диета на доц.Д.Байкова

  • 48 357
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Що бе, нали зависи от пациента с коя схема започва  Wink

Аз съм събрала 4-5 схеми.
ходех всяка седмица, като някои седмици повтаряхме схемата.

# 31
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Да , сигурно зависи от пациента- колко имаш да сваляш какво обичаш да ядеш и т.н.....може би първата диета отключва метаболизма.....абе знам ли и аз

# 32
  • Мнения: 6 167
Да , сигурно зависи от пациента- колко имаш да сваляш какво обичаш да ядеш и т.н.....може би първата диета отключва метаболизма.....абе знам ли и аз

Джоба ти отключва първата диета  Wink
Как ги решава с коя да започнеш... без изследвания ( кръв, хормони) или примерно баланс мазнини/вода.. загадка, нодейства.
Всъщност, всеки диетичен режим действа!
Някои са просто по-актуални от други  Peace

# 33
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Да , сигурно зависи от пациента- колко имаш да сваляш какво обичаш да ядеш и т.н.....може би първата диета отключва метаболизма.....абе знам ли и аз

Джоба ти отключва първата диета  Wink
Как ги решава с коя да започнеш... без изследвания ( кръв, хормони) или примерно баланс мазнини/вода.. загадка, нодейства.
Всъщност, всеки диетичен режим действа!
Някои са просто по-актуални от други  Peace
Незнам дали всеки действа ,но знам, че с този си запазих сваленото вече повече от 6 месеца Peace

# 34
  • Мнения: 6 167


И нормално ли си ядеш, Деата, както преди диетите и схемите? или продължаваш да ходиш при д-р Байкова?
 
Искам само да кажа, че не съм против схемите й!!! Напротив, бях живата й реклама и никой ( освен себе си) не обвинявам за върнати килограми!

# 35
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Лени, нормално си ям, даже в момента малко прекалявам с шоколада и сандвичите  Embarassed.Дори бих казала, че се храня адски неправилно, но съм в стрес /местим се/. Не съм ходила при нея от март месец....дори не отидох след първата поддържаща диета, а и да си призная и нея не я спазвах, защото ми беше писнало.
Аз също бях ходеща реклама- кърмя  и отслабвам. Всички бяха възхитени. Embarassed
 А ти как си върна килограмите newsm78

# 36
  • Мнения: 1 986
  Ако някой се интересува/и не му се дават 30 лв. за консултация Wink/,ще напиша така обсъжданите схеми за отслабване на доц.Байкова-едва ли мога да бъда наречена "нелоялен клиент",тъй като въпросните режими отдавна се разпространяват из и-нет пространството,а и в някои печатни издания също Peace

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
deata, моля те, дай малко цифри!   bouquet

SOPHI - давай, насреща съм  Sunglasses
Мерси   bouquet

# 38
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Напиши ги Wink

# 39
  • Мнения: 1 986
 Момичета,пиша ви въпросните режими на доц.Байкова,ноо.....с условието,че после ще споделите резултати Wink
1-ви ден 8.00-кафе/чай/ + зеленчук/един и същ за целия ден/
                8.30- млечен продукт/прясно,кисело мляко,извара,сирене-обезсолено,яйца/ + същия зеленчук
                10.00-кис.мляко,айран
                12.00-зеленчук
                12.30-месо/пилешко,телешко,риба/ или белтъчини/боб,соя,леща,яйца,млечни/ + зеленчук
                16.00 = 10.00ч.
                19.00 =12.30ч.

2-ри ден повтаря първия /може различни ястия,но последователността да е същата/

3-ти ден
8.00-чай/кафе/ + зеленчук
               10.00-млечен продукт
               12.00-зеленчук
               12.30-месо + зеленчук
               16.00 =10.00
               19.00 =12.30ч.

4-ти ден повтаря трети


5-ти ден 8.00- чай/кафе/ + плод/един и същ за целия ден/
               10.00- плод
               12.00-зеленчук/или плод
               12.30-месо +зеленчук/ или риба с лимон + плод за десерт
               16.00 =10.00
               19.00 =12.30ч.

6-ти ден повтаря пети

7-ми-разтоварващ ден
- на 5 приема по избор: плод,зеленчук,кисело мляко + зеленчук.

Уточнение-позволени зеленчуци
- грах,зелен фасул,моркови,зеле,чушки,домати,краставици,тиквички,зелени листни зеленчуци,броколи...-могат да се ядат във вид на супа,манджа,задушени,сурови или печени.
Допълнително-1.5-2л. течности на ден + поне 30 мин. двигателна активност.
 
  Ами,това е за 2 седмици- за тези,които изпълнят двуседмичния режим, ще напиша и за следващите 2 седмици Peace

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
10Х, Софи   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 3 271
Да се изкажа и аз по въпроса  Mr. Green
Преди години, когато въпросната доцентка не беше нашумяла една колежка от работа ходеше при нея. Стриктно спазваше, свали килограми, и после пак се закръгли Sad. Преди 2 години на един приятел сестра му ходеше при нея - свали кила, но после забременя и т.н. сещате се. Приятеля ми ( този, на който сестрата ходеше) и той почна да ходи при нея - нищо не свали.

Но забележете кое е най- интерсното - НА ВСИЧКИТЕ ДИЕТАТА БЕШЕ ЕДНА И СЪЩА  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked, включително и диетата за поддържане на теглото след това  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.

За какви индивидуални режими говорим , за какви глупости....писна ми от измамници  smile3515 newsm61 smile3514 smile3511

Не се връзвайте на това, не и пълнете джобовете  Naughty Naughty Naughty.

Забравих да спомена, че диетите им бяха като тази, която вече SOPHI е публикувала smile3521

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ние това си го знаем, бре Jujka... не казваш нищо ново  Confused

# 43
  • Мнения: 6 167
Лени, .....
 А ти как си върна килограмите newsm78

Както казах, не обвинявам нито д-р Байкова , нито д-р Емилова за върнатите си килограми.
Мисля, че проблемът е изцяло в мен и моята мотивация.
Не съм .. пералня да имам гаранция - примерно 6 месеца или 12 месеца Mr. Green

Въпреки, че от друга страна, след като даваш доста пари (защото аз ходех при байкова, когато беше скъпо - 15 лв, сега разбрах, че е и 30!) мисля, че трябва да има някакво наблюдение след като приключиш - примерно 1-2 месеца само да ходиш да те 'мери', да те консултира и тн. докато  е ясно, че не ви зависим повече. За мен храната е наркотик.

Върнах килограмите по много банален начин - с връщане към стария режим на хранане.
При д-р Емилова малко по-късно - след около 5 месеца просто ми 'мина' и почнах да ям.
Беше ми писнало от соеви продукти, хляб бонус , а и досега имам непоносимост към много плодове ( а като видя ябълка..). Изядох едно кюфте и от тогава пак се почна. Именно това се опитвам да обясня: от всякакви диети се отслабва!
Някои са по-вредни от други - японската диета например. Видях как човек спука язва ОТ японската диета. Беше я правил през доста чести периоди. Едва го отървахме, бяхме далеч от болници, щеше да умре, докато стигнахме спешна помощ.

И аз да ви направя схема на хранене ( толкова съм чела, пък и да не съм спокойно мога да я направя), пак ще отслабнете. После ще ви кажа " Ето, свалихте 10 кг , моята работа приключи". 

Проблемът е , че такива режими не стават никога начин на живот.
Начин на живот е спорта, балансираното хранене, приемането на малки порции на често и тн.
Някакви принципни неща. Отказа от бял хляб, бяла захар и тн.

Затова дори да се прави диета ( аз сега ще направя 2 седмици по тази схема), - важно е после какво се случва и как се храним. Как удържаш да не се плъзгаш по пързалката при всяко излизане.

Разбира се, говоря за хора като мен, които от 12 годишни имат проблеми и това е ежедневие. Не за тези, които имат 5 кг, които могат да свалят и да зарържат лесно.

# 44
  • Мнения: 903
Ох Lennie и аз съм като теб, от дете се боря с тези излишни кг./около 30кг/ А колко нещо съм изчела, ама да имаше кой да спазва.
И аз съм съгласна, че човек трябва да промени начина си на живот и то без да прави някакви жестоки лишения, както съветва Емилова.
С такива диети като на Байкова съм отслабвала не един път и после всичко връщам. Иначе режима не е лош, издържа се и няма да се скъсаш от глад, а и не се лишаваш от определени групи храни. Мисля да го пробвам и сигурно ще отслабна, но дали ще задържа Praynig
Май такива като мен имат нужда от психотерапия, защото проблема с преяждането май не е само физически. Трябва ми група на анонимните дебеланки Embarassed за да се подкрепяме и мотивираме.

Общи условия

Активация на акаунт