деавит или вигантол ?

  • 8 928
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Аз също давам Вигантол на Алекс но и на двете каки съм давала Диавит дажена голямата съм давала витамин Д в началото. А що се отнасядо рахита ако има съмнения би трябвало да се направи изследване на кръвта само така със сигурност може да се разбере дали бебо има рахит или не.  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 042
че Деавит също е добре, защото има вит.А за очите.

Разликата между Деавита и вигантола е:
1.едното е вносно - Вигантола - съдържа само Витамин D
2.другото българско -  Деавита- съдържа витамините D и А
И двете са си качествени лекарства.

На дъщеря ми на времето и бяха изписали Вигантол и него съм и давала /по 1 капка през ден/
На синът ми му изписаха Деавит, но му давах Вигантол, защото има капкумер на самото флаконче и е много по удобен за ползване от Деавита, при който е необходимо да се използва капкомер /който става мазен и трябва да се мие след всяка употреба/. Давала съм го през ден по 1 капка.Не мога да те посъветвам кое от двете да използваш, защото твоят случай е по-специфичен и мисля, че най добре е решението да се вземе от лекар .
Чао за сега и успех!

# 17
  • Мнения: 2 732
Аз съм давала Деавит не съм забелязвала странични ефекти ,а за Вигантола не мога да кажа нищо

# 18
  • София
  • Мнения: 558
Деавит съдържа ергокалциферол/Вит.Д2/, а Вигантол - холекалциферол/Вит.Д3/.  Ергокалциферолът се образува от ергостерина, който се съдържа в растителните храни, а холекалциферолът - от холестеринът получен от   животинските продукти.
Вит.Д се образува нормално в кожата на човек под действието на ултравиолетовите лъчи на слънцето и претърпява в организма верига от биохимични процеси до достигане на активна форма. Смята се, че биологичната активност и на двата вида калцифероли е еднаква.
Ето тук има информация за тези, които обичат да четат такива неща и могат да ги разберат Rolling Eyes     http://www.visionjan.com/products/vitamin_D.htm
Аз давам на детето си Вигантол. Има различни мнения по въпроса за това кое е по-добре да се дава. Но май повечето хора смятат че няма разлика, още повече, че има още много недоказани неща. В много страни дори  не правят профилактика на рахита поради факта, че не е доказано че причината за болестта е хиповитаминоза Д, както се е смятало преди време.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 14
Ние даваме вигантол.Все осте го даваме по препоръка на лекарката-по 1 капка сутрин.
Като бяхме по-малки по 2, но само сутрин.

# 20
  • Мнения: 1 033
Давам Вигантол - в началото по една капка, после по две по препоръка на педито, защото качваме доста добре килцата, а и  ръчичките на бебо й се сториха потни. Знам, че изпотяването е е един от признаците на рахит. Консултирай се с лекар най-добре!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за отговорите мамита. Аз давам Деавит защото педиатъра каза 4е го предпо4ита / др Соколова / -на пове4ето мами от Варна им говори като име. Но и Вигантол съм давала...Доскоро бяхме на увели4ен прием по 3-4 капки дневно... все ми говореха за рахит а и фонтанелката наистина беше мека. Сега уж е добре глави4ката дано не сме го предозирали....аман от отоя рахит

# 22
  • Мнения: 146
Аз давам На Елито Вигантол от 1 месец. По препоръка на педиатърката ми все още  го давам по - 2 капки дневно сутрин

# 23
  • Мнения: 250
моето бебче също е зимно, аз пък нищо не давах, предпологам, че няма да има последствия.?

# 24
  • Мнения: 1 237
Първо давах Деавит, а после Вигантол.Аз по принцип преминах на Вигантол,защото на Деавита му мина срока на годност,а още беше доста пълен ,а Вигантола е с дълъг срок на годност.Според нашата педиатърка и двата са добри.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
От самото начало давам Вигантол по 2 капки.Лятото за 3 месеца давах по една.
Деавита е комбиниран вит.Д и вит.А,а вигантола е само вит.Д.Педито каза,че Вигантола бил по-добрия избор.По-добре се усвоявал.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 439
Относно срока на деавита питах педито и каза 4е било фармацевти4ен трик-да се купува по 4есто. Ина4е да го ползвам докато свърши и лятото да го държа на хладно за да не се ограниви.

# 27
  • Мнения: 912
Препоръчаха ни Вигантол по една капка през ден. По принцип на малката много добре й зараства фонтанелата и от самото и раждане педито ни си мисли,че съм вземала добавки по време на бремеността. Laughing Единствения ми проблеми запитване към вас е- как да й го давам сутрин 30 мин преди хранене, след като тя като е гладна надава такъв вой и почва да рита неудържимо с краченца и е абсурдно да я карам да чака половин час до хранене, а пък и мен (и на таткото сигурно) ми е неудобно (и ме мързи) да ставам в 5,30 да и дам капката за да я нахраня в 6 сутринта, когато тя обикновено се събужда огладняла...

# 28
  • Мнения: 1 883
Вигантол съм давала и на двете щерки . Другото не съм го и чувала

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Единствения ми проблеми запитване към вас е- как да й го давам сутрин 30 мин преди хранене, след като тя като е гладна надава такъв вой и почва да рита неудържимо с краченца и е абсурдно да я карам да чака половин час до хранене, а пък и мен (и на таткото сигурно) ми е неудобно (и ме мързи) да ставам в 5,30 да и дам капката за да я нахраня в 6 сутринта, когато тя обикновено се събужда огладняла...
Няма нужда да го даваш 30 мин. преди хранене.Като се събуди в 6,капваш й капката и после я храниш.Аз така правех със сина ми,да не говорим,че педиатъра не ми е казвал да спазвам такъв интервал.

Общи условия

Активация на акаунт