Какво повече няма да купя - тема 2

  • 84 769
  • 751
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 19 473
Е добре де, не пише ли състава на продукта какъв е? Доколкото зная това е задължително....Настръхнах направо - кисело мляко без мляко.....

# 586
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
Да добавя - кисело мляко Поли - мирише на олио и няма никакво мляко вътре, само глупости.
Не знам дали става дума за същото мялко, за което аз мисля, не намирам снимка негова, при нас се продава в Пени маркет, та на него си пише само Поли, не е споменато дори, че е млечен продукт  Laughing. Вярно е, че е в кофичка от кисело мялко, прилича на такова- но не е  Laughing
Трябва да е същото, защото Пени е до свекървата, тя от там пазарува. Аз не го харесвам този магазин, не знам защо, но ми е антипатичен.
Е добре де, не пише ли състава на продукта какъв е? Доколкото зная това е задължително....Настръхнах направо - кисело мляко без мляко.....
Пише, ама кой да чете - Растителна мазнина /демек олио или кой знае какво/, Сухо мляко /не помня колко процента/, за прясно май нямаше или нещо от сорта 10-20 % ми се върти. Абе буламач отвсякъде. Консистенцията, като го разлопча, става директно за пиене без разреждане.  Ако ми попадне пак, ще прочета подробно и ще пиша точно какво съдържа, но на вкус е просто ужасно. Виж, за таратор може и да стане, даже ще спести олиото, защото то си е вътре.  #2gunfire

# 587
  • Мнения: 2 774
Същото е значи  Laughing
Баща ми беше купил споменатото нещо (щот кисело мялко определено не е ) преди година-две, за детето,  след тази покупка седнахме на компа и нагледно му бях показала кои млека може да купува за децата,  та ясно ми е запечатано в съзнанието.

# 588
  • Мнения: 116
Това мляко като соевите млека ли е?Аз тях (плодовите) много ги обичах.Една позната ни носеше преди години,но за съжаление не помня фирмата,за да ги потърся на пазара.

# 589
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
Това мляко като соевите млека ли е?Аз тях (плодовите) много ги обичах.Една позната ни носеше преди години,но за съжаление не помня фирмата,за да ги потърся на пазара.
Не е соево - сухо мляко, примесено с олио или Бог знае какво.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 103
Това мляко като соевите млека ли е?Аз тях (плодовите) много ги обичах.Една позната ни носеше преди години,но за съжаление не помня фирмата,за да ги потърся на пазара.
Не е соево - сухо мляко, примесено с олио или Бог знае какво.
Растителна мазнина не означава само олио.

# 591
  • Мнения: 2 802
Информативно и важно!  Flutter

Скрит текст:
Прахчето Маги, което бавно убива

Запитвали ли сте се някога защо са толкова невероятно вкусни продуктите на Maggi и как е възможно едно прахче да направи такива чудеса с мусаката ви или пилешката кавърма? Е, ние ще ви издадем „малката тайна” на Maggi – мононатриевия глутамат.

Действа като наркотик

Според известни учени натриевият глутамат има свойството на наркотиците. Използва се от производители в цял свят като подправка към ястия, в хранителни продукти, за да ги правят по-вкусни.
Глутаматът въздейства на рецепторите ни подсъзнателно, като ни внушава, че похапваме нещо изключително вкусно и питателно. Ден след ден, похапвайки от натриевия глутамат дори без да знаете, вие се пристрастявате. Храни, в които го няма, започват да ви се струват безвкусни, дори неприятни и имате чувството, че ядете тебешир.

Натриев глутамат използват най-често по ресторантите и заведенията за бързо хранене, където ви примамват с вкусни гозби. Без да подозирате, че манджите са поръсени с тази химия, вие все по-често изпитвате желание да посещавате заведението.

Натриев глутамат има и в Maggi, Пикантина, KNORR и прочие. В някои страни Maggi разпространяват био-вариант на подправките си, в който не се съдържа глутамат. В България, разбира се, отровата е в промишлени количества.

Отровата глутамат в Maggi може да ви докара Алцхаймер

След поредицата от изследвания върху животни е доказано, че натриевият глутамат е отровен. Той вреди изключително на организма, уврежда ретината и е причина за заболявания като Паркинсон и Алцхаймер. Ако оставим на страната „малките странични ефекти” като гадене, повръщане, зачервяване на кожата и главоболие, натриевият глутамат може да увреди и поколението ви. Доказано е, че при консумация от бременни, той се натрупва в плацентата и нанася трайни последствия на плода. Детето е с незавършена нервна система.

Отровата Maggi

„Отровата Maggi” – такава тема е създадена в бг форум за майки, където след поредица от дискусии, потребители единодушно решават да бойкотират продуктите на Maggi, заради наличието на натриев глутамат в тях.

От Maggi – продукт на Нестле, не крият, че в съставките има глутамат. На опаковката ясно е написано, че в пакетчето се съдържа овкусител – мононатриев глутамат, макар че доказано тази съставка руши мозъка.

„Отдавна не купувам Maggi, точно защото знам, че съдържа глутамат. Но ме дразнят многобройните им реклами, на които дечица сладко си похапват от химиите им”, възмущава се една от майките във форума към темата „Отровата Maggi”.


....-   И в китайските ресторанти с глутаматче готвят, за да го докарват на вкус !

....- За съжаление не е лъжа, това се съдържа в почти всички неща на пазара - сухи супи, сухи бульони, бирени фъстъци и каквото там се сетите...

# 592
  • София
  • Мнения: 3 789
Информативно и важно!  Flutter

Скрит текст:
Прахчето Маги, което бавно убива

Запитвали ли сте се някога защо са толкова невероятно вкусни продуктите на Maggi и как е възможно едно прахче да направи такива чудеса с мусаката ви или пилешката кавърма? Е, ние ще ви издадем „малката тайна” на Maggi – мононатриевия глутамат.

Действа като наркотик

Според известни учени натриевият глутамат има свойството на наркотиците. Използва се от производители в цял свят като подправка към ястия, в хранителни продукти, за да ги правят по-вкусни.
Глутаматът въздейства на рецепторите ни подсъзнателно, като ни внушава, че похапваме нещо изключително вкусно и питателно. Ден след ден, похапвайки от натриевия глутамат дори без да знаете, вие се пристрастявате. Храни, в които го няма, започват да ви се струват безвкусни, дори неприятни и имате чувството, че ядете тебешир.

Натриев глутамат използват най-често по ресторантите и заведенията за бързо хранене, където ви примамват с вкусни гозби. Без да подозирате, че манджите са поръсени с тази химия, вие все по-често изпитвате желание да посещавате заведението.

Натриев глутамат има и в Maggi, Пикантина, KNORR и прочие. В някои страни Maggi разпространяват био-вариант на подправките си, в който не се съдържа глутамат. В България, разбира се, отровата е в промишлени количества.

Отровата глутамат в Maggi може да ви докара Алцхаймер

След поредицата от изследвания върху животни е доказано, че натриевият глутамат е отровен. Той вреди изключително на организма, уврежда ретината и е причина за заболявания като Паркинсон и Алцхаймер. Ако оставим на страната „малките странични ефекти” като гадене, повръщане, зачервяване на кожата и главоболие, натриевият глутамат може да увреди и поколението ви. Доказано е, че при консумация от бременни, той се натрупва в плацентата и нанася трайни последствия на плода. Детето е с незавършена нервна система.

Отровата Maggi

„Отровата Maggi” – такава тема е създадена в бг форум за майки, където след поредица от дискусии, потребители единодушно решават да бойкотират продуктите на Maggi, заради наличието на натриев глутамат в тях.

От Maggi – продукт на Нестле, не крият, че в съставките има глутамат. На опаковката ясно е написано, че в пакетчето се съдържа овкусител – мононатриев глутамат, макар че доказано тази съставка руши мозъка.

„Отдавна не купувам Maggi, точно защото знам, че съдържа глутамат. Но ме дразнят многобройните им реклами, на които дечица сладко си похапват от химиите им”, възмущава се една от майките във форума към темата „Отровата Maggi”.


....-   И в китайските ресторанти с глутаматче готвят, за да го докарват на вкус !

....- За съжаление не е лъжа, това се съдържа в почти всички неща на пазара - сухи супи, сухи бульони, бирени фъстъци и каквото там се сетите...


 ooooh! Не случайно съм забранила всякакви бульончета и подобни подправки вкъщи  Simple Smile Странно, обаче вкусът им изобщо не ми харесва - обратното на това, което пише в скрития текст  Tired

# 593
  • Мнения: 19 473
Аз зная за това и затова отказах китайската храна, която преди много обичах. Чудно ми е докога Нестле ще продават вредни боклуци на пазара, пък на всичкото отгоре с претенции за задравословни продукти. И ако наистина има такива вредни съставки в техните заготовки Маги и прочее кубчета, вкл. и на други фирми, защо това се позволява на нашия пазар?

# 594
  • Мнения: 2 802
И ако наистина има такива вредни съставки в техните заготовки Маги и прочее кубчета, вкл. и на други фирми, защо това се позволява на нашия пазар?

Не знам и аз, но определено инспекцията по храните СПИ.  Crossing Arms

# 595
  • гр. София
  • Мнения: 2 518
По цял свят се продават и използват сухи супи и бульони на кубчета или в прахообразен вид. Но никой не задължава потребителите да ги купуват. У дома такива неща не влизат, както и разните пюрета на прах и фиксове. Това ми звучи като храна за космонавти. И не разбирам как може някой да яде супа на прах, разтворена в гореща вода. Но вкусове разни. Всеки си преценява какво да купува.  Peace
И аспартамът е канцерогенен, но го има навсякъде - от дъвките, през диетичните продукти, до подсладените безалкохолни напитки.
Сега рекламират някаква смеска за сос за салата "Цезар".  Sick Всеки си има глава на раменете и си преценява дали да си купи. Аз не бих. За мен това е отрова за организма.

# 596
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
По цял свят се продават и използват сухи супи и бульони на кубчета или в прахообразен вид. Но И аспартамът е канцерогенен, но го има навсякъде - от дъвките, през диетичните продукти, до подсладените безалкохолни напитки.
Сега рекламират някаква смеска за сос за салата "Цезар".  Sick Всеки си има глава на раменете и си преценява дали да си купи. Аз не бих. За мен това е отрова за организма.
Според тази реклама ,няма глутамат в тези фиксове за салатите.
Като знам колко хора не обръщат внимание на аспартам, като подсладител ooooh! Заради него накарах детето да чете подробно всеки етикет. Сега по празниците, дори козунаци имаше с него. Sick И само още малко да добавя, че този подсладител наистина действаше като "дрога" на моето дете.

# 597
  • гр. София
  • Мнения: 2 518
Олеле, и в козунаците ли?!  ooooh!

В тези сосове дори да няма натриев глутамат, има една камара изкуствени неща, а за сгъстител е използвано вездесъщото модифицирано нищесте, което се блъска наред в конфитюри, лютеници, салати тип "Снежанка" и пр.
За мен това си е продукт на химията.

# 598
  • Мнения: 2 802
У дома такива неща не влизат, както и разните пюрета на прах и фиксове.

У дома също, никога не съм ги харесвала, дири и опитвала тези фиксове Crossing Arms Вземала съм единствено пилешки бульон на кубчета и съм го ползвала точно два пъти.
Просто сметнах за интересно да споделя тази информация с вас  Hug

# 599
  • София
  • Мнения: 1 391
Мдаааааааа, в къщи са забранени абсолютно всички продукти на Нестле и козметичните марки тяхна собственост (на първо четене се сещам за Лореал и Гарние). Не мога да понасям отношението им към хората, струящо от рекламите - сутрин яж инстантни буламачи, за да не закъснееш за работа, на обяд пий разтворима супа, защото не може да си позволяваш да излизаш от работа, на вечеря готви с фиксовете за по-бързо, че си стоял до късно пак на работа Twisted Evil
С други думи мотото им би трябвало да е "Уважаеми клиенти, Вие сте просто едни роби"

Общи условия

Активация на акаунт