Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бихте ли ми казали как се разпознава малкият епилептичен припадък?Малката преди няколко дена пак заспа изведнъж сякаш някои я изключи от контакта.2-3 минути след това я събудих и тя беше толкова бодра все едно , че въобще не е заспивала и два часа след това щуря.Това ни се случва за 3-ти път,но честно казано се чудя дали просто не и се е спяло,вече и аз не знам какво да мисля. newsm78
Цитирай

Имам 2-ма братовчеди с епилепсия  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad повярвай ми никога няма да сбъркаш епилептичен припадък със заспиване. Не съм чувала за "малък припадък"!!!  След пристъпите се чустват много отпаднали и зле - и това е далго време. Според мен детето просто си заспива, но .... има едно заболяване, болните от което лекарите наричат "хъркачите". Т.е. както стоят и заспиват, после се будят и са бодри сякаш не са заспивали. Моля те, не се плаши!!! Не съм чувала дете да е болно от това. Мисля че се дължеше на недостатъчно оросяване, но незнам на кое точно. Върви и говори с лекар и си наблюдавай детето. Стискам ти палци всичко да е наред. 
Цитирай

Пловдив-Сащ

А споделяла ли си това с детският ви лекар или най добре потърси специалист - невролог...На колко е мъничката........?!?
НЕ искам да те плаша, но на мен това ми прилича малко на малкият епилептичен припадък - той представлява краткотрайно откъсване от средата.Детето спира определено движение, втренчва погледа си и след малко продължава действието си.......Но незнам дали се характеризира и със заспиване.........Направи една консултация все пак, щом не е еднократен случай........Дано не е нищо сериозно.......Успех!!!
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Да определено прилича на малък припадък.Доколкото знам се характеризира с това,че детето се втренчва в една точка и се изключва,за заспиване незнам.Най-добре се консултирай с лекар
Цитирай

Б лагодаря за отговорите,наистина не и се случва за пръв път и днес ходихме на детски невролог.Посещаваме тази докторка  /др Христова/за втори път и мога да кажа че е страхотна.Сега трябва да следя малката внимателно и ако отново се случи ще направим ЕЕГ когато е много изморена/по време на сън/За сега др. не е поставила конкретна диагноза.Малката е на 3г. Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив-Сащ

Надявам се всичко да е наред!!!Миличката принцеса,,,,,,,,,,,стискам палци!!! Praynig
Цитирай

София

Не прилича на епилепсия. По-скоро, ако изобщо му има нещо на детето, е някакво внезапно заспиване - има си такава болест.
Малкия епилептичен припадък е просто по-краткотраен в сравнение с големия, който може да продължи да 40 мин. и повече, с гърчове, високо кръвно, пяна и т.н. Казват му малък, защото е къс, но не се заспива при него, определено.
Консултирай се с лекар за твое спокойствие.
Цитирай

Наскоро на моя приятелка на детенцето поставиха диагноза епилепсия  Sad Нито веднъж да е получавало гърч или припадък. При него става дума точно за т.нар. малки епилептични припадъци - детето не е заспивало никога, а просто както си седи или си играе, за момент се втренчва в една точка и се "изключва" от всичко наоколо. След малко се връща отново към действията си. Просто бяха зачестили тези втренчвания много и накрая се оказа епилепсия, което мен ме изуми, защото аз мислех, че тази болест е свързана с припадъци, гърчове и т.н. Дано при вас размине този проблем и да няма нищо сериозно!
Цитирай

Не бързай да поставяш такива диагнози! Просто си направете изследвания, за да се успокоите.
Сестра ми е епилептичка и тези "малки" припадъци не са толкова невинни. Те не приличат на заспиване и след като преминат е необходимо време да се съвземе. След тях обикновено човек е отпаднал и спи много.

Успех! И дано опасенията ви се окажат напразни!
Цитирай

Благодаря ви и дано всичко да се размине 35
Цитирай

Sofia

Дай Боже, всичкото да е наред. И ние водихме нашето детенце при д-р Христова и останахме доволни от нея. Дано да ви няма нищо.
Цитирай
моля ви, дайте координати на д-р Христова, трябва ми детски невролог, при нас проблемът е едно странно мигане с оченцата.
Цитирай

Едва сега  прегледах темите днес,така че Sorry за късния отговор.Др Христова работи в Детско здраве на ул.Ами Буе тел 9524297.Успех. 35
Цитирай

Бих ти препоръчала да отидеш в Клиника Св.Наум на 4ти километър. Това е детска неврологична клиника - най-добри са и правят всички изследвания на място. Работят с направления. Ние ходихме там по-рекомендация на педиатъра, защото и нас ни пратиха на Ами Буе, но там са педиатри -невролози.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.