Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора

sofia

На 28 години съм, висока 158 и тежа в момента 61 кг. С бременноста качих в рамките на нормалното и с раждането свалих доста, но два месеца след това започнах да пълнея. Вече не си влизам в дрехите и направо съм отчаяна. Пробвах диети и за месец свалих 3 кг, но после, започнах да ям нормално (не много! ) и си ги върнах за 3 дни. Сега пак опитвам диета, но започна да ми прилошава като огладнея. Изпаднах в депресия. Днес дори плаках, защото дънките, които си купих за Коледа вече не ми стават. Не мога да се гледам в огледалото. Упражнения не помагат. Сега започнах да пия китайски чай - Сание, но не знам дали ще помогне. Не знам какво да права. Синът ми е вече на 8 месеца, а аз дебелея вместо да отслабвам, както става с другите майки. Срамувам се да излизам, нямам желание да се гримирам, обличам, да говоря. Знам, че веднага, ще кажете: "10 кг не са толкова много! Не се превземай!" Не се превземам, но винаги съм била по-слаба и сега ми е трудно за толкова кратко време да се приема в новата си кожа. Освен това приятелките ми казват: "Я се погледни на какво приличаш. Осъзнай се, млада си още!" Не знам какво да правя ...
Цитирай

Споко, Старфиш, всичко ще си дойде по местата, само на 8 месеца е бебе, закъде си се разбързала със слабеенето Wink Знам за какво говориш, защото сестра ми е със същите мерки като твоите и ми е ясно, че не и е комфортно с тези килограми. Най-вече трябва да се настроиш/някакси/ позитивно спрямо себе си и да не започваш драстични и отчаяни диети, след които всичко се връща бързо-бързо. Банално е, но 10 килограма е най-добре да опиташ да свалиш плавно с разделно хранене, примерно. Успех!
 А, може ли да си бременна newsm78
Цитирай

морето и сините вълни :)

Не се шашкай и аз съм така.Само че съм висока.170см и тежа 70 кг.Трябва да смъкна 8 кг.Как ще стане незнам.Ама съм се надъхала много.Аз пих преди години зелен чай сание-отслабнах от него .Но един ден припаднах-защо???Защото толкова се бях надъхала да сваля тез килограми че тоя чай го пих 5 месеца без прекъсване-той смъква кръвното .След 1 год пак почнах да го пия но как???Пиех 1 месец след това 1 месец почивка.После пак и така го пиех.Не прави грешката да го пиеш месеци наред без почивка.Почивай си по 1 месец от него.Ще отслабнеш не се шашкай.Аз сега искам да си взема но мъжо не ми дава защото до миналата седмица ми беше много ниско кръвното.Ще изчакам малко и аз го почвам.Реших и друго.Ще клякам всеки ден,ще правя коремни преси .И твърдо съм се навила да се запиша на Тае-бо.Само че имам един проблем.Незнам във Варна къде има такова нещо.Ако някоя варненка се включи моля помогнете.Къде мога да се запиша на тае-бо и на каква цена на месец.
Цитирай

РусЙе

Миличка, като чета постинга ти - все едно аз съм го писала. АЗ съм в същото поожение(имам да свалям 10 кг), макар че от известно време се поуспокоих, и вече не гледам толкова черно на нещата. Проблема главно е хормонален(поне при мен е така), трябва да се успокоиш, защото и психическото разстройство най-много вреди. Знам много добре как се чувстваш, но трябва на първо време да излезеш от тази депресия. Аз диети не мога да спазвам. МОжеш да спреш хляба(всичко тестяно), сладкото и газираното. Правя всеки ден упражнения в нас, и се чувствам добре. Ако успееш = след време ще се почувстваш много по-добре. Ако приятелите ти не те подкрепят, а допълнително те подтискат - не се срещай изобщо с тях. Аз лично тук(във форума) намерих страхотни приятели.  bouquet  bouquet Желая ти успех, и скоро да се похвалиш. Very Happy
Цитирай

sofia

Мюриел не съм бременна, защото родих секцио и много се пазим.
Притеснена съм, защото пълнея, вместо да отслабвам и че каквото и да правя по въпроса е без резултат Sad
ани-бани ще те послушам за схемата за чая, дано и на мен помогне  baby_neutral
4бейби, наистина много тежко приемам това, което ми казват приятелите, защото знам че е истина и не го казват с лошо чувство.
Цитирай

София

И аз съм така.Ти поне си свалила.Аз качих 27кг.Имам да свалям още 15кг.
Просто не виждам как ще се получи.По принцип съм непукис,ама на моменти се отчайвам.За диетите-трудно поради здравословни причини.За спорт-пак така.
Просто се подтискам от време на време.
За протокола-173см. и 75кг.
Цитирай

И твърдо съм се навила да се запиша на Тае-бо.Само че имам един проблем.Незнам във Варна къде има такова нещо.Ако някоя варненка се включи моля помогнете.Къде мога да се запиша на тае-бо и на каква цена на месец.
Ани-бани, не знам къде има, ама и на мен ми се ходи...ако откриеш някое удобно местенце с тае-бо, и ако искаш компания Very Happy, съм много навита.
Цитирай

Burgas

За този зеления чай Сание знам, че не е препоръчително да се пие продължително време, защото организма привиква към него и перисталтиката залинява. Относно диетите- във форума има много информация, може да си избереш някоя диета или да опиташ с хапчета- Ксеникал, Редуктил и др. от сорта.
Относно храненето- никакво сладко, газирано, консервирани натурални сокове, тестени изделия и др. калорични храни. Освен това намали порциите, ако досега си яла за един сега яж за половин и апетитът ти постепенно ще намалее. Защото знаеш, че колкото повече ядеш- толкова повече ще ти се яде. Каквото ядеш- яж до 17- 18 часа, след това не. И пий много течности, най- вече вода и фрешове.
Физическа активност- бягане, степер, пътека, велоергометър. Наблегни на загряващите упражнения, силовите ги изключи.
А ако имаш съмнения относно хормонален дисбаланс може да си направиш изследвания.
Цитирай

София

Starfish  не се отчаивай....
Не си сама в тази криза. И аз преди да забременея бях 58 кг, асъм висока 158 см. Преди да родя бях 86 smile3518
Доста свалих след това станах 64, но сега пак сум 68... Tired
А са изминали както при теб почти 9 месеца.... ooooh! от тогава.
Мисля да започвам някаква диета. Все още кърмя и това ме спира... малко.
Преди изобщо нямах корем, а сега какво да ти кажа. И колани ползвах, нама файда.... от тях.
 А иначе нямам стрии по корема, само по бедрата. /там основно съм си качила...?
ТА разбра ка стоят при мен нещата. Бе са никак розови...... Embarassed Embarassed
 Надявам се скоро дрехите отново да ми стават.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Иди на лекар. Ако имаш хормонални проблеми, те ще се задълбочат от диетите и ще стане много лошо. Трябва да си направиш изследвания, личният ти лекар ще каже какви.  Hug
Цитирай

в мъжки прегръдки

Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай. Ще плъзне като хлебарка на всякъде и по цял ден ще тичаш след него. Няма да се сещаш за ядене а и спорта ти е гарантиран.
Цитирай

Шумен

И аз съм като теб. След раждането качих 8кг. Направо не знам уж все се ограничавам, ама аз си знам, че е от хормоните най-вероятно, защото имам поликистозни яйчници.Даже сега докторката ми изписах противозачатъчни за регулиране на положението, но се чувствам много зле от тях и страшни депресии. Аз мисля да почна тази диета: http://www.rozali.com/diet.php?l=a&p=80
Аз съм най зле от всички 89кг 164см.  newsm45
Цитирай

Не се отчайвай! Ще отслабнеш, ще видиш! Аз също след като родих не исках да се погледна в огледалото, дори ми се ревеше понякога, но отслабнах. Е, вярно има какво още да се желае, но всичко с времето си. Препоръчвам ти повече движение, ако можеш прави гимнастика в домашни условия, ако нямаш възможност да се занимаваш с това навън. Наблягай на салатите и плодовете и ще видиш, че резултатът скоро ще е налице. Не мисли постоянно за килограмите, ако имаш кантар не се тегли всеки ден, а си избери един ден от седмицата и само тогава се тегли. Успех в слабеенето! Smile
Цитирай

София

Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай. Ще плъзне като хлебарка на всякъде и по цял ден ще тичаш след него. Няма да се сещаш за ядене а и спорта ти е гарантиран.
Подкрепям 100%!Точно в този период можеш да опиташ или да затвърдиш да намалиш храненето и порциите,както е писала Лейди-то newsm10
Цитирай

O.A.E./ Пазарджик

не се депресирай, 4е от това по-лошо. аз съм 180 и до преди 6 дни бях 92. реших, 4е докато не сваля за второ няма да мислим. реших да по4на диета. така знам то4но какво и колко да ям. мъжа ми и той я по4на за да не ме дразни(как да не го оби4ам). запо4нахме за нас да копуваме само нискомаслени храни, готвя със зехтин,вси4ки макарони са от пълнозърнесто брашно, ориза е кафяв,смених 4иниите с по-малки, не ям  няколко 4аса преди да си легна. взех си хап4ета за подсилване на метаболизма. ве4е съм с 6кг по-лека. и въпреки, 4е диетата свършва след 6 дни тотално ще си променим на4ина на ядене. това е много важно. ина4е много бързо се ка4ват пак.
а и вси4ко си е на психологи4еска основа. имaй търпение. нищо хубаво не става бързо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора