От къде идват бебетата?

  • 10 258
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 599
И аз съм на мнение, че на децата трябва да се казва истината с подходящи думи. Моят вече е на 6г., не се е сетил да пита как попада семенцето в майката, но като попита-ще му кажа.
На въпросът Само майките ли раждат - съм отговорила, че природата така ни е устроила и е дала различни роли на майката и бащата.
Има приятели-близнаци и на тях им казали,че единият е родила майката, а другият бащата Thinking

# 16
  • Мнения: 448
Да добре, ще започна малко по от далеч, как ние сме направени от тези клетчици, като от голям конструктор. Все пак трябва да разбере какво са клетките до някъде. За обичта винаги и повтаряме че всички я обичат. Беше на 2, но помни как с майка и сме се прегръщали и тя ни е бутала главите една към друга и все го споменава. Лятото се виждаме дори по често, защото не се ограничаваме само във идването и в къщи, а я взимам от градина и я разхождам преди да я върна в тях, сега веднъж седмично няма как.

Цитат
Има приятели-близнаци и на тях им казали,че единият е родила майката, а другият бащата

Голяма каша, после ще я оправят.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Да добре, ще започна малко по от далеч, как ние сме направени от тези клетчици, като от голям конструктор.

Това ми се струва много добра идея! thumbsup

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Въпросите може да звучат сложно, но са хубави въпроси, на които е добре да се дават честни отговори. Децата ги запомнят и повярвай ще те препитва по тях най-редовно  Mr. Green

Дъщеря ми попита за бебетата мисля около 4 също. Също се разделихме с баща й, когато беше на 2 години и също както твоята искаше да знае дали още се обичаме, защо сме се разделили и прочие.

Аз съм на мнение, че на децата трябва да се казва само истината, без да ги натоварваме с излишна и ненужна им информация, а когато става дума за бившия ни партньор/техен родител - без негативни оценки.

Като начало:

Мъжете и жените са различно устроени. Мъжете имат това:.... (брада, пенис, къса коса), жените това:.....
За да се получи бебе са необходими мъж и жена и по половин клетка от всеки (съжалявам, но на 4 год. би било трудно и за хромозомите да се обясни за това аз казах "половин клетка").
Обясних, че женската половинка е в корема на майката, а мъжката в тестисите (торбички под пениса).
Щом не ти е удобно не навлизай в подробности как точно се събират клетките. Моята дъщеря обаче се досети сама и каза: "Аааа ясно, мъжът слага клетката с пениса си в майката."

По въпроса с раздялата: Хората понякога решават, че ще са по-щастливи ако не са заедно. Винаги ще уважавам майка ти, защото тя е твоя майка и без нея нямаше да те имам, но никога повече няма да сме партньори(Важно е детето да приеме вашата раздяла. Особено ако отношенията ви са приятелски/нормални децата обичат да си фантазират как ще се съберете. Психолозите казват, че е добре да им го избием от главата) . Двамата те обичаме много, много. Можеш и да дадеш някои елементарни примери за нещата, за които не сте се разбирали. Един-два от твоя и един-два от нейна страна, за да е справедливо. Също добре ще е да го кажеш на бившата си жена.

# 19
  • Мнения: 53
Бях попаднала на много интересни детски книжки по въпроса...
2pac, може да й вземеш някоя такава книга и докато обесняваш да й показваш Peace Така ще добие по-голяма представа, а и ще й е интересно и ще може да си го обясни сама на себе си.

# 20
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663


Пусни и това клипче, нека да ко изгледа и да ти задава въпроси през това време. Не и представяй сложно нещата, направи го разбираемо за нея, не използвай сложни думи и не я въвеждай в устройството на половата система на мъжа и жената  Grinning

# 21
  • Мнения: 448
Благодаря, ще го изтегля и ще и го пусна.

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 16:52 от 2pac

# 22
  • София
  • Мнения: 44 088
да това е клипчето, което харесва моят син много....но първо го изгледай ти, може да породи още повече въпроси в нея или да не го разбере напълно, изгледай го за себе си помисли може ли в движение да й обясняваш някои неща какво представляват, какво вижда в момента, за да й стане по-ясно.

# 23
  • Мнения: 448
да това е клипчето, което харесва моят син много....но първо го изгледай ти, може да породи още повече въпроси в нея или да не го разбере напълно, изгледай го за себе си помисли може ли в движение да й обясняваш някои неща какво представляват, какво вижда в момента, за да й стане по-ясно.

Да сега го гледам, за да формулирам урока. Дори го тегля, за да го имам.

# 24
  • Мнения: 1
моята дъщеря е на 10 години тя ме пита на 5 от къде идват бебетата аз отговорих ,че идват от щъркела сега пак ме пита а госпожата и е  казала че не идват от щъркелите как да и отговоря моля ви помогнете ми 

# 25
  • София
  • Мнения: 44 088
ми ако на 5 намирам, че е редно да се обясни искренно, на 10 хептен....че и секс е редно да й обясниш какво е, тя скоро цикъл ще има, секс почват на 12-тина години да правят, няма за къде да се чудиш и маеш....
само гледай първо да си  подредиш мислите, така че максимално ясно да може да кажеш на детето.
ако ти е трудно, има и книжки по въпроса....може заедно да разгледате няколко такива.

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Е как ще лъжете десетгодишно дете с щъркели? На тази възраст на много момичета им идва менструацията. И за нея ли ще я излъжеш?

Кажи ѝ истината, достатъчно голяма е. Сигурно приятелите и съучениците ѝ коментират и секс, на тях ли ще оставиш да я образоват? Ако не можеш сама да ѝ отговориш, купи ѝ книжка, в която всички тези неща са обяснени. Но моето мнение е, че майката трябва да говори с детето си за всичко и да е максимално искрена.

# 27
  • Мнения: 448
Ако моето ме пита, как са влезли тези "семенца" ще трябва да и кажа, нали?

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Просто ѝ кажи, че таткото го слага в майката.

# 29
  • Мнения: 448
Защото, веднъж ме попита защо на една от играчките и няма "чурка", след като е момче. После каза, че знае от момчетата в градината.

Общи условия

Активация на акаунт