Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тази сутрин на закуска ми се зададе този въпрос и буквално ми приседна Very Happy

Та, какво отговаряте на този въпрос?

Мен ме попитаха:  през устата ли излиза бебето? Ами от къде тогава? А, как се храни бебети? Кръв ли пие от корема или суче от гърдите? Как лекаря вади бебето и от къде?   Shocked  ooooh!

Направо ме бомбандираха с въпроси и  се наложи набързо да се разсъня и да си събера мислите в главата

« Последна редакция: пт, 06 яну 2006, 18:41 от Vivi »
Цитирай

София

И аз обяснявах на дъщеря ми миналата година тези подробности. Не знам защо това дете упорито твърди, че не иска да има деца и не иска да ражда(знам, че ще забрави след години). По някакъв начин се е уплашила явно. Предполагам, че е видяла нещо по телевизията, защото аз съвсем спокойно и смятам доста добре й обясних нещата.
 Първо един път ме изненада в маршрутката, но там успях да отложа отговора на въпроса и после  ме изненада на вечеря като стана и каза:"Мамо, от тази ли дупка излизат бебетата?"(показвайки ми нагледно). Явно в детската градина усилено са коментирали въпроса.
 Обясних подробно от къде излиза бебето, казах, че лекаря помага да се извади, държах да разбере, че не е страшно и не боли и въпреки това се е стреснала. Обясних и че като дойде време да се ражда и бебето започва да бута мама с главичка за да й подскаже, че е дошло време да се ражда .
 Все още не ме е питала обаче как се оказват бебетата в корема на мама. Според мен там ще е "по-интересният разговор".
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

Според мен зависи на колко е детето. На Танти засега й е достатъчен отговора, че излизат през корема, с помощта на лекаря. При нея лошото е, че ще иска да види точно от къде е излязла, а и още не е дорасла, за да разбере. Пък и не съм я съвсем излъгала, нищо, че тя не е излязла през корема, а от.....
Цитирай

София, точно под звездите

Темата кой какво има и как му се казва е разисквана отдавна - момчетата - пенис, момичетата - вагина /но не пишкат оттам/.
Когато бях бременна, Кало съвсем естествено се поинтересува откъде ще излезе бебето. Обясних му, че ще излезе през вагината, а ако е много голямо ще го извади доктора през един разрез на корема - то до края не се знаеше как ще стане...
Това е. Засега не пита откъде е влязло бебето там и слава Богу, защото не съм готова с отговора... Embarassed
Цитирай

Аз отдавна съм разяснила, тези въпроси. Отговарям единствено и само с истината, за децата тя няма никакъв подтекст, възприемат я като нормална информация. За по удобно ползвам детска енциклопедия за човешкото тяло, много им е интересно за матката, яйчниците, пъпната връв, от която се храни бебето..., с Момчил беше малко трудно докато свикне с идеята, че той никога няма да бъде бременнен, много му се искаше на човека и той да ражда. Обяснила съм, че освен нормално раждане, бебето може да бъде извадено с операция, абе всичко съм си казала Laughing.
  Все още не ми е зададен въпроса, как точно сперматозоида влиза в майката, за да стигне да яйцеклетката, чакам включване всеки момент, това определено ще ме смути малко повече, докато го обяснявам Confused, но се надявам, да съм достатъчно подготвена психически Crazy.
Цитирай

при децата

Ако ви е трудно има детски книжки с много хубави обяснения и картинки.
Най - добре е да му обясните всичко с разбираеми думички, но да са истина Smile
Децата си задоволяват любопитството доста бързо, и ако бързо реагираме с подходящо обяснение, толкова по-малко въпроси задават.

аз много съвети давам, ама синът ми попита какво е вибратор и аз казах "не знам" newsm78 Mr. Green
а сега де?
Цитирай

Sofia

Аз отдавна съм разяснила, тези въпроси. Отговарям единствено и само с истината, за децата тя няма никакъв подтекст, възприемат я като нормална информация. За по удобно ползвам детска енциклопедия за човешкото тяло, много им е интересно за матката, яйчниците, пъпната връв, от която се храни бебето..., с Момчил беше малко трудно докато свикне с идеята, че той никога няма да бъде бременнен, много му се искаше на човека и той да ражда. Обяснила съм, че освен нормално раждане, бебето може да бъде извадено с операция, абе всичко съм си казала Laughing.
  Все още не ми е зададен въпроса, как точно сперматозоида влиза в майката, за да стигне да яйцеклетката, чакам включване всеки момент, това определено ще ме смути малко повече, докато го обяснявам Confused, но се надявам, да съм достатъчно подготвена психически Crazy.
Разсмя ме с реакцията на Момчил  Laughing, но определено, това е начинът по който и аз мисля да отговарям на "неудобните" въпроси, когато синът ми се "засипе" с тях.
Цитирай

Отговарям само истината.  Знае как се е родил, от къде и други подобни. Отговарям  и всеки път разширявам по малко информацията. Освен това когато и да попита отговарям веднага, така той го приема за естествено и не се притеснява да говорим за тези неща в къщи.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

И аз като Кифлата - истината и само истината! Обяснила съм на дребния бебеправенето, раждането и кърменето. Разбира се, тактично.
Наскоро една какичка му каза: "Ау, колко си хубав, искам да имам съвсем същото момченце като теб!"
Дребният я погледна много сериозно и отговори:
"Не се притеснявай, щом имаш гърди, можеш да си имаш бебе, да го родиш и даже да го кърмиш!"  hahaha
Сега въпросът е, защо само жените могат да имат бебета, а мъжете - не? На какво прилича това?  Naughty
Цитирай

в мъжки прегръдки

И при казването на истината има проблем защото детето на кумата ми след такива обяснения ни застреля в една претъпкана сладкарница като извика на висок глас на моето "мама има дупка за бебета" . Но и според мен това е по-добрия вариант от щъркела (кой ли се хваща вече на това). Добрата новина е че в днешно време е пълно с книжки с картинки и може много лесно да му се обясни и да му се покаже за какво става дума. А за малко по-големите има едни "дневници на малки откачалки" за момчета и момичета и там доста добре са обяснени пубертетските проблеми при двата пола.
Цитирай

Варна

Още преди да забременея бях обяснила малко,но на 2г и 10м вече обясних ясно.Казах,че бебето е в корема ми и расте и се храни.Тя се притесняваше защо не го "пускам" и кога ще "падне"/самата дума е гадна асоциация/. Знае от къде ще излезе и че суче в началото. Много беше изумена и не разбра какво и говорят като я питаха "Вие какво ще си купувате?". После обясни къде е бебето и всичко най-подробно. По въпроса за създаването можеби ще имам малко улесения,защото имаме кучета и ги размножаваме. Сега знае ,че правят кученца ама като пита за нас...то се знае пак трябва да е истината.
Цитирай

София

Според мен зависи на колко е детето. На Танти засега й е достатъчен отговора, че излизат през корема, с помощта на лекаря. При нея лошото е, че ще иска да види точно от къде е излязла, а и още не е дорасла, за да разбере. Пък и не съм я съвсем излъгала, нищо, че тя не е излязла през корема, а от.....
Май и аз това съм обяснила преди не знам колко време, но напоследък Йоана ми каза, че няма да даде на лекаря да и извади бебето от корема и беше много уплашена. Е, тогава и казах, че жените си имат едно специално отворче, и в повечето случаи, когато всичко минава нормално, бебето излиза оттам. Мился, че оттогава се успокои, защото не ме е питала скоро за това.
Цитирай

Винаги съм казвала на дъщеря ми истината.За каквото и да ме пита - за секс, за бебета и т.н.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.