А какво ядат дечицата ви след годинката

  • 416
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Мами,търся идеи за хранене  на мъничето,защото май много се излагам напоследък EmbarassedНия е на годинка и половина,кърмя я само сутрин и вечер,често нощем.Захранена е след шестия месец,има зъбки доста и вече може да яде почти всичко.Проблемът е в това,че вече съм много заета в работата и оставих майка ми и съпругът ми да вземат решения за храненето и т.н.В резултат Ния напълня доста напоследък,струва ми се и че не яде много здравословно newsm78За закуска се редуват кус-кус,качамак със сирене и масло,овесени ядки със сирене и попара с черен сухар и сирене.Дайте идеи за нещо друго,с което за заместя евентуално кус-куса и да разнообразя малко менюто.За обед от два месеца е на кухня,но сосовете са предимно брашнени и ми се иска да спра,така че приемам съвети и за обедното хранене.Изобщо мисля пак аз да поема храненето,ще си сменя работното време или нещо подобно,но така ми е много притеснено ConfusedИзвинявам се ако не е много ясно,но пак нямам време,дано да съм изяснила главното.Целувки на всички бебоци Heart Eyes

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мога да ти кажа как е при нас - закуската е основно зърнени храни със сирене (т.е. сварена елда,просо,овесени ядки,качамак - кускуса спокойно може да се замени с просо,то и на вид,и на вкус е подобно,но като хранителни вещества е много по-ценно).Понякога давам нарязани кубчета хляб,кашкавал и сирене и дребната си ги яде сама с ръчичка.Тук може много да се експериментира - към млечните може да се прибавя плод или зеленчук и т.н.
За обяд и вечеря яде от нашата храна - внимавам как готвя и отделям за нея преди да сложа неща,които не трябва да яде още и винаги замразявам и една порция в хладилника,в случай че някой ден готвя нещо,което не може да го яде.Вечер яде основно супа,рядко манджа или някакво пюре (примерно тиква намачкана или картофено пюре,ако съм правила за нас).
Следобед й давам плод - само плод,без бисквити и т.н.
Останалото е кърмене (след всяко хранене и кърмя,т.е. тя не яде все още големи количества твърда храна,а някъде около 100гр на хранене - тя не иска повече,не че аз не предлагам).

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Обикновенно сутрин давам попара или филийка с масло и мармалад,
сирене или нещо такова.На обяд яде от нашата храна, но задължително без хляб.За слетобедна закуска само плод 
 .За вечеря обикновенно някаква салата много ситно скълцана и от пресни зеленчуци, и някакво месо или яйце и много
малко хляб.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами Ники още на година и 2-3 месеца вече беше на обща храна.Сутрин яде някаква зърнена каша/домашна/, попарка, баничка, тутманик или препечена филийка.Съветвам те да махнеш качамака, или по-скоро да го разредиш значително, той е ужасно калоричен.Наблегни на елдата и просото, пълнозърнестата паста.На обяд Ники се храни със сготвеното за всички.Следобед- плодове, някой ги гризка сам, други на пюре само ги приема.Вечер - основно яде кисело мляко, с плод, една бисквита "Закуска" или просто така - чисто.Ако има някаква хубава супичка, от която не е ял на обед - давам я.Манджи вечер не ядем, защото съм забелязала, че му е тежко на стомахчето и се буди.
Спирай тая кухня и давай на Ния домашна храна - просто трябва да готвите здравословно, без много блажно, солено и люти подправки.Така и за вас самите ще е по-добре Peace

# 4
  • Мнения: 7 837
Сутрин яде предимно кисело мляко с бисквити. На обяд някаква манджа - домашна или от готовите бебешки, сирене или кашкавал на куб4ета. Зърнени каши давам следобяд около 17 часа, а вечер пак само кисело мляко. Между храненията хапва доста плодове или зърнени пръчици.

# 5
  • Мнения: 313
Лора е на 1г 3м и яде почти всичко, което ядем в къщи. Специално за нея правя закуска, ние не закусваме. Другите са ти изредили различните закуски, да не се повтарям. Гледам да  сготвя супа на обяд, мисля че е важно за малките деца. На вечеря похапва от нашето ядене....на особена почит са сиренето, кашкавала и киселото мляко. За следобедна закуска предлагам плодове или каквото ми хрумне.

# 6
  • Мнения: 1 896
Жоро и той закусва попара, кус-кус и овесени ядки, но понякога страшно налита на моя препечен сандвич с масло и кашкавал, така че почнах да му правя и на него и да му го давам на малки парченца. Нормалния кашкавал не го уважава много, но леко запечен и размекнат мре да яде.

# 7
  • Мнения: 4 629
За закуска давам кисело мляко, за обяд плод и каша, за вечеря каквото ние имаме за ядене. Между тези ядения има 4 кърмения и 2 бътили формула и едни нещица (нещо като нашия зрънчо)

# 8
  • Мнения: 1 404
Благодаря на всички за отговорите!Аз тази сутрин пробвах да и дам пълнозърнести макарони,но претърпях пълен неуспех EmbarassedВлече го детето бялото брашно и това е LaughingЧудя се дали вече е късно да и променям вкуса или има някаква надежда newsm78До скоро Ния ядеше всичко пълнозърнесто с голямо удоволствие,но от два месеца баба ми е при нас и сме и давали по нещо тестяно(бухти,питка,мекица и т.н) и вече не иска да вкуси черен хляб или макарони такива  Sad
А как приготвчте елдата и просото?Може пък да ги хареса госпожицата Praynig

# 9
  • Мнения: 1 771
Измивам, изсушавам на фурна на 50 градуса. Аз ги смилам на кафемелачката . Може да ги смелиш на по едро, защото вие сте по големи. Накисвам от вечерта и на другия ден изхвърлям водата и наливам чиста. Така варя до набъбване. Вода / суха смес 4 / 1, значи четири части вода на една суха смес. Но ако не е готово и изври водата,доливам гореща 

# 10
  • Мнения: 313
А как приготвчте елдата и просото?Може пък да ги хареса госпожицата Praynig
Мойта, откакто навърши 1год, отказва категорично да яде елда  - мно-о-о-ого е миризлива тази ужасно полезна храна.

# 11
  • Мнения: 643
Моето дребосъче най много обича кисело мляко с бисквити, и за да не му писва му слагам различни плодове вътре, ябълки банани, сок от мандарини, или какъвто плод ми се намира там, иначе радувам и с попара, каша кус кус кисел, и каквото друго се сетя. На обяд от нашата храна, като гледам да готвя като за него , след обяд зависи много колко е гладен, а за вечеря пак нещо млечно, или постно ястие, та да не е все с месо.

Общи условия

Активация на акаунт