«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

“уризъм
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 69 отговора

столицата

ћнени€: 339
ћоже би въпросът е малко лаически, но какви документи са необходими за пътуване на дете в чужбина с двамата родители? »маме паспорт на детето, но се питам  как ще установим, че сме родителите му - необходимо ли е н€какъв превод на акта за раждане? Ќещо май се детайлизирам, но не искам изненади в чужда държава.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 834
Ќе е необходим превод. „е вие сте родителите ги интересува само българските власти, а те могат да четат на български.
ўом е с 2-мата родители, паспорт е достатъчен документ. 
÷итирай

ћнени€: 3 203
ѕаспорт и за всеки случай - копие от акта за раждане. «ависи как пътувате - ако летите, най-веро€тно само паспорт ще е достатъчен. јко минавате с кола границата, е възможно да ви искат и акта за раждане. Peace
÷итирай

ќрлов мост

ћнени€: 2 526
јкт за раждане е необходим —јћќ ако фамилиите на двамата родители са различни. ѕри еднакви не се иска никъде.
÷итирай

Asinka, сигурно си права. ћакар, че нищо не пречи да си пъхне човек едно копие от акта в паспорта, да му е мирна главата. Ќе представл€ва чак такова усилие  Peace
÷итирай

ћнени€: 247
јсинка е права, при еднакви фамилии на ц€лото семейство не искат акт за раждане. »злизали сме с детето и през сухоземна граница 3-4 пъти и през летището повече пъти, но никога не са искали акт за раждане. » аз така първите 2-3 пъти за "страх лозе пази" носех и копие на акта за раждане, после престанах.
Ќо и ќлд спорт е права-за спокойствие на авторката, особено ако излизате за първи път с детето, си носете и копие на акта.......
јз пък имам следната дилема-миналата година детето пътува само с деклараци€ от нас-родителите, че сме съгласни да напуска сам Ѕ√ без уточнени€ на държави, конкретно пътуване и придружител и в текста включихме, че това е до навършване на пълнолетие. —ега други€ месец пак му предстои такова пътуване на сина и много ми се щеше да си спестим ходенето до нотариус, ама пак от страх ще отидем пак, да не му направ€т н€ко€ врътка, че си спомн€м н€къде мернах, че н€кои не приемали деклараци€та, ако са изтекли 6 месеца, което е много тъпо.....
÷итирай

“ака е - н€ма такова нещо за валидност 6 месеца. Ќооо пак се връщаме на горното презастраховане - достатъчен е един тъпоумен граничен служител да ти вгорчи живота....
÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 946
“ака е - н€ма такова нещо за валидност 6 месеца. Ќооо пак се връщаме на горното презастраховане - достатъчен е един тъпоумен граничен служител да ти вгорчи живота....

„ак толкова малоумен н€ма.

ќбикновено пътуваме с мъжа ми с 3 деца и 3 декларации, всичките от преди 4-5 години дадени с уточнението, че са до навършване на пълнолетие на децата и без ограничение на държави и време. Ќ» ќ√ј не сме имали проблем, а напускаме Ѕ√ по н€колко пъти годишно и през н€колко гранични пункта, включително летище.

јктове за раждане не е нужно да се нос€т (по «акон) - имат си система граничните служби ако толкова не са сигурни кой е баща и кой майка, но и ние носим.
÷итирай

Isa , радвам се, че можеш да гарантираш за всички гранични служители  Laughing

—ъс сигурност знам за поне 2 случа€, когато са се за€ждали за деклараци€, издадена преди по-дълго време. ƒаже има посолства, които не ги завер€ват за повече от 6 месеца, независимо,че никъде н€ма такова изискване. Ќо това е друга тема.

÷итирай

—офи€

ћнени€: 6 946
Old Sport, нали разбираш, че освен настроението на граничните служители има едно такова незначително нещо, наречено «акон.
≈стествено, че всеки може да ти се за€де за всичко. ¬ъпросът е кое е и кое не е законно.

¬се повече служители започват да спазват «акона, въпреки желанието на много хора да се подчин€ват на безумства, а не на законовите изисквани€.  Peace
÷итирай

Isa, мерси, че ме осветли. ƒаже и да не ти се в€рва, и ние много пътуваме и по случайност познавам законите, но също като теб нос€ акта за раждане на детето, макар да не се изисква по закон. “ака, че н€ма какво да спорим.

јктове за раждане не е нужно да се нос€т (по «акон) - имат си система граничните служби ако толкова не са сигурни кой е баща и кой майка, но и ние носим.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 914
«дравейте! ўе използвам темата да ви питам за дете пътуващо с едини€ родител със самолет - тр€бва ли друг документ освен пълномощното от други€ родител?
÷итирай

Smallville

ћнени€: 993
«дравейте! ўе използвам темата да ви питам за дете пътуващо с едини€ родител със самолет - тр€бва ли друг документ освен пълномощното от други€ родител?
Ќе,друг документ не тр€бва,но носи копие на деклараци€та,защото ще ти го вземат на бълг. граница на излизане. »ли поне на мен винаги са ми вземали копието.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 914
Ќе,друг документ не тр€бва,но носи копие на деклараци€та,защото ще ти го вземат на бълг. граница на излизане. »ли поне на мен винаги са ми вземали копието.
ƒеклараци€  newsm78? ¬ смисъл пълномощното ли?
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 96
2010година на летище ¬арна ми искаха акт за раждане на детето,макар ,че сме всички със еднакви фамилии,миналата година не са ми искали никъде ,но €вно зависи от настроението на служителите,винаги си нос€ копие на акта за раждане за всеки случай,други€т месец ще пътувам с детето до √ърци€ без съпругат ми,искам да ви попитам колко е таксата при нотариус за деклараци€,че детето ще напуска страната с едини€т родител,освен тази диклараци€,копие от не€ и копие от акта за раждане,задграничен паспорт друго изискава ли се за детето,н€какъв вид застраховка или...
÷итирай
0 ѕотребители и 2 √ости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 69 отговора