Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора
Здравейте!
Много ми е тежко, защото дъщеря ми през повечето време е при майка ми в провинцията. Причината е, че аз и мъжът ми ходим на работа, а пък аз и уча.
През миналата година пробвахме да пуснем Мони на ясла, но не се получи. Първите няколко дни ходи с желание, но в един момент когато я заведох тя се разтрепери и заплака, гушна ме и тихо в ухото ми прошепна: "Мамо не ме оставяй сама". Трябваше отново да отиде при баба си. Много ми е мъчно, тя е смисъла на живота ми и не мога да се примиря да виждам детето си събота и неделя.
От тази есен ще се пробваме с детска градина, но този път се надявам, че няма да има проблем, все пак ще е вече и на 3 годинки.
Трябва ли да съм по упорита! 
« Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 16:23 от Ellypr »
Цитирай

С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!

Мила не мога да ти дам съвет, но искрено ти съчувствам.Само мога
да си представя как се чувстваш в момента.Надявам се, че от есента
нещата ще се наредят и малкото ти съкровище ще е при теб, и
лесно ще свикне с градината.Може би и ти трябва да си по-настоятелна.
 Пожелавам ти всичко да се нареди така както искаш! Hug

Цитирай

Пловдив-Сащ

Мила знам как се чувстваш..........много ми е позната тази ситуация, макар да не съм точно в твоето положение.........Ние с мъжа ми живеем в щатите, а малката е при баба си в България и питаш ли ме какво ми е.....Но на нея просто не и понесе тук......Но няма сега да ти говоря за това.........Щом ти липсва сладуранката, пуснете я на градинка ще и хареса там, ще се запознае с много деца........и после само ще иска да ходи на детската (моята дъщеря също е имала проблеми, плакала е, но до седмица толкова и е харесало, че сега дори в неделя иска да тръгва на градинка..)
В началото може и тя да плаче, и да се чувстваш зле, но мисля че всички майки и деца минават през този период, просто бъди по-упорита.........А и щом малката все е при баба си, верояно няма много контакти с деца или колкото и да ги има, различно е на градината........така че действай смело, а и тя вече е по-голямка и предполагам ще й хареса.......Успех!!!
Цитирай

мисля,че трябва да си упорита,защото децата разбират че отстъпваш и започват да се възползват.моят син плака на яслата доста време,защото беше чувствителен и не беше делен от мен.после за градината беше малко по-лесно,но всичко е до детето.според мен е по-добре майката да си гледа детето,защото така ще изтървеш най-хубавите му години,ате минават много бързо.пробвай пак с градината,но не отстъпвай този път-ще видиш,че ще свикне.
Цитирай

София

Навремето и аз съм била в провинцията при баба и дядо,защото майка ми е учила и работила.Мно-о-о-го ми тежеше това,на възраст,при която си спомням,макар да са ми угаждали отвсякъде.Дори се сещам как плачех за майка ми.Ако можеш не го оставяй детенцето там,а си го вземи при теб.
Цитирай

Варна

Браво на теб!Познавам доста майки които гледат как да "пласират"децата си на бабин дом,а ти знаейки че ще ти е по-трудно искаш то да е с теб!И аз съм така,колкото и да ми етрудно сма да се оправям с всичко искам децата да са с мен,иначе не съм аз.Щом искаш да сте заедно като едно истинско семейство не се отказвай!Опитай с градината,а и опитай да обясниш на детето си че ако иска да е с мама и тати,ще трябва да ходи на градинка.Големият ми син не бе ходил на ясла и му бе доста трудно с градината,около 1седм.рев,но после се поуспокои и дори започна да му харесва.Няма ли начин майка ти да идва от време на време при вас?Успех
Цитирай
Майка ми идва от време на време, но все пак тя живее с баща ми и там е нейният дом! Идва закоето съм и много благодарна и винаги мога да разчитам на нея, нали ми е майка ,а и знае какво е да си далеч от детето си.
Цитирай

Трабва да бъдеш по-упорита с яслата, ако искаш детето да е при теб. Мисля, че и за него е по-добре. Друг е въпросът че пак ще имаш нужда от помощ като почне да боледува. Не може ли майка ти да идва при вас, вместо детето при нея? Имам една приятелка в София, която така първо си беше пратила детето тук, но после свекърва и поживя с тях за да го гледа.
Цитирай

Леле, момичета... Съжалявам за офф- топика, но ми изкарахте акъла с тази тема. Помислих, че е изчезнало детенце, вцепених се направо, това е един от най- големите ми страхове.
Е, бъдете здрави и щастливи!
Цитирай

БГ - София

Промених заглавието.
Цитирай

София

Ние трябва да сме в същото положение - през зимата да пращам малкия при баба си и да го взимам само събота и неделя. Ако е на 3 год.  я попитай тя какво би искала. За нашия син няма проблеми - той се чувства много добре при родителите ми и понякога не иска да си идва в къщи. Но ако каже, че иска в къщи мога да тръгна и през нощта за да си го взема. Аз мога да го гледам, но той е голям и трябва да ходи на детска градина при децата. Докато има сняг не мога да го карам всяка сутрин, а пеша и с градски транспорт е 2 часа. Мисля, че проблема е повече при мен. Много ми липсва и само се надявам снега да се стопи по-бързо, за да си седи при нас и ние да го водим.
С няколко думи - попитай и виж какво иска детето ти. Ако предпочита да е при баба, а не на детска градина - остави я там. Ако работиш и тя тръгне на детска градина ще се наложи да отсъстваш често от работа. Можеш ли да го направиш?
Дано намерите добро решение за всички.
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Пожелавам ти в най-скоро време да си я гушнеш и да остане при вас Wink
Нямам опит с раздяла, но мисля, че не бих го преживяла Sad дано никога не мисе налага Sad

Късмет мила Hug
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Мога да си представя колко ти липсва...  Hug
Цитирай

София

Мога да си представя колко ти липсва... Hug
аз също
направи пак опит да я вземеш и да ходи на градина,все си мисля,че друго е детето ти да е с теб,а не с баба си,но ти най-добре си знаеш Hug
Цитирай
Благодаря за подкрепата и съветите! Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора