Дилемата мом4е или моми4е

  • 6 277
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 493
Мъжът ми, лека му пръст, беше твърдо убеден, че първородния син ще носи неговото име Сава. Не искаше и да помисли за варианти на момичешко име ! Когато се роди Силвия, забрави за всичко, което беше говорил , тя стана принцесата, зайчето, слънцето на тати. Когато забременях втория път, не искаше да мислим за момчешки имена. Роди се Владимир , но Силвия сякаш си я обичаше повече или просто си я глезеше повече. Да са живи и здрави, все едно момичета или момчета !

# 61
Каквото и да казват татковците,не им вятвайте-те се надяват за момче,а като излезе сладко момиченце,казват,че са най-щастливите татковци на света! Wink

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Принципно искаме да е здраво!От самото начало мислех,че ще е момиче-лекарите казват че ще е така,но ще видим!Мъжът ми иска момиче!!!

# 63
  • Мнения: 3 042
Моят мъж за първото дете не е имал претенции какво да бъде. Роди се момиче. Таткото много се радваше. И за второто не изразяваше гласно претенции , но ми се струва, че много искаше да е момче. Роди  се момче, но и да беше момиче пак щеше да се радва.

# 64
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Първия път като че ли искаше момче, но не го показваше кой знае колко. Бяхме сигурни, че е момче и си имаме син. Сега от години говори, че иска момиче, е такова си и направи, според доки #Crazy Ще видим де! Коментира само имена на момичета, говори за нея  Joy

# 65
  • Мнения: 929
Тоткото беше без претенции, но беше сигурен че ще е мамиче. При нас бях аз тази ,която искаше момче повече, но от друга страна има една приказка"от момче баница не чакай" Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 39 745
В началото с моя мъж мислехме за нероденото бебе като за "младши", и само мъжки имена мислехме. И един колега взе, че ми скара "ама, Танче, ами ако се окаже момиче?" И взе, че позна Simple Smile
Но мъж ми казваше "няма значение какво е" Simple Smile

# 67
  • Мнения: 8 917
Не е адресирано до жените ама и аз да се включа.
Винаги съм искала да имам момиченце
и си имам. вече искам и момченце - да са различни - макар, че честно казано  и момиченца да са пак ще им се радвам  и обичкам не по-малко Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 39 745
и си имам. вече искам и момченце - да са различни - макар, че честно казано  и момиченца да са пак ще им се радвам  и обичкам не по-малко Mr. Green
Живот и здраве... даже и с близначета-момичета да забременея... нема ги върна в родилното я Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 2 162
Съпругът ми нямаше претенции, но аз исках твърдо момче- заради моя баща. Той е искал едно време момче (аз имам сестра) и аз исках да му дам поне внук. И като разбрах, че първоначалните прогнози са сгрешени и пак ще имаме девойка голям рев падна.
Сега си давам сметка, че това мойто е било някакво чувство на малоценност, че баща ми не ме обича достатъчно, защото съм момиче и по този начин искам да си спечеля вниманието му. Сбъркана работа е това с момчетата и момичетата- още от люлката дискриминация.

# 70
  • Мнения: 1 761
След като и лекарите казаха ,беше твърдо убеден,че ще е момче.
Аз също исках да е така.
В рода ма мъжа ми не се било раждало момиче от 1910г.
(мисля), представете си каква изцепка сме сега с две момичета.
Толкова ги обича,че нямам думи.

В далечната 1997г. бях свидетел на грозна постъпка.
Майката роди същшя ден с мен,момиче.Здраво, хубаво бебе,но момиче.
Бащата като разбра, отказа да си ги прибере.
Лекарят на жена му говори, обеснява,не, иска момче.Тогава взе крайни
мерки.Вкара въпросния капризен господин в родилното за един ден.
Този човек взе жена си и детето,сякаш бе променен с магическа пръчка. Grinning



Когато майка ми ме е  раждала, имало една жена, родила 7 по ред момиче.И казала на майка ми- ужас,сега догодина пак ще раждам,щото той иска син да има.
Не знам каква е тая простотия, да не си обичаш детето,щото няма пишка...?За мен такива " татковци" не са никакви мъже,а глупаци.Най-малкото,защото пола на детето не зависи от майката.....

# 71
Majat mi  kato cialo ne beshe mnogo naiasno kakvo iska  A az vinagi sam iskala da imam momcheta, i sega si gi imam dve .
strahotni sa.  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 047
Исках първото да е момиче,а второто момче.
И двете са момичета,но второто е палаво като за 2 момчета(като татко си).
Много си ги обичам и се гордея с тях.Нека са ми живи и здрави!

# 73
  • Мнения: 1 992
Моят мъж иска момче, ама няма да го огрее според видеозона, а и според моята интуиция. Още като забременях, често се улявах, че мисля за детето в женски род.
Подозирам, че като се роди( ако наистина е момиче) ще бъде глезаната на тати Laughing

# 74
  • Край морето
  • Мнения: 139
При нас никога не е стояла такава дилема. Важно е бебчо да е жив и здрав. Макар, че вече е ясно че е мъж, не мисля че някой е разочарован. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт