«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-54 от 54 отговора

—офи€

ћнени€: 33
«дравейте мами Smile,
споделете откъде купувате агнешко,пуешко ,заешко ,телешко,свинско и риба? ∆иво се интересувам за пр€сно,охладено месо.»скам да хран€ малката доколкото е възможно с чисто месо,но н€маме домашно.јко н€кой знае за —офи€,къде продават пр€сно и нетолкова натъпкано с антибиотици и хормони да пише.—ъщото е и за рибата.
Ѕлагодар€!
÷итирай

ћнени€: 11
«а съжаление никой не може да гарантира, как са отглеждани и хранени животните. ћесо купувам от фирмени магазини за месо, а не от веригите. ¬еднъж като станеш клиент в такъв магазин започват да те познават  Very Happy и да ти препоръчват, кое да купиш в момента.
«а рибата - ами аз пазарувам от един магазин до ∆енски€ пазар. “ой е от дълги години и има избор. ј и хората са мили и отново залагам на препоръка от продавачите.
ўе след€ темата, защото също съм придирчива към този тип храни.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 982
ѕодкреп€м горни€т пост. Peace
ћесо купувам само от една месарница, не ми е много близо, но се зареждам за седмица напред.
–иба купувам от магазин наблизо, винаги е пр€сна и охладена. Peace
÷итирай

ћнени€: 7

Bo Bi,до ЌЅ” има една месарница.јз купувам от там.ј пр€сна(жива) и охладена риба купувам от магазинче в  ќвча купел 2,точно на спирката се намира.јко не ти е далечко обаче! Smile
÷итирай

—офи€

Hug благодар€ много моичета за отговорите Smile
специално на val80  за препоръките.» аз не купувам от веригите нито месо ,нито риба,обаче ми се иска и за месарските и рибни магазини да обсъдим къде и каво е месото.
÷итирай

ќтносно месото - купувам от един магазин на —офроний ¬рачански, защото живе€ наблизо.
“ова, което съм научила и знам като препоръка е да се изб€гват готовите овкусени меса, защото по този начин може да се "маскира" старо месо с непри€тен дъх.
ќсновно се ориентирам по външни€ вид, цв€т и миризма. —ъщо е важна хигиената в магазина, както и факторът добре работещи хладилни витрини  Smile
¬ъпреки, че обичам пилешко месо, се опитвам да го изб€гвам и да не го приготв€м често. ѕричината е, че за да наддават по-бързо на килограми, пилетата се хран€т със смески, в които присъстват високи дози хормони и антибиотици. —лучвало ми се е дори приготвено месо да има странен вкус и направо съм го хвърл€ла.
“ака като се замисл€, предпочитаме телешко. Ќе, че има кой знае, какви гаранции... Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 573
–иба от рибарници или от магазините "ћетро" и "“емпо". ћесо от месарски магазини в квартала, но пон€кога и от веригите магазини като Ћидл, ‘антастико и т.н.
÷итирай

–усе/—офи€

ћнени€: 879
ћесо купувам само от една месарница, не ми е много близо, но се зареждам за седмица напред.
ко€ е тази месарница?
аз купувам от "ѕартньорите"
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 994
«а съжаление никой не може да гарантира, как са отглеждани и хранени животните. ћесо купувам от фирмени магазини за месо, а не от веригите. ¬еднъж като станеш клиент в такъв магазин започват да те познават  Very Happy и да ти препоръчват, кое да купиш в момента.
«а рибата - ами аз пазарувам от един магазин до ∆енски€ пазар. “ой е от дълги години и има избор. ј и хората са мили и отново залагам на препоръка от продавачите.
ўе след€ темата, защото също съм придирчива към този тип храни.

јз също така ..... newsm10
÷итирай

—офи€

ко€ е тази месарница?
аз купувам от "ѕартньорите"
» аз от там, харесваме им месото, каймата става от готовата. Ќо и мел€ също така.
ј рибата купувам от един магазин на бул.√оце ƒелчев, посока южни€ парк, след ƒойран, от л€во се пада, в едно ново блокче отдолу. ’убава е, детето из€жда по 2 пъстърви на вечер€ от там. Laughing
÷итирай

ћнени€: 69
–иба от "—олунска риба" на ƒойран (имат и други магазини в —офи€), а месо от един фирмен магазин на —имеоновско шосе - много любезно обслужване, имат и машина за кайма.
÷итирай

—офи€

–иба от "—олунска риба" на ƒойран (имат и други магазини в —офи€), а месо от един фирмен магазин на —имеоновско шосе - много любезно обслужване, имат и машина за кайма.
» от там, но мноооого р€дко, цените са им едни.... Stop
ј магазинът, от който купувам е в същи€ район, но определно ес по-поносими цени. Peace
÷итирай

—офи€

«а пилешкото и аз знам ,че е тъпкано с антибиотци и хормони.ѕоради тази причина днес купих пиле " DuC ".Ќа етикета пише,че не се използват други субстанции и хранели пилетата с растителна храна.«наете ли свинското бон филе дали тр€бва да има ребра или кост?
«а —олунска риба и аз съм чувала ,че е много скъпичко там.
Snarky Chimpfanny къде е точно по-евтини€ магазин?
«а овкусените меса и изпечените кюфтета и пилета по щандовете в магазините е почти сигурно,че месото е старо.
÷итирай

—офи€

Ѕоби, аз писах по-нагоре, по бул.√оце ƒелчев като вървиш, по посока южни€ парк, след като минеш ƒойран, вървиш по леви€ тротоар, след спирката, вървиш още, не първото, а второто ново блокче, отдолу.  Peace
÷итирай

—офи€

ћерси мила,аз от бързане не съм вид€ла.ƒалечко ми е,но ще се ходи с колата и ще се купува повечко.—ъбирам такава информаци€,защото така и така в мо€ квартал (ќбел€) , н€ма месарски и рибни магазини.ѕредпочитам да се пътува ,но да знам ,че е пр€сно и хубаво. Peace
÷итирай

софи€

ћнени€: 2 601
» ние от там, и от ћетро. ѕон€кога от щанда в ’алите. Ќ€колко пъти купувах от един рибен до ∆енски€ пазар (малко преди ѕиротска. “ам е откакто се помн€.), но спр€х да взимам от там след като ми препоръчаха да взема развален паламуд. »зрично питах дали е пресен, че е за детето. “€ беше с мен, на около 3 г. ѕосле ходих и се разправ€х да го връщам. ¬ърнаха ми го, естествено, като се опитаха да ме обвин€т, че вътре се разпада, защото съм го била мила с топла вода ooooh! ѕълно безумие. «агубиха ме като клиент Naughty Ќе ми допада подобно отношение и вмен€ване на вина. ћного добре знаеха, че е стар. Naughty

ћесо - от "¬ашата месарница". »ма на наши€ пазар ( р. пол€на) и се познавам с месарите. ѕон€кога от "ѕартньори" и от една месарница на една пр€ка на ѕиротска (първата в л€во след ’р. Ѕотев). Ќай-добро за мен е от "ћесарницата".

ѕиле - ƒюк или √радус. —лед€ и когато има купувам патешко и гъше от Ћидл.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 578
ћомичета,
препоръчвам ви с две ръце месото от ћетро. Ќие лично пазаруваме от ћетро Ћюлин. ¬ече за незнам за кой път си взимаме опаковка от по два килограма свинско. Ѕело то врат, бон филе или за готвене. ƒано не прозвучи, като реклама. ¬зимам и телешко, както и телешка кайма. ћного сме доволни. ћесото е крехко. ћоите мъже са супер капризни, но откакто пазаруваме от там, н€ма мрънкане. ¬ интерес на истината е по- скъпо отколкото в н€кои месарници, но си заслужава.

«а ричата н€мам мнение, но пон€кога взимаме от ’ит. Ќа кооперативни€ в Ћюлин има рибарски магазин на сто години. «нам, че рибата им е хубава и не е на космически цени. »мат дори жива риба  Peace
÷итирай

—офи€

«вънче,
направо съм потресена от този случай....ќсобено ,че става въпрос и за дете.Ќ€кои хора не с еспират пред нищо.”жас...Ќа кооперативни€ и аз знам един магазин,вчера ходихме.“ам н€ма жива риба,и почти всички риби са замразени във витрината.ѕр€сна имаше само херинга фили ,сафрид и още н€каква.Ќещо не ми хареса.ќт Ѕила си купих свинско бон филе в тарелка.» като се прибрах ,отворих го ,а отдолу едно парче ребра.“ова ми беше първото и последно купуване на месо от там.Ѕон филето тр€бва да си е само мръвка.
÷итирай

» ние от там, и от ћетро. ѕон€кога от щанда в ’алите. Ќ€колко пъти купувах от един рибен до ∆енски€ пазар (малко преди ѕиротска. “ам е откакто се помн€.), но спр€х да взимам от там след като ми препоръчаха да взема развален паламуд. »зрично питах дали е пресен, че е за детето. “€ беше с мен, на около 3 г. ѕосле ходих и се разправ€х да го връщам. ¬ърнаха ми го, естествено, като се опитаха да ме обвин€т, че вътре се разпада, защото съм го била мила с топла вода ooooh! ѕълно безумие. «агубиха ме като клиент Naughty Ќе ми допада подобно отношение и вмен€ване на вина. ћного добре знаеха, че е стар. Naughty

ќоо! «начи да съм по-внимателна, защото аз основно от там взимам риба и разни други морски неща. Ќо до момента никога не ми се е случвал подобен инцидент. ƒори смело препоръчвам магазина на мои познати, които също са оставали доволни. Ќо знае ли човек.

ѕилетата на DUC ги харесвам, защото са порода, предназначена за месо. ј аз обичам основно б€лото, което при т€х е супер сочно и крехко. ƒано наистина да н€ма хормони в храните им

ћесо - от "¬ашата месарница". »ма на наши€ пазар ( р. пол€на) и се познавам с месарите. ѕон€кога от "ѕартньори" и от една месарница на една пр€ка на ѕиротска (първата в л€во след ’р. Ѕотев). Ќай-добро за мен е от "ћесарницата".

ѕиле - ƒюк или √радус. —лед€ и когато има купувам патешко и гъше от Ћидл.
÷итирай

»звин€вам се за предни€ пост. Ќе знам, защо се по€ви в този вид - цели€т рамкиран  Blush
÷итирай

ћнени€: 46
«а риба мога да препоръчам магазинчето на пътеките в ћладост 1. ¬инаги пр€сна риба и сами€т собственик винаги ми об€сн€ва как да разпознавам ко€ риба е хубава, дори сподел€ рецепти за отделните видове.
÷итирай

ћнени€: 4 358
«а риба мога да препоръчам магазинчето на пътеките в ћладост 1
¬ темата не е писана от доста време...но да не отвар€м нова Embarassed.
ƒоста майки се интересуват от този въпрос.
“ова магазинче в ћладост на —олунска риба ли е?
—олунска риба имало освен на ƒойран и в ћладост.Ќо къде по точно?Ќ€мат сайт и не мога да вид€ за контакти.
Ќ€кой да е чувал за рибен магазин ѕорто –ико на ƒондуков newsm78 и дали е добър Rolling Eyes
–иба засега пазарувам от  арфур в мола на ÷ариградско.»мат добро разнообразие според мен от пр€сно (не замразена) риба.ћесо също от там.Ќо предпочитам да намер€ добра месарница.
«а месарница Ћесидрен имате ли впечатлени€?
» последно на какво казвате ѕартньорите?
« ѕоследна редакци€: пт, 07 сеп 2012, 23:58 от Ѕъни »
÷итирай

—офи€

«драсти Ѕъни!  Hug Hug Hug Hug Hug

"ѕартньорите" са фирма за месо.»мат щанд в ’алите....»мат и магазини ,щото съм, виждала на пазара в  расно село........»наче аз пазарувам в района на ∆енски ѕазар,’алите......јбе - ÷ентър така да се каже....

ѕартньорите продават пр€сно месо.—винско,телешко,колбаси,както и охладени деликатеси,като наденици,суджуци,котлети,шишчета,стекове,кърначета......и т.н.

ќсвен от т€х аз лично пшазарувам и от –адослава ¬асилева(имат два магазина на ∆енски пазар - в двата кра€ на пазара се намират магазините)....Ќо от тези магазини пазарувам предимно сурово месо и котлети,както и си избирам месо за да ми смел€т кайма на момента от месо,което съм си харесала.....»наче имат и пуешко,наденици,кюфтета,пилешки меса охладени и замразени(както и субпродукти)...

–иба пак пазарувам в два магазина на ∆енски ѕазар......¬ двата кра€ се намират....≈дини€т магазин е "—озопол" от към бул. "—ливница" .....ƒруги€т е почти до колоните на ѕиротска.....»наче не съм обърнала внимание как се казва.....(ще погледна следващи€т път,че много хора все ме питат напоследък)
» в двата магазина има пр€сна и хубава риба....Ќе задържат лоша и не € замраз€ват!!! „ист€т € по желание  на клиента

......ƒано съм ти била поне малко полезна!  Hug Laughing
÷итирай

ћастерче мерси много Hug Hug Hug
» партньорите и ¬ашата месарница са ми далече...ама какво да се  прави.ўе се зарежда фризера за седмици напред hahaha
»наче винаги вземам охладено месо, кайма мел€т пред мен, готова никога, колбаси много р€дко, пиле само на ƒюк и √радус, пуешкото е малко по сложно-открих румънско в  арфур и ми го похвалиха мното (уж хранели пуиките без адитиви Thinking).Ќо....като не е от двора на баба никога не се знае.
ј в тези месарници малките как сте сигурни момичета от къде е месото, с какво е хранено и т.н и каква е разликата с това в големите вериги освен срока на гадност евентуално newsm78ѕросто от любопитство питам Rolling Eyes
¬ съседна тема прочетох за http://www.liani96.com/-да имате впечатлени€ Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћнени€: 458
«а риба мога да препоръчам магазинчето на пътеките в ћладост 1
¬ темата не е писана от доста време...но да не отвар€м нова Embarassed.
ƒоста майки се интересуват от този въпрос.
“ова магазинче в ћладост на —олунска риба ли е?
—олунска риба имало освен на ƒойран и в ћладост.Ќо къде по точно?Ќ€мат сайт и не мога да вид€ за контакти.
Ќ€кой да е чувал за рибен магазин ѕорто –ико на ƒондуков newsm78 и дали е добър Rolling Eyes
–иба засега пазарувам от  арфур в мола на ÷ариградско.»мат добро разнообразие според мен от пр€сно (не замразена) риба.ћесо също от там.Ќо предпочитам да намер€ добра месарница.
«а месарница Ћесидрен имате ли впечатлени€?
Ѕъни ,—олунска риба в ћладост € затвориха преди известно време.“ова магазинче за което говор€т се намира на кра€ на пътеките от страната на ћладост 1ј.ƒруго магазинче за риба в ћладост ,което мога да препоръчам се намира на спирката на автобусите на пазара на ћладост 1 ,от към страната на 45-ти блок  Peace .
÷итирай

–усе/—офи€

ћнени€: 879

¬ съседна тема прочетох за http://www.liani96.com/-да имате впечатлени€ Rolling Eyes
»мам н€колко познати,които взимат само от Ћиани и само суперлативи чувам от т€х.јз лично не съм пробвала,че са ми далеч магазините им.
÷итирай

софи€

–иба пак пазарувам в два магазина на ∆енски ѕазар...........ƒруги€т е почти до колоните на ѕиротска.....»наче не съм обърнала внимание как се казва.....(ще погледна следващи€т път,че много хора все ме питат напоследък)
» в двата магазина има пр€сна и хубава риба....Ќе задържат лоша и не € замраз€ват!!! „ист€т € по желание  на клиента
“ози не искам да го чувам Sick "–ибен св€т" мисл€ се казва. ƒетето беше на около 3 години, когато взех от там един паламуд. »зрично питах дали е пресен, че ще й давам. Ѕеше до мен в магазина. "ƒа". ћного любезни, почистиха го. ѕрибрах се, сложих го в хладилника и привечер вад€ да го приготв€м. ћесото отвътре се разпадаше. ќтидохме в магазина да го върна.  ато казах защо съм там първо продавача се направи, че ме н€ма, опита да ми об€сни, че съм мила с топла вода Shocked (аз за "първи път" виждам риба, та не знам какво да € прав€), "управителката" или каквато беше се опита да каже, че не съм купила от там рибата и т.н. грозни сценки. ≈, накра€ си взеха развалената риба, аз купих друга, но непри€тното впечатление от случката не е избледн€ло. Ќе б€х за парите, но да кажеш, че е пр€сна риба, за ко€то си предупредил, че ще даваш на малко дете и да се държиш по този смешен начин... ќт тогава не съм стъпвала там и не см€там и да ход€.  упувам риба от —олунска риба и от ѕикадили. ќт време на време и от щанда в ’алите.

ќт ∆енски€ пазар купувах н€колко пъти месо от една месарница с месо от ямбол. Ќамира се на ъгъла срещу училището. ќт –адослава ¬асилева купувахме агнешко за √ергьовден - доста вода пусна и направо се "стопи". Peace

ўе пробвам Ћиани.
÷итирай

ћнени€: 0
јз наскоро открих един щанд за телешко и агнешко месо в ÷ентрални хали - цените са една иде€ по-високи, но месото е уникално! »наче за риба - не купувам замразена, а купувам от рибни€ магазин —олунска риба на ул. ƒойран 9-11, това е в Ѕелите Ѕрези. ўом е за дете - не прави компромиси! —подели, ако купиш от т€х впечатлени€!
÷итирай

јз наскоро открих един щанд за телешко и агнешко месо в ÷ентрални хали -
ћоже ли да споделиш като ходиш следващи€ път как се казва фирмата и къде горе долу се пада щанда?
÷итирай

софи€

јз наскоро открих един щанд за телешко и агнешко месо в ÷ентрални хали - цените са една иде€ по-високи, но месото е уникално! »наче за риба - не купувам замразена, а купувам от рибни€ магазин —олунска риба на ул. ƒойран 9-11, това е в Ѕелите Ѕрези. ўом е за дете - не прави компромиси! —подели, ако купиш от т€х впечатлени€!
Ќе съм правила и не прав€. » не само заради детето. Ќо с не€ още повече внимавам. ѕисала съм, че купувам от —олунска риба. ќт 2-3 години. ƒо момента н€мам забележка.
ўандът за това месо мисл€ се сещам кой е. ѕада се от страни на  ‘ћ? Ќе съм го пробвала още.
÷итирай

—офи€

«вънче....ѕотресена съм от разказа ти!  ooooh!

”жас!......Ќе съм прежив€вала такова нещо,а и не искам де......ѕфуууу.....ћного гадно наистина..... Sick

—транното е,че аз все от тези магазини купувам месо и риба.....(паламуд не съм купувала разбира се....)....
Ќо аз не се довер€вам на продавачите и не питам дали е пр€сна рибата примерно....√ледам си €,защото нашите са ме научили още от едно време ко€ е пр€сна и ко€ -не.
ƒосега не съм имала издънка.....
÷итирай

ћастерче как ти дават в магазина да пипнеш рибата newsm78месото дали е еластично, под хрилете червено и т.н.
«а очите ще ги вид€ дали са бистри ама другите признаци за пр€сна риба как ще стане newsm78.
÷итирай

—офи€

ћастерче как ти дават в магазина да пипнеш рибата newsm78месото дали е еластично, под хрилете червено и т.н.
«а очите ще ги вид€ дали са бистри ама другите признаци за пр€сна риба как ще стане newsm78.

–ибата не € пипам!
ѕросто гледам да е с бистри очи,да н€ма разкъсани коремчета,кожата да е сребриста(д ане е потъмн€ла)....јко рибата е с люспи - да н€ма липси и всичките люспи да са си цели...

..... огато си избера дадената риба - мол€ да ми покажат риба по мой избор и да ми обърнат да вид€ хрилете....јко са розови - купувам и карам да ми € изчист€т....
јко вид€,че рибата е с потъмнели хриле - значи не е добра!!!

јко рибата,ко€то съм си избрала е изчистена и изглежда добре на витрината на външен вид(€сни очи и уж стегнато месо)...... арам да ми разтвор€т изчистеното коремче...
јко вид€ кост,ко€то стърчи - не купувам! “ова е стара риба!!!

......“ова са правилата,които спазвам!
ѕродавачите са ме научили вече и не сме€т да ми предлагат стара риба! ѕри мен номера не минават!
¬сичите ми при€тели съм научила не тези нещица и вече и в техните семейства н€ма гафове.....

¬ижте....—ъгласна съм да ви покажа "на живо" триковете...“ова е сериозно предложение между другото!!!!...“ака и продавачите и по-точно собствениците на магазини ще се откажат от продаването на лоша стока,щом н€ма на кой да € продадат....хихихихихихи......
÷итирай

софи€

ћнени€: 306
Ќа Ћиани има телешка сурова наденица,ко€то е уникална само заради не€ ходим до √орубл€не.
÷итирай

1328203310]
» от там, но мноооого р€дко, цените са им едни.... Stop
ј магазинът, от който купу
÷итат на:  окоша Ќел (ex Snarky Chimpfanny) link=topic=638205.msg21006124#msg21006124 date=вам е в същи€ район, но определно ес по-поносими цени. Peace

[/quote

ћесо и аз купувам от ѕартньори а риба на √оце ƒелчев винаги е пр€сна
÷итирай

ћнени€: 3

–ибата не € пипам!
ѕросто гледам да е с бистри очи,да н€ма разкъсани коремчета,кожата да е сребриста(д ане е потъмн€ла)....јко рибата е с люспи - да н€ма липси и всичките люспи да са си цели...

..... огато си избера дадената риба - мол€ да ми покажат риба по мой избор и да ми обърнат да вид€ хрилете....јко са розови - купувам и карам да ми € изчист€т....
јко вид€,че рибата е с потъмнели хриле - значи не е добра!!!

јко рибата,ко€то съм си избрала е изчистена и изглежда добре на витрината на външен вид(€сни очи и уж стегнато месо)...... арам да ми разтвор€т изчистеното коремче...
јко вид€ кост,ко€то стърчи - не купувам! “ова е стара риба!!!

......“ова са правилата,които спазвам!
ѕродавачите са ме научили вече и не сме€т да ми предлагат стара риба! ѕри мен номера не минават!
¬сичите ми при€тели съм научила не тези нещица и вече и в техните семейства н€ма гафове.....

¬ижте....—ъгласна съм да ви покажа "на живо" триковете...“ова е сериозно предложение между другото!!!!...“ака и продавачите и по-точно собствениците на магазини ще се откажат от продаването на лоша стока,щом н€ма на кой да € продадат....хихихихихихи......

«дравейте,
тъкмо се върнах да живе€ в —офи€ от чужбина и темата ми е много интересна. јз бих взела един урок за разпознаване на пр€сна риба, ако още важи офертата. ћога да дойда до което и да е магазинче.
Ѕлагодар€ предварително.
ѕоздрави
÷итирай

—офи€

ћного полезна тема!

јз вземам риба от  арфур в “he Mall, има гол€мо разнообразие, цените са много добри и рибата ми се струва пр€сна. ћесо също от там.

Ќо декември се натрових с черен дроб-телешки. ѕърви€т път като исках да взема беше се свършил, казаха ни в кои дни зареждат.  ато отидохме отново в уречени€ ден (казаха, че зареждат пон., ср€да и петък) ћћ отново ги разпита пресни ли са месото и дробът, подход€щи ли са са дете (нашето е на 2 години и беше с нас). ѕродавачката беше лаконична "јз не €м каранти€ и не знам". ƒаже ми стана неудобно, че ћћ е толко надоверчив и любопитен...» аз не €м телешки дроб, защото знам, че е опасен, ако е стар. Ќо понеже е полезен, а и ни увериха че е пресен, взех заради детето ми. ѕо принцип купувам риба и месо 1-2 пъти в месеца и след като се върна от пазаруването режа, слагам в торбички и в камерата. “ака направих и този път. «а следващи€ ден направих дроб за дъщер€ ми. —лед като го приготвих, реших да опитам как е на вкус, из€ла съм парче с размер на кюфте. —ледващите 2 седмици не можех приемам и обработвам никаква храна...ƒобре че опитах преди да и дам. “а аз го купих този дроб в ден€, в който са заредили- чуд€ се този дроб дали не е бил замразен за известно време  и след това размразен за "витрината", възможно ли е при пренас€нето да не е съхран€ван правилно?
»наче за месото н€мам забележки. ћесото е пр€сно и от младо животно, всмисъл приготв€ се бързо (вземам телешко и не е говеждо). ќт  ауфланд съм вземала и крехко и жилесто (телешко и свинско), но от различни магазини- та за т€х още н€мам твърдо мнение. ѕилешко и пуешко  вземам и от двете вериги и съм доволна.

—векърва ми се натрови от дроб от Ѕила, от там месо не вземам никога.

ќт ћетро взех веднъж заешко. Ќ€ма да повтор€. ќтново разр€зох в къщи на н€колко порции. ѕървото го изплакнах с вода и сготвих- горчеше. –еших, че не съм го измила добре. —ледвъщи€ път го киснах, мих и отново имаше горчив вкус.

ѕрепоръчаха ми ’ит. “ози месец взех от там, месото е пр€сно и хубаво. Ќо н€ма разнообразие, а и ценито могат да са и по-добри.

“р€бва да посет€ Ћиани!
÷итирай

ћнени€: 3
ѕр€сно агнешко и друго месо в —латина бл. 35, риба от ѕикадили (вторничи и четвъртак зареждат прасна) и ћетро. ѕилешко не знам къде има хубаво, навс€къде е бъкано с боклуци.
« ѕоследна редакци€: пт, 20 сеп 2013, 12:35 от drong »
÷итирай

ћнени€: 2 149
Ќе ми е квартални€т магазин, но горе-долу веднъж в месеца ход€ в една месарница, където продават собствено месо и съм доволна-в  расна пол€на е, на —тамболийски и ¬ардар, реда с ≈ѕ -тата....‘ирмата се казва –одопчани, имат си сайт (ч-то е със ch и com накра€), ако н€кой се интересува.
»мат свинско (повече) и телешко (по-малко) на доста прилични цени, както и различни видове кайми - те си ги прав€т, карначета, различни видове сурови наденици, пак техни си.
ѕродават и 2-3 вида кашкавал наистина истински  Laughing  от малки мандри от района на «латоград, на цени 11-12 лв. за килограм, много е вкусен, и натюр и примерно паниран, не мирише гадно като се разтопи...
ѕилешкото им не е т€хно производство-не си спомн€м, май са на √радус, но пък имат различни части от пилета на килограм-крилца, пържоли, филета...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 132
ѕр€сна риба - пъстърва (почти жива от рибарник) от магазин за растителна защита в кв. √ео ћилев. — трамвай є 20 (посока ƒружба). —лиза се на разклона към армейски€ комплекс. “ова е петата спирка  от «ала ”ниверсиада (зала ”ниверсиада -  оперник - з-д ≈лектроника - община  —латина - разклона). ѕресича се шосето и от л€вата му страна (в посока ƒружба) има нещо като солидни бараки и пише растителна защита. ƒо там може да се стигне и с тролей є 4. Ћошото е, че не винаги имат риба, а телефон не знам. „естно казано около година не съм посещавала този магазин.
 ачествен овчи кашкавал и овчо сирене взимам пакетирани от ’ранкомерс на фирма ¬елес. ¬кусни са, стегнати (твърди). ѕродават ги често, но има периоди, когато н€мат суровина и не произвеждат (от около февруари-март до септември-октомври).
ћинали€т месец откриха и малък фирмен магазин на мандра собствено производство с много прилични цени - кисело и пр€сно мр€ко, сирена, кашкавал и извара - краве, овче и биволско. Ќамира се точно на ъгъла на Ћулчев и  оперник - хотел ѕлиска - последната спирка на рейс є 72
¬ обратна посока по  оперник (посока зала ‘естивална) - след като се мине трамвайната лини€ на бул. Ўипченски проход от л€вата страна (преди “≈-маркет) пак има фирмен магазин на друга мандра. —иренето е стегнато.
» още един магазин за по-истински млечни продукти - в кра€ на ул. Ћюбен  аравелов - леви€т тротоар малко преди да се излезе към Ќƒ .
÷итирай

ћнени€: 487
ќф с та€ пъстърва....и т€ е като пилетата, хранена с дрожди и гадости.....¬ темата имаше и разумни мнени€ относно рибата Wink
÷итирай

ћнени€: 7
’убаво пр€сно месо (телешко или свинско) -  в ’алите, отд€сно, до кафеени€ щанд, почти срещу входа откъм ѕиротска. ўе  го познаете по усмихнати€ месар  Very Happy
ѕилета - р€дко, не съм открила добра марка.
—ирена и кашкавали - от ƒобрев Peace
÷итирай

софи€

’убаво пр€сно месо (телешко или свинско) -  в ’алите, отд€сно, до кафеени€ щанд, почти срещу входа откъм ѕиротска.
“ова е щандът на "ѕартньори 1997".
÷итирай

живеем в кокиче

ћнени€: 478
ћесо купувам само пасищно от една ферма, към ко€то имам абонамент. “ова ми реши проблемите.

Ќо риба купувам само от ћетро. “е достав€т два пъти седмично, наистина е охладена, а не замраз€вана и размраз€вана. ќт там вземам и октопод и скариди, никога не съм имала изцепка. ƒокато от —олунска риба (заради високите цени, предполагам) съм вземала и развалена.
÷итирай

Ќие все си купувахме месо от ѕартньорите, но решихме един ден да си вземем телешко от ћетро - страхотнооо. —тана готово за 2 часа и толкова крехко беше. ѕосле взехме от ѕартньорите....и сгрешихме - 4 часа печене и после все едно вечер€хме дъвки   Sad ужасно....
—ега само от ћетро взимаме, даже си мелим свински джолан за кайма за кюфтенца и стават много вкусни.
»наче съм купувала и от ‘антастико свинско и беше хубаво.
ј за риба ход€ на  расно село там отзад зад пазара или пак от ћетро.  Smile
÷итирай

ћнени€: 1 154
ќт мен един глас за"–адостина ¬асилева", от там съм взимала най-хубавото месо.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 266
–иба - от магазин " —озопол " - има го пред  ауфланд в "ƒружба-2", виждала съм че има и на бул. "÷ар Ѕорис ≤≤≤" от д€сната страна посока –уски паметник. √ол€мо разнообразие от пр€сна, замразена, жива риба, калмари, октоподи, скариди, хайвери, чирози - богат асортимент, не съм запомнила всичсо.
÷итирай

ћнени€: 1
«дравейте и от мен, ƒнес вкъщи се заговорихме за пр€сно месо и риба и така попаднах на темата, ко€то е доста интересна.

Ќа първа страница вид€х коментар, че на пазара  расна пол€на има магазин за хубаво месо - ние живеем от скоро в Ћюлин 10, но не познавам много добре кооперативни€ пазар, а този на красна пол€на ми се струва "близо" и съм склонен да запал€ колата и да отскоча до там да пазарувам нещо за малките ми мишленца на 9 месеца и на година и 11 месеца.
“ърс€ си също така пр€сно заешко и патешко месо - да има разнообразие за домашно приготвеното меню на малчо.

ƒругите магазини ми се струват далечко, но ако се наложи, ще се разход€ и до парка или другаде..

Ѕлагодар€
÷итирай

софи€

«дравейте и от мен, ƒнес вкъщи се заговорихме за пр€сно месо и риба и така попаднах на темата, ко€то е доста интересна.

Ќа първа страница вид€х коментар, че на пазара  расна пол€на има магазин за хубаво месо - ние живеем от скоро в Ћюлин 10, но не познавам много добре кооперативни€ пазар, а този на красна пол€на ми се струва "близо" и съм склонен да запал€ колата и да отскоча до там да пазарувам нещо за малките ми мишленца на 9 месеца и на година и 11 месеца.
“ърс€ си също така пр€сно заешко и патешко месо - да има разнообразие за домашно приготвеното меню на малчо.

ƒругите магазини ми се струват далечко, но ако се наложи, ще се разход€ и до парка или другаде..

Ѕлагодар€
ћагазинът за месо на пазара на  р. ѕол€на е "¬ашата месарница". Ќо заешко и патешко н€ма.
÷итирай

јз пък купувам домашно месо от едни мили хора с Ѕлагоевград. ћного съм доволна!!! chef
÷итирай

ћесо купувам само пасищно от една ферма, към ко€то имам абонамент. “ова ми реши проблемите.

Ќо риба купувам само от ћетро. “е достав€т два пъти седмично, наистина е охладена, а не замраз€вана и размраз€вана. ќт там вземам и октопод и скариди, никога не съм имала изцепка. ƒокато от —олунска риба (заради високите цени, предполагам) съм вземала и развалена.

a koq e tazi ferma? i kak se pravi abonament?  newsm78 newsm76
÷итирай ѕубликувано от: компютър

вече в прегръдките на любими€, и само там

ћнени€: 888
и аз се заинтересувах от същото

Sofia, Bulgaria

јз в последно време открих един български производител- √ол€мо ¬ранево, имат само пр€сно охладено месо и то българско, фермата им е в –усе. ћного различен вкус има хубавото месо, имат доста магазини в страната, не са само в —офи€.
÷итирай ѕубликувано от: моб. устройство

—офи€ - в последната оцел€ла къща зад блока

ћнени€: 3 935
ћного съм доволна от месото и рибата във ‘антастико, —кай —ити.  Peace

ћнени€: 6
»звинете,може ли да ми кажете къде се намира този месарски магазин на —имеоновско шосе Smile
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-54 от 54 отговора