мамо, как излиза бебето?

  • 2 740
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Тази сутрин на закуска ми се зададе този въпрос и буквално ми приседна Grinning

Та, какво отговаряте на този въпрос?

Мен ме попитаха:  през устата ли излиза бебето? Ами от къде тогава? А, как се храни бебети? Кръв ли пие от корема или суче от гърдите? Как лекаря вади бебето и от къде?   Shocked  ooooh!

Направо ме бомбандираха с въпроси и  се наложи набързо да се разсъня и да си събера мислите в главата

Последна редакция: пт, 06 яну 2006, 18:41 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз обяснявах на дъщеря ми миналата година тези подробности. Не знам защо това дете упорито твърди, че не иска да има деца и не иска да ражда(знам, че ще забрави след години). По някакъв начин се е уплашила явно. Предполагам, че е видяла нещо по телевизията, защото аз съвсем спокойно и смятам доста добре й обясних нещата.
 Първо един път ме изненада в маршрутката, но там успях да отложа отговора на въпроса и после  ме изненада на вечеря като стана и каза:"Мамо, от тази ли дупка излизат бебетата?"(показвайки ми нагледно). Явно в детската градина усилено са коментирали въпроса.
 Обясних подробно от къде излиза бебето, казах, че лекаря помага да се извади, държах да разбере, че не е страшно и не боли и въпреки това се е стреснала. Обясних и че като дойде време да се ражда и бебето започва да бута мама с главичка за да й подскаже, че е дошло време да се ражда .
 Все още не ме е питала обаче как се оказват бебетата в корема на мама. Според мен там ще е "по-интересният разговор".

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Според мен зависи на колко е детето. На Танти засега й е достатъчен отговора, че излизат през корема, с помощта на лекаря. При нея лошото е, че ще иска да види точно от къде е излязла, а и още не е дорасла, за да разбере. Пък и не съм я съвсем излъгала, нищо, че тя не е излязла през корема, а от.....

# 3
  • Мнения: 415
Темата кой какво има и как му се казва е разисквана отдавна - момчетата - пенис, момичетата - вагина /но не пишкат оттам/.
Когато бях бременна, Кало съвсем естествено се поинтересува откъде ще излезе бебето. Обясних му, че ще излезе през вагината, а ако е много голямо ще го извади доктора през един разрез на корема - то до края не се знаеше как ще стане...
Това е. Засега не пита откъде е влязло бебето там и слава Богу, защото не съм готова с отговора... Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 792
 Аз отдавна съм разяснила, тези въпроси. Отговарям единствено и само с истината, за децата тя няма никакъв подтекст, възприемат я като нормална информация. За по удобно ползвам детска енциклопедия за човешкото тяло, много им е интересно за матката, яйчниците, пъпната връв, от която се храни бебето..., с Момчил беше малко трудно докато свикне с идеята, че той никога няма да бъде бременнен, много му се искаше на човека и той да ражда. Обяснила съм, че освен нормално раждане, бебето може да бъде извадено с операция, абе всичко съм си казала Laughing.
  Все още не ми е зададен въпроса, как точно сперматозоида влиза в майката, за да стигне да яйцеклетката, чакам включване всеки момент, това определено ще ме смути малко повече, докато го обяснявам Confused, но се надявам, да съм достатъчно подготвена психически Crazy.

# 5
  • Мнения: 3 405
Ако ви е трудно има детски книжки с много хубави обяснения и картинки.
Най - добре е да му обясните всичко с разбираеми думички, но да са истина Simple Smile
Децата си задоволяват любопитството доста бързо, и ако бързо реагираме с подходящо обяснение, толкова по-малко въпроси задават.

аз много съвети давам, ама синът ми попита какво е вибратор и аз казах "не знам" newsm78 Mr. Green
а сега де?

# 6
  • Мнения: 2 755
Аз отдавна съм разяснила, тези въпроси. Отговарям единствено и само с истината, за децата тя няма никакъв подтекст, възприемат я като нормална информация. За по удобно ползвам детска енциклопедия за човешкото тяло, много им е интересно за матката, яйчниците, пъпната връв, от която се храни бебето..., с Момчил беше малко трудно докато свикне с идеята, че той никога няма да бъде бременнен, много му се искаше на човека и той да ражда. Обяснила съм, че освен нормално раждане, бебето може да бъде извадено с операция, абе всичко съм си казала Laughing.
  Все още не ми е зададен въпроса, как точно сперматозоида влиза в майката, за да стигне да яйцеклетката, чакам включване всеки момент, това определено ще ме смути малко повече, докато го обяснявам Confused, но се надявам, да съм достатъчно подготвена психически Crazy.
Разсмя ме с реакцията на Момчил  Laughing, но определено, това е начинът по който и аз мисля да отговарям на "неудобните" въпроси, когато синът ми се "засипе" с тях.

# 7
  • Мнения: 861
Отговарям само истината.  Знае как се е родил, от къде и други подобни. Отговарям  и всеки път разширявам по малко информацията. Освен това когато и да попита отговарям веднага, така той го приема за естествено и не се притеснява да говорим за тези неща в къщи.

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз като Кифлата - истината и само истината! Обяснила съм на дребния бебеправенето, раждането и кърменето. Разбира се, тактично.
Наскоро една какичка му каза: "Ау, колко си хубав, искам да имам съвсем същото момченце като теб!"
Дребният я погледна много сериозно и отговори:
"Не се притеснявай, щом имаш гърди, можеш да си имаш бебе, да го родиш и даже да го кърмиш!"  hahaha
Сега въпросът е, защо само жените могат да имат бебета, а мъжете - не? На какво прилича това?  Naughty

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И при казването на истината има проблем защото детето на кумата ми след такива обяснения ни застреля в една претъпкана сладкарница като извика на висок глас на моето "мама има дупка за бебета" . Но и според мен това е по-добрия вариант от щъркела (кой ли се хваща вече на това). Добрата новина е че в днешно време е пълно с книжки с картинки и може много лесно да му се обясни и да му се покаже за какво става дума. А за малко по-големите има едни "дневници на малки откачалки" за момчета и момичета и там доста добре са обяснени пубертетските проблеми при двата пола.

# 10
  • Мнения: 574
Още преди да забременея бях обяснила малко,но на 2г и 10м вече обясних ясно.Казах,че бебето е в корема ми и расте и се храни.Тя се притесняваше защо не го "пускам" и кога ще "падне"/самата дума е гадна асоциация/. Знае от къде ще излезе и че суче в началото. Много беше изумена и не разбра какво и говорят като я питаха "Вие какво ще си купувате?". После обясни къде е бебето и всичко най-подробно. По въпроса за създаването можеби ще имам малко улесения,защото имаме кучета и ги размножаваме. Сега знае ,че правят кученца ама като пита за нас...то се знае пак трябва да е истината.

# 11
  • Мнения: 2 332
Според мен зависи на колко е детето. На Танти засега й е достатъчен отговора, че излизат през корема, с помощта на лекаря. При нея лошото е, че ще иска да види точно от къде е излязла, а и още не е дорасла, за да разбере. Пък и не съм я съвсем излъгала, нищо, че тя не е излязла през корема, а от.....
Май и аз това съм обяснила преди не знам колко време, но напоследък Йоана ми каза, че няма да даде на лекаря да и извади бебето от корема и беше много уплашена. Е, тогава и казах, че жените си имат едно специално отворче, и в повечето случаи, когато всичко минава нормално, бебето излиза оттам. Мился, че оттогава се успокои, защото не ме е питала скоро за това.

# 12
  • Мнения: 10 758
Винаги съм казвала на дъщеря ми истината.За каквото и да ме пита - за секс, за бебета и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт