради темата пуснах нашето смотано Беко - работи без проблем.
Цитирай

София

Климатиците  ни са FUJITSU GENERAL инверторни и работят безотказно 4-та година. Преди няколко дни специално изчистих филтрите, за да са по-ефективни.
Цитирай

Пловдив / Klagenfurt

И двата са ни Sanyo, инверторни, 10ка и 14ка. Не са спирали, но и не са изключвани изобщо. Даже 10-ката топли повече от 14-ката. Какъв е този мотор незнам, ама в стая 18 квадрата, ако го пуснем на повече от 22-23 градуса и не може да се диша.  Държим го на 20 градуса. Другия е на 25 , но пък и стаята е около 30 квадрата.
Цитирай

FUJITSU инверторен(търсих модела от 2010 година е, но никъде не го виждам  Shocked) работи денонощно Peace вечер на 23 градуса, нощеска и през деня на 18-20 градуса. Никога не е спирал дано да не спре  Praynig
Цитирай

Бургас

Ние сме с 2 климатика Тошиба и Хайер, и двата работят и топлят безотказно вече 4-та година.
Цитирай

Варна

Да се похваля нашата славна Мидейка взе да духа леко топло  smile3534, но и навън градусите чувствително се вдигнаха щом и снегът взе да се топи по улиците.....
Цитирай

Варна

HITACHI - работи си Peace
Цитирай

София

Да се похваля нашата славна Мидейка взе да духа леко топло  smile3534, но и навън градусите чувствително се вдигнаха щом и снегът взе да се топи по улиците.....

А пък моята тая сутрин заби нещо. Пу-пу.
На 25 градуса беше, а в стаята едвам имаше 21.
Сложих я на 27, мисли около час, пък взе че загря.
После пак свалих на 25.
Цитирай

Пловдив

Панасоник 12ка, неинверторен, топли стая 40 кв.
Обикновено го държа на 23-4, нощем на 21-2.. В големия студ беше на 26-7 и си смогваше съвсем спокойно.
В стаята поддържа около 20-21 градуса.
Цитирай

Ние сме с два Панасоника инвертор. Единия е 12 и работи безотказно и прави Африка, а другия 9 и той беше така, но му изпуши компресора и ми искат от 600 до 800 лева за ремонт  Mr. Green .
В стария апартамент бяхме с Осака и цяла зима мъжът ми го поливаше с вода, и накрая в най-студените дни бяхме с радиатор, защото не искаше да тръгне, същото като комшията, той имаше същия и неговия не работеше  Laughing
Цитирай

Какво ги хвалят ДАИКИН ние сме с 4 климатика даикин-два са в хола и два в спалните.Ами аз в момента умирам от студ, хола е 70квадрата и тези два DAIKIN направо ми духат студено а и подът е мрамор и направоооо все едно съм в музеи.
Цитирай

Орлов мост

stefannia - Интересно как сте мислили да отоплявате мраморния под през зимата.
Много ясно, че климатик не може да го стопли. А за какво са ви 2 в едно помещение? Вместо един достатъчно мощен за съответната кубатура?
Цитирай

Имаме и подово под мрамора и парно навсякъде с електри4еско котле.но понеже много хвалеха климатиците и тези дни наро4нно ж наи големия студ искахме да видим как ще е само с тях-еее не става.Не вършат работа при тези студове-това е истината.А това 4е са 2 го решават тези които го монтираха условието ми беше да не ми загрозняват интериора и са на места където по4ти не се виждат.Доволна съм си от парното но не и от климатиците.те са за темперетури над нулата.Ина4е в  спалните вършат работа но те са и по малки като помещения.
Цитирай

Варна

в такива големи помещения комфорта от 2 климатика е по-добър,а и през преходните периоди може да се ползва само 1
Цитирай

То4но така ми казаха и тези от фирмата.Разбира се много е важно и да не ти загрозява и интериора на което държа много и се съобразиха с моето скромно искане.
Цитирай

С двата Haier-а, никакви проблеми - работят си и са икономични. Панасоника - подов, скъп и харчлив, изключи при -17.
Цитирай

София

фуджицу преди 10 дни целия се заледи и го спрях,сега сме на радиаторче и когато се затопли лекинко ще ремонтираме и търсим причината
Цитирай

в две хубави очи; - музика - лъчи

Ние имаме вкъщи Митсубиши и Мидея - и двата са пушки - даже и звук не издават - като беше по топло нещо тракаха - но сега на -20 и шум не сме чули
Цитирай

София

Митсубиши, инвенторен,12-ка - никакви проблеми, топли и е безшумен, за разлика тези на съседите - тракат все едно съм във фабрика !
Цитирай

Пловдив

Фуджицу 12-ка,работи безотказно и при -25 Mr. Green Чак не вярвах!Леееко беше по-шумен,щото иначе не се чува хич.Много доволни! Peace
Цитирай

София

Какво ги хвалят ДАИКИН ние сме с 4 климатика даикин-два са в хола и два в спалните.Ами аз в момента умирам от студ, хола е 70квадрата и тези два DAIKIN направо ми духат студено а и подът е мрамор и направоооо все едно съм в музеи.

Зависи от кои Дайкини имаш. Ако си си взела от най-евтините китайчета, няма как до те стоплят.  Very Happy
Ни е сме с два Уруру Сарара и нямаме проблеми. Нито сега, нито преди. Но те са и до -20.  Laughing
Цитирай

geryger Мразя думата евтино-така 4е сама си отговори на въпроса
Цитирай

Варна

Четвърта зима сме с Осака 12. Грешка няма, преди 2 зими беше -17 градуса, топлеше и поддържаше 25 градуса в 30кв.м
Сега пак си работи, в хола и кухнята ми е 27 градуса в момента, да чукна на дърво не е замръзвал. Размразява се 1-2 пъти дневно.
Цитирай

Стара Загора

Зависи от кои Дайкини имаш. Ако си си взела от най-евтините китайчета, няма как до те стоплят.  Very Happy
Ни е сме с два Уруру Сарара и нямаме проблеми. Нито сега, нито преди. Но те са и до -20.  Laughing
и аз съм на това мнение ,ако са китайчета няма как да стоплят.
Ние сме с 2 от този модел
http://klimatici-daikin.com/index.php?option=com_content&vie … 24&Itemid=101

и топлим 68 kв.м. ,поддържат си 24 градуса в къщи през проблем,изобщо не се зорят . Smile
« Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 21:46 от kokovi4 »
Цитирай

Пазарджик

Панасоник, не мога да се оплача.
Цитирай

Пловдив

Зависи от кои Дайкини имаш. Ако си си взела от най-евтините китайчета, няма как до те стоплят.  Very Happy
Ни е сме с два Уруру Сарара и нямаме проблеми. Нито сега, нито преди. Но те са и до -20.  Laughing

и топлим 68 км ,поддържат си 24 градуса в къщи през проблем,изобщо не се зорят . Smile

Ех,че ме разсмя... Crazy Laughing
Цитирай

Стара Загора

и топлим 68 км ,поддържат си 24 градуса в къщи през проблем,изобщо не се зорят . Smile

Ех,че ме разсмя... Crazy Laughing
съжалявам в бързината обърках   Embarassed Smile
Цитирай

София

Какви са ти моделите?
Ние имаме Дайкин от 4г., нямаме проблеми. Никога не сме имали парно.
Аз съм изключително зиморничева.
Продавам такива климатици и нямам оплакване от клиент.
Определено подовите климатици създават повече комфорт...

Но, това че си дала много пари за климатици не винаги означава че си получила най-доброто.
А и нали знаеш има евтино и евтино?
« Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 22:33 от geryger »
Цитирай

Ние сме с две Мидей на 6 години и работят безотказно даже до -10 аз ги спирах за през нощта. Никога не са замръзвали и топлят страхотно. Всичко е въпрос на късмет май???
Цитирай

Sofiq

Пета година сме с обикновена сплит система климатик на НЕО. Купихме го за 400 лв и до сега да чукна на дърво не е отказал. Цяла зима сме на топло, сметките за ток са в рамките на нормалното, дори в най-големия студ не е отказал. Далеч съм от идеята, че е върха на сладоледа, просто ни служи вярно и явно случихме на климатик.
Цитирай

в белята

Панасоник и Фуджицу инвенторни работят нон стоп и безотказно. Peace
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Имаме и подово под мрамора и парно навсякъде с електри4еско котле.но понеже много хвалеха климатиците и тези дни наро4нно ж наи големия студ искахме да видим как ще е само с тях-еее не става.Не вършат работа при тези студове-това е истината.А това 4е са 2 го решават тези които го монтираха условието ми беше да не ми загрозняват интериора и са на места където по4ти не се виждат.Доволна съм си от парното но не и от климатиците.те са за темперетури над нулата.Ина4е в  спалните вършат работа но те са и по малки като помещения.

ех, да бяхте и попрочели как се употребяват климатичните системи.
А за мраморния под моето усещане е за ... гробница. Без да се обиждаш, аз така го чувствам.
За помещение от 70м2 би трябвало да са ви сложили поне 2бр. 18-ки... Ако не е така, се съмнявам, че бихте стоплили този хол.
Цитирай

Разбира се 4е го топлим но благодарение на парното не и на климатиците.Освен това едната страна е цялата в прозорци от горе до долу.За спалните няма проблем,но те са и по малки и парното не го вклу4ваме.А вашето усещане за мрамора изобщо не ме интересува,представете си го в 4ерно и бяло мрамор и интериора също 4ерно и бял и картинката е ясна-но какво зна4ение има тва не разбирам,Казах си мнението за климатиците и смятам да спра с писането и без това рядко го правя.
Цитирай

Laughing Вариантите са два - купуваш боклуци скъпи, или купуваш качествени, но безполезни за теб неща, пак скъпи.
Аз с един Дайкин мога да топля 62 кв.. Камо ли пък два с адекватни показатели и подходящо поставени.
P.S. Казвам мога, защото се отопляваме по друг начин по принцип, но си направих експерименти за няколко дни, за да знам какво да очаквам от техниката.
Цитирай

София

Имаме "Мицубиши", в трите стаи по един, ползваме ги за първа зима, работят отлично дори и при най-ниските до момента температури.
Цитирай

Varna

Fujitsu инвертор, 12-ка-топли и двете ни стаи.Работи си безотказно вече шеста година.

thumbsup
Втора година с един климатик Fujitsu 12-ка инвертор топлим 55 квадрата - зададено е на 20-21 градуса на икономичен режим и вътре си е 22 градуса. Не е спиран от ноември месец и не ни е правил никакъв проблем дори и на -17 градуса. Обаче като го дам на 25 градуса например - започва по-често да се размразява и съответно да духа студено, а температурата в стаята пак си стои  22-23 градуса.  Ако пак трябва да си купувам климатик - то за мен това е най-добрия от всички които съм имала досега. Да не говорим за спестения ток с него...
Цитирай

Варна

Мицубиши Хеви два броя, няма забележки  newsm10
Цитирай

SpooKy ToWn

Тошиба. Без проблем отоплява, размразява на всеки час по 10мин. . А до преди няколко седмици се беше нещо развалил, на всеки 10-20 мин. дефрост. Реших майстор да викна и каза че някакъв сензор нещо си... Thinking Но слава богу вече работи без проблем. Мога и самсунг да препоръчам, на съседите също работи без проблеми. Смятам честно казано следващия да е самсунг, колкото и да ги оплюват Laughing

П.С.А и ЛГ също пак на съседите, перфектен. Peace
Цитирай

София/ Монтана

Стефания
От постовете ти става видно, че изобщо не си наясно с моделите, които са Ви монтирали.
Чудя се дали изобщо са Дайкин  newsm78
Искам да отбележа, че големите мощности на евтините модели на Дайкин са клас Б.
Ако все пак са Ви такива.
Цитирай

Варна

ааааууууу къса ми се сърцето като се сравнява тошиба със самсунг
Цитирай

General Nocria  издържа теста перфектно. Всъщност и към обикновените инвертори на General нямам никакви забележки, но Нокрията 14-ка топли 52 квадрата. А сметките за ток няма да ги коментирам - толкова ниски не съм плащала и преди 10 години.
Цитирай

SpooKy ToWn

ааааууууу къса ми се сърцето като се сравнява тошиба със самсунг

Много мои приятели си сложиха самсунг и колкото и оплювани да са работят без проблем, а и ми харесват като екстри и дизайн. Моята тошиба с 500 по-скъпа от самсунгите нищо няма. Имам предвид плазмен филтър и тем подобни и малко ме е яд. Е поне работи безотказно Laughing
Цитирай

София

Още един глас за климатиците Fujitsu   Peace
В къщи сме с два климатика Fujitsu 12-тки - духат топло като змейове  Laughing
Изключително съм доволна!!!   Very Happy

В офиса съм с някакъв Panasonic - давам му 3 по шестобалната система  Confused
Цитирай

Велико Търново

Carrier 3 броя работят/само съм ги пробвала на големите минуси /.Топлим се с парно от ТЕЦ.
Цитирай

Гледам, че коментирате обледеняването на външните тела и да попитам в тази връзка нещо:
Какво правите като е замръзнало/обледено?
Когато климатиците не се спират въобще пак ли замръзва тялото?
Интересно ми е защото аз нямам никаква видимост към външните тела-на последен етаж сме и ги монтирахме на покрива на кооперацията, но до там се стига през капандура на съседен вход.
Не ми се е налагало да ги мисля-работят безотказно-2 мицубиши и един дайкин са, не съм ги изключвала от началото на ноември, само коригирам градусите като сме у дома.
Цитирай

Варна

според мен няма за какво да се притесняваш,машините ти са добри и ще се справят.ако имаш възможност се изслушвай в звука им
Цитирай

Стефания
От постовете ти става видно, че изобщо не си наясно с моделите, които са Ви монтирали.
Чудя се дали изобщо са Дайкин  newsm78
Искам да отбележа, че големите мощности на евтините модели на Дайкин са клас Б.
Ако все пак са Ви такива.
Eстествено 4е не съм наясно.Да не мислиш 4е разбирам от климатици бойлери пе4ки и т.н.Май е много трудно да се проумее 4е за тази работа си има хора занимаващи се с съответния уред.Сега няма да тръгна да ти изреждам марките уреди в нас.А ти продължавай да се 4удиш за каквото още си искаш-мен това слабо ме иннтересува.Удостоих те с отговор ноо спирам ве4е-не оби4ам да драскам по разни форуми.А между другото до миналата год. климатиците ни бяха самсунг и панасоник,незнам защо реших 4е трябва да се сменят при това си работеха и сега направих разликата между тях и прослувутите даикин-разлика май няма.
Но тои мъжъ ми е виновен защото ме послуша 4е искам по нови модели климатици и като разпитах ми казаха ,,дайкин,,.Мъжъ ми доведе едни хора които малко се у4удиха според мен 4е искам да ги сменям климат.Само разбрах 4е дайкин не били китаиски модел а малаизииски или нещо подобно.което на мен разбира се нищо не ми говори.Но в никакав слу4ай не си и мисли 4е някои ще ни набута нещо фалшиво-НЯМА ШАНС не се е слу4вало досега. И така...дойдоха след 3 дни ииии отремонтирваха старите и сложиха новите.Мисля 4е достатъ4но пописах.Лек ден.Моля ако оби4ате не ми задаваите пове4е въпроси,няма да бъда така добра да отговарям.
Цитирай

Орлов мост

Ох, честно казано нищо не разбрах от последните словоизлияния, но и не се напъвам.
Определено е добре, че няма да има нужда да се четат подобни постове в темата нататък Stop Stop Stop

а в този пост от Ноември 2011 явно става дума за някой от скапаните Дайкини:
здравеите. бихте ли ми препоръчали климатик за стая 50квадрата .благодаря много.спешно е.ако може да е от техномаркет
« Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 15:36 от Asinka »
Цитирай

Ох, честно казано нищо не разбрах от последните словоизлияния, но и не се напъвам.
Определено е добре, че няма да има нужда да се четат подобни постове в темата нататък Stop Stop Stop

а в този пост от Ноември 2011 явно става дума за някой от скапаните Дайкини:
здравеите. бихте ли ми препоръчали климатик за стая 50квадрата .благодаря много.спешно е.ако може да е от техномаркет
Не се напъвай да се правиш на дедектив,много съм те заинтересувала нещо.Сега ще те разо4аровам и ще попиша малко-няма на4ин много съм възпитана.Това което си изровила съм го писала аз а тази стая няма нищо общо с нашия мезонет.И наистина беще спешно.Сега да не ме питаш къде отидоха старите климатици-------ами незнам но сигурно мъжъ ми ги е подарил на някои бедни хорица.Ти какво-искаш да ти снимам климатиците ли ако искаш и снимки на старите ще ти покажа а.И не ме интересува какво си разбрала и какво не.За мен е ясно.даикин вършат същата работа като панасоник и самсунг.Да не мислиш 4е на някои друг мнението ме интересува-как пък не.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

и аз това си помислих, но не би  Crazy ooooh! ooooh!

Кой каза Нокрия... много добър избор Peace Peace

самсунга и тошибата на  `GHOst whisSpeRer* ~  са "равни" та няма от какво да ви боли  Laughing
Цитирай

SpooKy ToWn

и аз това си помислих, но не би  Crazy ooooh! ooooh!

Кой каза Нокрия... много добър избор Peace Peace

самсунга и тошибата на  `GHOst whisSpeRer* ~  са "равни" та няма от какво да ви боли  Laughing

Оххх моля те, не ми се спори Stop
Цитирай

Ние сме с две Осаки инверторени 5 година безотказна работра. Единствено  коригирам температурата зимно време не се гасят изобщо .Това лято моят мъж им направи профилактика разглоби ги на съставни части и след това викна човек само да им допълни фреон.Сами си размразяват външнитш тела ..и се надявам да са все така послушни Very Happy
Цитирай

В хола имаме 2 Мицубиши инвентор до -20 С, които си издържаха на големия студ, но вчера в по-топлото по-старият (от 2008 г) спря да охлажда. Оказа се, че беше замръзнало външното тяло. Техникът диагностира проблема по телефона, мъжът ми го размрази и тръгна.
Дано нямаме нови проблеми. Във всички случаи - имаме алтернативно отопление, защото определено не може да се има пълно доверие само на климатици по време на тежка зима  Peace
« Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 23:01 от ДаниМакс »
Цитирай

Варна

Моя роднина , която работи във въпросната верига ми каза под секрет да не си купувам климатик от там за нищо на света , не се обоснова , но ...явно има защо
Цитирай

като става въпрос за замръзване на външното тяло-не може ли да се монтира на балкон-остъклен с винкел и с доста счупени прозорци ?
Цитирай

Тая тема твърде забавна стана...Носталгия ме обхвана за ДиС....:Smile))
stefannia,  мъжъ ти, вместо да дава пари за скапаните Дайкини, да беше те записал на съкратен курс по правопис...Не че щеше да има смисъл, ама...
И да не е само спам - Дженеръл са невероятни машини. В службата имах 15 годишен - работеше като нов на много минусови температури....   
Цитирай

Орлов мост

Гретел  Hug- изобщо не поисках да отварям темата за МъжЪ, 4е става страшнУ
Цитирай

Варна

Гретел  Hug- изобщо не поисках да отварям темата за МъжЪ, 4е става страшнУ

"Великите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хората."
Елинор Рузвелт

темата става интересна.... fiuuuuuu
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

като става въпрос за замръзване на външното тяло-не може ли да се монтира на балкон-остъклен с винкел и с доста счупени прозорци ?

няма да е комфортно на обитателите на жилището, а на климатика ще му е перфектно.
Цитирай

Стара Загора

само да добавя,че в техномаркет продават китайски дайкини

в техномаркет гледам разполагат с тези модели Дайкин
http://www.technomarket.bg/browse/137#%5B%7B%22name%22%3A%22filt … alue%22%3A1%7D%5D

за помещение като ваше 2 бр от тях са крайно недостатъчни,

ето тук може да се сверят моделите и всякакъв вид полезно инфо за различни модели
http://forum.setcombg.com/index.php/board,86.0.html
Цитирай

само да добавя,че в техномаркет продават китайски дайкини

в техномаркет гледам разполагат с тези модели Дайкин
http://www.technomarket.bg/browse/137#%5B%7B%22name%22%3A%22filt … alue%22%3A1%7D%5D

за помещение като ваше 2 бр от тях са крайно недостатъчни,

ето тук може да се сверят моделите и всякакъв вид полезно инфо за различни модели
http://forum.setcombg.com/index.php/board,86.0.html
Уморихте ме от смях с тези климатици а знаете ли колко ми е трудно с писането,не го оби4ам много.Нашите дайкини са от фирма а аз 4ак сега разбирам 4е и в техномаркет този магазин който много уважажам ги имало.От там спешно се наложи да взема един климатик за една стая и понеже нищо не разбирам хората за няма и 15мин. ми предложиха и след 2 4аса го ремонтираха.Аз исках да направа изненада на мъжъ ми нооо си отнесох скандала.И то не за друго а 4е се занимавам с неща от които не разбирам.След няколко дни реших 4е ще е хубаво да  сменим старите клим. в жилището запо4нах да 4ета мнение и навсякъде пишеха за дайкин.Мъжъ ми каза 4е няма смисъл нооо смее ли да ми откаже на мрънкало като мен.Казах му 4е искам да са даикин климат,И така тои си е намерил фирмата докара хората.Казах им 4е искам да са на мястото на старите климатици да не се виждат да не ми загрозяват интериора и без това си имаме парно.Сега като се замисля ако не бях избързала с спешната покупка изненада климатик от техномаркет,който не  е даикин даже му забравих името но върши работа защото тази стая не е предназна4ена за живеене,ако не бях избързала единия от старите климатици щеще да е там.Но аз тогава нямах идея да ги сменяме.Хаиде моля ве4е не ми задаваите въпроси,много писах даже.Уто4нявам 4е климат не са ми от техномаркет и при -20 ми духаха леко студено и се възмутих.Но не ме мислете имаме си и парно то е без забележки.
Цитирай

София

Ако я нямаше Стефания, темата щеше да е само статистика.  Laughing
Но до сега я следях с интерес.  Laughing Laughing  Laughing
Цитирай

София

И климатици Дайкин и парно?
Това ми звучи като оня анекдот за руското посолство по време на войната - печките напалени, прозорците широко отворени.
Явно на някои хора не им пука за сметките.
Цитирай

В близката далечина

1бр.Мидея 12ка и 1бр.Фуджицу не са спирали.Дано не спират,че ще изпукаме от студ ooooh!
Цитирай

Това ми звучи като оня анекдот за руското посолство по време на войната - печките напалени, прозорците широко отворени.
Явно на някои хора не им пука за сметките.

Защо се възмущавате жилището е мезонет и навсякъде е мрамор неможе без парно и подово и в хола едната стена е цялата прозорци отгоре до долу.А лятото неможе без климатици.И нали дайкин са най добрите и реших 4е старите трябва да се сменят въпреки 4е си работеха но все пак са стар модел.Между другото сега когато не е -20 са вклу4ени само климатиците и си е топло.Добре си работят но неможе да се раз4ита само на климатици ако е много студено навънка.Горе в спалните рядко се пускат зимата защото мъжъ ми казва 4е му изсушавал въздуха и му се запушва носа.Май в спалните не трябваше да ги сменяме но то свърши тая.И все пак един нов модел неможе да се сравнява с стар за каквото и да било.Тва си е мое мнение.Аз по принцип не разбирам от уреди и не оби4ам да пиша но като видях темата и тогава беш много студено и реших да си кажа мнението.А вие като запо4нахте да ме нападате та дедективските способности си извадиха някои, та трябваше да обеснявам за климатика които се наложи спешно да купя от техномаркет за една стая/ хората се объркаха и си помислиха 4е даикините са от техномаркет.не пак казвам-даикините са от фирма даже незнаех 4е в техномаркет ги има.Много успешна седмица ви пожелавам на вси4ки.
Цитирай

Ако я нямаше Стефания, темата щеше да е само статистика.  Laughing
Но до сега я следях с интерес.  Laughing Laughing  Laughing
И на мъжъ ми му е много забавно с мен и ми е казал да не си напъвам много мозъка за каквото и да било.И да не правя пове4е покупки които са по големи от някоя дрешка или ботуш-това по повод климатика който купих на своя глава,Мисля да не пиша пове4е в темата нали изясних въпроса за климатиците.Аз ли4но следващите 6год няма да се сетя за климатици.
Цитирай

И на мъжъ ми му е много забавно с мен и ми е казал да не си напъвам много мозъка за каквото и да било......
МъжЪ ти би трябвало да е доволен, изпълнителна си....:Smile)

........
И при нас е така - 3 климатика са включени през цялото време, на различни градуси до 20...Парното ни е с камина и ако се наложи да ни няма цял ден и да не я поддържаме, да не пада температурата под някакъв минимум....През останалото време просто са си включени, не работят активно. Разбира се, че ми пука за сметките, затова дадохме доста пари първоначално за 5 Дайкина. Смея да твърдя, че за квадратурата, която обитаваме плащаме малко ток - мин. месец ми е 110 лева сметката - за активно ползване на всички останали ел. уреди + 200 литра бойлер.
Така че анекдотът е готин, ама не съвсем резонен.... Peace
Цитирай

Варна

Моята Мидейка пак взе да се излага - паднаха температурите и започна да духа студенкооооо  #Cussing out
Цитирай

Ние сме с Осака. Нямахме пари за хубав климатик и не залагахме големи надежди на него. По-скоро, за да ни разхлажда лятото. Laughing На -20 си поддържаше 22 градуса в стаята, колкото и е нагласен. На моменти преминава на режим "Размразяване" за 2-3 минути и после продължава да топли.

В нашата къща аз проучвам техниките. Чета из нета, сравнявам характеристики и цени, а половинката има тежката дума-все пак е техничар.
Цитирай

Пловдив

Не обичам климатиците, но за статистиката ще кажа. У дома имаме само един слава Богу/останалото е адакси/ Тошиба е и няма отказ. Купен е втора ръка преди 7 години. В кабинетите сме пак с Тошиба мисля е също си работят без проблем. Аз не ги изключвам въобще през зимата обаче. Чак през април се спират.
Цитирай

Панасоник.Миналогодишния модел.Добре се държат.

Благодаря на Шани за съветите, които ми даде, когато ги купувахме! bouquet
Цитирай

Резерват "Северозапад"

Дайкин в хола - работи без проблем, просто по-често го чувам да се размразява Laughing.
В стаята на детето - Панасоник - беше на път да се предаде, но му помогнахме с топла вода....засега и двата работят добре.
Цитирай

Варна

- Панасоник - беше на път да се предаде, но му помогнахме с топла вода....засега и двата работят добре.
Заляхте външното тяло с топла вода ли ? Че нашата Мидейка ми иде да я изкъртя  #2gunfire
Цитирай

София, но сърцето зове Варна

И  двата   Дайкина  работят  безотказно - 9ка  за  спалнята и  18  за хола  и всекидневната .  У  дома  е топло  Very Happy
Цитирай

3бр. Панасоник 12-ки инверторни-200лв ток при денонощна работа последните два месеца.Топлят перфектно и безшумно.Ве4е 5-6 годишни са.
Цитирай

Варна

Във всекидневната сме с Осака. Преди 6 г. нямахме пари за по-скъп, но пък излезе голяма работа. Отоплява за отрицателно време и никога не е замръзвал. Имаме и Фуджицу, също сме доволни. От Хайера обаче - хич, ама ще го сменяме и без това.
Имаме познати 3 семейства с Панасоник инвенторни, ами и трите са се прецакали.
Цитирай

С два Fujitsu сме у нас. Бачкат без грешка и досега не са замръзвали.
Цитирай

С два Дайкина сме,работят перфектно
Цитирай

Велико Търново

С Fujitsu сме и климатикът е пушка  Peace Досега не е замръзвал и е много топличко в къщи.
Цитирай

На тихо и спокойно място....

+1
Цитирай

В. Търново

Новото ни LG даде фира, в гаранция е, но не идват да го ремонтират- било студено.
В кухнята сме със Санг 2-а употреба, работи си, само дето не топли.
Цитирай

UK

С два NATIONAL сме, втора употреба , не сме имали проблеми с тях.
Цитирай

Варна

Fujitsu за първа година го ползваме. На -20 му беше бойното кръщаване - топли си без проблем.
Цитирай

Пловдив

А станаха ли по-шумни newsm78 щото ние до сега нямахме проблем,но сега бил замръзнал чучура Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив

А станаха ли по-шумни newsm78 щото ние до сега нямахме проблем,но сега бил замръзнал чучура Rolling Eyes
Като замръзне чучура, се пълни отдолу и ваничката на външното тяло, защото не може да се оттича.. и така и там замръзва и перката удря по леда - затова започва якото тракане.
На нас ни се получи така на големите минуси 1-2 дни - мъжо го размразяваше с маркуч с гореща вода - 5-6 мин и всичко размръзява и си работи после пак както трябва..
Но на нас ни е на терасата закачен и има директен достъп и оглед Smile
Цитирай

Пловдив

Като замръзне чучура, се пълни отдолу и ваничката на външното тяло, защото не може да се оттича.. и така и там замръзва и перката удря по леда - затова започва якото тракане.
На нас ни се получи така на големите минуси 1-2 дни - мъжо го размразяваше с маркуч с гореща вода - 5-6 мин и всичко размръзява и си работи после пак както трябва..
Но на нас ни е на терасата закачен и има директен достъп и оглед Smile

Ок,разбрах и техниците така са казали. Peace :Мъжо е разледил колкото може/щото ние нямаме достъп  Wink/ но от фирмата не саа ни казали да я махмем тая тръбичка-чучур зимата и така.Иначе си работи,няма проблем.

Мерси!
Цитирай

st.zagora

ние сме с фуджицу 9-ка и осака-12. за сега не са замръзвали и през деня ги оставяме на 20 градуса настроени, а вечер като се върнем от работа на 23-24 градуса. нашият апартамент е краен с 3 външни стени, изложение север, запад и юг. ами до сега не сме имали проблем (на дявола куршум в ушите Smile), хем са старички и двата климатика-на не по-малко от 5 год.
Цитирай

Kлиматикът ни е "Хайер" /Haier/. Не мога да разбера един бутон от дистанционното:

Бутон " Light sensing " - It is set light sensing function, which enables normal operation for strong indoor light /day/or sleep running mode for week indoor ligth /night/.

Тъй като в момента при нас напече слънце в стаята и така ще е още 2 часа, а излизам от къщи, дали да ползвам този бутон, или просто да наместя само на по-ниска температура - например 20 градуса ?  
Цитирай

Ямбол

С Daikin сме за първа година и за сега сме много доволни.
Цитирай

София

Вкъщи има някакъв древен LG (на квартира сме и не сме го купували и монтирали ние) - пълна скръб. Откакто паднаха температурите, духа студено. Търсих в нета упътване за този модел, за да видя има ли нещо, което може да се направи (размразяване, ала-бала) - не намерих, явно е толкова стар модела, че и това не може да се намери. Сега е спрян и се топлим с маслени радиатори, но е трудна работа...
Цитирай

Плевен

С Хайер сме и мръзнем от студ. Не вдига повече от 21 градуса.  Sad Sad
Цитирай

В сърцето на моите съкровища...:)

Toshiba няма грешка!  Peace
Цитирай

Варна

В къщи сме с Toshiba и Sharp, японски модели (100V), втора употреба. Работят без проблеми, като в сауна е.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Вкъщи има някакъв древен LG ..., явно е толкова стар модела,

колкото и да е стар, вярвам, че има всичко за модела. Включително и части, ако е нужен ремонт. Smile
Цитирай

София

Ако е замръзнал полей с топла вода тавичката докато падне леда.
Цитирай

София

Вкъщи има някакъв древен LG ..., явно е толкова стар модела,

колкото и да е стар, вярвам, че има всичко за модела. Включително и части, ако е нужен ремонт. Smile

Е, упътване не намерих Sad Но определено ще се координираме с хазайката и ще извикаме техник да го види.

Ако е замръзнал полей с топла вода тавичката докато падне леда.

Погледнах днес - има сняг и лед по външното тяло, обаче няма как да стигнем до него - на последен етаж сме и то е доста далеч от всички прозорци. Техник ще е явно.
Цитирай

Варна

С две Мидейки 9-ки сме.Ноу проблем Wink
Цитирай

Sofia

+1

хайде и аз с положително мнение за Fudjitsu.
Цитирай

Варна

Благодаря на всички за мненията - много е полезна темата , а сега вече знам какво искам.
Цитирай

Здравейте, момичета! smile
Предстои ни покупка на климатици. Досега се отоплявахме с локално парно на въглища, с което разходът ни варираше между 150-200 лева месечно + режийните разходи за ток.
Апартаментът е тухлен, без външни стени, с изключение на прозоречните, с подменена дограма и несаниран. Квадратурата му е 100 кв.м., но реалната жилищна площ е не повече от 80 кв.м.
Въпросът ми е към тези от вас, които отопляват подобно жилище с климатици. Каква мощност, колко на брой и при какъв месечен разход?!
Това, на което сме се спрели са 2 климатика от този модел на Daikin + Fujitsu General -12, с който вече разполагаме. Идеята е те да са разположени в двете дневни и едната спалня, като без тела ще останат коридора и другата спалня. При отворени врати бихме ли могли да разчитаме на прилична температура от тези три уреда?!

Благодаря, че ме изчетохте! blush Весел и спокоен ден! hearts
Цитирай

Замръзнало външно тяло се размразява като се пусне климатика да охлажда.
По този начин ще отдава топлина и външното тяло ще се размрази.
Цитирай

Ами ако няма никой вкъщи кой ще му обърне режима? Thinking
Цитирай

Пловдив

А ако има кой ще стои на студа, докато се топли отвънка  Crazy
Цитирай

А ако има кой ще стои на студа, докато се топли отвънка  Crazy

Споделям какъв е начина Wink
Два часа разходка някъде докато климатика охлажда. Да споделя, че метода е тестван върху прехвалени тук Тошиби.
Като се приберете ще обърнете режима. Предполагам можеш да се сетиш и сама, ама си питай ей така за спорта.  ooooh!
Все пак отговорът ми беше за климатик с труднодостъпно външно тяло. Предполагам дефрост и подобнии или няма, или са тествани и не работят.
Цитирай

Varna

Абе хора каква е тая дискриминация Smile  Защо в анкетата е нямало Фуджи електрик -- всичко работеше без проблем в студа, а интересно , че на сметката на тока не се е отразило особено, което много ми хареса!
Цитирай

Варна

те, и дженерал са към фуджицу
Цитирай

Varna

И аз го предполагах, но не бях сигурна!
Цитирай

Препоръчвам Панасоник инвертор- очаквах да сдаде багажа в сибирския студ, но издържа геройски, и сметката за ток е прилична за сега...  Smile
Цитирай

София-в сърцата на моите деца

Препоръчвам Панасоник инвертор- очаквах да сдаде багажа в сибирския студ, но издържа геройски, и сметката за ток е прилична за сега...  Smile
Колко е сметката? newsm78
Цитирай

Пловдив

Колкото и странно да прозвучи "измислените" Осака. Обикновена 12..купена преди 8г. Иначе се отопляваме с конвектори, но в най-големите студове се спасявахме с нея.
Цитирай

Пловдив

Нашият е LG, не е инвертор, купен е преди 3 години и нещо за около 700 лв., т.е. не е някакъв висок клас. Никога не е отказвал зимата даже и в най-големите студове. Работи през деня, а вечер се изключва.
Цитирай

Нашите топлят добре.Писах вече за тях-Панасоник-инверторни,но специално два от тях работят добре до -5С,та леко се притеснявах.С облекчение ще кажа,че освен честото размразяване(през нощта на всеки час) всичко беше добре.
Не стигат -20С температури,но са и от север, и слънцето не огрява там през зимата.
На южната тераса имаме пак Панасоник,но той понесе студа по-лесно.Лошото,е че като се размразяват текат отвсякъде.И като гледам чуждите климатици и те така.Единствените без лед отдолу са тези,които не се ползват.
Сега чакам февруарската сметка. Mr. Green
Цитирай

Пловдив-София-Пловдив

Toshiba няма грешка!  Peace
И при нас така.Малко бучеше от време на време, ама на -20 и аз бих забучала.Добре се справи сега ще чакаме сметките за тока.
Цитирай

Пловдив

Панасоник инвертор 12-ка на северната страна безотказно, а на южната Haier пак инвертор 12-ка замръзна яко и бучеше, та щеше да бутне блока.
Цитирай

момичета това лято с мъжа ми мислим да си купим климатик 18 ще утопляваме 50квадрата с него, сега сме на дърва и въглища но сме с малко дете и адска мръсотия идва от тях а и то ни идват на цена като да се утопляваме на ток..
-Моля препоръчайте марка и енерго спестяващ климатик, не искам бомбастични сметки за ток , моля препоръчайте подходящ климатик..  PraynigHug
Цитирай

момичета това лято с мъжа ми мислим да си купим климатик 18 ще утопляваме 50квадрата с него, сега сме на дърва и въглища но сме с малко дете и адска мръсотия идва от тях а и то ни идват на цена като да се утопляваме на ток..
-Моля препоръчайте марка и енерго спестяващ климатик, не искам бомбастични сметки за ток , моля препоръчайте подходящ климатик..  PraynigHug
Виж анкетата в началото и сама се ориентирай!!! Peace
Цитирай

Пловдив-София-Пловдив

преди всичко трябва да е инверторен, за да ти пести ток .
Цитирай

Варна

[/quote]
недей да я объркваш,тази анкета по никакъв начин не отразява работата на новите климатици.различните нарки всяка година се представят по различен начин.
Цитирай

недей да я объркваш,тази анкета по никакъв начин не отразява работата на новите климатици.различните нарки всяка година се представят по различен начин.
[/quote]
Да,да, ама не, много точно ги отразява даже Peace Моят е"Дайкин" и се държа перфектно в сибирските студове...Нека кажат и другите, но колкото хора толкова и мнения! Никого не обърквам.. Peace
Цитирай

Велико Търново

Дани, наистина всеки си е с мнението, но да ти кажа моето - ние в стаята, в която сме сложили Фуджицу-то, е около 40 кв., но пък е доста висока и като кубатура излиза доста. Купихме 18-ка по европейските мерки и теглилки, защото японските стандарти са други и нямат такива 14-ки, 16-ки и разни такива. Та нашият отговаря на европейска 18-ка. Вярно, дадохме 2500 лв. за него, но си заслужава всеки лев! Миналата година се отоплявахме с конвекторна печка и за февруари месец платих 300 лв. ток и стояхме на студено. Тази година, в най-големите студове (а в Търново са си яки студове), най-голямата ни сметка е 184 лв., пак за февруари. Климатикът не сме го пускали на повече от 23 градуса, в къщи е супер топло, не е замръзвал. А бе супер е Smile А като се сетя как ми се откъснаха от сърцето тези пари...
При всички положения климатикът, на който се спрете трябва да е инверторен, да отговаря на кубатурата на стаята и да не се спира Smile
Късмет!
Цитирай

Варна

за дайкин пък изобщо не ми се говори,по никакъв начин не си оправдават парите,а и не са вече в топ 3 даже.даже и панасоник ги бият отвсякъде  hahaha
Цитирай

за дайкин пък изобщо не ми се говори,по никакъв начин не си оправдават парите,а и не са вече в топ 3 даже.даже и панасоник ги бият отвсякъде  hahaha
Ползвайки "Медейка", няма от къде да знаеш как работи Дайкина-не се изказвай неподготвена!!Вярно,че е доста скъп, но си оправдава всяка стотинка Peace
Е, ако е втора употреба или е менте , тогава може и да си права! Mr. Green
Цитирай

Варна

не ми се спори за дайкин и мидея,но вие докато избиете само ценовата им разлика ще дойде време да се смени климатика,а да не говоря за сметките за ток...  ooooh!
Цитирай

Пловдив-София-Пловдив

Това е все едно да сравнявяш бмвх5 с голф3-ка.Аз съжалявам, че не взех Дайкин, а Тошиба.
Цитирай

Раковски

За да се сравни даден климатик не е нужно да се гледат само данните от книжката. Има много други фактори които оказват влияние, едно от тях дали има изолация на стените (външна или вътрешна) и каква е тя, каква е дограмата... За да е удачно сравнението трябва и двата да поставени в една и съща среда което е почти невъзможно.
Цитирай

В продължение от shadowoman - от тази зима разбрах, че е много важно и къде е монтирано външното тяло. Нашето е боднато на покрива и замръзна на 2 пъти
Цитирай

Пловдив-София-Пловдив

В продължение от shadowoman - от тази зима разбрах, че е много важно и къде е монтирано външното тяло. Нашето е боднато на покрива и замръзна на 2 пъти
На брат ми е монтирано на терасата и нито го вали , нито го духа.Изобщо не му е замръзвало.Нашето е също на кофти място и като се има предвид, е зад нас всичко е гора се полуава все едно и то е на покрива.Замръзна съвсем леко, но нищо не съм го правила.Вие как го оправихте?
Цитирай

Пловдив

Значение има и дължината на тръбите, на нас единия климатик ни е с доста дълъг път в сравнение с другия и се мъчеше при работа.Освен това замръзна южния, северно разположения-не.Викнахме техници и така.
Цитирай

Нашият е монтиран на  външна стена и не е замръзвал изобщо Peace, но и не е спиран  Peace
Цитирай

Страхотни машинки са си климатиците Дайкин. Имам 2 Профешънала и си работят перфектно вече няколко години. Проблемите на хората идват от там ,че залагат на марката, без да преценят  номиналните възможности на конкретния модел. Преди да се избере климатика, трябва внимателно да се направи " енергийно обследване" на помещението, нужни и ненужни екстри, номинална мощност на модела, безшумност на работа на модела. За да се наслаждавате на добрата работа на климатика много важно е да се направи и  качествен монтаж от фирмата.
Като едно приятелче- сложи 25-ца в 30 квадрата помещение и сега Дайкин само виновни.
Цитирай

на Мелмак

Аз имам две осаки и един панасоник-идеални са,даже ме следят дали съм в стаята и се включват Hug
Цитирай

Това е все едно да сравнявяш бмвх5 с голф3-ка.

Съгласна съм,ние имахме голф 3,сега имаме бмв и разликата е огромна.Така е и при климатиците.За мен Daikin са най добрите климатици.
Цитирай

Това е все едно да сравнявяш бмвх5 с голф3-ка.

Съгласна съм,ние имахме голф 3,сега имаме бмв и разликата е огромна.Така е и при климатиците.За мен Daikin са най добрите климатици.
newsm10
Цитирай

Като едно приятелче- сложи 25-ца в 30 квадрата помещение и сега Дайкин само виновни.
И какъв е проблема?На мен в магазина  ми казаха по-добре да е по-мощен ,а не да се "мъ4и",ако мога така да се изразя.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

И какъв е проблема?

че му трябва поне още една 25-ца, за тези 30м2.
Цитирай

Раковски

Че ко му  е лошото на голфетката?
Цитирай

Пловдив

И какъв е проблема?

че му трябва поне още една 25-ца, за тези 30м2.
25ца за 30 квадрата? Сериозно ли  Shocked И то 2 бр.???

Вкъщи 35 квадрата отопляваме с 12ка Панасоник, което е макс. 40-50 лв/месец в най-големите студове (обикновено около 30) - вече 6та година нямаме никакви проблеми с машинката, даже и таз зимата в най-големите студове си топлеше чудесно.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

верно, верно...
То трябва и малкод а се чете, преди да се учудваш Wink
Цитирай

Пловдив

верно, верно...
То трябва и малкод а се чете, преди да се учудваш Wink
Четох.. Точно 'щото четох, не разбрах дали е ирония или сериозно  Rolling Eyes
Ама той мозъка ми е с прогресивно ограничен капацитет, колкото повече ми расте корема  ooooh!

Сори - разбрала, недоразбрала  Blush
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Мдам, ти си вече в крайно положение..
Леко раждане  Smile
Цитирай

Вкъщи 35 квадрата отопляваме с 12ка Панасоник, което е макс. 40-50 лв/месец в най-големите студове (обикновено около 30) - вече 6та година нямаме никакви проблеми с машинката, даже и таз зимата в най-големите студове си топлеше чудесно.
[/quote]

И сигурно жилището е северен панел, със стара дървена дограма, без  изолация !!!
Японска 25-ца я дават максимум за 14-15 квадрата помещение за отопление.
А твоята 12-ка е 35-ца по японския стандарт!
« Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 15:19 от Ахмед Ахмедов »
Цитирай

Машина от БЪДЕЩЕТО :   Toshiba RAS-282DRN , ама май в БГ внасят само залежали стоки ...
ето линка  :   http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=ja&tl=bg&a … 282drn%2Fspec.htm
ориг. : http://www.toshiba.co.jp/living/air_conditioners/ras_282drn/spec.htm
Това е проектирано да топли при -25 градуса. !   #Crazy
А и ЕвроКлиматиците могат само праха да му дишат , там секви Дайкини и куп  други глупости  за европата.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Това е проектирано да топли при -25 градуса. !   #Crazy

има и други климатици, проектирани да топлят при доста минусови температури...
Това е Тошиба със сравнително висок СОР... Чак пък машина на бъдещето?!?!?!  Rolling Eyes

Има такива Тошиби, сертифициран внос за EU.
Toshiba Daiseikai 5ta  и 6та серия се зоват.
Цитирай

Мхм ама тез Дайсекаи са с доста по лоши показатели. За справка RAS-10PAVP-E Super Daiseikai 5  е 0,3 - 3,0- 5,8 /конс. 0,07 - 0,56 - 1,6 kW//COP:    5,36 клас А/А  отопление при +7 градуса а тази машина RAS-282DRN  e 6.9 kw при +2 и то с по-висок КОП//A: 6,6 класификация. Няма европейски аналог попитай спецовете. При +2 Даисекая давал има няма 2кв къде са 6,9 кв топлина .... и то с по-висока ефективност.Скоро щял да излиза и Дайсекай 6.5 равняващ се на Японския от преди приблизително 4 години по показатели ...
« Последна редакция: пт, 25 май 2012, 15:49 от anipettrova »
Цитирай

Стара Загора

Ние сме с Чофу.Много топлят,но и много ток дърпат.
Цитирай

Варна

Митцубиши Хеви, без забележки  newsm10
Цитирай

София

Panasonic  Peace
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

anipettrova, сравняваш климатици с различна мощност.
Тази "твоя" 28-ца е по-скоро 12ка към 14-ка. Дайсейкая е 10-ка. Very Happy
Ама както и да е.
Цитирай

Варна

Peace Фуджицу Нокриа.Преди това бяхме с Мидеа, но не топлеше зимата.
« Последна редакция: чт, 09 авг 2012, 08:17 от bee »
Цитирай

Sofiq

Peace Фуджицу Нокриа.Преди това бяхме с Мидеа, но не топлеше зимата.

А с тока как сте зимата, и каква площ отоплявате?
Цитирай

Варна

ooooh!Извинявам се за късния отговор,ами топлим хол с кухненски бокс които са заедно около 35 квадрата с климатика/не се спира/,и спалня около 11 кв. с радиатор airelec,също без да го спираме цяла зима.Най-високата ни сметка миналата зима беше 180 лв.
Цитирай

София

Да не отварям нова тема реших да питам тука. Искам да си купя климатик ама нищо не разбирам и моля за съвет. Помещението е към 50 кв.м /височината е към 2,80/ топлим се на парно, но през деня то е слабо, а и в преходните сезони когато няма парно е студено. Трябва ми климатик, който няма да работи непрекъснато, а ще "помага на парното" от време на време /главно през деня/
 Каква е разлика между инверторен климатик и не? Ако може и някои по икономичен откъм ток
Цитирай

http://www.ekomatik.com/
Тука си пише подробно..Колко и как? Самата фирма са много точни! Peace
Цитирай

Осака е нашия и работе перфектно! Не го плаши студ,лед и други ,,дреболии,, Laughing
Цитирай

Ние сме с Митцубиши и съм доволна. И аз не им разбирам много характеристките, но е топло и нямаме проблеми с ремонти, течове и т.н. Ако те интересува моделът ще разгледам вкъщи и ще пиша.
Цитирай

Тошиба Дайсекай-ка 13-ка топли 45кв.м южно, вътрешно, изолирано помещение. И без отопление зимата не пада под 17 градуса.
Цитирай

Пловдив

Тошиба Дайсекай-ка 13-ка топли 45кв.м южно, вътрешно, изолирано помещение. И без отопление зимата не пада под 17 градуса.
Това инверторен ли е и колко ви е сметката зимата?
Цитирай

Бургас

FUJI инвертор 12-ка, отопляваме северна стая без изолация, зимата и на -15 без проблем поддържа 22-23 градуса(тези са ни достатъчни).
Цитирай

Варна

Мицубиши Хеви, 2 броя, зимната ни сметка не надвишава 120 лв, когато работят и двата денонощно.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

хипер инвертор.
Но нейната сметка, няма да е твоята. Та за какво се питате и разпитвате за сметки ви се чудя.
Особено, че на теория 45м2 НЕ се климатизират с 13ка Дайсейкай.
Но тя казва вътрешна, изолирана южна стая, което в режим отопление е плюс (някакъв).
Киловатите от 13ка Дайсейкай са недостатъчни за основно отопление на 45м2. Това са около 120м3.
Изискват поне 5.5 - 6кВт отоплителна мощност.

gfrty - тези 50м2 само едно помещние ли са?
Ако е жилищна площ е най-добре да се сложат поне 2 климатика, иначе няма да се вентилира бързо и комфортно тази площ.
Цитирай

Пловдив

хипер инвертор.
Но нейната сметка, няма да е твоята. Та за какво се питате и разпитвате за сметки ви се чудя.
Особено, че на теория 45м2 НЕ се климатизират с 13ка Дайсейкай.
Но тя казва вътрешна, изолирана южна стая, което в режим отопление е плюс (някакъв).
Киловатите от 13ка Дайсейкай са недостатъчни за основно отопление на 45м2. Това са около 120м3.
Изискват поне 5.5 - 6кВт отоплителна мощност.
Щом питам явно имам нещо наум..
Нашето помещение е 40 кв, южно, изолирано, вътрешно с тръби от ТЕЦ минаващи.
Затова питам.
Цитирай

Бургас

duhi_puhi можеш да разбереш кой е подходящия за вас и от сайтовете на някои магазини, като зададеш параметрите на стаята.

http://vimaks-klimatici.com/
http://air-comfort.eu/ и др.
Цитирай

Пловдив

duhi_puhi можеш да разбереш кой е подходящия за вас и от сайтовете на някои магазини, като зададеш параметрите на стаята.

http://vimaks-klimatici.com/
http://air-comfort.eu/ и др.
Не искам да гледам параметри, ние си имаме климатик в стаята Smile

Питах конкретен потребител, конкретен въпрос. Защо ми отговаряте от къде да бера грозде  Crazy
Цитирай

Бургас

Извинявай, че не прочетох какво си мислиш. Peace
Цитирай

Пловдив

Извинявай, че не прочетох какво си мислиш. Peace
Ами въпросът ми не е какъв климатик да си купя нали?
Както и да е.. не искам да гледам таблици и данни - искам да чуя реално потребление за подобно помещение... Нищо друго Smile
Цитирай

В. Търново

Тотално съм разочарована от  Мидеа. Преди беше в голямо помещение без изолация, затова си мислех че не топли. Сега е в стаичка 3 на 2.50 и тази нощ пак беше студено.

Ел джи-  в помещение 6 на 3- пушка е, за минути стопля.
Цитирай

Някакви впечатления от http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … E12PKEW/CU-E12PKE. Трябва ми за стая с южно изложение (много топла лятото, голям студ зимата), 15 квадрата, нова дограма, без санировка. Казаха, че е малайзийски. Дали наистина работи на -15 градуса, както обещават? Rolling Eyes При - 20 какво става- работи на по-ниски градуси или направо замръзва? newsm78

Другото, което заглеждам е: http://www.technomarket.bg/products/09127789/panasonic-cs-cu-re12pke-3

И друго питане- някой да е купувал климатик на изплащане с TBI Credit. Уж твърдят, че е 0% оскъпяване, ама не вярвам да няма никакви скрити таксички. Outta Joint
Цитирай

Гората

Вторият е по-добър като параметри и по пестелив на енергия. При -10 градуса отдава 3,2 киловата, което е доста добре и определено няма да замръзне, но с падането на температурата ще пада и отдаваната мощност. Колкото до RE12PKE - той харчи много малко повече, но отдава същите мощности. Останалата разлика е в сензорите за движение и такива глупости. Ето тази деветка на Fuji е по-мощна от двете 12-ки на Panasonic, а и е с плазмена система, която за разлика от измислените филтри наистина работи, а и както знаем, нетоплещо Fuji няма.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Моделът е от 2013та, та рано е за отоплителни отзиви.
Принципно са Малайзийски, с 5г. Гаранация на компресора, куп екстри и т.н. Този модел е далеч по-енерогоспестителен от RЕ12РКЕ, който е китайче, без екстри.
Предните им събратя (моделите от 2011 и 2012та) имат сносно държание при минусови Т. Но си трябва разумно управление, защото си купуваш климатик, а не калорифер.

Колкото до климатик с TBI... няма как да не печелят и да дават кредити за черни/сини очи. ОставИ кой какво те омайва, ГПР е около и над 20%.
duhi_puhi - нещо обидена ли го раздаваш...
Цитирай

Пловдив

Хич не, ама никой не ми отговаря  Tired
Цитирай

Шани, СуперТати , благодаря Peace Иначе се оказа, че наистина няма никави лихви само ако е купен в промоционалния период и само ако изплащането е 9 месеца (при 6 и 12 месеца има лихви). ГПР-то било 0% и нямало такса управление, а само такса за внасяне на вноските. (1.50, ако е през Изи Пей и безплатно в партньорските им банки). Rolling Eyes
Цитирай

Шани, какво е мнението ти за подходящите за монтиране на стена под прозорец климатици?

http://www.daikin-sofclima.com/bg/product-view/12/22.html

http://klimaonline.bg/podovi-klimatici/4-daikin-fvxs35f.html#/-_

Това ми допадна, но скъпичко Smile)) http://www.daikin.bg/binaries/HCE_SS_FVXG-K_Nexura_tcm636-281627.pdf

Доп. Гледам отбелязано е, че са клас А, в сравнение с тези за таван ...
« Последна редакция: чт, 10 окт 2013, 10:46 от lorenca »
Цитирай

Гората

Подовите климатици имат предимство, защото духат въздуха ниско долу, а той се качва нагоре (при отопление). Така се постига по-равномерна температура в стаята. Мисля, че Daikin FVXS35F е с две турбини (но не съм сигурен), тоест духа и от долната решетка, която си е точно на нивото на пода, а от горната част може да се насочи да духа нагоре, така ниско долу въздуха няма да е по-студен, както и при стенните климатици. Има едно TREO I12MC1 (то е с две турбини), със сходни параметри като Daikin FVXS35F и е доста по-евтино.
Цитирай

СуперТати, благодаря ти!
Не съм фен на климатиците Smile, и понеже тези варианти са "аналогични" на конвекторите, се замислям дали към тях да се насоча.
Цитирай

Гората

С климатик определено ще пестите пари от сметката за ток, а и ще се отоплявате по-равномерно. Много зависи и какво е помещението...
Цитирай

Хубаво е Wink До 28 м2,  югозапад, три прозореца и врата, топло, ще ни трябва и за охлаждане. Но с конвектори ще е скъпо, само в спалните.
Цитирай

Гората

Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение, и за охлаждане и за отопление.
Цитирай

Махайте ги тия климатици бе. Не ви ли омръзна да тормозите хората с бръммммммм.хахах Hug Вече има конвектори, икономични са, няма хрема, не разболяват, не въртят един и същи въздух.  Peace Климатика е нездравословен и за вас и за съседите, на които пречите да спят.
Цитирай

Пловдив

Махайте ги тия климатици бе. Не ви ли омръзна да тормозите хората с бръммммммм.хахах Hug Вече има конвектори, икономични са, няма хрема, не разболяват, не въртят един и същи въздух.  Peace Климатика е нездравословен и за вас и за съседите, на които пречите да спят.
А конвекторите какъв въздух въртят  Laughing Чист планински  Mr. Green
Цитирай

