ГЛАДОЛЕЧЕНИЕТО-ПО-КРАСИВА, ПО-МЛАДА, ПО-СТРОЙНА, ПО-ЗДРАВА

  • 40 135
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 817
Намирам темата за страхотна! Peace
Привърженик съм на лечебния глад и го прилагам както с лечебна цел, така и с цел отслабване! Wink
Правила съм и къси и дълги (до 35-дневни) гладувания. Убедена съм, че ако човек приема метода и се усмели да го пробва, ще се убеди в това, че има много положителен ефект върху организма като цяло. Определено съм на мнение, че гладуване се прави само след като човек е много добре запознат с метода на гладуване и захранване, както и след като си е направил пълна кръвна картина и се е посъветвал с лекар! Peace
Много е важно как се захранвате след това, защото всички случки, в които има поява на гастрит, чупливи нокти, падаща коса и т.н. се дължат на неправилно захранване!
Факт е и това, че след първото гладуване, се сваля по-бавно при всяко следващо, но в книгата на Лидия Ковачева пише, че за отслабване се препоръчват кратките и чести курсове! Аз предпочитам да гладувам поне 20 дни и съм установила, че когато се гладува за такива дълги периоди в крайна сметка свалените килограми в края на гладуването са толкова, колкото и при първото ми гладуване!
А защо винаги се свързва гладуването с Емилова?
Темата си има заглавие и би било хубаво, ако може да не се разводнява със заяждания и пререкания! Ако някой няма какво да каже по темата, би било по-разумно да замълчи и да не се изказва! Също така си мисля, че хора, които нямат личен опит с гладуването, не биха могли да имат лошо мнение за него, така че не ми е ясно защо се заяждат!?! Авторката е пуснала тема, която я интересува и е споделила опита си. Защо трябва да бъде линчувана? Аз като смятам една тема за безинтересна, не я чета! А тук някои хора като че ли само са влезли, за да се заяждат и да спорят! Темата не задължава никого да гладува, нали така?

# 91
# 92
  • Мнения: 601
Аз също мисля че един ден в седмицата на чай е много добър вариянт за разтоварване ,пречистване на организма и регулиране на теглото т нар. лунуване.
Но всяко нещо с което се прекалява не е добре.

# 93
  • Мнения: 152
От 5 години гладувам по 2 пъти на година и се чувствам най - добре в тези периоди. Няма киселини, безсънието и нервността изчезват.

# 94
  • София
  • Мнения: 625
Защо са тези спорове - който иска гладува, който не иска не гладува!
И цигарите са вредни, но който иска пуши!
За сваляне на килограми е почти ясно, че не става - килограмите се връщат +1, 2!
Но в действителност, когато съм гладувала, а съм го правила на доста дълги курсове съм се чувствала много добре - изпълваш се със страшно много енергия!
Имам познати, които излекуваха доста болести по този начин! Ще повторя някой от по-горен постинг, но и моя приятелка излекува по този начин поликистозни яйчници!

# 95
  • Мнения: 39
Смятам гладуването за пълна глупост-диетата и физическото натоварване са достатъчни. Против съм също и всички възможни хапчета,златни чудеса и т.н.

# 96
  • Мнения: 22 427
Не прочетох цялата тема, но големи простотии са се изписали. )))

Интересува ме обаче нещо, дали всички привърженици на гладуването тук са прочели достатъчно информация по въпроса. Дали са се постарали да разберат какво се случва с телата им по време на гладуване, както и какво се прави след самото гладуване?

За тези, които пък го отричат и твърдят, че е пълна глупост, както и че д-р Емилова е шарлатанка - на база на какво се основават твърденията ви? На това че вие сте си слабички и нямате проблеми да хапвате каквото искате и да не напълнявате? За това, че сте здрави и нямате никакви проблеми да блъскате 3часа във фитнеса? Или е нещо друго?

Човек не може да отрича нещо, което не е пробвал и не е подействало при него.
Лечебното гладуване се основава на някой принципи, с които човек задължително трябва да се запознае.

anya, защо да си връщаш килограмите след гладуването? Още повече пък да е ясно, че ще се случи?
Зависи за какво си използвал гладуването и още по-важното как си се хранил след лечебното гладуване.
Ако започнеш да си ядеш пържолите, пържените картофи, пици и всичко останало мазно и пържено - не ще си ги върнеш, ами ще си сложиш и 5кг отгоре.

Гладувала съм не един път и нямам нито един върнат килограм.
От тази година плодувам и също нямам никакви проблеми с това.

# 97
  • Мнения: 152
Намирам темата за страхотна! Peace
Привърженик съм на лечебния глад и го прилагам както с лечебна цел, така и с цел отслабване! Wink
Правила съм и къси и дълги (до 35-дневни) гладувания. Убедена съм, че ако човек приема метода и се усмели да го пробва, ще се убеди в това, че има много положителен ефект върху организма като цяло. Определено съм на мнение, че гладуване се прави само след като човек е много добре запознат с метода на гладуване и захранване, както и след като си е направил пълна кръвна картина и се е посъветвал с лекар! Peace
Много е важно как се захранвате след това, защото всички случки, в които има поява на гастрит, чупливи нокти, падаща коса и т.н. се дължат на неправилно захранване!
Факт е и това, че след първото гладуване, се сваля по-бавно при всяко следващо, но в книгата на Лидия Ковачева пише, че за отслабване се препоръчват кратките и чести курсове! Аз предпочитам да гладувам поне 20 дни и съм установила, че когато се гладува за такива дълги периоди в крайна сметка свалените килограми в края на гладуването са толкова, колкото и при първото ми гладуване!
А защо винаги се свързва гладуването с Емилова?
Темата си има заглавие и би било хубаво, ако може да не се разводнява със заяждания и пререкания! Ако някой няма какво да каже по темата, би било по-разумно да замълчи и да не се изказва! Също така си мисля, че хора, които нямат личен опит с гладуването, не биха могли да имат лошо мнение за него, така че не ми е ясно защо се заяждат!?! Авторката е пуснала тема, която я интересува и е споделила опита си. Защо трябва да бъде линчувана? Аз като смятам една тема за безинтересна, не я чета! А тук някои хора като че ли само са влезли, за да се заяждат и да спорят! Темата не задължава никого да гладува, нали така?










 smile3501 В момента гладувам и се чувствам страхотно. Чета за изпит и по-концентрирана не съм била.

# 98
  • Мнения: 5
Бих искала и аз да споделя моят опит от гладолечението - това са чудесни периоди! Човек се чувства наистина леко, кипи от енергия и се ужасаваш от рекламите и хората, които виждаш покрай себе си - почти всеки втори човек яде, почти всяка втора реклама е за шоколади, зърнени закуски, и т.н.!?
При това бих искала да уточня че съм правила гладолечение по метода на проф.Ю.Николаев - два пъти по 30дни и последващо захранване по неговата схема на захранване - без никакви проблеми със стомаха ми и здравето ми. След това по-скоро имах проблеми откъм психологичната страна на проблема с който се борех. (гладувах за да се излекувам, а не за отслабване).
След това съм правила краткотрайни разтоварвания по Л.Ковачева (10-дневни).
Но, при мен се появява проблем с личната ми мотивация, и постоянството.
Към момента съм с около 20кг наднормено тегло, и ме притеснява не толкова самото гладуване, а периодите след това - когато си подложен на постоянни изкушения...(все пак съм човек и ми се дояжда това-онова  Embarassed).
Оправдавам се с липсата на време да обърна внимание на себе си, ангажирана съм много с детето си, и избягвам голата истина, която ми показва огледалото.

# 99
  • в провинцията
  • Мнения: 249
ira7202, би ли споделила каква е схемата на захранване на проф. Ю. Николаев?

# 100
  • Мнения: 5
Точната схема на захранване по проф.Ю.Николаев я има в книгата му. По смомен (защото тези гладувания правих 1998-1999г) захранването се започваше с прясно изцеден сок от ябълки, разреден 1:1 с вода - 1л първи ден, 2-ри ден - неразреден прясно изцеден сок, след това се включваха настъргани моркови -200-250гр, и така нататък.

Общи условия

Активация на акаунт