Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
сина ми навърши годинка и от 2 седмици значително намали храненето и освен това отказва повечето храни-плодове ,каша  и кисело мляко с бисквита които преди ядеше без проблем сега не мога да му дам по никакъв начин.Преди да откаже да се храни беше на 4 хранения през деня-каша или мляко с бискв за закуска ,зеленчуково пюре с месо ,риба или яце-около 150-200 грама и ако още гладен плод или плодово кис мляко,следобедна закуска-плодове със бисквити или кисело мляко и вечеря -около 150 гр зелен. пюре със сирене,сухар .и през останалото време бисквитки,солетки ,сокчета. и въпреки това се будеше 2 пъти през нощта и докато не му дам около 100-150 грама мляко не заспива.
а сега не хапва почто нищо и цяла нощ се буди гладен >снощи се буди на всеки 2 часа и яде по 100 грама.Нямам представа как да го накарам да яде през деня.опитах всичко -вече не го слагам на стола за хранене а го хрня докато си играе,дори и пред теливизора-за което сам напълно против.Но даже и така нямам голям успех. имам и друг проблем-може да яде сам бисквити,парченца риба,пиле,кашкавал и плод но ако му направя пюрето едросмляно се дави.а знам че отдавна трябва да сме на по едросмляна храна.при вас имало ли е такъв проблем?
Моля за съвети!благодаря
« Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 17:40 от Vivi »
Цитирай

От време на време имаме по една такава седмица. Не я насилвам, яде Нестле джуниър, когато се сети и това е  Wink
Цитирай
Може, ако му растат зъбки на детето, да загуби апетит. И аз бих те посъвевтвала да не го насилваш и да не му даваш нищо между храненията. Може да е само период и да отшуми  Wink
Цитирай

на кой му пука, майна

Използвай kredor за да пишеш на кирилица  Smile
Цитирай

София

Ние сме колкото вас, но пюрета вече почти не ядем.
Давам му преходна храна, обожава супи.
Да кажа, че имаме 1 зъб около 1 мм и още 1 току що пробил.
От 1-2 седници почнах да не пасирам а само да мачкам с вилица. Преди това го пробвах спюре на Семпер но се задава с частичките коото са май доста едри за над 8м(2*2*4-6мм).

Нашето меню е:
закуска: мляко 210мл / рядко попара.
закуска 10ч: смачкан банан или някакъв друг пасиран плод
обяд: накаква манджа 200 г + 1 средата на филийка хляб
закуска: някакво кремче
вечеря: супичка + 100 г кисело мляко  + 1 средата на филийка хляб (някъде около 280 г всичко)

вода или сок почти не пие до 150 мл дневно, хапва солетки или по-сково прави бокук с тях, давам му мини кроасанчета ама колко изяжда от тях.. по скоро ги ближе... виж от картофени мечета не се отказа но съм му ги спяла от 2 дни и съм скрила пакета да не го вижда.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.