Немско или японско бебе

  • 1 444
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 83
Много се изненадах, когато нашият педиатър ми зададе този въпрос. Човека просто искаше да ме попита дали бебето ще спи в една стая с нас и кога ще го оставим да спи само. Немците си оставяли бебетата сами още новородени, а пък японците до първата еякулацията или първия мензис. Ако нямате нищо против искам да знам и вашето мнение мили мами. Аз не си спомням на колко беше големият ми син, когато започна да спи сам, но може би на около 8 - 10 месеца. Сега си мисля, че когато спра да кърмя бебока и естествено той не плаче нощем ще пробвам да ги преместя двамата в една стая

# 1
  • Мнения: 2 550
ние го рпеместихме още към 2-ят месец. Така на всички не е по-добре. Той спи непробудно по цяла нощ (мноого рядко да се събуди), а ние разполагаме със спалнята  Heart Eyes Mr. Green

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Още сега бих го отделила в самостоятелна стая,но просто нямаме място.Живеем в гарсониера.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Спи си в спалнята при нас и смятам да е така поне до 3-4 годишна възраст. Първо дете ни е и няма как да го оставя да спи сам в съседната стая цяла нощ. Не мога да си представя, че на 2 годинки ще го зарежа в другата стая. Всяко дете се страхува и има кошмари.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.

И аз така. Но и ние няма къде, живеем в гарсониера.  Confused Смятам, че децата се учат на самостоятелност, когато са в отделни стаи. Е, за новородено не мисля така, може би само ако спи цяла нощ.
Ако има кошмари или спи неспокойно, разбира се, че ще съм при нея, докато го израсте.

Това за японците ме утрепа  Joy До първия мензис...  Shocked

# 6
  • Мнения: 3 777
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.
И според мен Peace

# 7
  • Мнения: 7 803
от новородени са отделно

# 8
  • Мнения: 266
Синът ми спи сам откакто стана на 1,5г,но смятям бебка да я преместим при него по-рано.Когато спрем нощните хранения и сънят и се стабилизира.Има и бебефони...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Още сега бих го отделила в самостоятелна стая,но просто нямаме място.Живеем в гарсониера.
за съжаление и ние сме така Confused

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Спи от 2-рия месец сама.Незнам какво се води,но ако имаш възможност го прави немско Laughing

# 11
  • Мнения: 2 663
Ние сме решили бебо да е при нас докато го кърмя и минат нощните хранения,дори мисля да спи в нашето легло.След това сме му приготвили стая за него си,но ще видим...като се роди

# 12
  • Мнения: 1 410
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.

Другата година се надявам да се разширим и тогава ще я оставя самичка. Сега даже спи при мен, защото много се буди нощем с рев.

# 13
  • Мнения: 5 103
Мисля да го преместа още на 2-3 месеца ако живот и здраве всичко е наред.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Мишко спи още при нас поради липса на стая досега.Преди 2 месеца обаче успяхме да си купим жилище Grinning и на пролет предстои ремонт на детската стая, след което той си отива в нея. Смятам, че колкото са по-малки децата толкова по-лесно преживяват "раздялата" с родителите. Живот и здраве за второто сигурно ще е дооооста по-рано отделянето. Нали ще си има и батко Wink, а и има бебефони.

# 15
  • Мнения: 4 965
 Twisted Evil Значи, нашите са германчета. Wink

# 16
  • Мнения: 8 769
Моите са българчета, пък! Mr. Green
До преди два месеца всичките 4-ма души спяхме в една стая (съвсем по цигански), поради липса на възможност. Т.е. дъщеря ми бе на 2г8м, а синът ми на 6м, когато ги отделихме в друга стая.

# 17
  • Мнения: 955
Моите са българчета, пък! Mr. Green
До преди два месеца всичките 4-ма души спяхме в една стая (съвсем по цигански), поради липса на възможност. Т.е. дъщеря ми бе на 2г8м, а синът ми на 6м, когато ги отделихме в друга стая.

иха, това все едно аз съм го писала

И аз ги отделих преди 2-3 дни, купихме бейбифон и айййййде отделно  Laughing

# 18
  • Мнения: 7 474
Ние се отделихме на около година, но можеше и по-рано. Колкото по рано се отделят децата толкова по -лесно свикват и не плачат.Поне при нас отделянето мина без да усетим. Peace

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Бих го отделила и сега, но нямаме място, а при баткото не ми се ще да го слагам, защото все пак е на у-ще и ще му пречи newsm78

# 20
  • Мнения: 3 161
Аз съм привърженик на "привързаното родителство" и вярвам, че докато е малко, детето ми има много повече нужда от моята близост, отколкото аз от личното си пространство. Затова спи при нас - леглото й е долепено до нашето (без решетка), това значително улеснява и кърменето. Тези дни отделих кревата й от нашия (на 2 г. 3 м е); след като стане на 3 ще се замислям за отделна стая, но не бих я насилвала да се отдели.

Впрочем, в момента темата се обсъжда и в Кърмене и захранване, и в Родители в чужбина. Струва си да погледнете.

# 21
  • Мнения: 5 299
Ако ме беше питала преди 2-3 месеца, щях да кажа - Отделно. Обаче от тогава постоянно се пробужда през ноща и дори я взимам на моето легло, че иначе не може да се спи ooooh! Много се надявам да не свикне така, защото все пак смятам да я отделя след още 2-3 месеца Thinking

# 22
  • на Север
  • Мнения: 503
Ние пък си имаме детска стая, но децата са при нас в спалнята, въпреки че каката е на 4 г. Каката я завивам по 2-3  пъти през ноща, немога да си представя да я оставя да спи сама. Докато не се научи да се завива сама, ще спи при нас Naughty

# 23
  • Мнения: 843
       Японците са всеизвестни с ограниченото пространство за живеене и това обеснява донякъде начина на отглеждане на децата.  
       Германците са ясни- дисциплината.. самостоятелността и пр..Хайде да не казвам студенината, че е клише  и отдавна не е вярна.
        Та за моята бубка...Сигурно щеше да е сама  поне от 4 месеца, но ни се наводни спалнята, татито спи при нея в детската , аз на дивана в хола. Ако се засечем в някой ъгъл  в кухничката да се нацелуваме... пак добре:-))
        Ще я отделим лятото, защото спи добре и цяла  нощ още от бебе. Коликите бяха само дневни.. и не се буди, освен рядко за вода. Изобщо не обръща внимание нощем кой е до нея.. спи на тъмно и това ще помогне за отделянето. детето е такова... спокойно и непукист. Е, с баткото  бяхме плътно 3 години, той беше различно бебче. Та, зависи си..
        
        За съжаление не кърмя.. иначе е  ясно, че бебето  ще е възможно най- близо до мен, както при ЕМЕМ.  bouquet Кърменето не е само хранене, то е начин на живот и общуване./ И за бебо и за мама/

# 24
  • Мнения: 1 555
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.

И аз така мисля, само че нямаме място  за сега  иначе ако няма проблеми и спи спокойно бебчо какво пречи да бъде самостоятелен от малък Sad

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия го отделих на 4 години в отделна стая. Просто тогава се преместихме в по-голям апартамент. Малкия смятам да го отделя по-рано сам в стая. С баткото не мога да го сложа, но се надявам като гледа от батко си да се съгласи да спи сам. Сега засега спи при нас (в леглото) по две причини:
Първо: още се буди през нощта и ако съм до него заспива ако е сам дори и при нас но в леглото си надава писъци и се разсънва.
Второ: стаята му е още в ремонт и като гледам ще я правим поне докато навърши 2 години.

# 26
  • Мнения: 2 271
Нашето си е типично бьлгарско-поради липса на самостоятелна стая за нея ще спи при нас докато баба и я вземе в нейната! Laughing Hug

# 27
  • Мнения: 46 430
Ние се наканихме чак преди месец и нещо, но сега спи много по-спокойно, не се буди въобще, преди като се въртя нощем и тя се кокореше  Twisted Evil

... Всяко дете се страхува и има кошмари.

Именно! Децата трябва да се отделят рано, защото след това започват да изпитват страх от тъмното и самотата/изпитала съм на гърба си късно преместване на 7 г./, а когато са бебета го приемат за даденост, мине ли година и половина става все по-трудно.

# 28
  • Мнения: 4 629
Сина ми спи сам в отделна стая от края на втория си месец.  Случвало се е да се буди през нощта (рядко) - в такива случаи отиваме с баща му в стаята говорим му и го галим докато пак заспи. Това т.нар. "японски" начин да спим всички в купом в продължение на 10 -12 години не ни е по вкуса. По скоро на кошмар ми прилича само като си го представя Rolling Eyes

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Ние преместихме Бобо в неговата си стая на когато беше на около 4 месеца и оттогава и той спи по спокойно и аз. Мисля че ако има възможност е най добре децата да си имат стая. Не ми се струва ок да сме трима в помещение от 12м2...

# 30
  • Мнения: 35 891
сменихме апартамента и с това преместихме каката, когато тя беше точно на 2 годинки
за сега - не знам, времето ше покаже!

# 31
  • Мнения: 247
Веднага бих го отделила в друга стая, но няма къде. Живеем в малък апартамент - спалня и всекидневна с бокс  Cry Когато бях бременна все сънувах, че през цялото време сме имали още една стая до спалнята, а аз не знам за нея Shocked Мечтая да обзаведа детска стая  Praynig

# 32
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.
И ние сме така Confused, много ми се иска да я отделя в нейна си стая.

# 33
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.
И ние сме така Confused, много ми се иска да я отделя в нейна си стая.
Цитат

и аз съм на същото мнение!

# 34
  • Мнения: 224
Не знам какъв е точно нашия случай  newsm78
При нас с отделна стая е таткото Wink, а ние се ширим в спалнята.
Все още мисля, че е рано да го отделя в друга стая, защото много се буди през ноща и постоянно се открива, пък ме страх да не изпадне случайно от креватчето.

# 35
  • Мнения: 10 758
Не си спомням кога я преместихме дъщеря ми в отделна стая, може би към годинката да беше.Сина все още е при нас, защото ще се притеснявам много ако го преместя при кака му.Като я знам колко е ре4внива, по-добре да не го местя на този етап.

# 36
  • Мнения: 1 006
И аз бих го преместила в друга стая, но няма къде.
Според мен е хубаво децата да си имат отделни стаи.
Peace Peace Peace

# 37
  • Мнения: 2 051
Децата трябва да се отделят рано, защото след това започват да изпитват страх от тъмното и самотата/изпитала съм на гърба си късно преместване на 7 г./, а когато са бебета го приемат за даденост.....

Приемат за даденост самотата и страха и оттам идват много психологически травми и отклонения в по-късна възраст. Липсата на доверие към родителите може да се породи много много рано, без изобщо да е останал спомен в паметта на детето за конкретната причина.
Всички малки живи същества изпитват страх и самота. Много повече в началото на живота си, когато са беззащитни и най-зависими, а не по-късно, когато са готови да приемат повече предизвикателства. По-късно разполагат с малко повече средства да го изразят, докато в началото не могат.....
Самостоятелните стаи на бебетата (а също и доста ненужни стоки, налагани от производителите с промиване на мозъците чрез реклама) са често въпрос на социален статут, особено в страни като нашата, дето е важно да се покажем, че не сме по-долу от комшията и колко сме осигурили бебето си.
Говоря за бебета, не за деца в предучилищна възраст.
Струва си да се прочете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63657.0
и тук, от което се вижда, че "немските" бебета са такива само в клишираното мислене на някои родни педиатрите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63426.0;all

Аз искам да ви попитам, всички, които споменаха бебефоните, наистина ли мислите че ще опознаете добре бебето си и нуждите му, след като нямате директни наблюдения върху реакциите му, съня му, движенията му?


# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние планирахме като стане на 3-4 месеца да го отделим. Но уви сина ни много се буди нощно време близо 10-20 пъти и е невъзможно да го отделим в друга стая. Това значи по 20 пъти на нощ да ходим до другата стая, пък и той и ние ще се разсъним. И без това трудно заспива.
Но колкото по рано по добре, после може да му е трудно да свикне да спи сам в друга стая.

# 39
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Спи сама, откакто стана на 6  месеца. Спокойна съм с бейбифона и според мен ако има възможност- най-добре е детето да е само в стая

# 40
  • Мнения: 2 784
Спи при нас, даже към 2-3 часа се премества и при нас на спалнята. Засега няма как да я преместим в друга стая, но през лятото се местим, ще правим голям ремонт, ще си има своя стая и се надявам да свикне да спи в нея.

# 41
  • Мнения: 773
Ако имах възможност, бих го преместила когато тръгне на училище. мисля, че тогава детето е достатъчно голямо, за да се премести в друга стая. преди тази възраст лично на мен ми се струва прекалено малко за да не е под наблюдение. пък и много обичам да гледам как спи бебо, толкова е мило и сладко.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 999
Приемат за даденост самотата и страха и оттам идват много психологически травми и отклонения в по-късна възраст. Липсата на доверие към родителите може да се породи много много рано, без изобщо да е останал спомен в паметта на детето за конкретната причина.
Всички малки живи същества изпитват страх и самота. Много повече в началото на живота си, когато са беззащитни и най-зависими, а не по-късно, когато са готови да приемат повече предизвикателства. По-късно разполагат с малко повече средства да го изразят, докато в началото не могат.....
Самостоятелните стаи на бебетата (а също и доста ненужни стоки, налагани от производителите с промиване на мозъците чрез реклама) са често въпрос на социален статут, особено в страни като нашата, дето е важно да се покажем, че не сме по-долу от комшията и колко сме осигурили бебето си.
Говоря за бебета, не за деца в предучилищна възраст.
Струва си да се прочете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63657.0
и тук, от което се вижда, че "немските" бебета са такива само в клишираното мислене на някои родни педиатрите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63426.0;all

Аз искам да ви попитам, всички, които споменаха бебефоните, наистина ли мислите че ще опознаете добре бебето си и нуждите му, след като нямате директни наблюдения върху реакциите му, съня му, движенията му?

Както съм писала и друг път - "НЕМСКО" бебе е Дариа.

Спи сама още от родилния дом, когато се прибрахме вкъщи се настани в собствената си стая, в собственото си легло.

Като съвсем бебе заспиваше само в нейното си легло или количка, ако я държа на ръце - плачеше. Може би моето бебе не е било нормално - незнам. Когато ни се е налагало да спим в една стая - спеше лошо, събуждаше се много през ноща, а сутрин по-рано от обичайното.

Смея да твърдя, че въпреки спането си в отделна стая, въпреки, че я оставих на 4 месеца и се върнах на работа, познавам дъщеря си най-добре от всички, които са се грижили за нея. И ми е малко чудно какво повече щях да науча ако вместо да си спя в кревата седях до леглото й да я наблюдавам. Това за социалния статус и прочие даже не го разбирам...

Също - ако нощем се събуди никога не я оставям да плаче, а отивам и я прегръщам. Надявам се, че не съм й причинила "психологическа травма" с поведението си.

# 43
  • Мнения: 1 581
Аз исках отделна стая за Виктор, но когато беше бебе, не можех да я осигуря - това за социалния статус, не съм се сравнявала с комшията или братовчедката, така го усещах...
Не съм съгласна, че гушкането на спящото бебе и дете, е толкова важно и определящо за психическото му развитие, аз лично намирам и по-важни неща през деня, когато детето е будно и търсещо вниманието ми. Не съм го оставяла да реве и не съм го учила на самостоятелност, а като африканска майка съм си го разнасяла с кенгуруто.
Но на всяко дете рано или късно му идва времето да се отдели - на някои на 2, на други на 18 - това го преценяват родителите и по мое скромно мнение и личен опит, го преценяват по-добре родители, дето не се хабят да четат постоянно умни писания, дето само будят съмнения...

# 44
  • Мнения: 9 990
Мда,явно при повечето от нас определящ фактор е Липсата на Стая ConfusedИ аз искам,ама няма свободна стая.Сега си спи в нейното легло,но в една стая с нас,смятам,че не е пагубно за психическото и развитие.Стараем се много по въпроса със закупуването на по-голямо и собствено жилище/че поне в собственото можеш някакви преобразувания да направиш/Иначе ми се иска да и създам едно кътче само за нея,надявам се след година -две -три да стане.Мисля и за второ дете-ако са разнополови- ще трябват 2 стаи.Но засега-заедно спим/по-точно тя си заспива сама,ние лягаме доста след нея/

Общи условия

Активация на акаунт