Маникюр

  • 12 353
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 497
Може ли някой да ми разкрие каква е технологията на хубавия маникюр? От А до Я, както се казва. И на педикюра също.

# 1
  • Мнения: 8 769
Е, ама ти сега искаш и занаят да научиш ей тъй докато си форумираш! Wink  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 1 497
Ами и аз да науча нещо бе Туфи.Wink

# 3
  • Мнения: 3 394
Ами аз като ходя на маникюр ме питат винаги при кой друг ходя,че имам такава хубава плочка на нокътя Laughing Просто повечко сама си се грижа за ноктите,но и това си е до ген Rolling Eyes Пиля си ги само в едната посока, задължително безцветен лак за основа, използвам подходящи кремове/не е задължително да са скъпи,но да са за подходящия тип кожа/ и не пуша-при мен действа просто и ефективно Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 6 314
Накратко какво правя аз.

Отсранявам стария лак.
Оформям ноктите първо с по-едра пила, после с по-фина ги заглаждам.
Ако се наложи прибутвам кожичките (много рядко се налага - аз нямам кожички).
Отново минавам с лакочистител, за да отстраня прашинките от изпилването.
Намазвам с Atrix крем за ръце и нокти, като масажирам върху и около ноктите.
Изчаквам да попие и изсъхне напълно.

Полагам основа.
Ползвам различни основи, в зависимост от моментното състояние на ноктите ми:
- за подхранване с калций
- за по-бърз растеж
- за запълване на грапавини и изглаждане
- за избелване.

Най-доволна съм от основите на Titania и Bourjois - поне на моите нокти те се отразяват най-добре.
Изчаквам да засъхне добре.
Нанасям слой от основния лак.
Изчаквам да изсъхне добре и повтарям, ако е необходимо.

След изсъхването рисувам нещо върху ноктите, слагам камъчета или орнаменти или пък, ако нямам време, а искам да разнообразя нанасям съвсем леко блещящ безцветен лак.

След като засъхне напълно, нанасям топ-лак, който да "запечата" творението ми и да предпазва лака.

С така направен маникюр изкарвам по 7 до 10 дни.
Не ми се лющи лака.
Свалям го или ако желая да променя цвета, или защото ноктите са израснали и от долната страна има милиметър, непокрит с лак.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Браво Мамма,
много добре се справяш  Simple Smile
А с какво рисуваш върху лака и как успяваш да си нарисуваш дясната ръка, защото на мен доста трудно ми се отдава лакирването и, та камо ли и да рисувам - има ли някакъв трик Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 314
Зависи какво рисувам.
Понякога става с нормална четчица от лака.
Точките ги правех с клечки за зъби (сипвам една капка от лак върху картонче или ламинирано календарче например и само с върха на клечката топвам и после леко докосвам нокътя, за да стане правилна малка точица).

Сега за рисуване използвам лаковете на "Нов имидж".
Като лакове не ми харесват, но само за рисуване и декорация стават.
На техните шишенца, освен че има четчици, капачето отгоре може да се маха и има накрайник като тънкописец.
Шишенцата са от по-мека пластмаса и в зависимост от това колко силно натиснеш, може да рисуваш с по-тънки или по-дебели линии. За правене на точки също са идеални.

Също така има и шаблончета с различни форми.
Налагаш шаблончето, минаваш с лак, изчакваш да изсъхне и после отстраняваш шаблона.

А за дясната ръка... и на мен ми е по-сложно, ама се свиква.
Определено, обаче, ми трябва двойно повече време за рисуването върху ноктите на дясната ръка.

# 7
  • Мнения: 2 693
Mamma, а какъв/и лак/ове ползваш? Като марка? Защото аз съм най-доволна като трайност от тези на Ейвън, 10-тина дни не мърда. Обаче докато чакам да изсъхне рак ме хваща, само като си помисля колко работа мога да свърша за два часа. Бързосъхнещите пък са и бързолющещи, та... Всъщност има ли бързосъхнещ дълготраен лак, или аз съм карък? Като четох колко пласта лак нанасяш, се замислих, че ако всеки пласт чакаш по два часа - то си е цял ден. Но пък казваш, че много време издържа. Та на въпроса - дълготрайни лакове ли ползваш, или просто нямат шанс да се олющят от "запечатването"?

# 8
  • Мнения: 6 314
Виж за лаковете - имам всякакви.
Някои са съвсем куче-марка и съм ги взела просто защото ми е харесал цвета, други са от евтините марки, трети са скъпи...
Досега само с един единствен лак не можах да се справя. Ето този лак на PUPA
Това чудо така и не пожела да засъхне.

Иначе не съм засичала за колко време съхнат.
Маникюра го оправям късно вечер, след като приключа с домакинстването и хоризонтираме хлапетата.
Тогава не бързам, слагам лак... чакам колкото е необходимо.

Иначе да издръжливостта на лака, определено от най-голямо значение е според мен "запечатването".
Ако по някаква причина не сложа топ-лак, цветът на маникюра започва да се матира още на 2-рия ден и на 3-4 максимум ноктите пак са за лакиране - не си заслужава.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Mamma
Също така има и шаблончета с различни форми.
Налагаш шаблончето, минаваш с лак, изчакваш да изсъхне и после отстраняваш шаблона.


А къде продават такива шаблончета? Аз май покрай това майчинство влизам предимно в бебешки магазини  Embarassed обаче трябва да се взема в ръце вече.

# 10
  • Мнения: 6 314
Виждала съм на различни места. Последните май ги купих от базара в зала Универсиада... но... аз не ги ползвам много.
От известно време съм метнала око на доста неща от тук http://www.creativenailplace.com/Tech_pages/art4nails.htm и сигурно скоро ще си позаръчам разни неща от там.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ноктите на ръцете- не ги режеш с нищо ментално, използвай само картонени пили за пилени и полиране. Кожичките не ги махай. Така, значи под лака слагаш база за лак.Тя трябва да е без ацетон. Ацетона уврежда нокътната плочка. Слагаш лака и над него топ лак и накрай изсушител. това за ръцете.
Краката -  ноктите не се режат, тях можеш да ги пилиш с метална пила. Първо си накисваш краката във ваничка , за да омекнат кожичките. с ножче за крака ги отстраняваш, почистваш кожичките, база за лак, лак и топ лак и изсушител.
Ноктите не ръцете се обработват на всеки 2 седмици, на караката всеки месец. Всичко това събрано заедно излиза 3 часа точно!
Забравих да добавя- лакочистителя също е хубаво да бъде без ацетон

# 12
  • Мнения: 1 497
А с какво режете кожичките? Аз не мога с ножичка, особено на лявата. С онези другите нещица само се радрапват и стават като кълцани. Confused После- как почиствате това, което е останало между кожичките и ноктите? Стържете ли ги с нещо?(Извинявам се за употребата на глаголите си, но става по-описателно;)) Киснете ли ръцете в сапунена вода  преди това?
За траен лак, можете да ми се смеете, но тъй като браТчетката работи в Арома и ми подарява от време на време по някой лак. Много са хубави цветовете и са железни!!!! Не падат по седмица и повече, ако са нанесени по 2 пъти. И са директен внос от Англия. Арома само ги разфасова.


ПС. Мамма като се замогнете от форума вземи и издай една книжка-наръчник за DIY маникюристи. Аз ще купя първата бройка.Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: bobolenta
Обаче докато чакам да изсъхне рак ме хваща, само като си помисля колко работа мога да свърша за два часа. Бързосъхнещите пък са и бързолющещи, та... Всъщност има ли бързосъхнещ дълготраен лак, или аз съм карък? Като четох колко пласта лак нанасяш, се замислих, че ако всеки пласт чакаш по два часа - то си е цял ден. Но пък казваш, че много време издържа. Та на въпроса - дълготрайни лакове ли ползваш, или просто нямат шанс да се олющят от "запечатването"?

 
За да изсъхне бързо лака купувам изсушител на Star Nails под формата на масло. Капваш по малко на последния слой и лакa изсъхва за не повече от 15ина мин, в зависимост от това колко пласта си сложила.
Дълготрайните лакове на Lumene съхнат много бързо, и не се белят повече от седмица.

# 14
Mamma, izpapa hlqba na manikuristkite  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing


Btw: na creative neshtata sa mn. dobri

Общи условия

Активация на акаунт