Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

софия

Майчета,синът ми започва от понеделник детската кухня.Та искам да ви питам трябва ли да продължа през ден да му давам жълтък?Знам,че май там в супите слагат яйце...
Цитирай

на кой му пука, майна

Ако даваш супата няма смисъл да вариш яйце, пък и там готвят само с месо така че желязото ще си го набавя и от месото
Цитирай
Докато, синът ми беше записан на детска кухня, не съм му давала допълнително жълтък. Много често даваха фрикасе, кюфтета бял сос , яйчен гювеч и други, които се приготвят с яйце. Най-добре питай, дали слагат яйце в супите Wink и прецени, дали има смисъл да му даваш допълнително жълтък.
Цитирай

Magrathea

Аз давам събота и неделя яйце, след като започна да хапва на кухня.
Цитирай

София

Аз не слагам допълнително яйце. Питах лелките в кухнята-в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това), а и всеки ден в едно от нещата има месо. Смятам, че е достатъчно.
Цитирай

РусЙе

Ако даваш супата няма смисъл да вариш яйце, пък и там готвят само с месо така че желязото ще си го набавя и от месото
И аз съм на същото мнение
 Peace
Цитирай

Лондон

в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това)........

И на мен ми стана интересно какво е "яйчен меланж"...
Намерих това:

Сушения яйчен меланж се получава се при сушене на цели кокоши яйца. Един килограм замества течен меланж от 100 кокоши яйца. Разтваря се с вода в съотношение 1:3 тегловни части. Влага се в производството на майонеза, козунаци, кексове, палачинки, дребни сладки.
Цитирай

Жълтък давай само събота и неделя,когато няма кухня Smile
Цитирай

Бургас

Жълтък давай само събота и неделя,когато няма кухня Smile
и аз така Smile
Цитирай

Бургас

Аз пък съм точно обратното при нас в Бургас знам че не слагат яйца  затова в супата му слагам жълтък
Цитирай

София

в супата слагат яйчен меланж (не че ми е много ясно какво точно е това)........

И на мен ми стана интересно какво е "яйчен меланж"...
Намерих това:

Сушения яйчен меланж се получава се при сушене на цели кокоши яйца. Един килограм замества течен меланж от 100 кокоши яйца. Разтваря се с вода в съотношение 1:3 тегловни части. Влага се в производството на майонеза, козунаци, кексове, палачинки, дребни сладки.

bouquet
Цитирай

аз давам когато имаме и когато се сетя Wink
Цитирай

гр. Плевен

Здравей, аз зададох същия въпрос на нашата педиатърка и тя ми отговори ,че когато яденето е постно или пък ми се види че не е достатъчно хранително винаги да и давам яйце. Може да го слагам в супата или във второто. Бебетата имат нужда от повечко желязо тъй че е хубаво да даваш поне един два пъти в седмицата нищо че там готвят с яйчен меланж
Цитирай

София

Вчера питах в нашия пункт дали слагат яйце.Отговорът беше ,че в супата винаги слагат твърдо сварено яйце.Така,че мисля да не давам допълнително.
Цитирай

София

и аз давам само събота или неделя но по един цял....
Светльо не яде супата
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора