ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО-ПО-КРАСИВА, ПО-МЛАДА, ПО-СТРОЙНА, ПО-ЗДРАВА

  • 40 132
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
e az zapo4vam ot dnes ima li i drugi jelae6ti da ne sam sami4ka Simple Smile
a iskah i da popitam moje li 4aq da se ameni s voda za6toto az ne obi4am 4ai??? Simple Smile

# 76
  • Мнения: 6 618
...и гладна и злобна

# 77
Az iskam da popitam,problem li e ako gladole4enieto go priloja bez plodove?Samo na te4nosti,poneje znam,4e kato ni6to ne qde6 se vkop4vash v tova,koeto e pozvoleno i nqkoi pat moga na izqm neograni4eno koli4estvo plodove,kato banani,koito mai sa zabraneni:)Naprimer 16 dena glad+te4nosti?Simple Smile newsm78

# 78
  • Мнения: 2 099
А не мислите ли да се съобразим с това че много подрастващи влизат в нашия форум?Защо не ограничим пускането на теми за гладуване и светкавични диети?За режими на хранене които са добре балансирани да,за видове спорт -да,за умерен прием на храна също!
Истината е че много е паднала границата на започване с диети,нашите деца вече започват да не ядат от 11 ,12 годишни!Точно по времето на навлизане в пуберитета.
Апелирам преди да се пусне поредната гладна тема или поредната диета да свалим 12 кг за 8 дена да се помисли и за това че тук влизат и деца!
Моля ви и от мое име като човек започнал с диети на 15 минал през анорексията и борещ се и в момента с хранително разстройство!Защото е много трудно да си на 26 и да се оитваш да се убедиш да не повръщаш след като си хапнал повечко а да се качиш на тренажора и да потичаш,какво остава когато си на 12,15 или 17 години.

Благодаря.Нели.

# 79
  • Мнения: 958
Здравей Сладуранка, подкрепям темата ти напълно, аз отдавна съм се убедила че това е методът за мен да бъда здрава. Правила съм го много пъти и под наблюдение и сама и мога да кажа че срещат неуспех само хората които го правят неграмотно, без достатъчно информация и после се връщат към старите принципи на хранене и НВД да правиш и после да си хапваш въглехидрати пак дебелееш.
Но също така съм се убедила че е  безсмислено да спориш и убеждаваш хората, всеки сам трябва да стигне до своята истина, не можеш насила да наложиш добро, виж лошо можеш.
Ако усетиш че някой човек се интересува от този метод тогава му сподели това което си научила, иначе наистина не си струва, ще те изкарат неграмотна и каква ли още не.
Успехи от мен на всички които следват този път, които са го открили за себе си и значт че той помага!

Искам само да попитам защо като има тема за НВД например вътре не влиза никой от привържанеците на здравословното гладуване да агитира колко НВХ е вредно например, а като се появи тема за гладуването веднага всички скачат, ами който го интересува влиза който не го интересува не влиза, въпрос на личен избор  Peace

И за децата искам да кажа ако четът, не правете лечебно гладуване в къщи сами !

# 80
  • Мнения: 208
Доказано е също, че токсикацията на организма е причина за това човек да остарява.
Това не е вярно. Доказано е,че човек остарява защото в клетките му се натрупват свободни радикали, остатък от процеса на превръщане на кислорода в енергия. Тези свободни радикали не могат да се изхввърлят чрез глад. В момента учените търсят достатъчно мощен антиоксидант, който да може да неутрализира свободните радикали. Когато го намерят се предполага че ще стареем много по-бавно а продължителността на живота ще се покачи рязко  Laughing Не говорете така убедено за неща,които сте чули от смозванци - визирам Лидия Ковачева и Д-р Емилова. За мен те са такива. Аз лично внимавам всеки ден какво слагам в устата си за да не ми се налага да гладувам и да прочиствам организма от болкуци.

# 81
  • Мнения: 463
като чуя за лечебен глад и светаквичната ми асоциация е за първата ми месторабота. тогавашната ми шефка беше маниак на тема лечебен глад, което за нея беше идеалът за здравословно хранене. резултатът беше, че в офиса беше категорично забранено служителите да обядват или да ядат каквото и да било. аз по принцип не закусвам, а като не можех да обядвам, вечер след тежкия ден се прибирах полуумряла. веднъж ме видя пред една салата в заведение след работно време и ми изчете страхотна лекция за нитратите в зеленчуците. идеята й беше да ни предпази от токсините в храната. много живо помня разказа й как накарала приятеля си да гладува. след като няколко дена карал на чайчета, на човека естествено му прилошало. тя му казала, че това е защото организмът му се прочиствал от токсините, но за всеки случай го заключила, да не вземе да се измъкне от стаята и да хапне нещо. след няколко месеца мъки ме поканиха на по-добро място и успях да се измъкна на фаза гастрит.
от токсините не можеш да се предпазиш напълно, защото иначе при този смог в софия ще трябва да спрем и да дишаме. истината е в рационалното хранене и спорта. няма по-добър начин да се изхвърлят токсините от това да спортуваш. а що се отнася до постите - всичките ми познати, които постят, за да залъжат глада се тъпчат със солети и вафли  - много здравословно, няма що.
четейки постингите и като виждам с каква страст някои форумки се опитват да наложат колко прави и вездесъщи по всички въпроси на здравословното хранене са, нямаше как да не направя асоциация между въпросните форумки и бившата ми шефка. благодаря.

# 82
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Като чуя за "д-р" Емилова и се изривам в пъпки(направо токсични Mr. Green) Намирам гладуването и пропагандата му за абсолютна глупост. С умерено хранене и физическа активност човек се чувства прекрасно.А тези глупости за растящите нокти и коса откровено ме разсмяха. И на умрелите им растат ноктите и косата. Не се излагайте с подобни твърдения!

# 83
  • Мнения: 252
Защо такива спорове?Ако се върнем на темата тя гласи не гладуване 1 месец,а 1 ден в седмицата.Не виждам нищо лошо в това стомахът един на шест дена да почива,аз лично го правя като го свързвам с лунния ден.Чуствам се отлично,и браво на Сладуранка Peace

# 84
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абе стига сте го нападали момичето,изказва мнение ,отваря ви очите ,аз гладувам,мой приятелки и приятели и ни се отразява чудесно ,хората с глад лекуват хиляди болести,подмладяват се,но някой хора просто не са дорасли за такива неща,чак  викало момичето ,главни букви простотии,ами вика отваря ви очите ,а вие като змии,засрамете се Stopи прочетете малко повече преди да плювате Blush

Олелеее  ooooh!, кой е недораслия тук ? Това, че не сме привърженички на глада, не значи че сме със затворени очи.. Само вашите са отворени, така ли ? Ужас, ти трябва да се засрамиш и от тона, и от правописа си !

Веднъж съм се подлагала на това- никой не може да ме убеди,че е полезно, еле пък 30 дни както някой писа преди това. ooooh!

# 85
  • Мнения: 2 237
Аз също не бих гладувала.И също като чуя за тази шарлатанка д-р Емилова ми става лошо  Sick  Организмът ни е създаден така,че да се поддържа и живее чрез хранене.Не преплюскване,нормално хранене.
Иразбира се спорт.Спорта му у майката,не гладуването.

# 86
  • Мнения: 312
Аз също не бих гладувала.И също като чуя за тази шарлатанка д-р Емилова ми става лошо Sick Организмът ни е създаден така,че да се поддържа и живее чрез хранене.Не преплюскване,нормално хранене.
Иразбира се спорт.Спорта му у майката,не гладуването.
А, да си чувала за спортист столетник ? Аз не съм! От информацията, която имам, а тя се базира на доста прочетени неща за много години, народите, в който по-малко се е яло по-дълго се е живяло. Няма и тлъстак столетник, което ще рече, че нито една от мисиите на човека на земята не е да се тъпче и да ...  smile3550. И така, ако някой се чувства добре като провежда т.н. гладуване си е негов личен избор на живот.
Шарлатани винаги ще има и в магазина, и в поликлиниката, и във фармацефтичните компания, а пътя ще си избере всеки сам!!!

# 87
приветствам ви за подхванатата тема за гладолечението, аз го правя редовно и се чувствам прекрасно, бях много пълна, а имах хубави черти,успях да се преборя със себе си и глада си и постепенно се превърнах в хубава млада жена

# 88
вие наистина не знаете какво означава за организма като цяло гладуването, пробвайте мили дами и ще поспориме отново

# 89
аз също го правя редовно, и ви уверявам, че се чувствам прекрасно плюс положителните промените които настъпиха с организма ми

Общи условия

Активация на акаунт