Ииии щом вече има такива дето въртят чист планински въздух, че е потребяват една единица а отдават 3-4, моля те препоръчай, откога търся спец в областта, а то на крака да ти стъпи! Ще се възползваме как, мен ич ми не е, да хвърля климатиците, то първо колко па да струват и второ за чистия въздух, ниски сметки и съня на съседката всичко давам (ама само, ако престане да си пече скумрията на терасата, ако не ще оставя климатика над спалнята й... така по комшийски!)
Цитирай

Какво да ви обяснявам. Вие явно под конвектор разбирате по-големи духалки на 4 крака...знам, че в България масово хората нямат средства и затова предпочитат климатици. Евтини и дрънчащи, има и хора които могат да си позволят Дайкин и други безшумни обаче на цена над 1000, че и 2000 лева. Лично аз, която съм със среден доход избрах да не тормозя комшиите си и инвестирах в конвектори, лъчисти, всеки на цена от по 500лв. Топло ми е, не ми тече носа, не ми дрънчи, комшиите не ме псуват и сметките са ми ниски...
Цитирай

Какво да ви обяснявам. Вие явно под конвектор разбирате по-големи духалки на 4 крака...знам, че в България масово хората нямат средства и затова предпочитат климатици. Евтини и дрънчащи, има и хора които могат да си позволят Дайкин и други безшумни обаче на цена над 1000, че и 2000 лева. Лично аз, която съм със среден доход избрах да не тормозя комшиите си и инвестирах в конвектори, лъчисти, всеки на цена от по 500лв. Топло ми е, не ми тече носа, не ми дрънчи, комшиите не ме псуват и сметките са ми ниски...

ooooh! Никакъв шанс.

Приятен ден и се отоплявай с каквото си решиш  Laughing
Цитирай

Момичета,   Hug , конвекторите са супер отоплители , но наистина гълтат много ток, миналата година имахме сметки по 350 лв. , за постоянно отопляван един хол и спалня вечер  Confused
Моля за помощ и съвет какъв климатик да вземем , по възможност с цена до 1500 лв ,( но май е мисия невъзможна) - помещението е към 35 кв.м. , искам нещо което наистина ще насмогва, западно изложение, вътрешно жилище , дограма ПВЦ. Имаме  климатици, но ги ползваме само за охлаждане , за отопление в студовете не стават...не са и слагани с такава цел, но все пак да кажа ако има някой заблуден на Самсунг не се надявайте Smile .
Цитирай

Гората

Момичета,   Hug , конвекторите са супер отоплители , но наистина гълтат много ток, миналата година имахме сметки по 350 лв. , за постоянно отопляван един хол и спалня вечер  Confused
Моля за помощ и съвет какъв климатик да вземем , по възможност с цена до 1500 лв ,( но май е мисия невъзможна) - помещението е към 35 кв.м. , искам нещо което наистина ще насмогва, западно изложение, вътрешно жилище , дограма ПВЦ. Имаме  климатици, но ги ползваме само за охлаждане , за отопление в студовете не стават...не са и слагани с такава цел, но все пак да кажа ако има някой заблуден на Самсунг не се надявайте Smile .

Нищо не топли по-добре от едно старо Fuji : http://klimaonline.bg/stenni/29-fuji-electric-rs-18uc.html
Този Панасоник също не е лош : http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/37-panasonic-ye18mkx.html , но само като се види теглото на вътрешното и външното тяло на Fuji-то е ясна работата...
Цитирай

София

Преди време, не помня кога, но беше отдавна, писах в тази тема. Тогава гласувах за инвенторен климатик Мицубиши. И сега пак гласувам за него. Вярно скъпа инвестиция , но си заслужава !
 Съседите не ме псуват, а аз тях да. Зимата като пуснат тия ДВА климатика и все едно съм в завод, пък за тях не ми се мисли как ги търпят. С моя 18-ка отоплявам същото помещение като тяхното - 40 кв.м., имам две балконски врати към едната прозорец, още един прозорец две крила и още един три крила. Това ми е холо-кухнята и вратата към останалата част на апартамента никога не се затваря.
Вече не помня кога го купихме, но със сигурност го ползваме от поне 6 години. Никакви забележки. Зимата топли, лятото охлажда. Сметките са повече от прилични - зимата общата сметка за ток не е била повече от 150 лв, а освен климатика, топля водата с бойлер, в детската стая също се пуска от време навреме печка. Важно условие е обаче дограмата да е хубава и стените на жилището с изолация.
« Последна редакция: сб, 12 окт 2013, 20:35 от Lisi_Disi_M »
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение,

НИКАКЪВ шанс.
Не заблуждавай хората, че ще мръзнат яко.
За 28-30м2 поне 18ка. А за 1500лв. може да си вземе само най-нискобюджетните марки: Мидеа, Нипон и подобни...

Подовите климатици имат предимство, защото духат въздуха ниско долу, а той се качва нагоре (при отопление). Така се постига по-равномерна температура в стаята. Мисля, че Daikin FVXS35F е с две турбини (но не съм сигурен), тоест духа и от долната решетка, която си е точно на нивото на пода, а от горната част може да се насочи да духа нагоре, така ниско долу въздуха няма да е по-студен, както и при стенните климатици. Има едно TREO I12MC1 (то е с две турбини), със сходни параметри като Daikin FVXS35F и е доста по-евтино.

тук много добре си обяснил нещата  Peace

Цитирай

Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение,

НИКАКЪВ шанс.
Не заблуждавай хората, че ще мръзнат яко.
За 28-30м2 поне 18ка. А за 1500лв. може да си вземе само най-нискобюджетните марки: Мидеа, Нипон и подобни...

Мерси за включването Smile
Ама не лъже той, а търговците ... Sad Пишат - ориентир. 30м2, 70 м3.

По втората част - затова и питам за тях  Peace  Но ти ме прати при Мидеа и нипон и ...
Цитирай

Гората

Някои климатици на Daikin се произвеждат от Midea..., а за 1500 лева някое старо Fuji - ще топли та ще се къса.
Цитирай

Бургас

Това е нашият климатик(закупен 2007г.), топли и на -20 градуса, подходящ е за помещения до 35кв.м.

Профилактиката ни протичаше така:
"Вие сте с Фуджи, довиждане" Very Happy
« Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 12:01 от Genuine »
Цитирай

Гората

Нетоплещо Fuji няма, трябва просто да се вземе машина с подходящ капацитет, а старите модели са най-мощни и издръжливи, но трудно се намират.
Цитирай

Благодаря за отговорите. Така като гледам препоръките поне 18-ка трябва да е климатика ( а дали не трябва да е и по-голям?) , който да вземем  Thinking , четох за японските , които  са втора употреба и ме притеснява по-нататъшната поддръжка, в случай на авария, а другите май отиват на минимум 2500 лв....
Цитирай

на топличко

И аз да се обърна към вас с един въпрос!
Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!
Цитирай

Гората

Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!

Вероятно говорите за TREO I12MC1. Моделът е същият като Daikin FVXS25F, с малка разлика в мощността и малко по-голяма в консумацията. За тази площ на стаята ТРЕО-то е задоволителен избор и ще се справи безпроблемно. За конвекторите нищо не мога да кажа, освен че ще харчат повече ток.
Цитирай

Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!

Имаме и конвектор и климатик. Да ти кажа честно много ми харесва конвектора, уютна топлина, никакво
течение, но ...си харчи ток. Климаникът ни е Дайкин, много икономичен, но... усещането за течение ме
влудява.
За детска стая бих се спряла на конвектор. За всички останали стаи - климатик. Peace
Цитирай

София

Абсолютно климатик. Mitsubishi Electric или Daikin.
Цитирай

Бургас

Да се включа и аз. Ползвам два климатика, FUJI ELECTRIC и DAIKIN - дванадесетици и двата. Вторият е "Мерцедеса" на климатиците, това всички го знаем.Напълно ме задоволява и през най-студените дни на зимата ,не го чувам като работи,нито вътрешното нито външното тяло.стаята ми е над 37-39куб.м В другата стая ,малко по-малка-спалня, имам едно FUJI ELECTRIC няма равно на него по топлоотдаване. Доволен съм от сметките ( това е доста относително понятие)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-256 от 256 отговора