Да изплетем сърца в месеца на любовта! - 81

  • 82 485
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте момичета,

Имам доста наплетени неща, но никога не съм плела реглан ръкав, а сега плета на сина ми една жилетка и искам да направя такъв ръкав.
Четох, търсих из нета, но навсякъде има инфо как се смятат бримките, но не и как изобщо се започва от А и Б. Можете ли да помогнете?

# 106
  • Мнения: 498
Здравейте,
от няколко седмици следя темата, а от повече от година не бях хващала обръчите, но като гледах какви красоти творите ме засърбяха ръцете.
Реших да изплета тази барета . Стигнах до 18-ти ред и зациклих.
Стигнала съм до тук. След лицевата бр. от двете страни на първата опакова наддавам по и бр. За втората опакова - също. Но така излиза, че между двете опакови бр. ще трябва да 'извадя' (наддам) 2 бр. Ако наддавам по този начин, общия брой бр. ще бъде 184 вместо 156.
Може ли някой да ми помогне?
По нагоре баретката, която съм качила е точно по тази схема. Mr. Green Не мога да разчитам много схеми, но с този превод и след като момичетата тук ми обясниха как се плете кръстосано се справих много лесно))) Ако нещо още не ти е ясно, питай докато ми е прясно-прясно)))

# 107
  • Мнения: 6
 Heart Eyes честит празник на всички!!!!!
Ето аз започнах жилетката на Боби-от гърба:
http://www.album.bg/ren4i87/images/29145073/

# 108
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Честит празник на виното и любовта!   bouquet
Спорни плетки на всички!

# 109
  • Мнения: 32
Моля споделете опита си с програмите за дизайн на плетиво.
Преди 2 стр. Пуфанка е пуснала линк към програми за направа на схеми. А в предишни теми мисля че и друг е пускал линк мисля в Рукаделница. Някой дали е свалял програми от там. И какъв опит може да сподели.
Аз свалих Prima Vision и ми се струва че тя е само за моделиране на  облекло а не за дизайн на плетиво. Може и да се бъркам че само 1 ден я пробвам, но аз очаквах нещо различно. Иска ми се програма на която да задам мерките и модела на плетивото и при изплитане на 10 на 10 см квадрат колко бримки и колко реда се падат  и съответно праграмата да разбие схемата като след това аз да задам плетениците.

Имам опит с PC Stitch Pro. Тя е за гоблени но прехвърля чудесно снимки  и картинки в схема. В нея си правя схемите но ми е трудно с извивките и сметките защото мащаба при бродирането е 1:1 а при плетенето мащаба зависи от съотношенията бримки към редове в квадрат 10 на 10. И ако се избере 2 или повече вида пленете в различните части на блузата става съвсем сложно.
Всичко това естествено се прави от всяка една плетачка но ми се искаше ако може да го прави машина.

# 110
  • Мнения: 238
Stami Sht
Има програми за плетиво , има програмисти има и машини които ги изпълняват програмите .
Има специалност в ТУ - "Техника и технология на текстила". Имам познати които работят само това в заводите на Яна, Нинка, Яница. Трябва да си намериш такива специалисти. Те ще ти обяснят, мисля най-добре.
Тук сме любителки плетачки-  ръчно плетиво.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 16:44 от M_BR

# 111
  • Мнения: 114
Stami Sht, за плетенето са нужни само три неща - пространствено мислене, две ръце и ... проста аритметика.

За пореден път давам ЩО Е ТО МОСТРА ЗА ПЛЕТЕНЕ - http://bigpufanascreations.blogspot.com/2012/02/blog-post_1275.html

# 112
  • Мнения: 283
Моите плетени червени сърца в момента си имат такова приложение hahaha
А това виси на телефонът ми bowuu

Весел празник момичета!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 1 982
Здравейте момичета,

Имам доста наплетени неща, но никога не съм плела реглан ръкав, а сега плета на сина ми една жилетка и искам да направя такъв ръкав.
Четох, търсих из нета, но навсякъде има инфо как се смятат бримките, но не и как изобщо се започва от А и Б. Можете ли да помогнете?
http://vse-sama.ru/vjazanie-malysham/pulover-reglan-tr-h-cvetov.html
Много исках да намеря кройка. Обърни внимание, че гърбът винаги трябва да е по-висок от предницата, че ръкавите не завършват на една бримка, не са остри, и че не завършват равно, крайчето което ще е към гърба е по-високо. Всъщност като сглобиш кройките като на сгъната жилетка, вратната извивка ще се получи като сбор от извивките на двете предници, гърба и двата ръкава. И като финал,ръкавът пада малко по-ниско под мишницата, отколкото при прикачения обикновен ръкав, дрешката става малко по-дълга. Аз бих изплела най-напред гърба и после първият ръкав може да се наложи да плетеш и да разплиташ от извивката нагоре, докато го направиш както трябва.Но дрешката над ръкавната извивка трябва да пада свободно, а да не изглежка като от по-малкото братче.Успех! Обичам го този реглан ръкав!

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 1 982
" Еволюцията на френското палто е доста дълга – своята лепта внася и английският фелдмаршал лорд Реглан, измислил ръкава......" В действителност, лордът е бил ранен в ръката , и неговият шивач е измислил кройката на този ръкав, за да може да се облича палтото му лесно и да го чувства по-свободно. Така че този ръкав не е каприз на модата ,а се е появил "от нужда "

# 115
  • Мнения: 389
Привет от още една абсолютно начинаеща!

Купих си игла 3.5 Prym и гранче евтина прежда и ще се уча самичка от клипчета в youtube да заплитам.

Целта ми е одеало от квадратчета.

Приемам препоръки за най-лесно изпълними солидни, запълнени квадрати и начини за съединяването им.

# 116
  • Мнения: 32
Редактирам и се извинявам.


Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 18:05 от Stami Sht.

# 117
# 118
  • Мнения: 0
Моите плетени червени сърца в момента си имат такова приложение hahaha
А това виси на телефонът ми bowuu

Весел празник момичета!!!  bouquet  bouquet  bouquet


Страхотно е сърцето за телефон. Можеш ли да обясниш как си го направила. Горе долу го разбирам.... но не ми е достатъчно. Simple Smile

# 119
  • Мнения: 283
Моите плетени червени сърца в момента си имат такова приложение hahaha
А това виси на телефонът ми bowuu

Весел празник момичета!!!  bouquet  bouquet  bouquet


Страхотно е сърцето за телефон. Можеш ли да обясниш как си го направила. Горе долу го разбирам.... но не ми е достатъчно. Simple Smile

Благодаря ти!  bouquet

Нищо осбено не е, просто преждата е такава - цветна и преливаща! Wink

Но ТУК (към средата) намерих обяснение стъпка по стъпка, дано съм ти била послезна!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт