До мамите в UK

  • 511
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
До края на месеца се надявам че ще се преместим в Witney(do Oxford).Имам син на 1 година и 3 месеца.Малко се притеснявам,че ще ни бъде ску4но.Много ще съм ви благодарна ако ми дадете идеи къде мога да ходя с малкия(детски центрове,клубове ,плуване за бебета?)Мога ли там да намеря българка,която да го гледа,ако аз

 започна курсове и какви са ориентировъчно цен

# 1
  • Мнения: 1 581
Много малко мога да ти отговоря  Grinning
След като пристигнеш, можеш да се регистрираш в сърджъри, заедно с малкия, който ще си има health visitor (нещо като мед. сестра за консултации), на нас тя ни даде списък с play groups в нашия град и дните за сбирки.
Освен това можеш да намериш сайта на общината или нещо подобно, там има най-разнообразна информация за какви ли не дейности, вкл. детски градини, училища.
Септ. 2004 пристигнахме, Виктор беше на 1г. 2мес., не ми е било ни най-малко скучно.
Аааа, освен това миналата година имахме към уни-то група за учене на англ. от съпруги и деца на чуждестранни студенти, там се събирахме веднъж седмично и не само учехме английски  Laughing
За българка специално не знам дали ще можеш да намериш, но поне тук има табло за обяви към уни-то и може да се намери някоя студентка за почасово гледане, при вас също ще има нещо подобно.
Пък и не сме толкова далече  Grinning

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Привет тунтур !
Добре дошла сред нас Hug
Идея за разнообразяване е Leisure centre, където можеш да водиш дечко на плуване.
Play Groups, информация за тях и за други забавления можеш да получиш от близката библиотека. От там ще получиш и инфо за гледане на детето.
Друго интересно място е Tumble Tots, в сайта им ще намериш адрес на най-близката до вас група.
Ако искаш да учиш в колеж, там обикновено предлагат и гледане на детето на символични цени, в така наречените creche. Друг вариант е childminder, водиш си детето в нейната къща. Трети е nursery. Обикновено има проблем с намирането на свободни места, затова си трябва добро проучване и подготовка.
Желая ти късмет и да пишеш как се развиват нещата при вас!

# 3
  • Мнения: 3 394
Здравей Heart Eyes

Първото неща ,което е хубаво да направиш, е да запишеш джи пи на детето. Към всяко Surgery би трябвало да има Health Visitor (здравния работник), който ще отговаря на твоите основни въпроси-тегло на детето, ръст, хранене! Той ще ти каже и за различните play groups в района и срещи с майки!

Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 3 394
А още един съвет-не се хвърляй веднага на опцията детегледачка, огледай се за chaild minder около вас, още не познаваш хората в чужбина, дори и българите (колкото и гадно да звучи) ooooh!

п.с. ние тук сме изключение Mr. Green

# 5
Много ви благодаря моми4ета!
Какви документи са необходими , за да го запиша при джи пи и колко се плаща?
Аз мислех да търся българка,защото малкия по трудно свиква с нови хора и не знам дали няма съвсем да се стресне ,ако му говорят на чужд език?Вашите дечковци как се справиха с това?

# 6
  • Мнения: 1 581
Мисля, че нищо не ти трябва за записване на джи пи. Не помня само дали ми искаха паспорт, но нищо друго. Трябва да си в страната (в смисъл визата ти да е) за повече от 6 месеца, тогава имаш право на безплатно ползване на NHS (National Health Service), т.е. да се запишеш на джи пи и т.н.
Между другото е важно да си вземеш картона от Бг, най-вече този с имунизациите и да си го преведеш, за да знаят тука какво е сложено и какво не е.
Ние още не ходим на градина, нито някой го е гледал, но примерно в групата за игра се чувства нормално, не се е страскал от чуждия език, нито с деца, нито с възрастни  Grinning
Свиква се, Виктор поне свикна по-бързо от мене даже   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 613
Зравей Simple Smile

Тук също има много информация за play groups, child minder, nursery и др. Може да търсиш за вашия район.

http://www.surestart.gov.uk/

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт