Въпроси към Класически хомеопати 20

  • 49 992
  • 729
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ено ни и в новата, юбилейна 20-та тема!   Hug

Внимание: Форумът е за обмяна на личен опит, свързан с хомеопатията и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските или хомеопатични специалисти.        Simple Smile

Апелирам за толерантност и въздържане от квалификации.  
 Peace


Преди да зададете въпроса си, моля ви информирайте се поне малко за хомеопатията тук:

ИНФОРМАТИВНО ЗА ХОМЕОПАТИЯТА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0

"Информативно за Хомеопатията", само четете за да се информирате, но моля ви не пишете там! Само тук.
 
Линк към старата 19-та тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=628415.0

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 21:58 от Aleksander

# 1
  • Варна
  • Мнения: 391
Eх, за първи път да съм първа Simple Smile

Мама 123, да в Добрич ги правят в аптеката. Последния път като ни прати там хомеопата, ни казаха "ами няма в момента, елате след 1 час, ще ви го приготвим". Не знам точно как ги правят...

# 2
  • Мнения: 1 446
Благодаря за темата  Hug

# 3
  • Мнения: 5
Здравейте, има ли някой от Варна пациент на д-р Кремена Хаджиева?
Ако има какво е мнението ви за нея и най вече спазва ли правилата на класическата хомеопатия?

1.   Добрият хомеопат предписва само ЕДНО лекарство.
2.   Той слага Вашето лекарство в бутилка с вода, като количеството е определено от него. Тези, които ви съветват да вземате лекарството си на сухо, не са усвоили модерните методи на хомеопатията, и не само ще забавят лечението Ви, но може дори да го осуетят.
3.   Добрият хомеопат Ви препоръчва да вземете пробна доза вечерта, и да го уведомявате те през следващите два дни за реакцията на организма Ви. Не повтаряйте приема преди разговора с него!
4.    При този разговор той ще Ви уведоми колко често да повторите терапията, така че да е сигурен, че заболяването Ви се лекува по най-бързия и умерен начин.
5.   Отбягвайте тези, които твърдят следното:  „Трябва първо да преминете през силно усложнение на симптомите, преди да се подобрите.” А също и „Трябва да спрете алопатичното си лекарство, преди да почна да Ви лекувам.” Това не само не е вярно, но е и опасно, тъй като пациентът ще преживее и симптомите на спирането но лекарството.  Добрият хомеопат ще препоръча промяна в дозата на алопатичните лекарства едва след като се забележи подобрение , дължащо се на хомеопатичното лечение.
6.   Избягвайте тези, които Ви предписват единственото лекарство сухо (напр. три топчета на езика), и Ви карат да повтаряте това „лечение” всеки месец цяла година, без дори да променят силата на Вашето лекарство. Този метод на „наблюдение и изчакване” не е от най-напредналите методи на Hahnemann, въпреки че се практикува от повечето хомеопати.
7.   Добрият хомеопат иска да Ви вижда в кабинета си най-малко по един път месечно, но освен това настоява за ежеседмичен отчет (по телефона, имейл, факс). По този начин може да направи промени в лечението, когато има нужда.

# 4
  • Мнения: 2 176
Здравейте, има ли някой от Варна пациент на д-р Кремена Хаджиева?
Ако има какво е мнението ви за нея и най вече спазва ли правилата на класическата хомеопатия?

1.   Добрият хомеопат предписва само ЕДНО лекарство.
2.   Той слага Вашето лекарство в бутилка с вода, като количеството е определено от него. Тези, които ви съветват да вземате лекарството си на сухо, не са усвоили модерните методи на хомеопатията, и не само ще забавят лечението Ви, но може дори да го осуетят.
3.   Добрият хомеопат Ви препоръчва да вземете пробна доза вечерта, и да го уведомявате те през следващите два дни за реакцията на организма Ви. Не повтаряйте приема преди разговора с него!
4.    При този разговор той ще Ви уведоми колко често да повторите терапията, така че да е сигурен, че заболяването Ви се лекува по най-бързия и умерен начин.
5.   Отбягвайте тези, които твърдят следното:  „Трябва първо да преминете през силно усложнение на симптомите, преди да се подобрите.” А също и „Трябва да спрете алопатичното си лекарство, преди да почна да Ви лекувам.” Това не само не е вярно, но е и опасно, тъй като пациентът ще преживее и симптомите на спирането но лекарството.  Добрият хомеопат ще препоръча промяна в дозата на алопатичните лекарства едва след като се забележи подобрение , дължащо се на хомеопатичното лечение.
6.   Избягвайте тези, които Ви предписват единственото лекарство сухо (напр. три топчета на езика), и Ви карат да повтаряте това „лечение” всеки месец цяла година, без дори да променят силата на Вашето лекарство. Този метод на „наблюдение и изчакване” не е от най-напредналите методи на Hahnemann, въпреки че се практикува от повечето хомеопати.
7.   Добрият хомеопат иска да Ви вижда в кабинета си най-малко по един път месечно, но освен това настоява за ежеседмичен отчет (по телефона, имейл, факс). По този начин може да направи промени в лечението, когато има нужда.


Вместо запис, мерси за новата тема.  bouquet
Тези правила са химера. Simple Smile Който иска да им робува, може да пропусне добрата хомеопатична практика заради написани от някой буквоядец правила. Добрият хомепат е този, който е излекувал вас и близките ви. Може да не е ефективен за други хора, но ако те са готови за хомеопатията, те взаимно ще търсят и намерят.  Heart Eyes



# 5
  • Мнения: 3 478
Здравейте, има ли някой от Варна пациент на д-р Кремена Хаджиева?
Ако има какво е мнението ви за нея и най вече спазва ли правилата на класическата хомеопатия?

1.   Добрият хомеопат предписва само ЕДНО лекарство.
2.   Той слага Вашето лекарство в бутилка с вода, като количеството е определено от него. Тези, които ви съветват да вземате лекарството си на сухо, не са усвоили модерните методи на хомеопатията, и не само ще забавят лечението Ви, но може дори да го осуетят.

Не са модерни, напротив, те са класически, разтворените лекарства. А  и вече е коментирано - първият прием може да е в суха форма, важно е последващите да са различни, динамизирани. И пак играе въпросът с дистанцията между приемите

3.   Добрият хомеопат Ви препоръчва да вземете пробна доза вечерта, и да го уведомявате те през следващите два дни за реакцията на организма Ви. Не повтаряйте приема преди разговора с него!

Не е постулат. Има лекарства, които не е добре да се приемат сутрин или вечер, заради отношението на типажа към умствена или физическа дейност. Дълга тема

4.    При този разговор той ще Ви уведоми колко често да повторите терапията, така че да е сигурен, че заболяването Ви се лекува по най-бързия и умерен начин.

5.   Отбягвайте тези, които твърдят следното:  „Трябва първо да преминете през силно усложнение на симптомите, преди да се подобрите.” А също и „Трябва да спрете алопатичното си лекарство, преди да почна да Ви лекувам.” Това не само не е вярно, но е и опасно, тъй като пациентът ще преживее и симптомите на спирането но лекарството.  Добрият хомеопат ще препоръча промяна в дозата на алопатичните лекарства едва след като се забележи подобрение , дължащо се на хомеопатичното лечение.
6.   Избягвайте тези, които Ви предписват единственото лекарство сухо (напр. три топчета на езика), и Ви карат да повтаряте това „лечение” всеки месец цяла година, без дори да променят силата на Вашето лекарство. Този метод на „наблюдение и изчакване” не е от най-напредналите методи на Hahnemann, въпреки че се практикува от повечето хомеопати.
7.   Добрият хомеопат иска да Ви вижда в кабинета си най-малко по един път месечно, но освен това настоява за ежеседмичен отчет (по телефона, имейл, факс). По този начин може да направи промени в лечението, когато има нужда.

Не е вярно. Строго индивидуално е.


Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 14:16 от Мечка Малинарка

# 6
  • Мнения: 823
И аз се записвам  Laughing

# 7
  • Мнения: 173
ЗАПИС И ОТ МЕН Peace

# 8
  • Мнения: 648
Мечка Малинарка, можеш ли да редактираш поста си с големия цитат, за да стане по-ясно какво точно искаш да кажеш  Hug

# 9
  • Мнения: 9
Здравейте, има ли някой от Варна пациент на д-р Кремена Хаджиева?
Ако има какво е мнението ви за нея и най вече спазва ли правилата на класическата хомеопатия?
Мой приятел е нейн пациент. От 2-3 месеца всекидневно хрупа по 3 гранули  Grinning (едно ХЛ), но пък твърди, че има подобрение и се чувства добре...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green да следя и тази тема Simple Smile

В момента борим млечницата на бебешината...  след последния прием на хл има разни кожни раздразнения... в памперс зоната и по бузите, където мажеше текналите сополи... Сега умувам дали е от хл или е съвпадение ако съм дала някаква неподходяща храна newsm78 Според хом. има още динамика, та чакаме  Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
сетих се тези дни нещо и да питам-  след раждане на жените им се понякога появяват ранички на шийката на матката,които гинеколозите обгарят,или по новите методи с лазер.Това изгаряне не се ли явява подтискане?и ако да в какво може да избие?или не всички медицински намеси са подтискане?
на мен лично след първото раждане ми е горена такава раничка,сега след второто още не съм ходила на преглед,и честно се притеснявам да не би пак да имам

# 12
  • Мнения: 3 478
Тази раничка се явява пролапс на лигавицата на матката през шийката. Отделя слуз. Не знам дали е потискане, но не решава проблема. Още повече си е откровено опасна манипулация, която може да обгори ....да не навлизам в подробности. Не мисля, че е потискане, защото е физически механична появата на този проблем, но все пак не съм сигурна на сто процента за потискането.

# 13
  • Мнения: 660
здравейте,имам един въпрос,вчера бебето ми ,което не 1,1 година си натисна окото с една остра играчка,клепачите се подуха и са червени,започна секретиране от окото на нещо като слуз,знам че тук всички са против самопредписване ,но може ли да дам арника за травмата?или нещо друго при остра травма?

# 14
  • Мнения: 252
И аз в новата темичка   bouquet
И нас не ни подмина този вирус.Малката от вчера е със зверска Т,само лежи,спи и охка.Стискайте палци да се преборим бързо.

Общи условия

Активация на акаунт