антибиотик Augmentin DUO и разтройство

  • 5 513
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
От вчера сме на антибиотик Аугментин ни предписа педито, но днес слетобяд яко течно дрискане падна  ooooh! купих СМЕКТА, пише че може в течна храна да я сложа / ще я сложа в АМ/ а педито чак в понеделник ми е на линия  ooooh!

до кога ще има резултат от Смектата, или ако нищо не стане, да спра антибиотика  newsm78 обаче тя диша като Дарт Вейдър, и сополи чак в ушите й видяха онзи ден на ушния като ни изпратиха  Rolling Eyes та не съм сигурна, че ще е правилно  ooooh!
детето е на 12.месеца и половина

Давайте идей и съвети моля ви newsm78
който има опит с ситуацията, ще съм му благодарна да сподели как е процедирал

# 1
  • София
  • Мнения: 985
На твое място, не бих сменила антибиотика на своя глава. Само ако лекарката каже. Мъжът ми, голям човек, също получи невероятно разстр-во от същия антибиотик. По- бързо да оправяте ви пожелавам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 621
От Аугментин се получава разстройство. Ако не ти е предупредил педиатъра си го пише в листовката.Не те съветвам на своя глава да сменяш антибиотик.Вместо смекта ти препоръчвам ентерол. Давай му по-запичащи храни.  Дъщеря ми го пи само веднъж и го понесе много добре, имаше си разстройство, но ме бяха предупредили, а и ентерола регулира нещата.Доколкото съм чувала е добър антибиотик с добра поносимост от деца (щом се налага).Бързо оздравяване. Peace

# 3
  • Мнения: 7 831
Угментина убива освен "лошите" бактерии и "добрите" които са в червата. Може да ти помогне ако даваш на детето кисело мляко, тъй като то съдържа Бифидус есенсис. Някой каши и лечебни АМ са обогатени допълнително с него и също мпгат да са от полза.

# 4
  • Мнения: 6 390
ентерол е по добре от  смектата, така ли  newsm78
и сутринта дрискахме редичко  Tired
ок, значи за днес кисело мляко, макарони и ориз май става, плодове / давам ябълка или круша тези дни, но май да пропусна  Rolling Eyes

Благодаря много за сега на всичките включили се  Hug

# 5
  • Мнения: 1 835
Аз също мисля, че разстройството е от Аугментина. От личната ми лекарка знам, че този антибиотик причинява разстройство. По колко пъти на ден ака детето? Ако е до 3-4 пъти, дори да е рядко, не е страшно.

# 6
  • Мнения: 5 790
Ели, и ние пихме Аугментин, когато Вики беше на 3 месеца. Не искам да ти разказвам какво дрискане падна. Не се притеснявай, давай й повече течности. В аптеките продават течност против обезводняване на Хип, обаче не знам къде можеш да я намериш, защото не във всички аптеки я има.
Ти в БГ ли си, защото мога в нашия квартал да ти кажа къде е възможно да я има?
Бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 6 390
aleks1,
не не сме при нашите Confused
за сега мисля че има някакво действие смектата, само 2пъти до обяд е дрискала крем супа  Rolling Eyes
само се чудя че пише че над 12 месеца може 1 или 2 прахчета   newsm78 и незнам сега колко да дам Crazy

# 8
  • Мнения: 5 790
Ние онзи ден направихме тази работа от грах, но не беше много. Дадох й едно прахче за два приема. Защо не питаш вашето педи и тя да каже?

# 9
  • Мнения: 5 299
И на нас ни изписаха Аугментин, но педито ме предупреди, че е възможно разстройство. Така и стана - не съм давала нищо п/в него, но на 5-я ден бебата се изрина (по цялото тяло имаше дребни ситни пъпчици не бяха за4ервени), и се оказа алергична рреакция от антибиотика. Една позната се оплака също от алерг. реакция от същият антибиотик.  Така че бъди внимателна.

# 10
  • Мнения: 6 390
4baby,
мерси  Wink и аз днес изчетох няколко теми за този антибиотик, останах с впечатление, че в повечето случай майките са доволни от него, но много често има разтройство, дори повръщане, и за тези пъпчици четох някъде по темите  Wink
Ще внимавам, наблюдавам я, защото аз съм алергична към пенецилин Rolling Eyes но засега ужким няма проблем с алергия.

Слетобяд не сме акали  Grinning / каква новина само  ooooh! Mr. Green/ днес 2. пакетчета дадох смекта, за да пресека дрискането, но утре само едно, за всеки случай, и в понеделник вече може и при педито да идем, зависи как е Wink иначе в сряда ни е края на антибиотика, и контролата при педито.
Даже взех и рязах лук с мед да престой тази нощ / по бабини рецепти/ и утре ще й давам, защото засега чуствително подобрение на състоянието й не виждам, а три дни пием антибиотик  Rolling Eyes ...

# 11
А защо даваш смекта? Когато я дадеш, тя ще абсорбира антибиотика и все едно не си го давала изобщо.... Защо не попиташ лекаря си какво да правиш в този случай? Понякога може да се наложи и да се спре антибиотика.

# 12
  • Мнения: 6 390
защото педито идва в понеделник на работа, което е утре
извинявам се за големите букви, но във всеки постинг го пиша, за да ми разберете по добре проблема, а той е главно, че събота и неделя нямаме педиатър с когото да се посъветвам и да ми каже какво да правя
мога да отида до бърза помощ, където има дежурен педиатър, но освен да ми каже какво да пие против разтройство, и да ме върне при нашито си педи, друго не виждам какво може да направи.
Поради което се обърнах към форума, защото както вече казах вчера прочетох няколко теми за този антибиотик, и доста дечица са получили разтройство от него, майките даватли  смекта или ентерол, различно ...

а смектата пречи на антибиотика ли  newsm78
ентерола е по добре ли  Thinking

# 13
  • Мнения: 5 299
Ели - на мен специално педито не ми каза да давам нещо за разстройството. Каза, че така ще се получи от антибиотика, и съответно малката я болеше и корема, но нищо не ми каза да давам.  newsm78

# 14
  • Мнения: 6 390
ахаааа  newsm78
Демек да не й давам  Rolling Eyes
ами ок, днес тогава ще пропуснем, а утре сме при педи да каже какво как  Confused
дано поне бързо се оправи, че доста ще я втали този антибиотик  Confused

Общи условия

Активация на акаунт