Пиете ли кафе?Какво не ядете?

  • 3 115
  • 75
  •   1
Отговори

Анкета

Пушите ли ,кърмачки?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 18 яну 2006, 10:03

# 60
  • Мнения: 266
Спрях кафето и цигарите като забременях.Бебката ми е на почти 6 месеца и до скоро  ограничавах много храни-боб,грах,мляко,газирани и алкохолни напитки,шоколад.От шоколад получава обрив.От няколко дни си позволявам да ям мляко и няма проблем.

# 61
  • Мнения: 1 559
Не пуша, алкохол, кафе, газирано и "натурални" сокове не пия. От изброените само кафенце ми се приисква от време на време като го надуша и като видя мъжът ми как сладичко си го пийва ooooh! , това е единствената ми "жерта" заради кърменето - кафе не пия откакто забременях,ама тогава ми се гадеше от него, а пък сега се случва да ми се прииска,ама като си представя зверът как ще побеснее, той и без това толкова мааалкоо спи и...ми се отщява. За компенсация тъпча шоколад и не съм забелязала да му влияе (само на моите килограми влияе - имам едни за сваляне, ама май няма да е скоро) Simple Smile

# 62
  • Мнения: 216
 Аз ям вси4ко без бобови растения 4е ина моя ,и на бебо на стомаха после не ние добре.Не пия, не пу6а ,газирано не оби4ам но доста 6околад хапвам-казаха ми 4е не вреди и аз спрях ограни4ението.

# 63
От няколко седмици вече си позволявам по едно кафе на ден, че иначе няма събуждане. Почти не пия млако, защото установих по едно време че на бебчо не му се отразява добре. За фъстъците и цитрусовите плодове -  прочетох някъде че може да предизвикат алергична реакция у бебето и не смея да ям.  От време на време се почерпвам с няколко глътки бира  beer или вино ама бързо ми се замайва главата Crazy Tired

# 64
  • Мнения: 1 215
И кафе пия и всичко ям, люто и всякакви подправки. С Емма проблем никога не съм имала, даже и коликите не разбрах дали ги има или няма- по- скоро ги нямаше

# 65
  • Мнения: 1 680
И кафе пия и всичко ям, люто и всякакви подправки. С Емма проблем никога не съм имала, даже и коликите не разбрах дали ги има или няма- по- скоро ги нямаше
smile3521

# 66
  • Мнения: 111
кафе пия само шварц ям всичко без мазно.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 966
Не пия кафе,газирани напитки,грах,зеле,карфиол,боб,леща,цитруси,мляко с какао дори(след 5 дни пиене установих че е превъзбуден и по цял ден ревеше)..,шоколад не ям;абе незнам изобщо какво ям освен сладко Embarassed Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 464
От известно време си пийвам с удоволствие по едно кафе със сметана, но не всеки ден. Иначе не пуша и не пия твърд алкохол. От време на време си позволявам по една чаша бира или половин чаша вино - просто повече не ми се пие - а преди такъв тренинг имах, явно като спра да кърмя ще трябва и аз да се захранвам постепенно Laughing

За храните - ям си от всичко, шоколад не обичам, пия си кола и ям цитруси по малко...За съжаление отккато забременях започнах да ям баклавички, еклери и тем подобни вкуснотии, които не пречат на беба, но определено не стоят добре на майка й;)

# 69
  • Мнения: 1 382
Кафе избягвам и не ми е проблем,за месец и нещо съм изпила 2 без кофеин...има време.За храните не съм тръгнала да се ограничавам кой знае колко,всичко си ям....само за пред свекъра се ограничавам,че много кофти готви зелето  Crazy...е,та нямаме проблеми с бебо,поне засега   bouquet

# 70
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
До към 10-тия месец не близвах кафе, алкохол, цигари, ограничавах и газообразуващите храни (боб, зеле,леща...), както и храни с консерванти, а също и frutti di mare.После охлабих фронта и започнах да си позволявам туй-онуй, напр. и по 1 кафенце на ден.Сега вече сме на едно кърмене( скоро ще отбия) и за мой ужас, на няколко пъти се изкуших и запалвам вечер с питие и в приятна компания по 1 цигара.Не съм пушила повече от 2 години, от теста за берменност насам имах непоносимост към цигарите, а бях сериозна пушачка.Сега, хормони ли е, какво е, откачам за цигара.Някой има ли инфо, дали наближаващият край на кърменето има някаква връзка,.... хормонална или де да знам, идеи? Thinking

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Бе хормонална връзка не знам дали има, но ментална - със сигурност  Mr. Green
Човек си разпуща края подсъзнателно с мисълта, че скоро вече всичко ще му е разрешено и някак си започва да "тренира" сигурно... ама и аз една теория извадих Sick Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 18 679
До към 10-тия месец не близвах кафе, алкохол, цигари, ограничавах и газообразуващите храни (боб, зеле,леща...), както и храни с консерванти, а също и frutti di mare.После охлабих фронта и започнах да си позволявам туй-онуй, напр. и по 1 кафенце на ден.Сега вече сме на едно кърмене( скоро ще отбия) и за мой ужас, на няколко пъти се изкуших и запалвам вечер с питие и в приятна компания по 1 цигара.Не съм пушила повече от 2 години, от теста за берменност насам имах непоносимост към цигарите, а бях сериозна пушачка.Сега, хормони ли е, какво е, откачам за цигара.Някой има ли инфо, дали наближаващият край на кърменето има някаква връзка,.... хормонална или де да знам, идеи? Thinking
Ще чакам с нетърпение някой да извади статийка по въпроса, защото и при мене е същото, с разликата, че отбиването не го виждам в близката година ConfusedНе бях пушила и аз повече от 2 години, напоследък започнах да припалвам вечер след последното кърмене, не често , но се е случвало.Страх ме е , че ще пропуша пак, като тръгна на работа Sad

# 73
  • Мнения: 2 467
Кафе не пия. И като бременееща не пиех.
Не ям сума неща. Боб, леща... зеле (прясно), мляко, газирани и алкохолни напитки, шоколад (от него се обрива яко), цитруси, фъстъци... още има, ама не ми иде на ума сега.

Цигари не пуша. Преди пушех яко. Забременях и ги спрях (с кафето, 4е то кафе без цигара като л... без пара  Wink ). Сега така ми се припушва от време на време, ама трая. Но около мен няма разсейващи пушещи елементи. Ако мъжа ми кади наоколо, незнам докъде щях да издържа (или него да изгоня, или да се разкадя и аз).

# 74
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Бе хормонална връзка не знам дали има, но ментална - със сигурност  Mr. Green
Човек си разпуща края подсъзнателно с мисълта, че скоро вече всичко ще му е разрешено и някак си започва да "тренира" сигурно... ама и аз една теория извадих Sick Mr. Green
Мдаааа, балгодаря ви колежке, отговорът ви ме задоволява. Mr. Green.Значи проблемът е в моят телевизор и да не си търся оправдание.

Белинда, аз също от това се опасявам ама не знам що реших, че хормоните са ми виновни.Абе, въобще от две години насам, тез хормони са ми много удобни. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт