Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мами кажете ми какво ви е мнението за противоменингитната ваксина.
Малкия е на 18м и педиатърката ни посъветва да му сложиме , на тази възраст приема бил еднократен. Интересува ме дали дали има някакви странични ефекти. newsm12
Цитирай

София

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0
Цитирай

софия

Аз я сложих на щерката, нямаше никакви странични ефекти. Приемите ни бяха три. Първия на осем месеца (ако не се лъжа), втория на единадесет и една реимунизация на година и нещо. Но определено съм за поставянето и.
Цитирай

Варна

На вашата възраст е само една ваксината.Тя може да се слага заедно и посхемата на полиомиелитната ваксина.Аз сложих на щерка ми и не е имало проблеми след това. Тази ваксина е ефикасна само срещу някой от менингитите ,но и това си е нещо. Освен това влияе и на други възпаления/сещам се за цистит/, причинени от същите бактерии.Най-добре е да прочетеш от сайт или помоли да прочетеш листовката от ваксината в аптеката преди да я купиш още.
Цитирай

в мъжки прегръдки

Аз също исках да сложа такава ваксина на децата ми, но педиатърката каза че е само срещу по-леките форми на менингит. Срещу тежката форма, която води и до смъртни случаи няма ваксина. Затова се отказах. Кажете ако знаете нещо повече.
Цитирай

Благодаря ви за мненията не знаех , че темата е била дискутирана във форума.
Цитирай

Sofia

Аз също я сложих на дъщеря ми, когато беше някъде на 1 година и 10 месеца заедно с ДТК. Нямаше никакви проблеми.
Цитирай

София

И аз се поколебах дали да я слагаме тази ваксина, но в крайна сметка я купих и утре сме на Боц!! Rolling Eyes Днес обаче вдигнахме нещо температура и се чудя дали да не я отложа с ден, два.... Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.