Сигурен ли си,4е си българин?

  • 2 250
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 185
Вярно 4е най-лесното е copy - paste.
Мисленето е труден процес и отнема време.
Нищо лично...


Е това ако не е лична обида zдраве му кажи! Така ли щеше да пишеш ако това беше една от любимите ти потребители?

Така като гледам, главно се изказват мнения. Когато нещо ми се стори тъпо, защо да си мълча Grinning
Айде сега, за да има мир и сговор, всички дружно да се юрнем да се смеем на тази тъпня. И да казваме колко е оригинална или готина.
И аз нося на бъзик и пиша глупости, оба4е от шега до шега има разлика. Въпрос на усещания е...
Евала на тези, които имаха сили да изчетат всичките 60 и кусур точки Mr. Green

А Весито я разбирам, тя си пада по хумористично-лексиконния тип теми, затова явно и тази й е допаднала Grinning


Мерси от такова "раzбиране"! Много бърzо я определи Весито.
Едно е текста да ти се струва тъп, откъдето и да е копиран той, друго е да нападаш Весито zа това....  hahaha Не е ли това чиста проба усмиване?
....................
Подобни текстове, стереотипи съм срещала често, дори имам една чаша, на която има карикатури "The perfect European should be:" и са дадени определения zа раzличните нации, zа немците пише например, "с чувство zа хумор, като немец". Не мисля, че е обидно, просто има един тънък черен хумор и раzбира се, че не може да се категоригиzира така, но стереотипите на раzличните нации спрямо техните съседи си остават...
Така, че моля по-малко нападки. Не е много приятно да се четат такива постинги Sad

# 46
  • Мнения: 364
май на много хора им липсва чувството zа хумор Grinning аz сьм се смяла с глас и даже мьжо ме пита на какво се смея?прочетох му го и той каzа ,че е готино и смешно.не мога да раzбера zащо се zасягате като считате,че не е вярно?хайде ударете по една усмивка и стига вече сьс споровете Grinning

# 47
  • Мнения: 2 952
Представете си великия Калоянчев разказвайки това ....нямаше да сте такива критикрки .... Grinning   Ейййй мама му   стара....забравили си усмивките някъде....а на  всички по-ведри  мацета....да  ви е лек деня! Wink Peace

# 48
  • Мнения: 1 768
Благодаря на Вени и на вси4ки други моми4ета,които проЗряха хумора в таЗи статия и раЗбира се намериха поне една то4ка от вси4ките 60 zа вярна...А на другите какво да кажа...Ами струва ми се,4е някои хора наистина са zабравили,от къде са до6ли...ПаЗи боже,сляпо на прогледа... Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 2 792
    Извинявайте, но самият маниер на подигравка(защото тона е подигравателен) е нелеп,  имам си много хубаво чувство за хумор, но това не ми е смешно.
 Не съм забравила от къде съм дошла, всъщност още съм си тук, просто хората, които ме заобикалят нямат нищо общо с описаните, уж български характерни черти, така че ако пък трябва да отговарям на зададения въпрос- Не аз явно , не съм българка.

 

 
 

# 50
  • Мнения: 7 837
Мила ми Veni_B, защо си хукнала да ска4аш като опарена  Grinning Весито и без това не ме разбра какво се опитвам да й кажа, значи няма проблем  Grinning
Изобщо не смятам да се заяждам с теб или да ти давам някакви обяснения. А най-малко мнение за един портебител си създавам от неговите теми или постинги, а Весито съм я запомниля с такъв тип  Grinning

# 51
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Защо се ядосвате без смислено момичета, погледнете го от към веселата му страна Wink.
Ето нещо подобно за Италия.

# 52
  • Мнения: 364
теопр много е готино Grinning смях се от сьрце

# 53
  • Мнения: 1 072
Смешно и доста тъжно, защото някои неща са вярни  newsm78 За съжаление съм виждала конкретни примери за някои точки. Но това с бара в църквата определено не е за българите  newsm78 А температурата не се ли сваля с компреси с вода и оцет, които според мама (а аз й вярвам 110%) е по-бързо и ефективно от всякакви лекарства  newsm78

# 54
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ами, уф, това ще ми е последното отклонение-генерализиране и обобщаване на темите в Клюкарника и Татковците, а оттам генерализиране и обощаване на хората, които пишат там. Това е.
За начин на изказ-да, чела съм, че шотландците били стиснати, германците-студени и пр, но никъде не съм чела в следствие на това да се генерализира и обощава, че държат бабите си в мазета. Първото е вид самоирония, второто е грубо и обидно и говори за възпитание или неговата липса.
Това е моето мнение, сигурно след ден-два или година ще се попикавам от смях на това, че в "Църквите ни имало кръчми с пияници", което не съм срещала, но вероятно като идея или невероятно хрумване е просто адски смешно и трябва да го оценя като такова.
И за да приключа, стигам до извода, че всеки си има неговата България, много е страшно, ако това е била България на автора (който и да е този народен поет и смешник, тънък разбирач на хумора) и в този ред на мисли дано там, където е, се е спасил от и избягал от такава атмосфера.

нямам намерение да давам характеристики на хората, които пишат в Клюкарник или Татковци, дадох пример за типа теми там.
примери колкото искате мога да ви давам от моя роден Пазарджик, които надминават дори казаното. от пияният поп на сватбата на приятелка, до комшийката, която е превърнала спалнята си в кокошарник (живея на 5 мин пеша от центъра). и много други. пожелавам на никой да не се сблъсква с посочените примери и не искам да го обръщаме на спор къде е по-хубаво. по моя край викаме "нема сми".

# 55
  • Мнения: 822
Бях се заклела да не пиша в подобни теми,защото накрая винаги има обидени... Rolling EyesГоренаписаното няма да коментирам ,само исках да споделя нещо друго...
Преди доста време, не помня по какъв повод,разказах на моя приятелка,че в 5-6 клас по руски ни преподаваше рускиня.Поне за мен тя беше изключително емоционална натура...Та всеки път,когато някой влезеше в клас без домашно или с ненаучен урок,или  пък просто вдигахме шум,тя започваше да ни нарича:"Фашисти с фашисти такива!Защо ли се чудя?Какво да се очаква от нация,която е предала човек като Левски?!..." И имаше резултат...Всички онемявахме.
Моята позната,която се движи в средите на именити историци,самата тя е историк и човек,който милее за всичко българско,ми каза,че такива примери има във всяка история - и в руската,и в сръбската,и в гръцката...Но хората не смятат,че тези техни грехове трябва да се изтъкват,просто защото това вреди на националното им самочувствие.По-късно се убедих в това,срещайки хора от всякакви нации...И сърбите,и македонците,и руснаците,и латиноамериканците са хора с много тънко чувство за хумор,но стане ли дума за национални черти сякаш не го проявяват,дори са много докачливи...
Та с моята позната говорихме и за това,колко ли време трябва да мине и колко трябва да се говори на българите,че не са предатели и че имат много достойнства...Но за човек като мен,на когото от 11-12-годишен му набиват в главата,че е такъв ,е малко трудно да осъзнае обратното.
Казват,че човек има добро чувство за хумор,когато умее да се смее на своите недостатъци,а не на чуждите.Но сякаш има и територии,в които е по-добре да не навлизаме...
Извинете ме,че писах толкова дълго.Надявам се,че няма да обидя никого... Hug  bouquet Поне така ми се иска.Всички сме майки или ще бъдем такива.Нека да учим децата си на обич и гордост... Peace Hug

# 56
  • Мнения: 1 581
На мене пък някой ми бяха забавни  Laughing
Дори не съм се замисляла дали са верни, ама съм си и проста българска провинциалистка без въображение, жалко  Laughing
Всъщност ги изчетох, щото преди време имаше едни подобни не помня колко критерия дали си циганин "Ако имаш поне още един брат, който се казва Асен"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт